Essence cz. IX - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-03, 10:19   #2161
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Essence cz. IX

Kradzież zdjęć to kradzież własności intelektualnej. To nie pierwszy taki przypadek, pamiętacie jeszcze użytkowniczkę Axaxax czy coś takiego? Ją też takie kradzieże często spotykają http://vexgirl.blogspot.com/2011/04/zodziejstwo.html a na blogu jest wyraźnie napisane: Zabrania się kopiowania, powielania lub jakiegokolwiek innego wykorzystywania w całości lub we fragmentach jakichkolwiek informacji lub zdjęć z serwisu internetowego http://vexgirl.blogspot.com/ bez mojej wiedzy i zgody (podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170).
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:20   #2162
patricia13
Wtajemniczenie
 
Avatar patricia13
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 312
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Kradzież to kradzież. Nieważne czy ukradniesz bułkę w sklepie czy zdjęcie w internecie.
Jakiś czas temu pewna firma ubraniowa "pożyczyła" sobie zdjęcie użytkowniczki Deviantart i umieściła na koszulkach. I to niby jest fair?
nie wiem, jak to sie skonczylo, ale najwiekszym szokiem bylo to, ze to byla ona sama, jej osoba
mam nadzieje, ze sprawiedliwosci stalo sie ...
__________________
nawrócony zakupoholizm w ramach odkurzonej kobiecości
patricia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:22   #2163
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Essence cz. IX

Pomalowałam przed chwilą pazurki lakierem z Blossoms Bloom a Loom - kolorek jest cudny ale niestety będę musiała go zmyć bo do pracy tak jutro nie pójdę

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
Chyba Twoich zdjęć bezczelnie nie ukradłam więc wyluzuj.

Następnym razem jak zdarzy mi się taka sytuacja, będę musiała bezczelnie ukraść zdjęcie z google grafika napiszę, że "zdjęcie pochodzi z google grafika" i tyle. nie zamierzam się tłumaczyć ani co do zdjęć ani co do cen. Moja sprawa za ile sprzedaje. Nikt Wam kupować nie karze
Aha, a myślisz, że te zdjęcia w "google grafika" wzięły się tam z powietrza, że same się zrobiły i nie są czyjąś własnością??

Co do gramatyki i ortografii wypowiadać się nie będę

Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:24   #2164
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez NioseWamPicie Pokaż wiadomość
Czyli to Ty wykupujesz nam nowości z Essence i sprzedajesz na allegro drożej... jak miło ;/
Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Tutaj muszę niestety przyznać hikari rację. To co dostępne w sklepach może kupić każdy i później robić z tym co chce... Nie ona pierwsza, nie ostatnia.
NioseWamPicie
skoro kupiła, to jest jej własność.
zgadzam się z LeejdiNaati.

fajnie, że nie macie pretensji do wizażanek, które idą do Natury i przy wykładaniu towaru wykupują np. wszystkie pudry
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:26   #2165
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez PieceOfMoris Pokaż wiadomość
Kobiety z Lublina przybywam z wieściami odnośnie zapełnienia szaf. Nie wiem co dokładnie każdą z Was interesuje, wstawiam więc zdjęcia. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało , zdjęcia robione telefUnem i nie wszystko wyraźnie widać.

Świętoduska:
Załącznik 3933007 Załącznik 3933008
Nowy Olimp:
Załącznik 3933014Załącznik 3933015
A o ktorej godzinie robilaś zdjecia?
Bo mozliwe ze to co bylo juz sie sprzedalo?

Czytam sobie Waszą dyskusję i aż musze sie wypowiedziec.
To ze ktoś kopiuje zdjęcia z czyjejs aukcji to bardzo nieładnie, nie powinno sie absolutnie tak robić.
Trzeba zapytac-inaczej takie zachowanie jest prostackie.

A jesli chodzi o kupowanie rzeczy to tez nie rozumiem-przeciez jesli ktoś ma pieniadze moze wykupić i całą szafę essence, tu akurat nie rozumiem jak mozna sie przyczepiać że ktos wykupil wszystkie nowości. jesli mial pieniadze i checi to czemu nie, każdy może kupic co chce.

Edytowane przez Agatau88
Czas edycji: 2011-05-03 o 10:29
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:26   #2166
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
Ale co Ty mówisz?! Na google grafika (nie wiem, jaką masz wersję przeglądarki) pokazuje się oryginalna strona, z której zdjęcie pochodzi (w starszych wersjach - tylko adres strony)! Możesz na to kliknąć i już masz źródło.
bez urazy, ale żeby to zrobić należałoby wcześniej pomyśleć... i tu chyba u naszej allegrowiczki pojawia się niejaki problem

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość


Aha, a myślisz, że te zdjęcia w "google grafika" wzięły się tam z powietrza, że same się zrobiły i nie są czyjąś własnością??

Co do gramatyki i ortografii wypowiadać się nie będę


O tym samym pomyślałam, ale nie będę wypominać, bo regulamin jest regulaminem
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:26   #2167
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
Chyba Twoich zdjęć bezczelnie nie ukradłam więc wyluzuj.

Następnym razem jak zdarzy mi się taka sytuacja, będę musiała bezczelnie ukraść zdjęcie z google grafika napiszę, że "zdjęcie pochodzi z google grafika" i tyle. nie zamierzam się tłumaczyć ani co do zdjęć ani co do cen. Moja sprawa za ile sprzedaje. Nikt Wam kupować nie karze
nie wiem czy zauwazylaś ale google grafika to nie jakaś baza zdjęc, są tam odnośniki skąd dane zdjęcie pochodzi. Czasem wystarczy zapytać czy mozesz wykozystać zdjęcie. Jakby ktoś do mnie napisał w takiej sprawie to pewnie bym się zgodziła.

a co do tego za ile sprzedajesz to faktycznie nic nam do tego.
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 10:27   #2168
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Essence cz. IX

Ja tam nie mam nic przeciwko temu, że ktoś sprzedaje kosmetyki na allegro; nie mam zwyczaju lamentowania, jak czegoś nie ma w sklepie. Biznes to biznes. A kradzież to kradzież...
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:28   #2169
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Essence cz. IX

O rany, no to teraz strach wstawiać własne zdjęcia, bo znów jakaś 'cicha wizażanka - aktywna allegrowiczka' wykorzysta fotkę.

Problem z fotkami jest taki, że ktoś się stara, 'dzieli' z innymi z dobroci serca i 'bezinteresownie', a ktoś inny 'wykorzystuje' ową fotkę by dzięki niej 'zarobić'. I nagle już sprawa nie jest taka nieistotna, prawda?

Na Zachodzie są zupełnie inne standardy, tam trzeba podawać źródło ZAWSZE, nawet jeśli ktoś prowadzi bloga hobbystycznie i użyje elementu graficznego będącego własnością i dziełem kogoś innego to jest obowiązek podania 'credits'. Jak się nie pamięta, to się dopisuje, że właściciela poda się, jak się go odnajdzie, lub zainteresowany się zgłosi. Tym bardziej nie wyobrażam sobie, by wykorzystywać fotki na aukcji, gdzie jednak ta fotka ma zachęcić do kupna, czyli nakręcić sprzedaż. Prawo tu jest wyjątkowo jasne i klarowne, a kary dość dotkliwe.

Ech, to ja już może przejdę do obiecanych swatchy. 3 bronzery SC: nowy pasiak blondynkowy, stary pasiak blondynkowy i dla porównania rozświetlacz pyłkowy. Jak już wspominała, nowy pasiak jest bardziej miękki i chyba łatwiej się nakłada...

Mam nadzieję, że moje beznadziejne fotki komuś pomogą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_3593.jpg (112,5 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3592.jpg (171,4 KB, 142 załadowań)
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:28   #2170
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Ja tam nie mam nic przeciwko temu, że ktoś sprzedaje kosmetyki na allegro; nie mam zwyczaju lamentowania, jak czegoś nie ma w sklepie. Biznes to biznes. A kradzież to kradzież...
dokładnie.
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:29   #2171
patricia13
Wtajemniczenie
 
Avatar patricia13
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 312
Dot.: Essence cz. IX

co sie zrobi z tym, co sie kupi jest wlasna osobista sprawa, zgadzam sie

ale MAMY PRAWO wypowiedziec sie i oceniac, czy jest to w porzadku czy nie, jesli robi to ktos, kto z nami konwersuje i potem wykorzystuje to perfidnie, zeby sie wzbogacic

mam prawo byc zla, ze idac do sklepu nie moge dostac jednej pary butow dla wlasnego uzytku, bo facet handlujacy na allegro wykupuje masowo obuwie, zeby je sprzedac z 40 zl narzutem ( watek milosniczek h&m)

mam prawo byc zla, ze idac do sklepu nie moge kupic pudru, bo ktos dziala w taki sposob
i widzialam aukcje na allegro w uczciwej cenie - do 5 zl drozej od ceny sklepowej, a nie narzut 18 zl, sorry mamy prawo to skrytykowac
__________________
nawrócony zakupoholizm w ramach odkurzonej kobiecości
patricia13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 10:29   #2172
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
P.S. Hikari, skoro tak szybko tu trafiłaś, to pewnie jesteś aktywną "Wizażanką" w wątku Essence? Co jakiś czas piszemy o bezczelnym kopiowaniu fotek z np. zagranicznych blogów, z tydzień czy 2 temu sama pisałam najpierw do Allegro, a później do niemieckiej autorki bloga w tej sprawie (mam nadzieję, że napisała, jako właścicielka zdjęć, do All.). Skoro wszystkie nasze wątpliwości czy odpowiedzi z Allegro wklejamy do wątku, nie powinnaś być aż tak zdziwiona naszym oburzeniem.
To mój pierwszy wpis w tym wątku. Trafiłam tu po nicku marynka42 który udało mi się przeczytać na jej aukcji na zdjęciu kurtki.

Więc TAK jest zdziwiona, bo jak już wcześniej pisałam nie sądziłam, że to wywoła aż takie zamieszanie. Wiecie ludzie mają różne poglądy i to co dla jednego jest złe nie musi był złe dla drugiego. Wiem jak ciężko jest ludziom pewne rzeczy wytłumaczyć....przez dłuższy czas pisałam do włascicieli psów którzy sprzedawali nierodowodowe szczeniaki na allegro, bo chciałam aby zrozumieli że się przyczyniają w ten sposób do bezdomności zwierząt ( przepraszam za off) I co? I byłam za każdym razem wyzywana do ludziom się nie wytłumaczy, bo wiedzą swoje. Wy może też kiedyś rozmnażałyście pieski, kotki i też nie wiedziałyście (albo dalej nie wiecie), że robiłyście/robicie coś złego. Więc nie piszcie że zachowuje się jak 13latka, bo dla mnie rozmnażanie nierodowodowych zwierząt i schroniska TO jest poważny problem a nie 1 zdjęcie paznokci które wywołało tyle zamieszania i traktujecie mnie jakbym nie wiadomo co złego zrobiła. Na drugi raz podam adres z którego wziełam i po problemie.
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:29   #2173
4a76f9601d26f07fbd1341d93bf1dac994330f1e_6420ce72cabf7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 707
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
Chyba Twoich zdjęć bezczelnie nie ukradłam więc wyluzuj.

Następnym razem jak zdarzy mi się taka sytuacja, będę musiała bezczelnie ukraść zdjęcie z google grafika napiszę, że "zdjęcie pochodzi z google grafika" i tyle. nie zamierzam się tłumaczyć ani co do zdjęć ani co do cen. Moja sprawa za ile sprzedaje. Nikt Wam kupować nie karze

moich zdjęć nie ukradłaś, wyjaśniam w ten sposób moje wzburzenie całą sytuacją. Nie pisz, że zdjęcie pochodzi z google grafika, tylko pofatyguj się do ŹRÓDŁA ZDJĘCIA a jeśli bedziesz dalej uprawiać taki proceder, to będziesz się tłumaczyć i to w sądzie, bo ktoś w końcu się taką kradzieżą porządnie zdenerwuje. I nie mów mi, żebym wyluzowała, bo mnie szlag najjaśniejszy trafia jak mam do czynienia z tak rażącym brakiem myślenia i tak bezczelnym zachowaniem!
4a76f9601d26f07fbd1341d93bf1dac994330f1e_6420ce72cabf7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:30   #2174
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
NioseWamPicie
skoro kupiła, to jest jej własność.
zgadzam się z LeejdiNaati.

fajnie, że nie macie pretensji do wizażanek, które idą do Natury i przy wykładaniu towaru wykupują np. wszystkie pudry
Miło, że ktoś się ze mną zgadza a co do pretensji do Wizażanek, to my Essencowiczki jesteśmy jedną wielką rodziną i jak mamy się na siebie za to gniewać A złość na "nową" Wizażankę jest dlatego, że odbiera naszej rodzinie chleb powszedni czyli LIMITKĘ
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:32   #2175
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
NioseWamPicie
skoro kupiła, to jest jej własność.
zgadzam się z LeejdiNaati.

fajnie, że nie macie pretensji do wizażanek, które idą do Natury i przy wykładaniu towaru wykupują np. wszystkie pudry
zgadzam się z tobą

moim zdaniem kto co kupil jest jego i jesli mam ochotę kupić 4 pudry bo chcę mieć i już to nikt nie może mniec pretensji. Bez względu czy to wizazanka czy nie.
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:34   #2176
karolajjnn
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajjnn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 173
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
O rany, no to teraz strach wstawiać własne zdjęcia, bo znów jakaś 'cicha wizażanka - aktywna allegrowiczka' wykorzysta fotkę.

Problem z fotkami jest taki, że ktoś się stara, 'dzieli' z innymi z dobroci serca i 'bezinteresownie', a ktoś inny 'wykorzystuje' ową fotkę by dzięki niej 'zarobić'. I nagle już sprawa nie jest taka nieistotna, prawda?

Na Zachodzie są zupełnie inne standardy, tam trzeba podawać źródło ZAWSZE, nawet jeśli ktoś prowadzi bloga hobbystycznie i użyje elementu graficznego będącego własnością i dziełem kogoś innego to jest obowiązek podania 'credits'. Jak się nie pamięta, to się dopisuje, że właściciela poda się, jak się go odnajdzie, lub zainteresowany się zgłosi. Tym bardziej nie wyobrażam sobie, by wykorzystywać fotki na aukcji, gdzie jednak ta fotka ma zachęcić do kupna, czyli nakręcić sprzedaż. Prawo tu jest wyjątkowo jasne i klarowne, a kary dość dotkliwe.

Ech, to ja już może przejdę do obiecanych swatchy. 3 bronzery SC: nowy pasiak blondynkowy, stary pasiak blondynkowy i dla porównania rozświetlacz pyłkowy. Jak już wspominała, nowy pasiak jest bardziej miękki i chyba łatwiej się nakłada...

Mam nadzieję, że moje beznadziejne fotki komuś pomogą
kurcze nie wiedziałam że tak na zachodzie jest co do pasiaków cudne <3
Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
To mój pierwszy wpis w tym wątku. Trafiłam tu po nicku marynka42 który udało mi się przeczytać na jej aukcji na zdjęciu kurtki.

Więc TAK jest zdziwiona, bo jak już wcześniej pisałam nie sądziłam, że to wywoła aż takie zamieszanie. Wiecie ludzie mają różne poglądy i to co dla jednego jest złe nie musi był złe dla drugiego. Wiem jak ciężko jest ludziom pewne rzeczy wytłumaczyć....przez dłuższy czas pisałam do włascicieli psów którzy sprzedawali nierodowodowe szczeniaki na allegro, bo chciałam aby zrozumieli że się przyczyniają w ten sposób do bezdomności zwierząt ( przepraszam za off) I co? I byłam za każdym razem wyzywana do ludziom się nie wytłumaczy, bo wiedzą swoje. Wy może też kiedyś rozmnażałyście pieski, kotki i też nie wiedziałyście (albo dalej nie wiecie), że robiłyście/robicie coś złego. Więc nie piszcie że zachowuje się jak 13latka, bo dla mnie rozmnażanie nierodowodowych zwierząt i schroniska TO jest poważny problem a nie 1 zdjęcie paznokci które wywołało tyle zamieszania i traktujecie mnie jakbym nie wiadomo co złego zrobiła. Na drugi raz podam adres z którego wziełam i po problemie.
O bardzo fajnie.Widać jak wizażanki zmieniają życie porady ;p
__________________
świat mody i urody i diet

było->72 jest ->61.5będzie -> 55
10,5 kg = aktualizacja 2013 mam 93
28.05 - 90,9

kolejna dieta Herbalife dwa tygodnie
karolajjnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:34   #2177
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
To mój pierwszy wpis w tym wątku. Trafiłam tu po nicku marynka42 który udało mi się przeczytać na jej aukcji na zdjęciu kurtki.
i co jest w tym takiego śmiesznego?

na aukcji wykorzystałam SWOJE ZDJĘCIA Z MOJEGO wątku wymiankowego - czujesz tę różnicę?
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:34   #2178
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Miło, że ktoś się ze mną zgadza a co do pretensji do Wizażanek, to my Essencowiczki jesteśmy jedną wielką rodziną i jak mamy się na siebie za to gniewać A złość na "nową" Wizażankę jest dlatego, że odbiera naszej rodzinie chleb powszedni czyli LIMITKĘ
Ale ja żadnego z tych lakierów nie kupiłam w Polsce, więc nie piszcie, że je Wam wykupuje ze sklepów:/:/
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:36   #2179
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
To mój pierwszy wpis w tym wątku. Trafiłam tu po nicku marynka42 który udało mi się przeczytać na jej aukcji na zdjęciu kurtki.

Więc TAK jest zdziwiona, bo jak już wcześniej pisałam nie sądziłam, że to wywoła aż takie zamieszanie. Wiecie ludzie mają różne poglądy i to co dla jednego jest złe nie musi był złe dla drugiego. Wiem jak ciężko jest ludziom pewne rzeczy wytłumaczyć....przez dłuższy czas pisałam do włascicieli psów którzy sprzedawali nierodowodowe szczeniaki na allegro, bo chciałam aby zrozumieli że się przyczyniają w ten sposób do bezdomności zwierząt ( przepraszam za off) I co? I byłam za każdym razem wyzywana do ludziom się nie wytłumaczy, bo wiedzą swoje. Wy może też kiedyś rozmnażałyście pieski, kotki i też nie wiedziałyście (albo dalej nie wiecie), że robiłyście/robicie coś złego. Więc nie piszcie że zachowuje się jak 13latka, bo dla mnie rozmnażanie nierodowodowych zwierząt i schroniska TO jest poważny problem a nie 1 zdjęcie paznokci które wywołało tyle zamieszania i traktujecie mnie jakbym nie wiadomo co złego zrobiła. Na drugi raz podam adres z którego wziełam i po problemie.
To dziwne. Przekonana o swoich racjach, pisałaś do innych na Allegro, a sama nie chcesz przyznać, że osoba pisząca do Ciebie także miała rację. Po części zachowałaś się w stosunku do nas, jak owi właściciele szczeniąt w stosunku do Ciebie.

Z mojej strony temat zamknięty, wyciągnięcie wniosków należy do Ciebie
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl

Edytowane przez Kasza Manna
Czas edycji: 2011-05-03 o 10:37
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 10:36   #2180
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Miło, że ktoś się ze mną zgadza a co do pretensji do Wizażanek, to my Essencowiczki jesteśmy jedną wielką rodziną i jak mamy się na siebie za to gniewać A złość na "nową" Wizażankę jest dlatego, że odbiera naszej rodzinie chleb powszedni czyli LIMITKĘ
Ja bym raczej powiedziała, że to nadziewana czekolada, na którą trzeba odłożyć pieniądze i zjeść w niedzielę. Czyli taki nie do końca chleb powszedni.
Wielokrotnie burzyłyśmy się na wątku, że ktoś sprzedaje kosmetyki (i nie tylko) po zawyżonych cenach- biznes to biznes, każdy zarabia jak umie

Dziewczyny, czy błyszczyki z Sun club są równie wodniste jak XXXL Shine?
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:36   #2181
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
O rany, no to teraz strach wstawiać własne zdjęcia, bo znów jakaś 'cicha wizażanka - aktywna allegrowiczka' wykorzysta fotkę.

Problem z fotkami jest taki, że ktoś się stara, 'dzieli' z innymi z dobroci serca i 'bezinteresownie', a ktoś inny 'wykorzystuje' ową fotkę by dzięki niej 'zarobić'. I nagle już sprawa nie jest taka nieistotna, prawda?

Na Zachodzie są zupełnie inne standardy, tam trzeba podawać źródło ZAWSZE, nawet jeśli ktoś prowadzi bloga hobbystycznie i użyje elementu graficznego będącego własnością i dziełem kogoś innego to jest obowiązek podania 'credits'. Jak się nie pamięta, to się dopisuje, że właściciela poda się, jak się go odnajdzie, lub zainteresowany się zgłosi. Tym bardziej nie wyobrażam sobie, by wykorzystywać fotki na aukcji, gdzie jednak ta fotka ma zachęcić do kupna, czyli nakręcić sprzedaż. Prawo tu jest wyjątkowo jasne i klarowne, a kary dość dotkliwe.

Ech, to ja już może przejdę do obiecanych swatchy. 3 bronzery SC: nowy pasiak blondynkowy, stary pasiak blondynkowy i dla porównania rozświetlacz pyłkowy. Jak już wspominała, nowy pasiak jest bardziej miękki i chyba łatwiej się nakłada...

Mam nadzieję, że moje beznadziejne fotki komuś pomogą

Dzięki Gabuś za fotki Nie ukrywam, że pomimo, że mam stare pasiaki to jednak te nowe wzbudzają we mnie pożądanie
Czy mnie się tylko wydaje, czy ten nowy ma silniejszy pigment? Bo na zdjęciu kolor jest zdecydowanie mocniejszy.
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:36   #2182
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
Ale ja żadnego z tych lakierów nie kupiłam w Polsce, więc nie piszcie, że je Wam wykupuje ze sklepów:/:/
ten post był akurat w formie żartu


Mam pomysł, skończmy ten głupi offtop, bo to nie wątek o kradzieży zdjęć
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:37   #2183
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
i co jest w tym takiego śmiesznego?

na aukcji wykorzystałam SWOJE ZDJĘCIA Z MOJEGO wątku wymiankowego - czujesz tę różnicę?
Śmieszne to chodziło mi o to, że chciało mi się bawić w jakiegoś detektywa i szukać Twojego nicku na wizażu.

Ty masz chyba jakiś problem. Czytałaś moje wpisy? Bo nie rozumiem po co dalej się upierasz przy swoim przecież przyznałam się do błędu i zdjęcie usunęłam.
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:37   #2184
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
Ale ja żadnego z tych lakierów nie kupiłam w Polsce, więc nie piszcie, że je Wam wykupuje ze sklepów:/:/
To, czy wykupujesz towar ze sklepów czy nie, to jest absolutnie Twoja sprawa i nam nic do tego.

A głównym tematem jest kradzież.
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:37   #2185
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Essence cz. IX

Czy któraś z Was widziała czarne pękające lakiery na śląsku/zagłębiu
Dąbrowa/Sosnowiec/ Katowice ewentuaaalnie Chorzów
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:38   #2186
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Miło, że ktoś się ze mną zgadza a co do pretensji do Wizażanek, to my Essencowiczki jesteśmy jedną wielką rodziną i jak mamy się na siebie za to gniewać A złość na "nową" Wizażankę jest dlatego, że odbiera naszej rodzinie chleb powszedni czyli LIMITKĘ
kosmetyki Essence nie są tylko dla wizażanek, każdy ma prawo je kupić. Skoro co drugi post na wątku dotyczy wychwalania kosmetyków essence, to chyba nikt nie powinien być zdziwiony, że na allegro ludzie chcą na tym zrobić biznes.
może dlatego jestem przewrażliwiona, jak widzę post typu:
patrzcie, ktoś kupił za 13zł a sprzedaje za 20
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:38   #2187
NioseWamPicie
Zadomowienie
 
Avatar NioseWamPicie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 948
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
Ale ja żadnego z tych lakierów nie kupiłam w Polsce, więc nie piszcie, że je Wam wykupuje ze sklepów:/:/
ok, cofam to co powiedziałam. Kupiłaś - możesz sprzedawać po ile chcesz. przepraszam.

Ale jeśli chodzi o cudze zdjęcia, których używasz, żeby sama zarobić, to już co innego. Zwłaszcza, że żeby zrobić dobre zdjęcie, trzeba się nieźle namęczyć.
NioseWamPicie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:38   #2188
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Essence cz. IX

LeejdiNaati wiem ale było już dużo takich postów i musiałam to wyjaśnić tak dla zasady xD
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:40   #2189
NioseWamPicie
Zadomowienie
 
Avatar NioseWamPicie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 948
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
ten post był akurat w formie żartu


Mam pomysł, skończmy ten głupi offtop, bo to nie wątek o kradzieży zdjęć
dokładnie
NioseWamPicie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-03, 10:40   #2190
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Essence cz. IX

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że moje beznadziejne fotki komuś pomogą
pigmentacja pasiaków mnie czasem przeraża
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.