zaproszenie tylko na ślub - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-09, 11:29   #31
emylkaZ
Raczkowanie
 
Avatar emylkaZ
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez meg888 Pokaż wiadomość
Ja zaś mam pytanie z innej beczki, równiez dotyczace zaproszenia tylko na ślub.

U mnie w regionie rzadko można się spotkać z taką formą zaproszenia - nikt z mojej rodziny ani znajomych ani w pracy nie spotkał się z zaproszeniem do kościoła tylko. W związku z tym obawiam się, że jak wręczę takie zaproszenia, to niektóre osoby moga odebrać to jako zaproszenie również na wesele. Wtedy może być niezręcznie...
Czy zdarzyło się Wam usłyszeć o takiej sytuacji, że ktos potraktował zaproszenie na ślub jako zaproszenie na całość uroczystości, włącznie z weselem? Czy to może ja nie mam zaufania do ludzi i na zapas martwię się o błędną interpretację zaproszenia?
U nas zdarzyła się taka sytuacja. Takie zaproszenie na sam ślub wysłałam dawnej koleżance z dzieciństwa. Od jakiegoś czasu nie utrzymywałyśmy regularnego kontaktu, ale chciałam żeby wiedziała. Tym bardziej, że nie mieszkamy już tak blisko siebie, więc podejrzewałam że wieści do niej nie dotrą, a i chciałam żeby poczuła się w jakiś sposób wyróżniona. Takich zaproszeń na sam ślub wysłaliśmy tylko kilka, reszta gości na samym ślubie przyszła ot tak bo wiedzieli o tym.
Potem owa koleżanka zadzwoniła do mnie z pytaniem, gdzie odbędzie się wesele, bo "zapomnieliśmy napisac na zaproszeniu". Nie powiem, była to niezręczna sytuacja...

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Aha, dodam że na ślub nie przyszli...
emylkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 11:55   #32
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 251
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez lubelankaa Pokaż wiadomość

Ja juz sie z czyms takim spotkalam. Ale zapraszajac mozecie wspomniec, ze zapraszacie tylko na slub, bo nie robicie wesela. Tylko obiad dla rodzicow i chrzestnych np.

Sęk w tym, że my wesele robimy. I nie chciałabym, żeby ktoś potraktował takie zaproszenie jako zaproszenie na wesele również. Byłoby baaardzo niezręcznie gdyby ktoś przybył na salę błędnie interpretując treść zaproszenia
__________________
66,5kg.....63,7kg...................57kg
Za mną:- 2,8kg
Do celu: -6,7kg


start 19.02.2013
Skalpel: 19
Trening z gwiazdami: 1xBeata, 1xKarolina, 1xOla
Mel B ramiona: 2
Orbitrek: 580min
Zumba:
1
Jilian 30DS: Lvl1: 10 Lvl2: 5

meg888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 14:14   #33
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez lubelankaa Pokaż wiadomość
Ja myślę, że powinniście ich ostrzec, że zapraszacie tylko na ślub. Jak będziecie zapraszać osobiście to wspomnijcie, że robicie wesele tylko dla najbliższej rodziny, bo załóżmy Was nie stać na takie wielkie, ale bardzo byście chcieli żeby ci goście byli z Wami na ślubie, bo są dla Was ważni.
Jak będziecie wysyłać zaproszenia pocztą, to możecie zadzwonić i powiedzieć, że właśnie pocztą wysłaliście dla nich zaproszenia na ślub. I to samo co napisałam wczesniej.
Moim zdaniem jak ktoś jest w miarę rozsądny to napewno to zrozumie. A jak ktoś nie grzeszy inteligencją to choćbyśmy dawali milion rad i choć byście wybrali najlepsze wyjście to i tak nie dogodzicie. Myslę, że nie powinnaś się tym przejmować. Te osoby, które zasługują na takie zaproszenie będą na pewno zadowolone, że mogły być z Wami w takim dniu. A te co nie zasługują na to żeby być z Wami pewnie obraża się, że kurczaka i schabowego nie dostali.


A co do pytania czy wysyłać zawiadomienia, to moim zdaniem koniecznie. Ja osobiście gdybym nie dostała takiego zawiadomienia (nawet o ślubie) nie poszłabym. Moja mentalność jest taka, że ślub to "impreza zamknięta" a wstęp tylko z zaproszeniem. Nie chodzi mi tu absolutnie o pokazywanie takiego zaproszenia, ale o fakt, że je dostałam. ja sama po prostu nie moge decydować czy jestem dla młodych tak ważna, żeby być w tym najważniejszym dla nich dniu. MOIM ZDANIEM KONIECZNIE POWINNIŚCIE DAĆ TAKIE ZAPROSZENIA.
A ja uwazam że do kościoła nie są konieczne specjalne zaproszenia,wystarczy powiadomić ustnie,do kościoła każdy może iść.Innaczej sprawa się ma gdy ślub jest w urzędzie albo w plenerze,tam powinno być zaproszenie,wtedy jest impreza zamknięta.
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 16:32   #34
Alejka13
Zadomowienie
 
Avatar Alejka13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 158
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Ja zaniosę kołacza, choć jestem z Małopolski i właśnie ustnie powiadomię co i jak tych najbliższych
Alejka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 11:34   #35
Alejka13
Zadomowienie
 
Avatar Alejka13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 158
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Właśnie, każdemu byłoby miło gdyby się go zechciało po prostu powiadomić, poczułby się doceniony
Alejka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 20:27   #36
lenka202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Każdy podchodzi do tego inaczej, więc nie ma co sie przejmować, a tym bardziej skoro ktoś tak myśli niech nie przychodzi;/ ;-p
lenka202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 21:28   #37
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Od mojej koleznki ze starych lat dostałam zaproszenie tylko na ślub,w mojej sytuacji to normalne że nie przyjechałąm gdyż nie mieszkam w Polsce.Wysłałam dziewczynie kartkę z życzeniami a od znajomych dowiedziałam się że zadzieram nosa bo nawet 10 euro do życzeń nie włożyłam
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 22:46   #38
Polina86
Raczkowanie
 
Avatar Polina86
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez roksana111 Pokaż wiadomość
Od mojej koleznki ze starych lat dostałam zaproszenie tylko na ślub,w mojej sytuacji to normalne że nie przyjechałąm gdyż nie mieszkam w Polsce.Wysłałam dziewczynie kartkę z życzeniami a od znajomych dowiedziałam się że zadzieram nosa bo nawet 10 euro do życzeń nie włożyłam
no to już bezczelność
Ja też kiedyś dostałam zawiadomienie o ślubie koleżanki z podstawówki i logiczne było, że idę tylko do kościoła na ŚLUB.
Sama też mam zamiar dać kilku osobom takie zawiadomienia (zwlaszcza, że szefowa się dopytywała kiedy ślub i żebym dała jej szansę towarzyszyć mi w tym dniu )
__________________
Razem od 23.07.2005
Zaręczeni od 18.08.2011
Ślub 21.07.2012
Polina86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 07:24   #39
sss_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 39
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez roksana111 Pokaż wiadomość
Od mojej koleznki ze starych lat dostałam zaproszenie tylko na ślub,w mojej sytuacji to normalne że nie przyjechałąm gdyż nie mieszkam w Polsce.Wysłałam dziewczynie kartkę z życzeniami a od znajomych dowiedziałam się że zadzieram nosa bo nawet 10 euro do życzeń nie włożyłam
jestem w szoku,że ludzie potrafią być taak bezczelni....
bardzo ładnie z Twojej strony,że w ogóle wysłałaś kartkę.. mam nadzieję jednak,że Ci znajomi źle zrozumieli bo nie wierzę,że można się tak zachować
sss_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:40   #40
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez roksana111 Pokaż wiadomość
Od mojej koleznki ze starych lat dostałam zaproszenie tylko na ślub,w mojej sytuacji to normalne że nie przyjechałąm gdyż nie mieszkam w Polsce.Wysłałam dziewczynie kartkę z życzeniami a od znajomych dowiedziałam się że zadzieram nosa bo nawet 10 euro do życzeń nie włożyłam
No to już jest szczyt wszystkiego

My mieliśmy zaproszenia osobne na sam ślub. A na wesele mieliśmy napisane, że na ślub tu i tu a wesele tu i tu. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś z osób zaproszonych na ślub przyszedł na wesele, to by było dopiero niezręczne...
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 11:35   #41
Zaproszenia_KaDa
Przyczajenie
 
Avatar Zaproszenia_KaDa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 11
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez roksana111 Pokaż wiadomość
Od mojej koleznki ze starych lat dostałam zaproszenie tylko na ślub,w mojej sytuacji to normalne że nie przyjechałąm gdyż nie mieszkam w Polsce.Wysłałam dziewczynie kartkę z życzeniami a od znajomych dowiedziałam się że zadzieram nosa bo nawet 10 euro do życzeń nie włożyłam
Myślę, że właśnie z takich historii biorą się opowieści jak to goście przychodzą na ślub i wręczają puste koperty, że niby wręczyli pieniądze.
Po prostu wielkie niezrozumienie tematu ze strony Młodych.
Zaproszenia_KaDa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.