Korekcja wzroku! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-29, 13:37   #61
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Lulina, opisujesz typowe niedowidzenie, czyli nawet w przypadku zastosowania najlepszej korekty okularowej pacjent i tak nie widzisz w 100% "całej tablicy", tylko kilka linijek wiecej niż bez okularów - tzw. amblyopia. Jeżeli faktycznie tak jest, to zabieg laserowy MOŻE, ALE NIE MUSI poprawić ostrość widzenia zaledwie o kilka linijek. Pytanie, czy w tej sytuacji warto robić zabieg.
W różnych sytuacjach pacjenci decydują się jednak na zabieg, bo poprawa ostrości widzenia nawet o 2-3 rzędu jest dla nich komfortem.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 14:26   #62
pattyt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Chicago, IL
Wiadomości: 124
GG do pattyt
Thumbs up Dot.: Korekcja wzroku!

Witam!! Musze sie pochwalic jestem juz 4 miesiace po zabiegu laserowym. Wade wzroku mialam bardzo wysoka prawe oko -11D lewe -10,25 ( a mam 26 lat). 2 tyg temu bylam na kolejnej kontroli i WIDZE super!!! Okulary nosilam odkad skonczylam 6 lat, od niedawna z roku na rok mialam jedna dioprie wiecej.... zawsze plakalam wychodzac od okulisty .... Jestem przeciez mloda dziewczyna a takie grube szkla .W Polsce okulisci strasznie mi odradzali zabieg. A poznalam ich juz bardzo wielu. Moj brat rok temu sie zdecydowal na zabieg u p. prof Gierek w Katowicach, wiec i ja zaczelam powazniej sie zastanawiac nad tym.
Mieszkam teraz w USA wiec skrobnelo mnie to troszke po kieszeni ale nie zaluje. Jestem najszczesliwsza osoba pod sloncem!!! Krece glowa do okolo i dalej nie moge uwierzyc ze juz widze bez soczewek!!! Mialam operowane oko metoda PRK ze wzgledu na wysoka wade i cienka rogowke. Ile sie nadenerwowalam na wszystkich badaniach zanim dostalam odpowiedz pozytywna ze moge sie poddac zabiegowi .... Nic sie nie zastanawialm, od razu zapisalam sie na termin. Najgorsze 10 dni w okularach mam za soba (nosilam soczewki kontaktowe, nie wiem czemu w Polsce moj brat az 6 miesiecy musial chodzic bez soczewek). Operowal mnie starszy doktor juz dwa razy wygral konkurs doktora roku w USA, tylko troszke sie stresowalam w dniu zabiegu ) Mam tez nagrany filmik na pamiatke!! Kolejne 3 dni troszke bolalo ale z dnia na dzien wszystko wracalo do normy. Na drugi dzien czytalam juz pierwsze linijki a nie widzialam zadnej litery przed. Kolejna wizyta kontrolna w grudniu.
Namawiam szczerze na ten krok!!! Cud miod i orzeszki!!!
pattyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 19:45   #63
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Thumbs up Dot.: Korekcja wzroku!

jestem juz tydzien po zabiegu w Katowicach. Bylo to PRK, wada -4,25. Tylko jedno oko. Jesli kogos interesuja szczególy, to chetnie pomoge
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 13:35   #64
marigold24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam,
Ja już od dawna myślę o operacji. Mam 24 lata, wadę od 10. roku życia, w tej chwili ok -9, -10 w głębi oka (soczewki noszę -7 i -7,5). W marcu byłam po nowe soczewki i lekarz strasznie mnie ucieszył, bo okazało się, że pierwszy raz w życiu będę mieć soczewki o takiej mocy jak poprzednie - czyli że wada od roku nie ruszyła. Po czym w kwietniu zaczęłam nową pracę a latem wada nagle zaczęła galopować! Dlaczego ona znowu ruszyła, nie rozumiem?? Miałam nadzieję, że w końcu się zatrzymała...
W związku z tym znowu nici z operacji, a do tego doszedł kolejny problem-od 1,5 roku choruję na tarczycę, cholerny Graves-Basedov. I tu mam pytanie do Bąbla, może się orientujesz - czy gdyby udało się G-B wyleczyć poprzez przejście w niedoczynność (wtedy przyjmuje się jakąś jedną tabletkę z hormonami dziennie), można by przeprowadzić korektę wzroku? Boję się myśleć, co będzie jeśli nigdy nie będę mogła sobie zoperować oczu - 40 lat i będę ślepa Nie mówiąć już o tym, że podobno moc soczewek jakie można wyprodukować, jest ograniczona
Pozdrawiam.
marigold24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:15   #65
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam.
Wszyscy piszą o nadwzroczności lub krótkowzroczności. A czy jest może ktoś z astygmatyzmem? Bądź ktoś kto tą chorobę miał?
W której klinice wyleczyliście astygmatyzm?
Jaka była wada? Czy zoperowali do 0?

z góry dzięki za informacje
pozdrawiam
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 23:47   #66
rrryfka
Przyczajenie
 
Avatar rrryfka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 26
GG do rrryfka
Dot.: Korekcja wzroku!

JA też przymierzam do tego zabiegu!
Jeszcze mi brakuje 4 miesięcy do 21 lat, no i ta wada jeszcze nie jest ustabilizowana, leci mi tak na 6 miesięcy 0.25...
MAm nadzieje że jednak wszystko się unormuje i tak z arok będę mogła sobie zrobić ten zabieg..
Ale to byłoby pięknie bez okólarów i soczewek..
__________________
rrryfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 08:45   #67
monia-k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1
GG do monia-k
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam wszystkich bardzo gorąco.
Mam pytanie do osób, które miały już ten zabieg korekcji wzroku. Stoje przed decyzją podjęcia takiego zabiegu, ale mam wątpliwości. Chciałabym prosić osoby po zabiegu, żeby mi opowiedziały jak to wszystko wygląda itp.
BARDZO WAS PROSZE
mój numer gg : 4047193
Pozdrawiam i czekam na wiadomość
A przy okazji
WESOŁYCH ŚWIĄT
monia-k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-20, 11:31   #68
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Dot.: Korekcja wzroku!

Mam bardzo duzą wade (-6 i -7). Bardzo napaliam sie na korekcje wzroku, ale gdy przeczytalam wypowiedzi osob, ktore sa po zabiegu to mi sie odechcialo. Duzo na ten temat znajdziesz na gogle. Okazuje sie ze powiklania wystepuja bardzo czesto, wiecej niz 1 % pacjentow jak to pisza na stronach relamujacych kliniki w ktorych takie zabiegi sie wykonuje. Dobrze sie zastanow, ale jesli sie zdecydujesz to zycze powodzenia
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 12:19   #69
Marti_
Raczkowanie
 
Avatar Marti_
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków-Katowice
Wiadomości: 191
GG do Marti_
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam Ja rowniez jestm po korekcji wzroku juz ponad rok (wrzesien 2004) i jest SUPER!!! Przyznam,ze ztrasznie sie bałam, przeczytalam chyba wszystko na temat operacji az sie w koncu zdecydowalam i nie zaluje Mialam wade -6 i -6,5 i widze idealnie ;-) Wczesniej nawet tej 4 najwiekszej na tablicy nie widzialam, a teraz nawet ostatni rząd A jesli chodzi o powiklania to moim zdaniem wynikaja one przede wszystkim z nieuwagi pacjenta, jesli nie stosuje sie do zalecen...a jesli ktos sie wacha przed ta operacja, to niech zrobi tak jak ja: dla pewnosci poszlam na badania do Katowic i Krakowa, zeby porownac co mi lekarze powiedzapozdrawiam.Jesl i ktos ma pytania to chetnie porozmawiam na gg.moj numerek 1462430.
__________________
Marti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 18:07   #70
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Korekcja wzroku!

Marti w jakiej klinice miałaś zabieg?
Ostatnio byłam u mojej okulistki, która prowadzi mnie od 15 lat, więc zna moje oczka doskonale. Poradziła mi klinikę w Warszawie "Laser".
Mam astygmatyzm a oni specjalizuja się w tej wadzie. Także czekam do wakacji i ruszam do Wa-wy. Troszke się boje ale to chyba normalne

Czy może ktoś miał zabieg w tej klinice?
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 22:08   #71
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Korekcja wzroku!

A MOZE KTOS WIE...

co to znaczy ze wada jest ustabilizowana? bo ja mam 21 lat i taki problem, ze wzrok pogarsza sie ale "bardzo powoli" tzn... jak sie pogorszy to w dosc szybkim tempie i nie wiadomo czemu ale wczesniej przez poltora roku wada byla stale ta sama (jak to odczuwalam). W dodatku moze ktos wie czy pogarszanie sie wzroku moze miec zwiazek z noszeniem soczewek? i czy moja obserwacja, ze wzrok pogorsza sie w okolicach pory zimowej ma jakiekolwiek znaczenie? czy to przypadek ?
To by bylo na tyle.
Bylabym bardzo wdzieczna za rzetelna pomoc ( moze Bąbel wie? )
Pozdrawiam
nafie
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-22, 10:14   #72
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

"co to znaczy ze wada jest ustabilizowana? bo ja mam 21 lat i taki problem, ze wzrok pogarsza sie ale "bardzo powoli" tzn... jak sie pogorszy to w dosc szybkim tempie i nie wiadomo czemu ale wczesniej przez poltora roku wada byla stale ta sama (jak to odczuwalam). W dodatku moze ktos wie czy pogarszanie sie wzroku moze miec zwiazek z noszeniem soczewek? i czy moja obserwacja, ze wzrok pogorsza sie w okolicach pory zimowej ma jakiekolwiek znaczenie? czy to przypadek ?"

Tak jak pisałam wcześniej przyjmuje się, że wada jest ustabilizowana jeżeli przez 1,5-2 lat utrzymuje się na stałym poziomie. Wachania rzędu 0,5D nie są brane pod uwagę, bo moga wynikac min. z różnicy jakości sprzętu w różnych gabinetów. Niestety nie ma medycznych możliwości, aby na 100% stwierdzić czy wada w przyszłości nie będzie sie pogarszać. Dlatego, jeżeli pacjent nie jest pewien czy ma wadę ustabilizowana zaleca mu sie wykonanie kilku badań w odstępie kilku miesięcy, najlepiej u tego samego okulisty, na podobnym sprzęcie.

Pogarszanie się wzroku nie ma związku bezpośredniego z noszeniem soczewek, jednak jeżeli ktoś je stale nosi to po prostu się przyzwyczają do komfortu widzenia i zdjęciu soczewek wydaje mu się, że jest gorzej niż było. Bardziej ma to związek z "rozleniwieniem" mózgu niż z postępowaniem wady.
Kwestia pogorszenia widzenia w porze zimowej jest raczej przypadkiem lub zbiegiem okoliczności.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 14:21   #73
Marti_
Raczkowanie
 
Avatar Marti_
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków-Katowice
Wiadomości: 191
GG do Marti_
Dot.: Korekcja wzroku!

Gosiaczek ja zdecydowalam sie na szpital ŚAM w Katowicach. I bardzo czesto mialam kontakt z ludzmi, ktorzy przyjechali na badania lub korekte z drugiego konca Polski, bo tez slyszeli dobre opinie o Katowicach i nocowali w hotelach...Nie wiem skad jestes, ale moze masz blizej do Warszawy, i moze okulistka ma jakies dobre doswiadczenia z stamtad wiec ci polecila. Sama musisz zdecydowacA boi sie kazdy-to normalne... To są przecież oczy
__________________
Marti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 19:32   #74
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Thumbs up Dot.: Korekcja wzroku!

halo!
Operowałam sie w Katowicach w lipcu br, widzę perfekcyjnie! za jedno oko zapłaciłam 750zł...nocleg mozna zarezerwować w przyszpitalnym hoteliku, kosztuje grosze
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 21:55   #75
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez beakarp
halo!
Operowałam sie w Katowicach w lipcu br, widzę perfekcyjnie! za jedno oko zapłaciłam 750zł...nocleg mozna zarezerwować w przyszpitalnym hoteliku, kosztuje grosze
A może coś więcej?
Jaka wada? ile masz latek albo od jakiego czasu masz ustabilizowaną wadę.
Podaj pare szczegolów
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 22:12   #76
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: Korekcja wzroku!

latek 38, wada ustabilizowana, tylko jedno oko chore , - 5 dioptrii
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 22:02   #77
Sabina (Silia)
Przyczajenie
 
Avatar Sabina (Silia)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam.Marze o takiej operacji choć moja wada nie jest jeszcze taka duża, bo -2,5D ale dosyć szybko się pogłębia.Wiem że z zabiegiem musze jeszcze poczekać,ale już zastanawiam się nam klinikami w Krakowie i Katowicach.Prosze o porade które miejsce wybrać.Zastanawia mnie szczególnie to dlaczego taki sam zabieg w Krakowie kosztuje 1650 zl , a w Katowicach 750?Dlaczego jest tu tak duża różnica?
Sabina (Silia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 12:57   #78
Marti_
Raczkowanie
 
Avatar Marti_
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków-Katowice
Wiadomości: 191
GG do Marti_
Dot.: Korekcja wzroku!

Sabina tez sie zastanawialam nad roznica cenowa tych samych zabiegow, zanim sie zdecydowalam i doszlam do wniosku,ze prywatne kliniki zawsze biorą wiecej...(nie wiem czy dobrze myśle,ale tak mi z tego wyszło ). Jesli chcesz byc umowiona na konkretna godzine, w ciszy i spokoju, zero innych ludzi to polecam Kraków,ale za to musisz zaplacic wiecej. Jesli nie przeszkadza ci mnostwo ludzi, pół dnia czekania, az cie zawołaja,ale za to duzo nizsza cena to polecam Katowice. Ja ostatecznie zdecydowalam sie na Katowice,ale akurat nie cena przeważyła (bo ja mądra nawet nie zapytalam w Katowicach o cene tylko myslalam,ze wszedzie jest tak samo jak w Krakowie, Wrocławiu itp),tylko to, ze tam tyle osob sie codziennie przewija,i tyle osob przyjezdza tam na badania i zabiegi,ze naprawde musza sie znac na tym co robia poza tym mialam osobe, ktora dodatkowo polecila mi Katowice, a nie znalam nikogo kto mialby zabieg w Krakowie(co nie znaczy,ze tam jest zle-poprostu nie mam stamtad doswiadczen).pozdrawiam

beakarp widze,ze tez jestes zadowolona Oby tak dalej pozdrawiam
__________________
Marti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:36   #79
Sabina (Silia)
Przyczajenie
 
Avatar Sabina (Silia)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: Korekcja wzroku!

Martidziękuję Ci ślicznie za wyjaśnienie,rozwiałaś moje wątpliwości ;-).Obawiałam się , ze takze jakosc zabiegu i efekt będą słabsze, ale tu czytam wiele pozytywnych opinii na temat Katowic, a Twoje zdanie przesądziło moją decyzje.Poza tym Katowice mam pod samym nosem ;-).Jestem podekscytowana tym,że w końcu będe normalnie widziała, bez tego śmiesznego mrużenia oczów, gdy mam dość okularków..musze jednak jeszcze czekać ,do 21 lat troszke mi brakuje miesięcy, a juz sie nie moge doczekac.
Marti jaka byla Twoja wada, a jak widzisz teraz?Łatwo było przyzwyczaic się do "nowego wzroku"?Wyobrażam sobie , że zachwycałaś sie każdym szczegółem, który wreście mogłaś dopatrzyć?;-)Ja z pewnością będe tak robić ;-)!
Sabina (Silia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 19:47   #80
Sabina (Silia)
Przyczajenie
 
Avatar Sabina (Silia)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: Korekcja wzroku!

Ach Marti, jestem roztrzepana,podałaś już jaką miałaś wade przed zabiegiem.Strasznie się ciesz ,że teraz świetnie widzisz.Ludzie, którzy nie mają problemów ze wzrokiem,często nie doceniają,że tak dobrze widzą, prawda?Długo czekałaś na zabieg?
Jak mogę zorientować się czy moja wada się ustabilizowała?Jeśli tak nie będzie to czy będę mogła poddać się zabiegowi?
Sabina (Silia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 20:02   #81
Marti_
Raczkowanie
 
Avatar Marti_
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków-Katowice
Wiadomości: 191
GG do Marti_
Dot.: Korekcja wzroku!

Dzieki Sabina Widze super To prawda, ten kto ma dobry wzrok nigdy nie zrozumie co my czujemy Szczerze mowiac barzdo szybko przyzwyczailam sie do "nowych oczków", bo wczesniej nosilam soczewki, prawie nigdy nie zakladalam okularow, wiec komfort byl prawie taki sam( pomijając basen ). A najbardziej to mnie ucieszylo to, ze widze teraz godzine na zegarku jak sie obudze i jak ide spać A co do ustabilizowanej wady, to podobno jest to wymagane, ale oni tego nie sprawdza..To juz ty musisz zdecydowac czy ci sie wzrok pogarsza czy nie...Bo jesli sie znacznie pogarsza to zabieg nic cie nie da..Tzn po zabiegu bedziesz widziec dobrze, ale i tak wzrok moze ci sie pogarszac i mozliwe ,ze wrocisz do swojej wady wzroku...Ale zycze powodzenia, oby wszystko bylo dobrze pozdrawiam
__________________
Marti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 11:58   #82
Sabina (Silia)
Przyczajenie
 
Avatar Sabina (Silia)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: Korekcja wzroku!

Dziękuje Ci Marti, bardzo mi pomogłaś
Sabina (Silia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 12:13   #83
Marti_
Raczkowanie
 
Avatar Marti_
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków-Katowice
Wiadomości: 191
GG do Marti_
Dot.: Korekcja wzroku!

No problem Powodzenia
__________________
Marti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 08:31   #84
Sabina (Silia)
Przyczajenie
 
Avatar Sabina (Silia)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: Korekcja wzroku!

Witaj kochana Marti.Pisze ponownie gdyż ostatnio byłam u okulisty,ponieważ chciałam zamówić soczewki i okazało się że wzrok znów mi się pogorszył i mam już - 3,5!Byłam w szoku;-((((.Dostałam słabsze soczewki bo -2,75, nosze je poraz pierwszy i jestem ogromnie zadowolona!Wszystko widze i nic mi na nosie nie sterczy, szkla nie zaparowywują;-)))Tak wiec smutek z powodu pogorszenia wzroku zmalał,a ja dalej czekam na zabieg, no chyba że wzrok dalej mi będzie leciał w dół to wtedy i do czterdziestki się nie doczekam....ehhhh
Sabina (Silia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 11:52   #85
Marti_
Raczkowanie
 
Avatar Marti_
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków-Katowice
Wiadomości: 191
GG do Marti_
Dot.: Korekcja wzroku!

Sabinka fajne,ze zdecydowalas sie na soczewki, w porownaniu z okularami to niesamowity komfort Przykro mi,ze powiekszyla ci sie wada, ale nadal nic straconego, jak piszesz jeszcz masz czas, wiec wszystko moze sie zmienic Chyba nie pisalam o tym, ale ja zauwazylam ,ze gdy zaczal mi sie psuc wzrok (w podstawowce to bylo...) nie nosilam okularow ani soczewek (młoda i głupia...) przez chyba dwa lata i wtedy strasznie mi sie pogorszyl chyba ponad 3 dioptrie I jak juz nic nie widzialam, zdecydowalam sie na soczewki i zauwazylam, ze dzieki temu wzrok duzo wolniej mi sie pogarszal, az w koncu zatrzymal...I moglam zrobic ta korekte...Nie wiem czy tak jest w kazdym przypadku, ale trzeba byc dobrej mysli
__________________
Marti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 10:49   #86
Sabina (Silia)
Przyczajenie
 
Avatar Sabina (Silia)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: Korekcja wzroku!

Hihi szkoda że wcześniej nie przekanałam się jak dobrze jest z soczewkami;-))))).Po przeczytaniu tego co napisałaś dochodze do wniosku ,że dlatego mam wzrok słabszy ponieważ okulary nosiłam tylko w domu,nie wiem dlaczego ale one mnie strasznie krępują.Tak więc widziszMarti ja jestem stara i głupia ;-))))))))))))))))).Jakie soczewki są najlepsze: miesięczne czy te długoterminowe, czy może nie ma żadnej różnicy? Buziaki dla Ciebie Martusiu
Sabina (Silia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 19:44   #87
Marti_
Raczkowanie
 
Avatar Marti_
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków-Katowice
Wiadomości: 191
GG do Marti_
Dot.: Korekcja wzroku!

Tak...komfort niesamowity Podobno im krótszy termin soczewek tym lepszy...Dziewczyny pisaly niedawno na forum o soczewkach (ja juz nie jestem na bieżąco co do nowości , bo juz nie potrzebuje), wiec moge tylko napisac o sobie- nosilam trzymiesieczne i nigdy nie mialam problemow.Pozdrawiam
__________________
Marti_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 21:25   #88
MyLifeIsMusic
Rozeznanie
 
Avatar MyLifeIsMusic
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 936
Dot.: Korekcja wzroku!

Czesc laski. Widze ze zadna z was nie ma takiej wady jak ja Mianowice ZEZA. To dopiero katastrofa.....moze jednak ma któraS Z was?? bo chcialabym wiedziec czy jest mozliwosc operacji , czy mozna chociaz przy zezie soczewki nosic??? Ja mam zeza na jedno oko i to oczko ucieka doi środka jestem młoda ładna laska ale to jest dyskomfort ze szooook!!! pomozcie mi jak któras z was wie cos na ten temat Pozdrawiam
MyLifeIsMusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 03:32   #89
pattyt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Chicago, IL
Wiadomości: 124
GG do pattyt
Dot.: Korekcja wzroku!

Hej jestem juz rok po zabiegu i NIE MAM zadnych powiklan, wada wzroku nie wraca i wszystko jest super!! w grudniu mialam kolejna wizyte kontrolna czytam druga linijke od dolu!!! Jestem w szoku!! Strasznie sie ciesze ze sie zdecydowalam na ten krok!!! Pozdrawiam wszystkich!!
pattyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 08:18   #90
MyLifeIsMusic
Rozeznanie
 
Avatar MyLifeIsMusic
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 936
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez pattyt
Hej jestem juz rok po zabiegu i NIE MAM zadnych powiklan, wada wzroku nie wraca i wszystko jest super!! w grudniu mialam kolejna wizyte kontrolna czytam druga linijke od dolu!!! Jestem w szoku!! Strasznie sie ciesze ze sie zdecydowalam na ten krok!!! Pozdrawiam wszystkich!!
a jaka mialas wade i gdzie mialas zabieg??
MyLifeIsMusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 22:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.