Wesele "od talerzyka" czy z kucharką? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-12, 10:13   #1
Buziunia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moja Planeta
Wiadomości: 50

Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?


Witajcie! Mam pytanie, jak sądzicie jakie wesele bardziej się opłaca? Takie na, którym trzeba płacić od talerzyka? czy takie z kucharką?
Jakie wy organizujecie? i dlaczego to a nie to drugie...
__________________
21.09.2008 r. - "Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno choć nadal dwoje".

05.02.2011 r. - Zaręczyny

2013 r. - ...Ślubuję Ci
Buziunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:45   #2
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

finansowo podobno bardziej opłaca sie z kucharką... kupujesz wszystko sama co kucharka powie że jest potrzebne a wszystko co Ci zostanie po weselu jest Twoje. Ale znowu wiadomo jest to o wiele wiecej jest z tym latania

ja i mój TŻ nie mamy na to czasu więc wesele będzie "od talerzyka"
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:47   #3
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Ja mam kucharkę liczone mam 28zł za talerzyk + wszystkie produkty, wesele i poprawiny wyniesie mnie to ok 10 000 zł może ciut więcej wesele na 130 osób będziemy mieć ( a no i na poprawiny będziemy mieć troszkę więcej może osób i już za to nie będę mieć liczone .
Jedyny minus tego wszystkiego jest taki, że muszę sama wszystkie produkty kupić listę dostanę w czerwcu już a ślub mam we wrześniu . Kucharka ma swoją pomoc czyli one wszystko robią ja tylko załatwiam produkty .
A katering na 2 dniowe wesele by mnie wyniósł około 15-20 tys .

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

A dodam jeszcze, że wszystko zależy właśnie od czasu jaki dysponujemy + czy to jedno dniowe wesele czy dwu i ilości gości .
Ale jak Kicia napisała jeśli nie macie czasu na załatwianie tego to warto poszukać jakiegoś kateringu . Chodź kucharka wydaje mi się, że bardziej opłaca się na większe wesela
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:56   #4
inencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 128
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

zależy też jakie wesele
Mi się nie opłacało brać żadnych kucharek, bo na niecałe 20 osób się nie kalkuluje. W takim przyjemnym zajeździe wzięli kasę od osoby (100zł). Dania, przekąski, sałatki, rybki...no tak jak na weselu. Do tego oczywiście powitanie, obsługa, wystrój salki...wszystko sama wybierałam
__________________
Dla świata to tylko dziecko...
...A dla mnie to dziecko jest całym Światem
inencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 11:38   #5
evoonia86
Zakorzenienie
 
Avatar evoonia86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 589
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

u nas będzie duże wesele i bardziej opłaca nam się brać kucharkę wszystko kupimy sami, część uda nam się wyhodować (kurki, świnki, warzywka, część owoców) więc wyniesie nas to dużo taniej niż catering.
poza tym pracowałam kiedyś w cateringu przy obsłudze wesel i to co się tam czasem działo, to istna masakra nie ufam już takim firmom- wolę sama wszystkiego dopilnować.
__________________
Jako mąż i żona
evoonia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:08   #6
gurcia
Raczkowanie
 
Avatar gurcia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: :) ściana wschodnia :)
Wiadomości: 431
GG do gurcia
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

My robimy wesele w sali weselnej. Mamy opłatę od talerzyka. I nam to bardziej się opłaca. O nic się nie martwimy, przywozimy tylko sam alkohol i nic więcej. Po tym co ostatnio koleżanka mi opowiadała, bała bym się wziąć kucharkę. Podobno większość z nich bardzo dużo produktów wynosi "pod fartuchem" do domu... A nie zawsze jest czas żeby ktoś z rodziny stał i pilnował czy nikt nic nie wynosi...
__________________
" Bądz słodki dla wroga.... to najbardziej go denerwuje..."

Kocham i jestem kochana, szczęściem drugiego serca przepełniona....... pijana


Walka trwa:

114-110-105-100-95-90-85-80-75-70-65-60-55
gurcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:21   #7
latinka
Zadomowienie
 
Avatar latinka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 088
GG do latinka
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

My też mamy od talerzyka. Nie wyobrażam sobie biegać po mieście przed ślubem i martwić się zakupami typu mięsa czy ryby. Tylko alkohol sami kupujemy i zawozimy dzień przed. A jak zostanie jedzenie to umówiliśmy się z restauracją, że zabieramy do domu.
latinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 12:27   #8
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Wesele na 120 osób oczywiście z kucharką, listę już dawno dostaliśmy co mogło leżeć to już kupione jedynie w tygodniu przed weselem pozostałe zakupy zawozimy na salę i już się niczym nie martwimy. Nasz kucharz przychodzi z pomocami, kelnerkami także nie jest zle
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:28   #9
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

My mamy w restauracji "od talerzyka", a i tak musimy sami załatwić owoce, napoje, i oczywiście alkohol. No ale o wystrój sali już się martwić nie musimy. To, co zostanie również zostanie nam zwrócone przez restaurację.
A co do biegania za produktami, to mój kuzyn miał na swoim weselu kucharkę i absolutnie za niczym nie musieli biegać. Kucharka wszystko załatwiła sama, dosłownie... Tylko alkohol musieli sami kupić. Do tego wystroiła salę w cenie. A jedzenie było na prawdę dobre. Gdybym miała większe wesele, to też pewnie zdecydowałabym się na kucharkę.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:38   #10
barwineczek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 073
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

to zależy czy ktoś chce zwykłe wesele, czy eleganckie przyjęcie. Kucharka nie ugotuje rarytasów tylko zwykłe jedzenie, takie domowe. W restauracjach jest ogólnie wyższy standard- choć zależy w jakich. Nic Cie nie obchodzi, nie martwisz się przed weselem i w trakcie, jeden minus dużo drożej za 70 osób płacę o wiele więcej niż tu poprzedniczka za 130 osobowe wesele

Edytowane przez barwineczek
Czas edycji: 2011-04-12 o 12:40
barwineczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 12:48   #11
ewika19
Zadomowienie
 
Avatar ewika19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Ja mam wesele na 120 osób i dwudniowe. I oczywiście będę miała kucharkę. I to kucharę która bardzo dobrze gotuje (wiele razy byłam na imprezach/weselach na których ona gotowała). Dlaczego? Bo wyjdzie mnie to dużo taniej. Bardzo dużo będę miała swoich produktów, tak jak u evoonia86. Do tego moja teściowa pracuje w sklepie i dostanie duży rabat na wszystkie produkty które kupi w sklepie. A załatwiania to wcale tak dużo nie będzie w moim wypadku- dajemy listę właścicielowi sklepu, termin dostawy na salę i on nam to zawiezie. Kucharka ma swoje pomocnice i kelnerki, my im tylko potem płacimy.
ewika19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 13:09   #12
booziaczek
Zadomowienie
 
Avatar booziaczek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 605
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

to tylko zalezy na ile osob planujecie miec impreze przekalkuluj i wszystko sanie sie jasne:P
__________________
You must have known that I was lonely
Because you came to my rescue
And though I know that this is heaven
How could so much love be inside of you






booziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 16:54   #13
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Cytat:
Napisane przez evoonia86 Pokaż wiadomość
u nas będzie duże wesele i bardziej opłaca nam się brać kucharkę wszystko kupimy sami, część uda nam się wyhodować (kurki, świnki, warzywka, część owoców) więc wyniesie nas to dużo taniej niż catering.
u mnie jest tak samo

Cytat:
Napisane przez barwineczek Pokaż wiadomość
to zależy czy ktoś chce zwykłe wesele, czy eleganckie przyjęcie. Kucharka nie ugotuje rarytasów tylko zwykłe jedzenie, takie domowe. W restauracjach jest ogólnie wyższy standard- choć zależy w jakich. Nic Cie nie obchodzi, nie martwisz się przed weselem i w trakcie, jeden minus dużo drożej za 70 osób płacę o wiele więcej niż tu poprzedniczka za 130 osobowe wesele
moja kucharka na przykład cały sezon chodzi od wesela do wesela, gotuje bardzo dobrze, dobiera sobie pomoc, my załatwiamy tylko produkty, taka kucharka może lepiej ugotować niż restauracja, zresztą na weselu nie podasz nie wiadomo czego gościom, jakichś wymyślnych dań, bo połowa nie zje
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 19:36   #14
evoonia86
Zakorzenienie
 
Avatar evoonia86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 589
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Cytat:
Napisane przez alonka00 Pokaż wiadomość
taka kucharka może lepiej ugotować niż restauracja, zresztą na weselu nie podasz nie wiadomo czego gościom, jakichś wymyślnych dań, bo połowa nie zje
dokładnie nie raz byłam na weselu z takimi wymyślnymi daniami, że wracałam do domu i biegiem do lodówki, bo nie oszukujmy się, ale poza tym, że to jedzenie na weselu ładnie wyglądało, to nic więcej a ja nie chciałabym, żeby moi goście wyszli głodni z wesela
__________________
Jako mąż i żona
evoonia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 19:39   #15
Buziunia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moja Planeta
Wiadomości: 50
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Super! dziewczyny dziękuję za tyle podpowiedzi... Wasze opinie są podzielone, ale w naszym przypadku wygrywa "Pani kucharka" Teraz trzeba będzie tylko poszukać odpowiedniej kandydatki na to szanowne miejsce Jeszcze raz dzięki!
__________________
21.09.2008 r. - "Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno choć nadal dwoje".

05.02.2011 r. - Zaręczyny

2013 r. - ...Ślubuję Ci
Buziunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:06   #16
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Cytat:
Napisane przez gurcia Pokaż wiadomość
My robimy wesele w sali weselnej. Mamy opłatę od talerzyka. I nam to bardziej się opłaca. O nic się nie martwimy, przywozimy tylko sam alkohol i nic więcej. Po tym co ostatnio koleżanka mi opowiadała, bała bym się wziąć kucharkę. Podobno większość z nich bardzo dużo produktów wynosi "pod fartuchem" do domu... A nie zawsze jest czas żeby ktoś z rodziny stał i pilnował czy nikt nic nie wynosi...
A myślisz, że z domów weselnych, czy hoteli, nie wynoszą?

Będę mieć w hotelu wesele, bo wygodniej jest komuś zapłacić i mieć wszystko gotowe, ale to nie znaczy, że personel nie ma możliwości zabrania do domu jedzenia.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 09:32   #17
wojda
Raczkowanie
 
Avatar wojda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Wprawdzie ja z TŻ nie mamy jeszcze ustalonej daty, ale myślimy nad weselem w OSP (bardzo ładna sala - jak na OSP), więc bez kucharki raczej się nie obędzie w naszych okolicach jest jedna Pani, która organizuje wesela. Rok temu za dwudniowe wesele liczyła sobie 210 zł od osoby. W cenie były wszystkie potrzebne towary, napoje i obsługa.
wojda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:17   #18
inencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 128
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

wojda jak dla mnie to nieźle sobie liczy ta kucharka
No ale skoro wszystko ona kupuje...alkohol też?
__________________
Dla świata to tylko dziecko...
...A dla mnie to dziecko jest całym Światem
inencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:57   #19
wojda
Raczkowanie
 
Avatar wojda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Cytat:
Napisane przez inencja Pokaż wiadomość
wojda jak dla mnie to nieźle sobie liczy ta kucharka
No ale skoro wszystko ona kupuje...alkohol też?
Bez alkoholu..
Zapomniałam dodać, że w cenie jest również wynajem sali. Z tego co słyszałam, to wszyscy ją sobie chwalą, bo wszystko jest profesjonalnie zrobione a jedzenie przepyszne
wojda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 11:13   #20
inencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 128
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Cytat:
Napisane przez wojda Pokaż wiadomość
Bez alkoholu..
Zapomniałam dodać, że w cenie jest również wynajem sali. Z tego co słyszałam, to wszyscy ją sobie chwalą, bo wszystko jest profesjonalnie zrobione a jedzenie przepyszne
wiesz może się nie znam, ale dla mnie drogo...ja może i poprawin nie mam, ale pewnie zrobimy w domu w niedzielę, bo zostanie pewnie pełno jedzenia, picia...ale wolę, żeby niczego na weselu nie zbrakło żeby każdy mógł się najeść do syta. Nie zapomnę, jak na weselu kuzyna zabrakło picia bezalkoholowego oczywiście. Więc lepiej mieć później zapasy, niż w trakcie imprezy takie incydenty.

Ja płacę 100zł od osoby (i tak mi mówią, że dużo ). W tym jest salka na małe wesela, wystrój (sama wybierałam, a oni przystroją), no i jedzenie - chyba przez to, że będzie go dużo przedłużymy imprezę może do północy Bo wstępnie jest do 21. Będzie też kącik z kawą i herbatą bez ograniczeń. Resztę dokupiliśmy, ale że mamy małe wesele (do 20 osób). Teściowie zakupili soki, napoje, alkohol, a moi rodzice mają zapłacić za weselicho a z zaoszczędzonych pieniążków pojedziemy w podróż poślubną

No ale na takich weselach się nie znam...może i takie koszty są...no ale duże wesele-duże wydatki ja lubię skromnie, ale wesoło
__________________
Dla świata to tylko dziecko...
...A dla mnie to dziecko jest całym Światem
inencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:03   #21
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

ja jestem za weselem od talerzyka. Może i drożej, ale nie kosztuje to tyle czasu i nerwów. Moja koleżanka organizowała wesele z kucharkami. Na dwa tyg przed jeździła na salę bo trzeba było zakupy zwozić, później jeszcze jedzenie. Czasem trzeba pilnować kucharek itp. Na ślubie była tak zmordowana tym jeżdżeniem i zakupami,że ledwo żyła. Ja wolę przyjechać na gotowe
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 16:38   #22
wojda
Raczkowanie
 
Avatar wojda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Cytat:
Napisane przez inencja Pokaż wiadomość
wiesz może się nie znam, ale dla mnie drogo...
Zgadzam się, że drogo ale w restauracjach za dwudniowe wesele chcą około 240 zł..
wojda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 21:25   #23
inencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 128
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Cytat:
Napisane przez wojda Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że drogo ale w restauracjach za dwudniowe wesele chcą około 240 zł..
hmm tam gdzie ja robię, to za wesele i poprawiny chcą 180zł :tak:
__________________
Dla świata to tylko dziecko...
...A dla mnie to dziecko jest całym Światem
inencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 09:23   #24
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

To czy drogo czy tanio to kwestia raczej terytorialna. Wiadomo,że w większych miastach cena będzie większa.
Ja płace 180zł za całonocne wesele (w cenie pokrowce na krzesła i cześć dekoracji, szampan i powitanie chlebem, ale nie mamy tortu i dodatkowo płatny stół wiejski) cena jak na nasze okolice i tak nie duże wesele (ok80-90os)jest niska bo wszędzie indziej chcieli od nas ok 200-240zł/os
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:01   #25
kinia8906
Raczkowanie
 
Avatar kinia8906
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 206
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Tu chyba jest "coś za coś" Chcesz mieć taniej weź kucharke,ale za to sobie musisz pobiegac nieźle;p A jak chcesz miec wygodniej to płać od osoby ale masz drożej To sie tyczy oczywiście tych wesel większych.Bo dla 20 os.faktycznie sie nie opłaca wynajmować specjalnie sali i płacić kucharce.
__________________
Ceń się wysoko,a uwierzy,że jesteś jego wygraną na loterii

22.09.2012r. - nasz wielki dzień
http://www.suwaczek.pl/cache/4c5a0d8ede.png
kinia8906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:12   #26
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
ja jestem za weselem od talerzyka. Może i drożej, ale nie kosztuje to tyle czasu i nerwów. Moja koleżanka organizowała wesele z kucharkami. Na dwa tyg przed jeździła na salę bo trzeba było zakupy zwozić, później jeszcze jedzenie. Czasem trzeba pilnować kucharek itp. Na ślubie była tak zmordowana tym jeżdżeniem i zakupami,że ledwo żyła. Ja wolę przyjechać na gotowe
Może już dawno robiła wesele ponieważ obecnie nie ma tak. Chociaż u mnie .
W czerwcu dostaje listę co mam zakupić potem jeszcze przed weselem chyba jedno spotkanie mam ( nie pamiętam dokładnie kiedy ponieważ tym zajmuje się moja mama jest lepiej obeznana w te sprawy ) i kucharki wchodzą na salę w czwartek jak się nie mylę . Więc w sumie dwa dni przed weselem . Wiadomo, może coś się zdarzyć i czegoś zabraknąć ale nie trzeba jeździć nie wiadomo ile .
W moim wypadku i tak będę ja przed weselem na sali jeszcze kilka razy by wszystko dopilnować. Chyba każda PM-ka jest troszkę zmęczona przygotowaniami przed ślubem... ponieważ trzeba zapiąć wszystko na ostatni guzik i nie mówię tu tylko np. o kucharce ponieważ kucharki mają teraz swoje pomoce i nas obchodzi tylko o dostarczenie produktów . osobiście sądzę, że jeśli kucharka ciągle zajmuje się gotowaniem na weselach to dokładnie wie co ile czego potrzeba będzie .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:48   #27
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

Tu raczej chodziło o to, że nie dało rady przywieść wszystkiego na raz w jednym samochodzie. Wesele było na 180osób i to dwudniowe. Dwa razy jechali po napoje, bo sie wszystko do samochodu nie zmieściło
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 17:24   #28
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

No to z alkoholem i napojami chyba jednak większość ma problem ponieważ to każdy na własną rękę musi załatwić .
My sami na wesele brata też wszystko kupowaliśmy w ratach .
A na wesele które było 50km od nas poprosiliśmy znajomego, który miał większy samochód . Więc to kwestia organizacji
Ja akurat na salę swoją będę mieć 10 km TŻ ok 30 km.
Więc dla mnie to nie problem pojechać nawet na tą sale 5 razy wręcz sama przyjemność !
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:11   #29
Asist22
Rozeznanie
 
Avatar Asist22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 679
Talking Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

U nas też będzie kucharka ze swoją pomocą. Będziemy musieli polatać, ale wolę zaplacić połowę mniej. A co do wymyślnych dań, to jednak wolę te domowe bo nie każdy lubi kawior czy łososia. Byłam na weselu z takimi "łakociami" i nikt tego nie jadł. Kucharka za ugotowanie bierze 7 zł od osoby + 170zł dla każdej z czterech pomocnic
Asist22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 09:49   #30
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Wesele "od talerzyka" czy z kucharką?

dodam od siebie ze warto poszukac hurtowni, która dowiezie napoje, czy co tam chcemy z produktów zywnosciowych
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.