zaproszenie tylko na ślub - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 23:22   #1
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600

zaproszenie tylko na ślub


,,,,,,,

Edytowane przez laska4
Czas edycji: 2013-04-01 o 18:37 Powód: ,,,,,,,,,
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 00:36   #2
Vinetiia
Raczkowanie
 
Avatar Vinetiia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 33
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Ja też słyszałam dokładnie takie opinie, że zawiadomienia wysyła się z myślą o łatwym zysku. Poza tym pomyślałam sobie, że troszkę głupio gdy wszyscy później pojadą na wesele, a osoby tylko powiadomione, będą musiały wrócić do domu. Dlatego ja postanowiłam nie wysyłać takich powiadomień, natomiast wiadomość o ślubie opublikuje na swoim profilu na portalach społecznościowych, kto będzie chciał ten przyjdzie. Mam też zamiar wysłać ciasto do kilku osób, których nie zapraszam na wesele, ale są ważne na tyle, by całkiem o nich nie zapominać . Pozdrawiam...
Vinetiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 06:51   #3
MegMakeUp
Rozeznanie
 
Avatar MegMakeUp
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Olecko
Wiadomości: 683
GG do MegMakeUp
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Hm... my robimy tylko ślub bez wesela z wielu względów. Wesele planujemy kilka miesięcy później. zawiadomienia o ślubie wysyłamy, żeby nie było, że ślub w tajemnicy i nic nie powiedzieliśmy,ale na pewno znajdą się osoby, które stwierdzą,że robimy to dla prezentów ... tylko jakoś mało mnie to obchodzi. Te osoby, które są z nami blisko na pewno przyjdą i zrozumieją,że w obecnej sytuacji tak jest dla nas lepiej,a ci którzy pomyślą,że chcemy wyłudzić prezenty mogą nie przychodzić...
MegMakeUp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 06:58   #4
Ewelinka i juz
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka i juz
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 188
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Dziewczyny, strasznie mnie dziwi co piszecie. Ja wielokrotnie była na weselach, ale i wielokrotnie na samym slubie. Na ślub się zaprasza znajomych, którzy nie są aż tak bliscy, żeby zaprosić na wesele, albo młodych nie stać, aby wszystkich zaprosić na wesele. Dla mnie zaproszenie na sam ślub zawsze oznaczało, że ktoś chce, abym z nimi była w najwazniejszym dniu ich zycia i zawsze było mi bardzo miło, jak dostawałam takie zaproszenie. Co do prezentów - ja wtedy daję tylko kwiaty albo inne rzeczy (jeśli młodzi sobie zażyczą w zaproszeniu, np. książki czy gry planszowe). Więc te prezenty to sa takie bardziej symbolicznie, niektórzy zbierają na fundacje, etc., więc nie wydaje mi się, aby zapraszali dla prezentów. Po raz pierwszy się spotkałam z czymś takim o czym piszecie. U nas będzie sporo osób zaproszonych tylko na slub (mniej więcej tyle samo, co na wesele, ok 180), i po prostu mamy dużo znajomych, nie możemy zaprosić wszystkich na wesele, a chcemy, aby z nami byli w tym dniu, po prostu
zyczę Wam, aby Wasi znajomi zrozumieli, ze po rpostu chcecie, aby z Wami byli, a jeśli ktoś ma pomyśleć, że to chodzi tylko o prezenty, to ja bym rzeczywiście nie chciała mieć takich znajomych i bym ich nie zapraszała
Powodzenia!
Ewelinka i juz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 07:06   #5
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez Ewelinka i juz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, strasznie mnie dziwi co piszecie. Ja wielokrotnie była na weselach, ale i wielokrotnie na samym slubie. Na ślub się zaprasza znajomych, którzy nie są aż tak bliscy, żeby zaprosić na wesele, albo młodych nie stać, aby wszystkich zaprosić na wesele. Dla mnie zaproszenie na sam ślub zawsze oznaczało, że ktoś chce, abym z nimi była w najwazniejszym dniu ich zycia i zawsze było mi bardzo miło, jak dostawałam takie zaproszenie. Co do prezentów - ja wtedy daję tylko kwiaty albo inne rzeczy (jeśli młodzi sobie zażyczą w zaproszeniu, np. książki czy gry planszowe). Więc te prezenty to sa takie bardziej symbolicznie, niektórzy zbierają na fundacje, etc., więc nie wydaje mi się, aby zapraszali dla prezentów. Po raz pierwszy się spotkałam z czymś takim o czym piszecie. U nas będzie sporo osób zaproszonych tylko na slub (mniej więcej tyle samo, co na wesele, ok 180), i po prostu mamy dużo znajomych, nie możemy zaprosić wszystkich na wesele, a chcemy, aby z nami byli w tym dniu, po prostu
zyczę Wam, aby Wasi znajomi zrozumieli, ze po rpostu chcecie, aby z Wami byli, a jeśli ktoś ma pomyśleć, że to chodzi tylko o prezenty, to ja bym rzeczywiście nie chciała mieć takich znajomych i bym ich nie zapraszała
Powodzenia!
zgadzam się z każdym słowem! ja np będe zapraszała na ślub ludzi z pracy i rodziców dziewczynki, którą chodzę się opiekować w wolnym czasie...
W życiu do głowy by mi nie przyszło, że chcę łatwego zysku
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 08:29   #6
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez Ewelinka i juz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, strasznie mnie dziwi co piszecie. Ja wielokrotnie była na weselach, ale i wielokrotnie na samym slubie. Na ślub się zaprasza znajomych, którzy nie są aż tak bliscy, żeby zaprosić na wesele, albo młodych nie stać, aby wszystkich zaprosić na wesele. Dla mnie zaproszenie na sam ślub zawsze oznaczało, że ktoś chce, abym z nimi była w najwazniejszym dniu ich zycia i zawsze było mi bardzo miło, jak dostawałam takie zaproszenie. Co do prezentów - ja wtedy daję tylko kwiaty albo inne rzeczy (jeśli młodzi sobie zażyczą w zaproszeniu, np. książki czy gry planszowe). Więc te prezenty to sa takie bardziej symbolicznie, niektórzy zbierają na fundacje, etc., więc nie wydaje mi się, aby zapraszali dla prezentów. Po raz pierwszy się spotkałam z czymś takim o czym piszecie. U nas będzie sporo osób zaproszonych tylko na slub (mniej więcej tyle samo, co na wesele, ok 180), i po prostu mamy dużo znajomych, nie możemy zaprosić wszystkich na wesele, a chcemy, aby z nami byli w tym dniu, po prostu
zyczę Wam, aby Wasi znajomi zrozumieli, ze po rpostu chcecie, aby z Wami byli, a jeśli ktoś ma pomyśleć, że to chodzi tylko o prezenty, to ja bym rzeczywiście nie chciała mieć takich znajomych i bym ich nie zapraszała
Powodzenia!
Dziękuję, że napisłaś tego posta, podpisuje się pod nim.
Wysyłam zawiadomienia tym, co wiem, że i tak nie są w stanie przyjechać, a znają mnie od dziecka, nie chce by drogą pantoflową doszło do nich, że wychodzę za mąż, a im nic nie powiedziała, dlatego też uznałam, że miło im będzie, gdy się w ładnej formie dowiedzą.
Ci co mieszkają w miarę blisko, a nie są zaproszeni, to zaniosę im kołocz (tradycja śląska).
Co do portali społecznościowych, to bardzo mi się nie podoba ta forma przekazu.
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 09:03   #7
ona8686
Zakorzenienie
 
Avatar ona8686
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 903
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez Ewelinka i juz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, strasznie mnie dziwi co piszecie. Ja wielokrotnie była na weselach, ale i wielokrotnie na samym slubie. Na ślub się zaprasza znajomych, którzy nie są aż tak bliscy, żeby zaprosić na wesele, albo młodych nie stać, aby wszystkich zaprosić na wesele. Dla mnie zaproszenie na sam ślub zawsze oznaczało, że ktoś chce, abym z nimi była w najwazniejszym dniu ich zycia i zawsze było mi bardzo miło, jak dostawałam takie zaproszenie. Co do prezentów - ja wtedy daję tylko kwiaty albo inne rzeczy (jeśli młodzi sobie zażyczą w zaproszeniu, np. książki czy gry planszowe). Więc te prezenty to sa takie bardziej symbolicznie, niektórzy zbierają na fundacje, etc., więc nie wydaje mi się, aby zapraszali dla prezentów. Po raz pierwszy się spotkałam z czymś takim o czym piszecie. U nas będzie sporo osób zaproszonych tylko na slub (mniej więcej tyle samo, co na wesele, ok 180), i po prostu mamy dużo znajomych, nie możemy zaprosić wszystkich na wesele, a chcemy, aby z nami byli w tym dniu, po prostu
zyczę Wam, aby Wasi znajomi zrozumieli, ze po rpostu chcecie, aby z Wami byli, a jeśli ktoś ma pomyśleć, że to chodzi tylko o prezenty, to ja bym rzeczywiście nie chciała mieć takich znajomych i bym ich nie zapraszała
Powodzenia!
Zgadzam sie z powyższym. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że jak zapraszam kogoś na ślub to chce tylko kasy, chce aby te osoby były ze mną, a są to tylko osoby z pracy, a wesele jest tylko dla rodziny. Za przybycie do kościoła podziękuje im ciastem, jak sie zobaczymy po wakacjach.
__________________
Zawsze Ty...
Zawsze Ja...
Zawsze My... 11.08.2012


Franuś
29.06.2013 godz. 22:12
ona8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 09:10   #8
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

łatwy zysk !? na wizażu takie opinie??? Boże,...

Wszystko zależy od sytuacji finansowej Młodych, jeśli mają skromne wesele i nie stać ich na zaproszenie setki osób, a chcieliby zaprosić na ślub kilka osób, które na to poprostu zasługują - to gdzie jest problem???


PS. żebraniem jest tylko to, kiedy idzie się na wesele i nie daje się nawet tzw skromnego prezentu Parze Młodej masa gości tak robi, przynajmniej tak było na moim weselu Nie wiem czy bardziej wg was jest bezczelne iść na wesele bez prezentu czy zaprosić tylko na ślub? .
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 10:16   #9
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Mnie dziwią takie opinie, my z TŻem sporo osób zapraszamy tylko do USC na nasz ślub, a na wesele już nie - są to przede wszystkim osoby ode mnie z pracy, sąsiedzi naszych rodziców, dalsi znajomi, których lubimy, ale nie jesteśmy z nimi na tyle blisko żeby zapraszać na wesele - i nawet przez moment nie przeszło nam przez głowę, że będziemy oczekiwac od nich nawet symbolicznych prezentów. Po prostu będzie nam miło, jeżeli będą nam towarzyszyc na starcie naszej wspólnej drogi, ale nic więcej. Na konto takich zaproszeń zrezygnowaliśmy nawet z prośby o wręczenie wina zamiast kwiatów, po prostu to są zaproszenia w pewnym sensie grzecznościowe, ja tak na to patrzę.

Dziwią mnie opinie, że młodzi zapraszają gości na sam ślub tylko dla pieniędzy - moim zdaniem świadczą o tym, że takie pobódki kierowałyby osobami wygłaszającymi takie sądy, bo najłatwiej mierzyć innych swoją miarą.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 10:18   #10
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Pierwsze słyszę, żeby istniał obowiązek dawania prezentów, jeśli idzie się na sam ślub a nie na wesele. My od takich gości , którzy zechcieli przyjść do kościoła, dostaliśmy kwiaty i telegramy, zresztą niczego więcej bym nie oczekiwała. Zawiadomień nie wysyłaliśmy, Ci którzy wiedzieli o naszym ślubie przyszli z własnej woli. A tak poza tym, jeśli ktoś czuje się wykorzystywany to przecież nie ma przymusu pójścia do kościoła na ślub.

Edytowane przez Almariel
Czas edycji: 2012-02-28 o 10:19
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 10:50   #11
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

A jaki to zysk jak goście przychodzący na sam ślub dają kwiaty tylko? No nie dorobisz się raczej dostając cięte kwiatki
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 11:42   #12
monique_05
Raczkowanie
 
Avatar monique_05
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 51.770N 19.459E
Wiadomości: 485
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez Ewelinka i juz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, strasznie mnie dziwi co piszecie. Ja wielokrotnie była na weselach, ale i wielokrotnie na samym slubie. Na ślub się zaprasza znajomych, którzy nie są aż tak bliscy, żeby zaprosić na wesele, albo młodych nie stać, aby wszystkich zaprosić na wesele. Dla mnie zaproszenie na sam ślub zawsze oznaczało, że ktoś chce, abym z nimi była w najwazniejszym dniu ich zycia i zawsze było mi bardzo miło, jak dostawałam takie zaproszenie. Co do prezentów - ja wtedy daję tylko kwiaty albo inne rzeczy (jeśli młodzi sobie zażyczą w zaproszeniu, np. książki czy gry planszowe). Więc te prezenty to sa takie bardziej symbolicznie, niektórzy zbierają na fundacje, etc., więc nie wydaje mi się, aby zapraszali dla prezentów. Po raz pierwszy się spotkałam z czymś takim o czym piszecie. U nas będzie sporo osób zaproszonych tylko na slub (mniej więcej tyle samo, co na wesele, ok 180), i po prostu mamy dużo znajomych, nie możemy zaprosić wszystkich na wesele, a chcemy, aby z nami byli w tym dniu, po prostu
zyczę Wam, aby Wasi znajomi zrozumieli, ze po rpostu chcecie, aby z Wami byli, a jeśli ktoś ma pomyśleć, że to chodzi tylko o prezenty, to ja bym rzeczywiście nie chciała mieć takich znajomych i bym ich nie zapraszała
Powodzenia!
Dokładnie, zgadzam się z Tobą! Jakoś nigdy nie wpadłam na to, że można zaprosić na ślub tylko po to, żeby były prezenty... Również byłam parę razy na samym ślubie i wtedy po prostu dawało się kwiaty/bombonierkę/wino, czyli takie symboliczne rzeczy. Więc raczej nie sądzę, żeby tu chodziło o łatwe zdobycie prezentów, ale właśnie o to, żeby te osoby były na takim ważnym wydarzeniu jakim jest nasz ślub, a wiadomo, że na wesele zaprasza się najbliższych
monique_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 14:05   #13
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Mnie dziwią takie opinie, my z TŻem sporo osób zapraszamy tylko do USC na nasz ślub, a na wesele już nie - są to przede wszystkim osoby ode mnie z pracy, sąsiedzi naszych rodziców, dalsi znajomi, których lubimy, ale nie jesteśmy z nimi na tyle blisko żeby zapraszać na wesele - i nawet przez moment nie przeszło nam przez głowę, że będziemy oczekiwac od nich nawet symbolicznych prezentów. Po prostu będzie nam miło, jeżeli będą nam towarzyszyc na starcie naszej wspólnej drogi, ale nic więcej. Na konto takich zaproszeń zrezygnowaliśmy nawet z prośby o wręczenie wina zamiast kwiatów, po prostu to są zaproszenia w pewnym sensie grzecznościowe, ja tak na to patrzę.

Dziwią mnie opinie, że młodzi zapraszają gości na sam ślub tylko dla pieniędzy - moim zdaniem świadczą o tym, że takie pobódki kierowałyby osobami wygłaszającymi takie sądy, bo najłatwiej mierzyć innych swoją miarą.
Wydaje mi się że chodzi chyba o treść takiego zaproszenia,jak w zaproszeniu tylko na ślub pisze żeby przynieść wino lub czekoladki to wygląda na to że zaprasza się po to by dostać dodatkowo wino czy czekoladki.masz rację w takim zaproszeniu na ślub nie powinno się pisać że nie chcemy kwiatów.W każdym razie ja jednak nie będę wysyłać zaproszeń czy powiadomień
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:56   #14
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Ja zapraszam na sam ślub sporo osób - część wręcz o to prosiła. Moje koleżanki z pracy czy z treningów na przykład. Nie mogę ich zaprosić na wesele, ale chcą przyjść na ślub - zobaczyć suknię, itd. Co do tekstów o winie/czekoladkach/kopertach, to ja je całkiem usunęłam z zaproszeń na sam ślub. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę coś przynieść, to przyniesie. A jak nie będzie miał ochoty, to nie przyniesie i też będzie dobrze.

Raczej nie liczę na "dorobek" z prezentów ani na ślubie ani na weselu. Większość osób nie wkłada nawet tyle, żeby się za talerzyk zwróciło. Więc zgadzam się, że nie jest to lukratywny biznes.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:11   #15
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Też pierwszy raz przeczytałam tu taką opinię.
Ja z mamą będziemy robić zaproszenia czy tam te zawiadomienia o ślubie dla osób które wiemy że chcą być na ślubie/albo chcemy żeby były na ślubie ale nie są na tyle bliskie żeby zapraszać je na wesele. Np. znajoma mamy, a moja dawna nauczycielka już od dawna zapowiada że chciałaby na mój ślub przyjść.
Wygodniej i hm "elegancej" zrobić takie zaproszenia niż powiedzieć komuś "mam ślub 1 września, jak masz czas i chęci to wpadnij ". A potem odbierać telefony "a o której i gdzie jest ten twój ślub?!".
Tż mówi że to bez sensu w ogóle takie zaproszenia robić na sam ślub bo "na ślub przychodzi każdy kto chce, nawet osoba z ulicy". Facet...
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:24   #16
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Sama mam zamiar zaprosić tak kilka osób np. koleżanki z czasów licealnych - wtedy byłyśmy nierozłączne ale drogi nam się rozeszły. Tyle ze dotyczy to osób które mieszkają blisko.
Absolutnie nie uważam żeby była to próba naciągnięcia na prezent. Pamiętam sama jak było mi przykro że koleżanka ze studiów nie zaprosiła mnie do kościoła na swój ślub (nie liczyłam na wesele bo nie żyłyśmy aż tak blisko) - stwierdziła potem że przecież mówiła kiedy - fajnie ale nie wiadomo o której godzinie ani w jakim kościele (dodam że byłam gotowa pojechać z kilkoma znajomymi około 150km na jej ślub i to tylko na msze). Wcale nie widzę żadnego problemu żeby pujść na msze, a na wesele juz nie. Czasy sa jakie są, wiele osób robi przyjęcia tylko dla najbliższych i ja to doskonale rozumiem - NIESTETY niektórzy oczekuja że jak przyjadą i wręczą koperte (ze 100 albo pusta czasami) to sie najedzą i napiją i tylko po to przychodzą. Nie to że od swoich gosci wymagam bóg wie jakich prezentów, moga nie dawać nic, ale to mój wybór i zapraszam tych co chce na wesele, a znajomych dalszych moge zaprosić na samślub i tez wcale nie musza mi nic dawać, aby życzenia złozyli szczerze i cieszyli sie w tym dniu razem ze mną
__________________

margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:57   #17
Cierpliwosc
Zadomowienie
 
Avatar Cierpliwosc
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 596
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez Ewelinka i juz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, strasznie mnie dziwi co piszecie. Ja wielokrotnie była na weselach, ale i wielokrotnie na samym slubie. Na ślub się zaprasza znajomych, którzy nie są aż tak bliscy, żeby zaprosić na wesele, albo młodych nie stać, aby wszystkich zaprosić na wesele. Dla mnie zaproszenie na sam ślub zawsze oznaczało, że ktoś chce, abym z nimi była w najwazniejszym dniu ich zycia i zawsze było mi bardzo miło, jak dostawałam takie zaproszenie. Co do prezentów - ja wtedy daję tylko kwiaty albo inne rzeczy (jeśli młodzi sobie zażyczą w zaproszeniu, np. książki czy gry planszowe). Więc te prezenty to sa takie bardziej symbolicznie, niektórzy zbierają na fundacje, etc., więc nie wydaje mi się, aby zapraszali dla prezentów. Po raz pierwszy się spotkałam z czymś takim o czym piszecie. U nas będzie sporo osób zaproszonych tylko na slub (mniej więcej tyle samo, co na wesele, ok 180), i po prostu mamy dużo znajomych, nie możemy zaprosić wszystkich na wesele, a chcemy, aby z nami byli w tym dniu, po prostu
zyczę Wam, aby Wasi znajomi zrozumieli, ze po rpostu chcecie, aby z Wami byli, a jeśli ktoś ma pomyśleć, że to chodzi tylko o prezenty, to ja bym rzeczywiście nie chciała mieć takich znajomych i bym ich nie zapraszała
Powodzenia!
Pod pogrubionym podpisuję się rękami i nogami. Wiele razy byłam na samym ślubie, nawet gdy mnie tylko ustnie zapraszano i jakoś nie było dla mnie problemem kupienie kwiatków, a Para Młoda się raczej nie obraziła, że z kasy nie wyskoczyłam, no i nikt majątku na mnie nie zarobił.
Kilka razy za to zrobiło mi się przykro, gdy się o ślubie dowiedziałam po czasie, a na pewno bym poszła (nie mając nawet pół pretensji, że mam zaproszenie tylko an ślub).

Jak najbardziej jestem za tym, żebyś wysłała zawiadomienia o ślubie!
__________________
"Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka (...)
nikt nikomu nie byłby potrzebny."
[ks. J.Twardowski]
Cierpliwosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 10:10   #18
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Ja też nigdy nie słyszałam opinii, ze zapraszanie na sam ślub, to liczenie na więcej prezentów

My nie robimy weselicha na 200 osób, tylko obiad dla najbliższych - więc część osób zaprosimy tylko do kościoła i nie widzę w tym nic niestosownego.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 10:25   #19
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

W zależności o czym piszemy. O samym zawiadomieniu - wtedy jest ok. Czy o zawiadomieniu z litanią oczekiwanych prezentów (nie kwiatki tylko książki, maskotki, wino, czekoladki, sratki, pierdatki)?

Te drugie zawiadomienie to można sobie darować, jest niekulturalne. A nawet prostackie i chamskie.

To są ludzie zaproszeni do uczestnictwa w ceremonii i oni powinni być zobowiązani jedynie do przyniesienia życzeń, ewentualnie kwiatków i dobrowolnych prezentów.

A kto co chce ugrać zawiadomieniem, to jego sprawa... Jedni będą oczekiwać obecności inni dodatkowo połakomią się na czekoladki
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 21:53   #20
oj_tam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez Cierpliwosc Pokaż wiadomość
Wiele razy byłam na samym ślubie, nawet gdy mnie tylko ustnie zapraszano i jakoś nie było dla mnie problemem kupienie kwiatków, a Para Młoda się raczej nie obraziła, że z kasy nie wyskoczyłam, no i nikt majątku na mnie nie zarobił.
Kilka razy za to zrobiło mi się przykro, gdy się o ślubie dowiedziałam po czasie, a na pewno bym poszła (nie mając nawet pół pretensji, że mam zaproszenie tylko an ślub).
Otóż to. Wielu ludzi ma teraz znajomych, z którymi zżyli się, rozproszonych po kraju (bo np. wyjechali za pracą czy na studia do innego miasta). I choć kontakt mają obecnie rzadki, to w tak ważnym dniu chcą by przynajmniej o nich pamiętano. W każdym razie, jeśli o mnie chodzi byłabym gotowa nawet pojechać tylko na ślub, chcąc dzielić radość Państwa Młodych.
oj_tam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 11:09   #21
anuszka1401
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka1401
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 375
GG do anuszka1401
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

A ja nie mam nic przeciwko zawiadomieniom, sama planuje wręczyć kilka dalszym koleżankom I nie liczę na żadne zyski Sama byłam nie raz tylko na slubie w kościele i było mi z tego powodu bardzo miło, że ktoś mimo że nie zaprasza na wesele chciał, abym uczestniczyła w tym ważnym dniu i ani przez myśl mi nie przeszło, że chce zarobić! Zresztą dałam tylko kwiatki a w ogóle czy śluby i wesela robi się po to, żeby zarobić? Chyba nie...
anuszka1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 21:50   #22
pendrak
Raczkowanie
 
Avatar pendrak
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 56
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Opinia że zaproszenie tylko na ślub ma na celu wyłudzanie prezentów wynika stąd, że niestety wielu ludzi ciągle postrzega wesele w charakterze inwestycji, biorą kredyt na 5 lat, liczą że im się to zwróci, a potem spłacają latami, bo im się nie zwróciło; zamiast zainwestować te pieniądze i mieć potem za co żyć; my mięliśmy tylko przyjęcie, bo nie chciałam całego tego weselnego absurdu.
pendrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 21:58   #23
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez pendrak Pokaż wiadomość
Opinia że zaproszenie tylko na ślub ma na celu wyłudzanie prezentów wynika stąd, że niestety wielu ludzi ciągle postrzega wesele w charakterze inwestycji, biorą kredyt na 5 lat, liczą że im się to zwróci, a potem spłacają latami, bo im się nie zwróciło; zamiast zainwestować te pieniądze i mieć potem za co żyć; my mięliśmy tylko przyjęcie, bo nie chciałam całego tego weselnego absurdu.
wtedy nie wysyła się zawiadomień tylko bezczelnie mówi ze w prezencie się oczekuje np.:180zł od osoby -chore szczególnie jak zaprasza się wujka z 4 dzieci.
Ja mam zamiar zrobić oddzielne zaproszenia na sam ślub bez żadnej wzmianki o prezentach, a zaproszenia na wesele wyposażyć w notatkę o tym że wolimy kasę niż prezenty żeby kupić mieszkanie (kolega miał to ładnie wierszykiem napisane)
__________________

margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 14:03   #24
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Masakra, w życiu by mi to do głowy nie przyszło a u nas będzie bardzo dużo osób na samym ślubie - nie robimy wesela tylko przyjęcie dla najbliższej rodziny... Jak ktoś chce sobie tak pomyśleć, to pomysli - to już nie mój problem
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:41   #25
meg888
Raczkowanie
 
Avatar meg888
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 251
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Ja zaś mam pytanie z innej beczki, równiez dotyczace zaproszenia tylko na ślub.

U mnie w regionie rzadko można się spotkać z taką formą zaproszenia - nikt z mojej rodziny ani znajomych ani w pracy nie spotkał się z zaproszeniem do kościoła tylko. W związku z tym obawiam się, że jak wręczę takie zaproszenia, to niektóre osoby moga odebrać to jako zaproszenie również na wesele. Wtedy może być niezręcznie...
Czy zdarzyło się Wam usłyszeć o takiej sytuacji, że ktos potraktował zaproszenie na ślub jako zaproszenie na całość uroczystości, włącznie z weselem? Czy to może ja nie mam zaufania do ludzi i na zapas martwię się o błędną interpretację zaproszenia?
__________________
66,5kg.....63,7kg...................57kg
Za mną:- 2,8kg
Do celu: -6,7kg


start 19.02.2013
Skalpel: 19
Trening z gwiazdami: 1xBeata, 1xKarolina, 1xOla
Mel B ramiona: 2
Orbitrek: 580min
Zumba:
1
Jilian 30DS: Lvl1: 10 Lvl2: 5

meg888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 21:54   #26
Alejka13
Zadomowienie
 
Avatar Alejka13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 158
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Meg888, powiem Ci, że ja obawiałabym się o to samo... Bo też u nas w okolicy nie słyszałam o takim zwyczaju, ale chyba zaryzykuję i ustnie po prostu powiem, na cym to polega
Alejka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 22:00   #27
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

cieżko powiedziec ja wiem że takie zaproszenia sa i jak nie widze na zaproszeniu adnotacji na temat wesela to jest to dla mnie oczywiste że tylko na slub. To może nie dawaj zaproszeń tylko same zawiadomienie wielkimi grubymi literami
__________________

margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 22:19   #28
czarno_biala1987
Raczkowanie
 
Avatar czarno_biala1987
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 232
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Uważam, że jeśli masz kogoś kogo nie chcesz / nie możesz zaprosić na wesele, a on tego wyraźnie oczekuje, lepsze zaproszenie na sam ślub niż "zawiadomienie" jak to się kiedyś rozsyłało... Zresztą... czy częśc w kościele nie jest zasadniczą i WAŻNIEJSZĄ cześcią tego dnia? chodzi przecież o ceremonię a nie o imprezę Więc zaproszenie na ślub to mimo wszystko swego rodzaju wyróżnienie. A nikt nie oczekuje od ludzi zaproszonych do kościoła prezentów. Kartka z życzeniami w zupełności wystarczy, a kwiatki to już rarytas
__________________
czarno_biala1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 22:37   #29
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Ja tam do kolegi na slub sama powiedziałam ze przyjde (spotkaliśmy sie po 13latach na naukach) zapytałam kiedy i powiedziałam ze przyjde i już. Oni sie ucieszyli i powiedzieli ze zapraszaja. Nie mam zamiaru im jakis prezentów dawać (może kwiaty lub czekoladki jakies małe dam taki do 10zł bo mi jakos tak troche głupio z pustymi rekoma iść) tak jak i sama nie oczekuje na prezenty od innych.
__________________

margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 13:23   #30
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: zaproszenie tylko na ślub

Cytat:
Napisane przez meg888 Pokaż wiadomość
Ja zaś mam pytanie z innej beczki, równiez dotyczace zaproszenia tylko na ślub.

U mnie w regionie rzadko można się spotkać z taką formą zaproszenia - nikt z mojej rodziny ani znajomych ani w pracy nie spotkał się z zaproszeniem do kościoła tylko. W związku z tym obawiam się, że jak wręczę takie zaproszenia, to niektóre osoby moga odebrać to jako zaproszenie również na wesele. Wtedy może być niezręcznie...
Czy zdarzyło się Wam usłyszeć o takiej sytuacji, że ktos potraktował zaproszenie na ślub jako zaproszenie na całość uroczystości, włącznie z weselem? Czy to może ja nie mam zaufania do ludzi i na zapas martwię się o błędną interpretację zaproszenia?
Ja słyszałam od koleżanki że miała sąsiadów na weselu,którzy byli zaproszeni tylko na ślub.Na Twoim miejscu powiadomiłabym ustnie bez żadnego zaproszenia.
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.