Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-27, 19:44   #1
patkaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Unhappy

Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!


Dzień dobry....Mam prośbę o pomoc w interpretacji wyników badań. Troszke się niepokoje czy są dobre.Mam 29 lat, w przeszłośći ciąże obymarła w 9 tc. Mam problem z zajściem w ciąze , obecnie pół roku starań, w grudniu odstawiłam tabl Logest.
Wyniki badań:
w 3 dc
LH 6,53 MIU/ml
TSH 3,44 uIU/ml
FSH 10,37 mIU/ml

progesteron 2,10 ng/ml w 16 dc
prolaktyna 280,63 mU/L w 16 dc

czy mając takie wyniki mam szanse na zajście w ciąże? a jeśli leczenie to czy może śą jakieś srodki np.zioła, które mogą mi pomóc?
Bardzo prosze o odpowiedż
patkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 17:08   #2
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

podałaś norm laboratoryjnych!!!

ale już na pierwszy rzut oka widać, że to FSH (rezerwa jajnikowa) jest za wysoka - ja wiem, że w normie - ale wskazuje na mocno wyczerpujące się zasoby jajnikowe

TSH też jest za wysokie, początki niedoczynności jak dla mnie
miałaś może badanie FT3, FT4, przeciwciała antytarczycowe?
Tą tarczycę trzeba leczyć, nie wiem, czy sam selen tu pomoże, ale wątpię - to już musi lekarz ocenić, zwłaszcza pod kątem ciąży

do reszty podaj normy

(pomyliły mi się specyfiki, ale już to poprawiłam, chociaż castagnus też jest na zbijanie niedoczynności, to jednak częściej stosuje się go na zbicie prolaktyny)

Edytowane przez betty31
Czas edycji: 2006-06-28 o 19:23
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 19:55   #3
patkaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

Podaje normy
LH 1,1-20
TSH 0,4-4,0
FSH 2,8-11,3
Jutro ide na dalsze badanka Ft3 Ft4 i Anty TPO i ANty TPG. Jak bede miec wyniki to podam.Dzięki za odpowiedź
patkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 20:04   #4
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

nie pomoge z bardzo ale musisz miec nadzije że bedzie dobrze i dzidzia sie pojawi.Zycze Ci tego z całego serca


pzdr
asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 21:25   #5
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

Cytat:
Napisane przez betty31
ale już na pierwszy rzut oka widać, że to FSH (rezerwa jajnikowa) jest za wysoka - ja wiem, że w normie - ale wskazuje na mocno wyczerpujące się zasoby jajnikowe

TSH też jest za wysokie, początki niedoczynności jak dla mnie
ja bym się tym nie martwiła- nie rozumiem, na jakiej podstawie miałyby to być "początki niedoczynności" nie ma lepszego i gorszego wariantu wyniku w normie.
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 14:38   #6
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

patkaka, te wyniki umiałam zinterpretować bez norm, ale chodziło mi o normy progesteronu i prolaktyny - jeśli możesz to je dopisz. No i ważne jest czy możesz określić, czy w tym 16 dniu cyklu byłaś już po owu? I jak długie masz zazwyczaj cykle?

Nie zamartwiaj się na zapas, bo tarczycę da się leczyć i to często prowadzi do upragnionej ciąży

LH:FSH daje u Ciebie 0,629 - najlepiej jak jest bliski 1
nie jestem lekarzem, ale mam jeszcze jedną myśl do zastanowienia sią : NIEWYDOLNOŚĆ PRZYSADKI? - ale to moja sugestia a nie pewnik - pamiętaj o tym, bo właśnie przy tym problemie z przysadką ten wynik spada poniżej 0,6. U Ciebie jak widzisz jest jeszcze powyżej, ale jednak nie dużo. Nie wiem, bo nie umiem tak super analizować wyników, a nie chcę by ktoś sugerował, że sieję zamęt albo postrach.

Trzymam kciuki za Twoją tarczycę powodzenia

bisskit - poczytaj o tarczycy i powikłaniach wynikających z jej niedoczynności, a zobaczysz, że wartości referencyjne z laboratorium mają się nijak do norm faktycznych, zwłaszcza przy kłopotach z ciążą
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 06:15   #7
patkaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

Ok w takim razie podaje normy
Progesteron -faza lutealna 0,95-21,0
Prolaktyna - 98-784

Ale wczoraj odebrałam dalszy ciąg wyników i oto one:

FT3 2,98 (1,8-4,2)
FT4 1,27 (0,8-1,9)
Anty TPO 75,4 (0-35)
Anty TG 45,9 ( 0-115)
No i teraz już sama niewiem, czy to Hasimoto?
Kurcze mam taki mętlik w głowie ze szok.
A cykle mam teraz 26 dniowe i zazwyczaj przed miesiączką przez2 dni plamie.
Dziękuje za Wasze zainteresowanie, i jeśli możecie cokolwiek podpowiedzieć to bede wdzięczna.
Pozdrawiam
patkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-30, 12:18   #8
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

hmm, patkaka, jak sama widzisz są przeciwciała - niby to może być hasi, ale przeciez nie musi - ja nie jestem lekarzem a Ty niestety musisz isć do endokrynologa

zapewne dostaniesz leki, no i może wskazówki by unikać jodu, by zażywać selen+E
powiedz mi, czy brałaś pod uwagę wspomaganie sie jakimiś ziółkami pod kontem ciaży? może warto by było

z progesteronu podałaś normę dla fazy lutealnej, no niby przy 26 dniowym cyklu, w 16dc powinno być po owu ale wiadomo, że nie zawsze jest tak fajnie. Twój niski progesteron raczej nie potwierdza przebytej owulacji.

może być, że w tym cyklu jej nie miałaś, ale w innym jest
mierzysz sobie temperaturę systematycznie? - to też może być pomocne w określaniu owulacji+obserwacja śluzu+testy

trzymam kciuki za wizytę u lekarza
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 15:30   #9
patkaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

Droga betty31

Już wcześniej zaopatrzyłam się w testy owulacyjne , ciążowe itp, obserwowałam śluz, nawet mam taki tester do badania owulacji przy użyciu śliny ( ale go jeszcze nie używałam). Z moich obserwacji wynikało że 2 m-ce temu miałam owulacje-śluz i potwierdzone testem owulacyjnym ale teraz sie zastanawiam czy przy takim FSh to możliwe?
Teraz powiem Ci szczerze że jestem troche załamana i chyba w tym miesiącu wogóle dam sobie spokój z obserwacją
Jak narazie biore wiesiołek, folik-już od pół roku, i zakupie selen+E.
Obawiam sie ze u mnie to złożony problem bo przeciwciała i wysokie TSH to jedno, a drugi problem to wysokie FSh i myśle że tu nie ma korelacji bezpośredniej między tymi dwoma hormonami, chyba że się myle. O ziółkach też już wiele czytałam , ale szczerze mówiąć niewiem jakie mogłabym zacząć pić? Czy miesznke nr1, 3 czy na poszczególne fazy.
Wszystko tak jakoś mi się złożyło że już niewiem co mam robić a w środe jeszcze mam na głowie obrone pracy magisterskiej no i też zaplanowałam sobie wizyte u ginekologa-endokrynologa , tak żeby mieć cały dzień full atrakcji
jak masz jakieś sugestie co do ziółek to podpowiedz ...
Pozdrawiam
patkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:32   #10
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

patkaka, nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale u mnie też się wali wszystko, od poniedziałku mam powyznaczane wizyty w klinice endokrynologii, oraz w poradnii hematologii - obie w odległych miastach!!! No i jak oni nie wykryją jakiegoś świństwa u mnie, to wizyta także wyjazdowa u alergologa na testach skórnych i być może u dermatologa (ale to już u siebie). Totalna załamka

Skoro masz już tak szybko wizytę u endo, to może poczekaj, co on Ci powie, jakie jeszcze badania zleci i dopiero wtedy startuj z ziołami, by wybrać te najwłaściwsze u siebie - bo jeżeli masz własną owulkę, to nie ma sensu brać ziółek na nią, albo np. jeśli rosną Ci łądne pęcherzyki, ale nie pękają, to wtedy stymulować ziółkami właśnie owu. Te parę dni Cię nie zbawi, spokojnie zajmij się obroną (z jakiego kierunku, jeśli można spytać?), a ciążą w następnej kolejności
Pamiętej że dopiero przy wyniku FSH około 18 stymulacja jajników jest okrutnie ciężka, więc u Ciebie nie jest jeszcze tak najgorzej - głowa do góry
połamania nóg na obronie
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 20:39   #11
patkaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

betty31 a jeśli moge wiedzieć to u Ciebie jakie problemy? Jeśli chcesz możemy pisać na forum starania na priv. też tam zaglądasz?
Ja rzeczywiście w środe może bede mieć juz jakaś diagnoze o co tu chodzi w moim przypadku.
Trzymam kciuki za Twoje badanka że bedą ok i nie bedziesz musiała przechodzić przez alergologie i dalsze badanka. Bedzie ok!!!! )
A obrona z kierunku medycyny hahaha cóż za paradoks i tak naprawde z dziedziny endokrynologii temat wiec nic w życiu nie jest przypadkiem
Pozdrawiam Cię serdecznie ..Buziaki
patkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 16:07   #12
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Badania hormonalne-prosze o pomoc!!!!

Może niedokładnoie czytałem, ale czy były miarodajne badania owulacji (USG)?
Próby indukcji owulacji?
W ciążę zachodzi się w skutek występowania m.in. owulacji
a nie za pomocą stężeń hormonów!!
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.