trądzik - tetralysal - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-13, 22:42   #1
mila28_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11

trądzik - tetralysal


Witam, bardzo proszę o pomoc. Mam trądzik, nie jakiś szczególnie duży ale mam. Zaskórniki, zmiany ropne ale to głownie przed okresem albo po. Dermatolog przepisała mi antybiotyk Tetralysal + krem Differin do stosowania przez miesiąc po 1 tabletce na noc ale sama nie wiem czy go brać. Czytałam opinie i w większości pomaga on tylko w trakcie leczenia i 3 miesiące trzeba go brać minimalnie. Problem w tym że ja strasznie reaguje na antybiotyki. Za każdym razem jak byłam chora i dostałam antybiotyk to miałam skutki uboczne, raz bardzo poważne i zwyczajnie się boję. Tak jak pisałam, czytałam że Tetra pomaga tylko w trakcie leczenia, później wszystko wraca, albo jest jeszcze gorzej, dlatego nie wiem czy jest sens??? Czy może jednak jest skuteczny i warto? Proszę o pomoc
mila28_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 22:51   #2
krd
Raczkowanie
 
Avatar krd
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 172
Dot.: trądzik - tetralysal

Nie ma na to reguły. To zależy od rodzaju trądziku,od jego nasilenia,od przyczyny,od pielęgnacji po zakończeniu terapii i od predyspozycji skóry. Jest wiele osób,którym trądzik wrócił,ale są też takie,którym pomógł na stałe. Nikt Ci tu nie powie,czy terapia Ci się opłaci czy nie. Jeśli nie spróbujesz,to się nie dowiesz. Nie jestem w stanie Ci powiedzieć,czy warto brać. Pamiętam moją wcześniejszą terapię innym antybiotykiem. Tydzień spędziłam w szpitalu z powodu ostrej reakcji alergicznej po zażyciu jednej tabletki. Ogólnie kiepsko reaguję na leki.Nie zrażam się i teraz jestem w trakcie terapii Tetralysalem. Nic złego na szczęście mi się nie dzieje. Też nie mam jakiegoś strasznego trądziku,ale jednak w moim przypadku chcę z tym walczyć. Staram się być pozytywnie nastawiona i wierzę,że moja cudowna dermatolog po zakończeniu terapii antybiotykiem pomoże utrzymać moją skórę w dobrym stanie. Mam nadzieję,że uda Ci się podjąć słuszną decyzję.
krd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 23:11   #3
mila28_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: trądzik - tetralysal

A długo już bierzesz Tetralysal? Zauważasz jakieś zmiany na lepsze? Zdaje sobie sprawę, że każda osoba jest inna i inaczej reaguje, po prostu mnie przeraził fakt, że trzeba go brać min.3 miesiące (dla mnie to abstrakcja w tej chwili) a zdania na temat tetry raczej nie przechylne. A też trochę się boję że rozpętam jeszcze większą burzę na mojej twarzy Dzięki za odpowiedź w każdym razie
mila28_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 23:19   #4
krd
Raczkowanie
 
Avatar krd
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 172
Dot.: trądzik - tetralysal

Właśnie rozpoczął się mój 3 tydzień. Też mam brać 3 miesiące. Jest zmiana na lepsze. Czoło mi się już całkowicie zagoiło i nic nowego nie wyskakuje. Z brodą gorzej bo tam miałam sporo zaskórników zamkniętych,więc co jakiś czas mi wychodzą. Ale nie są to takie typowe zmiany zapalne jak zdarzały się wcześniej, są łagodniejsze i szybciej się goją. Jestem na prawdę dobrej myśli. Tak samo jak Ty mam zestaw Tetralysal + Differin na noc.
krd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 23:34   #5
mila28_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Dot.: trądzik - tetralysal

W takim razie trzymam kciuki żeby wszystko poszło po Twojej myśli A ja muszę się zastanowić i podjąć jakąś decyzje..
mila28_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 09:26   #6
Wespe
Rozeznanie
 
Avatar Wespe
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 728
Dot.: trądzik - tetralysal

ja moją kurację tetralysalem skończyłam w czerwcu, w zeszłym roku i ciągle "trzyma" tzn. nie ma powrotu do sytuacji sprzed kuracji. jasne, ciągle mi coś wyskakuje, ale generalnie jest o niebo lepiej.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez mila28_90 Pokaż wiadomość
A długo już bierzesz Tetralysal? Zauważasz jakieś zmiany na lepsze? Zdaje sobie sprawę, że każda osoba jest inna i inaczej reaguje, po prostu mnie przeraził fakt, że trzeba go brać min.3 miesiące (dla mnie to abstrakcja w tej chwili) a zdania na temat tetry raczej nie przechylne. A też trochę się boję że rozpętam jeszcze większą burzę na mojej twarzy Dzięki za odpowiedź w każdym razie
też kiedyś łykanie tabletek było dla mnie abstrakcją, ale w trakcie kuracji to wieczorne łykanie wręcz mnie uspokajało, że robię coś dla cery nie jestem pewna, ale ja brałam chyba takie dawki-600 mg dziennie przez 2 tygodnie, 300mg przez miesiąc i 150 przez półtora, więc powoli schodziliśmy z dawką i organizm nie doznał 'szoku', że z dużej dawki na nic.
Wespe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 12:58   #7
Gosilla
Raczkowanie
 
Avatar Gosilla
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: trądzik - tetralysal

Tetralysal mi bardzo pomógł. To co ja miałam na buzi to była masakra. Brałam go 3 miesiące i to było rok temu. Teraz mam ładną cerę. Czasem coś wyskoczy ale to są pojedyńcze pryszcze związane z okresem. Mi bardzo pomógł. Też widziałam negatywne opinie, ale moim zdaniem nie warto się poddawać. A trądzik, to taka choroba, co lubi powracać. Jednym zaraz po odstawieniu leków, drugim za parę ładnych lat albo w ogóle.
Gosilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.