Mały problem z cerą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-21, 05:25   #1
andrzejek18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1

Mały problem z cerą.


Witam wszystkie specjalistki Mam na imię Andrzej xd mam 17 lat i chciałbym Was się doradzić w kwestii pielęgnacji cery.Wiem,wiem to trochę nie męskę ale ja lubię być po prostu zadbany ;d Otóż nie wiem jaki mam typ cery ani nie wiem jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać żeby nie wyskakiwały pryszcze itp. Kilka miesięcy temu wyskoczyło mi kilka pryszczy i zacząłem używać jakiś tam peelingów,toników,kremów itp. pryszcze wyskakiwały jeden za drugim a ja co raz bardziej byłem zrozpaczony używałem takich kosmetyków jak acne derm(dwa miesiące) davercin,spirytus salicynowy,tonik z under20,cynk gdy przestałem brać te kosmetyki i przestałem jeść słodycze pryszcze zaczęły znikać momentalnie a dodam że w ogóle nie wyciskałem ich.Lecz ślady po pryszczach pozostały czego na zdjęciu może nie widać ale widać normalnie jak jest zwykłe światło to widać Czasami też wyskoczy jakiś pryszcz.I nie wiem jakiego kosmetyku mam teraz używać aby ślady po pryszczach zniknęły oraz jaki używać aby zapobiegać powstawaniu nowym,jest tyle tych kosmetyków na rynku że w głowię się aż kręci Może jakieś maseczki?Kremy?Peelingi? Tym bardziej że po nie których właśnie kosmetykach wyskakiwanie pryszczy nasila się bardzo Was proszę o pomoc w tej sprawie.A i zastanawiam się nad kupnem korektora i używania go gdy wyskoczy jakiś nie chciany pryszcz znacie jakiś dobry? Ktoś mi polecił chodzenie na solarium wtedy podobno nie widać ich.Ale wolałbym załatwić sprawę z tymi śladami na stałe co mam kupić peeling,tonik,krem? ;D A dodam że mam jeszcze takie krostki na ramieniu od kilku lat i też nie wiem jak je usunąć i jakiego kosmetyku użyć aby znikneły xD Bardzo dziękuję z góry Wam za pomoc Na zdjęciu nie widać bardzo mojego problemu,jakoś udało mi się trafić w dobre miejsce xD
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-01-21 05.01.45.jpg (57,8 KB, 26 załadowań)
andrzejek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 23:06   #2
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Mały problem z cerą.

hej! ;d
Powiem tyle: połowa używanych przez Ciebie kosmetyków, przyczyniła się do powstania śladów.
Spirytus salicylowy: albo zostawia ślady, albo wypala dziury
Undertwnety.. Niepotrzebnie od razu pakowałeś w siebie wysuszające 'coś'. Skóra do regeneracji potrzebuje wody, nawilżenia, żyyycia. Cynk, srebro, tylko wysusza. Używaj dużo kremów nawilżających, o prostych składnikach, ale nie ciężkich (nie nive zwykły, tylko np. nive soft).
Dieta dietą. Może i ostre i czekolada się przyczynia, ale bez przesady. Wg wielu dermatologów, bardziej szkodzi 0% nabiał niż czekolada i ostre potrawy, tak a propos ciekawostki ; )

maseczki? Żele?
szukaj wszystkiego co lekkie. Jesli nie masz duzych problemów a z pewnością potrafisz ocenić, nie inwestuj i nie faszeruj twarzy chemią.
Skoro masz tylko ślady, skup się na kosmetykach do cery wrażliwej.
Możesz zapytać w aptece o maści regenerujące. Dobra na blizny (nawet pooparzeniowe) jest contratubex. Nie tania, ale dobra.
Peeling, dobra sprawa, ale drobnoziarniste, albo enzymatyczne. Aby skóra się odrodziła, musimy pozbyć się zrogowaciałego naskórka. To właśnie robią peelingi, lub kremy regenerujące. Więc nie przestrasz się, gdy będzie Ci się troszku skóra łuszczyć. To znak, że powstaje nowa, lepsza ; )
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.