Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-27, 11:17   #121
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 630
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Dobry słownik też by mi się przydał... ale na razie mnie na niego nie stać
Ostatnio nie mam czasu na nic, ale jednak staram się coś robić. Przez ostatnie dni powtórzyłam 15 lekcji z podstaw gramatyki. I tyle.
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-27, 22:20   #122
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Słówka.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 10:36   #123
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

co tam? jak tam? przed nami ostatnia prosta!!!!
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 14:13   #124
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Dziewczyny, czy możecie polecić jakieś strony do konwersacji on line?
Interesuje mnie wykupienie takiego kursu, stron jest dużo i nie chcę się naciąć
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 07:18   #125
Etoiles
de l'univers
 
Avatar Etoiles
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: z łóżka;)
Wiadomości: 58
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Hej, hej u mnie ostatnio coraz wolniej - praca, wyjazdy rodzinne i dopinanie urlopu nieco mnie pochłonęło. Codziennie natomiast dalej oglądam filmiki po hiszpańsku, słucham radia, duolingo, memrise... Dziś udało mi się wstać wcześniej, więc zrobiłam plansze z nazwami dni tygodnia i miesięcy
Miłego dzionka!
__________________
“Travel light, live light, spread the light, be the light.”

In progress...
Etoiles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 09:00   #126
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Cytat:
Napisane przez kaasi Pokaż wiadomość
Cześć ! Zapraszam do wspólnego wyzwania językowego - zaczynamy dziś kończymy końcem sierpnia (studentki końcem września )

Zaczynamy od tego...że się przedstawiamy
1. Jakiego języka/ów chcesz się uczyć przez lipiec ?
2. Czy masz plan nauki na ten okres? Co chcesz osiągnąć?
3. Jak zamierzasz to osiągnąć? Z czego chcesz korzystać?

Końcem miesiąca zrobimy podsumowanie i wnioski...
a teraz zapraszam do codziennego zdawania raportów
To ja zapiszę się już na sierpień .

Hej, jestem Klaudia, w wolnym czasie... Cóż, brzmi nieco sztywno, lecz uwielbiam się kształcić. Nauka języków to jedna z moich ulubionych tego części.

1. W sierpniu, jak i wcześniej (oraz, zapewne, później), będę uczyć się angielskiego oraz japońskiego. Na uczelni będę mieć także francuski, jak w technikum, więc i tego języka mogą pojawić się elementy.

2. Nie mam określonego planu. Swoboda w nauce nie zakłóca mi czerpania z niej przyjemności. Więc nie powiem co muszę zrobić przez miesiąc. Jednak jestem w stanie określić na czym się skupiam.
Mój angielski to wyższe b2, na granicy c1. Do przekroczenia tej granicy brak mi znajomości zaawansowanej gramatyki. Słuchanie, rozumienie tekstu i wypowiedź zaś przodują znacznie nad tą pierwszą. Zatem angielski - gramatyka i jakieś zaawansowane słownictwo.
Japoński: słownictwo i kandzie jlpt n5, ewentualnie słownictwo i znaki otagowane jako very common (wys. Freq.), nie znajdujące się na liście. Gramatyka przy okazji, tylko podstawowa.
Francuski: odmiany czasowników no i czasowniki same w sobie + słownictwo pozostałe, pomiędzy.

3. Internet to skarbnica wiedzy. Przede wszystkim obcojęzyczne słowniki, yt, strony internetowe, wanikani.

Na koniec miesiąca zrobię podsumowanie. Na codzień może zdam jakieś raporty z nauki, tak jak często tu się robi .
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 10:51   #127
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
To ja zapiszę się już na sierpień .

Hej, jestem Klaudia, w wolnym czasie... Cóż, brzmi nieco sztywno, lecz uwielbiam się kształcić. Nauka języków to jedna z moich ulubionych tego części.

1. W sierpniu, jak i wcześniej (oraz, zapewne, później), będę uczyć się angielskiego oraz japońskiego. Na uczelni będę mieć także francuski, jak w technikum, więc i tego języka mogą pojawić się elementy.

2. Nie mam określonego planu. Swoboda w nauce nie zakłóca mi czerpania z niej przyjemności. Więc nie powiem co muszę zrobić przez miesiąc. Jednak jestem w stanie określić na czym się skupiam.
Mój angielski to wyższe b2, na granicy c1. Do przekroczenia tej granicy brak mi znajomości zaawansowanej gramatyki. Słuchanie, rozumienie tekstu i wypowiedź zaś przodują znacznie nad tą pierwszą. Zatem angielski - gramatyka i jakieś zaawansowane słownictwo.
Japoński: słownictwo i kandzie jlpt n5, ewentualnie słownictwo i znaki otagowane jako very common (wys. Freq.), nie znajdujące się na liście. Gramatyka przy okazji, tylko podstawowa.
Francuski: odmiany czasowników no i czasowniki same w sobie + słownictwo pozostałe, pomiędzy.

3. Internet to skarbnica wiedzy. Przede wszystkim obcojęzyczne słowniki, yt, strony internetowe, wanikani.

Na koniec miesiąca zrobię podsumowanie. Na codzień może zdam jakieś raporty z nauki, tak jak często tu się robi .
Witaj

Od poniedziałku wałkuje rozdział 1 z Arrivederci! 3. Pracę z tym podręcznikiem przewidziałam na sierpień, więc jestem o tydzień do przodu
Do tego codziennie radio, muzyka i słówka i filmiki z yt. Dzisiaj może jeszcze serial.
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 18:42   #128
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
To ja zapiszę się już na sierpień .

Hej, jestem Klaudia, w wolnym czasie... Cóż, brzmi nieco sztywno, lecz uwielbiam się kształcić. Nauka języków to jedna z moich ulubionych tego części.

1. W sierpniu, jak i wcześniej (oraz, zapewne, później), będę uczyć się angielskiego oraz japońskiego. Na uczelni będę mieć także francuski, jak w technikum, więc i tego języka mogą pojawić się elementy.

2. Nie mam określonego planu. Swoboda w nauce nie zakłóca mi czerpania z niej przyjemności. Więc nie powiem co muszę zrobić przez miesiąc. Jednak jestem w stanie określić na czym się skupiam.
Mój angielski to wyższe b2, na granicy c1. Do przekroczenia tej granicy brak mi znajomości zaawansowanej gramatyki. Słuchanie, rozumienie tekstu i wypowiedź zaś przodują znacznie nad tą pierwszą. Zatem angielski - gramatyka i jakieś zaawansowane słownictwo.
Japoński: słownictwo i kandzie jlpt n5, ewentualnie słownictwo i znaki otagowane jako very common (wys. Freq.), nie znajdujące się na liście. Gramatyka przy okazji, tylko podstawowa.
Francuski: odmiany czasowników no i czasowniki same w sobie + słownictwo pozostałe, pomiędzy.

3. Internet to skarbnica wiedzy. Przede wszystkim obcojęzyczne słowniki, yt, strony internetowe, wanikani.

Na koniec miesiąca zrobię podsumowanie. Na codzień może zdam jakieś raporty z nauki, tak jak często tu się robi .
Hmm, mi się wydaję, że na sierpień będzie osobny wątek . Ale to dobrze, że tyle zapału <3
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 20:55   #129
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Dzisiaj: w dalszym ciągu wałkuję słówka (bo tutaj mam największe braki. Zorientowałam się też, że najlepsze jest uczenie się parami - mama-tata, pies-kot, czarny-biały), do tego filmy z greckim dubbingiem i greckie radio
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 22:18   #130
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Hmm, mi się wydaję, że na sierpień będzie osobny wątek . Ale to dobrze, że tyle zapału <3
W pierwszym poście pisze, że na wakacje lub do października dla studentów, pomyślałam, że skoro nie ma 500 to trzeba ten ciągnąć
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 22:25   #131
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
W pierwszym poście pisze, że na wakacje lub do października dla studentów, pomyślałam, że skoro nie ma 500 to trzeba ten ciągnąć
Są sprzeczne sygnały, bo w temacie jest lipiec i część 1, stąd te zawirowania . Ale jasne, możemy ciągnąć.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 22:28   #132
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 630
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
W pierwszym poście pisze, że na wakacje lub do października dla studentów, pomyślałam, że skoro nie ma 500 to trzeba ten ciągnąć
Niby tak, ale jest też napisane, że część 1 i lipiec Więc sama nie wiem. Mnie tam w sumie wszystko jedno

U mnie krucho z czasem :/ Zaczęłam powtarzać/uczyć się słówek z przerobionych sześciu działów. W piątek/sobotę zrobię sobie sprawdzian z całości i z przerobionej gramatyki.
Za to dzisiaj wypożyczyłam już książkę po angielsku na sierpień
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 20:04   #133
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
1. Jakiego języka/ów chcesz się uczyć przez lipiec ?

1a. hiszpańskiego
1b. niemieckiego

2. Czy masz plan nauki na ten okres? Co chcesz osiągnąć?
systematyczność, systematyczność w Memrise i na fiszkach.

3. Jak zamierzasz to osiągnąć? Z czego chcesz korzystać?
mam zamiar przerobić 22 rozdziały z gramatyki en uso
z Memrise "Czasowniki hiszpańskie" osiągnąć 197 słów, z poziomu A2 - 200 słów (aktualnie odpowiednio 110 i 92);
z niemieckiego również dobić do 200 - aktualnie 112

Może ze 4 rozdziały z książki Schritte 2
Dziewczyny czas na podsumowanie, bo jutro tylko powtórki mnie czekają

Memrise:
hiszpańki: czasowniki - 197, A2 - 277 (planowano 200), A1-34dzień powtórek
gramatyka praktycznie nie ruszona

niemiecki: kurs 1000+: 303 słówka (zaplanowane 200), Schritte nie ruszone ale 3 rozdziały z pokochaj niemiecki tak

Nadprogramowo zrobiłam 276 słówek z angielskiego tematycznego (ignorując słówka dobrze mi znane).

Generalnie plan w 3/4 myślę, że osiągnięty. Chciałabym bardziej ambitnie ale nie ma czasu. Póki co muszę nauczyć się suchych słowek a dopiero później wziąć za gramatykę/czytania/słuchania.
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 10:58   #134
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Dołączam się (w końcu!)

1. Nowogrecki i tylko nowogrecki
2. Plan w trakcie obmyślania i pisania. Cel - być systematycznym i się ładnie uczyć.
3. Książka Barbajorgos, do tego dorwać słownik i jeszcze jakąś książkę. Dużo greckiej muzyki, internetu, filmów. Jak najwięcej i jak najróżniej.

Byłam w miarę systematyczna i ładnie się uczyłam, więc cel chyba zaliczony . Więcej rozumiem, znam więcej słówek, wyrażeń itd. Już wiem też jak mam się tego nowogreckiego uczyć, więc następny miesiąc powinien być bardziej produktywny
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 15:19   #135
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Okej dziewczęta! Jak wam poszło w lipcu?!

zapraszam na wątek sierpniowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post52267444
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 17:34   #136
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Cytat:
Napisane przez rossettorosso Pokaż wiadomość

1. Jakiego języka/ów chcesz się uczyć przez lipiec ?
- włoski
- słowacki

2. Czy masz plan nauki na ten okres? Co chcesz osiągnąć?
Z włoskiego: skończyć podręcznik i nabrać płynności w mówieniu. A słowacki to głównie powtórka. Chcę się bardziej przyłożyć do tego języka, nadrobić zaległości.

3. Jak zamierzasz to osiągnąć? Z czego chcesz korzystać?
ITA: Nuovo Progetto Italiano 2, seriale, youtube, TV, zeszyt ze słówkami.
SK: podręcznik Renaty Kamenarovej + TV i radio (koniecznie!).
Ten miesiąc był dla mnie bardzo owocny. Aż się sama dziwie, bo czasu na języki miałam mniej niż kiedykolwiek xD

Z włoskiego udało mi się zrobić wszystko, co zaplanowałam. Podręcznik skończony, seriale i TV oglądam na bieżąco. Znam coraz więcej słówek i wydaje mi się, że buduje zdania pewniej, chociaż ciągle muszę nad tym pracować i poszerzać słownictwo.

Ze słowackim było trochę gorzej ale też nie aż tak źle. Ruszyłam trochę do przodu, ale podręcznika jeszcze nie skończyłam, a radio słuchałam bardzo rzadko
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 21:22   #137
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

No to i ja przyjdę na podsumowanie.
Cel: nieosiągnięty. Po chwilowej fascynacji Memrise prawie całkowicie olałam. Dzisiaj jeszcze trochę posiedzę, ale niezbyt wiele, bo już padam na nos, po prostu.
Udało mi się zrobić zamierzone duolingo z niemieckiego. Oglądałam sporo seriali po angielsku - dwa lub trzy odcinki nawet ze słuchu. Ale duolingo z irlandzkiego i angielskiego w zasadzie nie ruszone i dzisiaj już tego raczej nie zrobię. A szkoda. Jutro sobie zapiszę cele na sierpień i spróuję jeszcze raz.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-02, 09:53   #138
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 630
Dot.: Wyzwanie wakacyjne językowe -cz1.lipiec!

Ja też nie osiągnęłam zamierzonego celu, ale ważne, że coś robiłyśmy, prawda?
Podsumowując: przerobiłam sześć rozdziałów podręcznika i zrobiłam do nich ćwiczenia. Poszerzyłam swoje słownictwo o ok. 500 słów i rozjaśniło mi się jedno z zagadnień gramatycznych (tzn. już wiem, czemu robi się tak, a nie inaczej)
Oby sierpień był bardziej owocny
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-02 10:53:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.