Magisterka- nie wiem co dalej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-20, 12:57   #1
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329

Magisterka- nie wiem co dalej


Hej Kończę właśnie studia inżynierskie i mam tydzień na podjęcie decyzji. Studia magisterskie na tym samym kierunku, kontynuacja. Do niedawna byłam pewna, że pójdę na magisterkę. Teraz już sama nie wiem. Z kilku specjalizacji podoba mi się tylko jedna, mega ciężka z niezbyt fajnymi prowadzącymi. W dodatku nie mam pewności, że się na nią dostanę. Na te studia poszłam raczej z przypadku, nie z wyboru. Chciałam zrezygnować, ale jakoś przez nie przebrnęłam. Zastanawiałam się nad magisterką na innym kierunku, który bardziej by mnie interesował, ale rekrutacja dobiegła końca i dopiero w październiku mogłabym spróbować. Może to nie jest taki głupi pomysł? Przez pół roku mogłabym ogarnąć pewne sprawy i przygotować się do egzaminu wstępnego. Z drugiej strony do mojej wymarzonej pracy studia są niepotrzebne, ale wiadomo, lepiej je mieć gdyby coś nie wyszło. Doradźcie mi proszę co robić
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 13:41   #2
201803050937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 669
Dot.: Magisterka- nie wiem co dalej

Treść usunięta
201803050937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 14:14   #3
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Magisterka- nie wiem co dalej

Pół roku to wielkie nic tak naprawdę, nawet nie zauważysz, kiedy minęło.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 14:30   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Magisterka- nie wiem co dalej

Ja za bardzo nie widzę argumentów za tym by robić tą magisterkę na tej samej uczelni i tym samym kierunku skoro 1 stopień studiów był z przypadku i wpis brzmi tak jakbyś się tam nieludzko męczyła.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 14:44   #5
karoncia
Przyczajenie
 
Avatar karoncia
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 17
Dot.: Magisterka- nie wiem co dalej

Jak nie jesteś zdecydowana, to poczekaj do października, możesz te pół roku złapać pracę dorywczą, coś sobie odłożyć, gdzieś pojechać... Możliwości jest sporo
__________________
Sarkazm to ostatnia deska ratunku, dla osób o upośledzonej wyobraźni.
karoncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 17:33   #6
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Magisterka- nie wiem co dalej

Skoro do twojej wymarzonej pracy nie potrzebujesz skończenia konkretnego kierunku to co stoi na przeszkodzie żeby zacząć działać, szukać ofert, iść do pracy? Według mnie magisterkę można w każdym momencie zacząć zaocznie jeśli tylko okazałyby ci się jednak potrzebne (na przykład do awansu, żeby pogłębić kwalifikacje). Uważam, że nie warto męczyć się kolejnych kilkunastu miesięcy na nielubianym i niepotrzebnym kierunku tylko po to żeby zdobyć tytuł dla zasady.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 17:39   #7
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Magisterka- nie wiem co dalej

Szkoda, że jak zwykle enigmatycznie (z jakiegoś powodu proszący o radę myślą, że jak podadzą kierunek studiów albo miasto rodzinne, to z marszu ich ktoś rozpozna), bo w jednych branżach się te studia przydają bardziej niż w innych.

Generalnie uznaję dwa powody do studiowania:
- potrzebne Ci to do podjęcia konkretnej pracy,
- interesujesz się tą dziedziną i chcesz się w tym kierunku rozwijać (nawet jeśli planujesz pracować w czymś innym).

U Ciebie nie zachodzi żadne z powyższych, a posiadanie tzw. papieru już w dzisiejszych czasach nie robi na nikim wrażenia.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-20, 18:08   #8
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Magisterka- nie wiem co dalej

Do wymarzonej pracy nie potrzebuję studiów, ale praktyki i umiejętności, które mogę zdobyć na kursach lub ucząc się samodzielnie. Chodzi mi o ilustrację książek. Na razie jestem na to za słaba (nie wiem czy kiedykolwiek będę wystarczająco dobra), dlatego studia mogą się przydać.

Jeśli chodzi o pozostanie na tej samej uczelni. Specjalizacja, o której myślę umożliwiłaby pracę w laboratorium. Tylko tam się widzę po tych studiach.
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-20 19:08:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.