Długie branie tabletek anty a trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 16:54   #1
lampka_nocna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9

Długie branie tabletek anty a trądzik


Witam serdecznie

Chciałabym wiedzieć czy robicie przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych co jakiś czas? Wiem, że kiedyś to było nawet zalecane, ale teraz, kiedy tabletki są lepszej generacji to nie wiem czy trzeba również np. co kilka miesięcy odstawiać je, aby organizm "odpoczął"?

Biorę tabletki od 2 lat. Aktualnie od 1,5 roku biorę Novynette. Od jakiegoś czasu moja skóra twarzy jest chropowata jak dotknę palcem, natomiast grudki te nie są widoczne gołym okiem. Koło ust pojawiły mi się 2-3 takie suche plamki, prawie niewidoczne, ale kiedy położę podkład to miejsca te stają się pomarańczowe, tak jakby fluid bardziej się do nich przyklejał, co wygląda bardzo nieestetycznie. W ogóle jakieś zaczerwienia mi się pojawiają i pryszcze, a do tej pory nie miałam z nimi żadnego problemu. Nie zmieniałam żadnych kosmetyków i dlatego nie wiem co to może być.

Czy przyczyną moich problemów skórnych może być długie zażywanie tabletek i organizm już na nie źle reaguje?

Dziękuję z góry za rady i odpowiedzi
lampka_nocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:30   #2
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Długie branie tabletek anty a trądzik

może nie tyle ma tu znaczenie długie branie, ale to, że organizm przestał tolerować owe tabletki.. ja yasminelle brałam ok. roku i musiałam zmienić bo przestały mi służyć - po zmianie było już ok

najlepiej będzie jak wybierzesz się z tym do ginekologa i opowiesz mu o swoich obawach
możliwe, że zaleci na jakiś czas odstawienie tabletek by zobaczyć czy faktycznie mają one tu jakiś wpływ
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:50   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Długie branie tabletek anty a trądzik

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
może nie tyle ma tu znaczenie długie branie, ale to, że organizm przestał tolerować owe tabletki.. ja yasminelle brałam ok. roku i musiałam zmienić bo przestały mi służyć - po zmianie było już ok

najlepiej będzie jak wybierzesz się z tym do ginekologa i opowiesz mu o swoich obawach
możliwe, że zaleci na jakiś czas odstawienie tabletek by zobaczyć czy faktycznie mają one tu jakiś wpływ

popieram
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.