Ciągłe ssanie w żołądku =x - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-19, 18:27   #1
ChiyoChan
Raczkowanie
 
Avatar ChiyoChan
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 71
GG do ChiyoChan Wyślij wiadomość przez MSN do ChiyoChan

Ciągłe ssanie w żołądku =x


Od kilku dni mam dziwne 'sensacje' żołądkowe, a mianowicie ciągłe ssanie i ciągły głód. To nie jest apetyt, bo apetytu nie mam, tylko właśnie głód - tak jakbym miała pusty żołądek.
Jem regularnie co 2-3 godziny, odżywiam się zdrowo, od pół roku już w zasadzie nie miałam w ustach nic co podchodzi pod 'niezdrową żywność'.
Martwi mnie to, bo ciągle chodzę taka niezaspokojona, a przez to jestem też rozdrażniona. Nawet gdy zjem pełny obiad, złożony z tego co lubię, czuję, że żołądek jest napełniony i jednocześnie czuję w nim ssanie jakby był pusty. I to nie mija, mam wręcz wrażenie że ssie bardziej jak coś zjem. O co chodzi?
Dzisiaj miałam też mdłości od rana. Na pewno nie jestem w ciąży! Ale naprawdę już nie wiem co mam zrobić, próbowałam jeść różne rzeczy i wszystko z marnym skutkiem.
Pomóżcie
ChiyoChan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 20:21   #2
bad flower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 73
Dot.: Ciągłe ssanie w żołądku =x

Bardzo prawdopodobne, ze masz helicobacter pylorii, ja własnie na to cierpie i na wiosne i jesień to sie nasila. Objawy tak jak pisałam, rano taki ból brzucha, ze aż sie nieobrze robi, a w ciagu dnia mimo posiłku ssanie w żołądku. Mogą być inne przyczyny, moze nawet już wrzody, ale proponuje iśc do lekarza, on skieruje na badania na wykrycie tej bakterii i jak sie okaże ze ją masz to pewnie zapisze Ci antybiotyki i bedzie na jakiś czas lepiej, czemu na jakiś czas? Bo niestety to nie jest wyleczalne i objawy wracaja, tak jak pisałam najmocniej na wiosne i jesień. Jest to bardzo dokuczliwe;/ (
bad flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 10:23   #3
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Ciągłe ssanie w żołądku =x

Cytat:
Napisane przez ChiyoChan Pokaż wiadomość
Od kilku dni mam dziwne 'sensacje' żołądkowe, a mianowicie ciągłe ssanie i ciągły głód. To nie jest apetyt, bo apetytu nie mam, tylko właśnie głód - tak jakbym miała pusty żołądek.
Jem regularnie co 2-3 godziny, odżywiam się zdrowo, od pół roku już w zasadzie nie miałam w ustach nic co podchodzi pod 'niezdrową żywność'.
Martwi mnie to, bo ciągle chodzę taka niezaspokojona, a przez to jestem też rozdrażniona. Nawet gdy zjem pełny obiad, złożony z tego co lubię, czuję, że żołądek jest napełniony i jednocześnie czuję w nim ssanie jakby był pusty. I to nie mija, mam wręcz wrażenie że ssie bardziej jak coś zjem. O co chodzi?
Dzisiaj miałam też mdłości od rana. Na pewno nie jestem w ciąży! Ale naprawdę już nie wiem co mam zrobić, próbowałam jeść różne rzeczy i wszystko z marnym skutkiem.
Pomóżcie
radze isc do lekarza
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 17:02   #4
Konstelacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Ciągłe ssanie w żołądku =x

[ Bo niestety to nie jest wyleczalne i objawy wracaja, tak jak pisałam najmocniej na wiosne i jesień. Jest to bardzo dokuczliwe;/ ([/QUOTE]

Przepraszam,ale Helicobacter pylori jest WYLECZALNE należy przyjmować przez ok. 1-2 m-ce leki i po bakteri nie ma śladu.
Życzę dużo zdrówka

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Konstelacja Pokaż wiadomość
[ Bo niestety to nie jest wyleczalne i objawy wracaja, tak jak pisałam najmocniej na wiosne i jesień. Jest to bardzo dokuczliwe;/ (
Przepraszam,ale Helicobacter pylori jest WYLECZALNE należy przyjmować przez ok. 1-2 m-ce leki i po bakteri nie ma śladu.
Życzę dużo zdrówka [/QUOTE]
Konstelacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 20:54   #5
bad flower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 73
Dot.: Ciągłe ssanie w żołądku =x

Cytat:
Napisane przez Konstelacja Pokaż wiadomość


Przepraszam,ale Helicobacter pylori jest WYLECZALNE należy przyjmować przez ok. 1-2 m-ce leki i po bakteri nie ma śladu.
Życzę dużo zdrówka
Lekarz mi powiedział, że to nie jest uleczalne w 100%, że bakterii nie da się zabić zupełnie, tylko że bakterie można osłabić kuracja i będzie lepiej, na krótszy lub dłuższy czas. Ja juz leczyłam sie dwukrotnie antybiotykami, pierwszy raz rok temu, drugi raz teraz na wiosne i czuje że objawy znów wracaja. Możliwe, że u każdego jest inaczej, ja opisuje moja sytuacje i to co wiem, ale najlepiej pytac sie osób, które się na tym znają.
bad flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 23:56   #6
MilaArt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Ciągłe ssanie w żołądku =x

Mi też lekarka powiedziała, że tą bakterie "zabija" się na jakiś określony czas. A że nosi ją w sobie większość ludzi to prędzej czy później znowu nas dopadnie. Po co więc ją leczyć? Po to, że część osób jest podatna na jej negatywne działanie (objawy jak w opisie) co może prowadzić do wrzodów i raka żołądka. Dlatego należy ją leczyć jeżeli takie objawy wystąpią.
Samo leczenie: straszna męka, ja przechodziłam to bardzo bardzo źle. tydzień bólu, nieustannego głodu, uczucia ssania w żołądku - nawet w nocy. Antybiotyki są tak silne że ma się wrażenie że wszystko zżerają Ci od środka. Wiem że niektórzy znoszą to łagodniej - no cóż ja niestety nie należę do tych osób.

p.s. ja na takie objawy mam swój osobisty opis: "miętowy mentos w żołądku" idealnie oddaje moje odczucia przy takich objawach.
MilaArt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.