Prawo i Medycyna-taki duet? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-21, 19:39   #1
ArsenV
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 21

Prawo i Medycyna-taki duet?


Obecnie jestem na drugim roku prawa stacjonarnego ale te studia mi nie pasują, sam sposób nauczania ale tez fakt pracy w tym zawodzie. Spodziewałem się tego już w liceum że może mi sie zmienić i jak sie okazało moje marzenia z młodości jednak sie w końcu wybiły na pierwszy plan. W przyszłym roku zaczynam IIIROK. Stało się tak że zawsze chciałem być chirurgiem ale w liceum mi przeszło, nauczycielka z chemii irytowała się bo za dużo umiałem(byłem w etapie wojewódzkim olimpiady)w humanie, dyrektorka po moich ekscesach na filozofii nie chciała mnie przenieść. Potem sam czytałem to i owo z medyka będąc na prawie i zabawnie to wyglądało. Kodeksy prawie w ogóle mnie nie interesowały. Teraz zaczęły się wakacje i wszystko zaplanowałem. W wakacje będę cisnął chemię i biologię. W roku jakoś zdam te egzaminy na prawie(w tym roku 90% czasu poświeciłem na siedzenie przy komputerze) a w maju podejdę do matury. I teraz moje pytanie?
Czy dam radę samemu nauczyć się bio i chem na rozszerzonym w ciągu ok 300 dni liczac od teraz? Pociągnąć studia a potem co najważniejsze dać rady ciągnąć IV rok prawa i I medycyny? Czy ktoś przerabiał ten temat? Niestety ale ja na prawie siebie nie widze ale chce te studia skończyć, uważam że prawo powinien znać każdy a skoro mam taką okazję to to zrobię, według mnie te studia nie są wymagające. Teraz pytanie? Czy da się nauczyć na maturę w takim czasie i napisać na 90% min? Z historii roz. miałem 84% a jestem pasjonata i nie musiałem do niej się prawie w ogóle uczyć, temat jaki dostałem do napisania był chyba najlepszym jaki mogłem dostać więc ciężko mi ocenić poziom matur. Wiem że sam powinienem to wiedzieć czy dam radę ale nie wiem ile trzeba umieć na medycynie a najpierw przede wszystkim na maturę .
Co o tym myślicie?
ArsenV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 19:42   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Może być bardzo ciężko, ale jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział czy da się to zrobić.
Maturę zdać pewnie zdasz, ale studiowanie równolegle dwóch tak ciężkich kierunków może Cię przerosnąć. Dostać się jest zawsze łatwiej niż ukończyć dane studia.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2014-06-21 o 19:44
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 19:44   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Cytat:
Napisane przez ArsenV Pokaż wiadomość
Obecnie jestem na drugim roku prawa stacjonarnego ale te studia mi nie pasują, sam sposób nauczania ale tez fakt pracy w tym zawodzie. Spodziewałem się tego już w liceum że może mi sie zmienić i jak sie okazało moje marzenia z młodości jednak sie w końcu wybiły na pierwszy plan. W przyszłym roku zaczynam IIIROK. Stało się tak że zawsze chciałem być chirurgiem ale w liceum mi przeszło, nauczycielka z chemii irytowała się bo za dużo umiałem(byłem w etapie wojewódzkim olimpiady)w humanie, dyrektorka po moich ekscesach na filozofii nie chciała mnie przenieść. Potem sam czytałem to i owo z medyka będąc na prawie i zabawnie to wyglądało. Kodeksy prawie w ogóle mnie nie interesowały. Teraz zaczęły się wakacje i wszystko zaplanowałem. W wakacje będę cisnął chemię i biologię. W roku jakoś zdam te egzaminy na prawie(w tym roku 90% czasu poświeciłem na siedzenie przy komputerze) a w maju podejdę do matury. I teraz moje pytanie?
Czy dam radę samemu nauczyć się bio i chem na rozszerzonym w ciągu ok 300 dni liczac od teraz? Pociągnąć studia a potem co najważniejsze dać rady ciągnąć IV rok prawa i I medycyny? Czy ktoś przerabiał ten temat? Niestety ale ja na prawie siebie nie widze ale chce te studia skończyć, uważam że prawo powinien znać każdy a skoro mam taką okazję to to zrobię, według mnie te studia nie są wymagające. Teraz pytanie? Czy da się nauczyć na maturę w takim czasie i napisać na 90% min? Z historii roz. miałem 84% a jestem pasjonata i nie musiałem do niej się prawie w ogóle uczyć, temat jaki dostałem do napisania był chyba najlepszym jaki mogłem dostać więc ciężko mi ocenić poziom matur. Wiem że sam powinienem to wiedzieć czy dam radę ale nie wiem ile trzeba umieć na medycynie a najpierw przede wszystkim na maturę .
Co o tym myślicie?
I roku medycyny nie da się łączyć moim zdaniem z żadnymi studiami, ilość nauki jest większa niż na prawie - mój chłopak studiuje prawo na UJ i sam to przyznaje, patrząc na moje podręczniki. Do tego dochodzi godzinowo dużo zajęć, zwłaszcza teraz, gdy studia zostały skrócone o rok. Moim zdaniem ciężko CI będzie nauczyć się w tak krótkim czasie chemii i biologii od zera, zwłaszcza jednocześnie studiując prawo. Moja hiper zdolna znajoma próbowała tak połączyć inny wymagający kierunek i naukę do matury z biologii i chemii od zera, udało jej się ledwo-ledwo (dosłownie punkt mniej i nic by z medycyny nie wyszło) a uczyła się 1,5 roku, a nie niecały rok. A dziewczyna ma łeb niesamowity.

Swoją drogą, coś wysyp ostatnio tematów w tym typie, jak tak dalej pójdzie to trzeba by pomyśleć o założeniu osobnego wątku, żeby jakoś to uporządkować.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 19:55   #4
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Na III roku prawa sa postępowania, a to duzo większe przedmioty od historycznych i prawa materialnego. O ile moim zdaniem nauczysz sie do matury, bo na prawie ilosc zajęć moze nie przekraczam jednego dnia w tygodniu, tak połączenie iv roku prawa i i medycyny jest nierealne. Fizycznie. Na lekarskim siedzi sie od rana do nocy na uczelni, a jak nie to trzeba sie uczyć. Na prawie czasem jednak tez trzeba sie pojawić. dałoby sie jeszcze zrobić V rok prawa (przy założeniu, ze został tylko 1-2 egzaminy i magisterka jest juz przynajmniej zaczęto) i i medycyny, choc podejrzewam ze z trudem.
Myślałeś o dziekance?

Moja przyjaciółka, uczyła sie do matury od lutego to maja. Z chemii w lo miała dwoje, była na profilu geograficznym. Do dostania sie na dzienne zabrakło jej dosłownie 1-2 punktów. Po roku maturę poprawiła i sie dostała (po czym po pół roku rzuciła, bo jednak marzenia zderzyły sie z rzeczywistością). Matura to troche loteria. Można być mega zdolny i super przyswajać wiedzę, i zdać średnio, a można być zdolnym, ale w granicach normalności i zdać ekstra. To nie tylko wiedza, ale i wyczucie egzaminacyjne.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 20:14   #5
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Ja wiedziałem że studia dają przyszłość i takie tam ale co ja pocznę z jednym nędznym magistrem przed nazwiskiem z firu skoro kolejna osoba chce studiować prawo i medycynę jednocześnie.

Osobiście nie porywałbym się z motyką na księżyć, znajomy siedzi na medycynie i prawie go nie widać bo albo jakieś zajęcia, albo się uczy bo egzamin/kolos/ poprawa itp.

Nie wiem jakim trzeba być mega zdolnym człowiekiem aby ogarnąć dosyć wymagające 2 kierunki i pod względem obecności i pod względem nauki.

No i co byś chciał później teoretycznie robić z magistrami z takich kierunków? Wykładać kodeks spółek handlowych podczas operacji, bo inaczej się tego połączyć raczej nie będzie dało.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 20:19   #6
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
No i co byś chciał później teoretycznie robić z magistrami z takich kierunków? Wykładać kodeks spółek handlowych podczas operacji, bo inaczej się tego połączyć raczej nie będzie dało.
Otóż to... Chyba, że medycyna byłaby Autorowi potrzebna, by móc się specjalizować w sprawach o odszkodowania za błędy w sztuce, ale szczerze? 6 lat się męczyć tylko po to, uczyć się masy niepotrzebnych ku temu rzeczy? Mnie by się nie chciało. Z kolei znajomość prawa administracyjnego lekarzowi też po nic, bo go interesują właściwie tylko kwestie związane stricte z prawem medycznym, a takie zajęcia w programie studiów przecież są, zawsze można się też na własną rękę dokształcać.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:05   #7
ArsenV
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 21
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Ja chcę być chirurgiczne. Poszedłem na prawo bo chyba poddalem się naciskom w domu i jakimś wyobrażeniom z tv... Mój wujek jest chirurgiem i dużo mi opowiadał Ale ja wole myć zula niz słuchać mecenasow w garniturach
ArsenV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 21:07   #8
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

myślę że lepiej jest być dobry w jednej rzeczy niż przeciętnym w kilku. zawsze możesz spróbować studiowania dwóch kierunków ale tak na prawdę nie wiążą się one ze sobą, w prawie nie pomoże ci ukończenie medycyny i na odwrót więc ustal jakie masz priorytety- co jest dla ciebie ważniejsze. albo może akurat jesteś superzdolniachą i poradzisz sobie popytaj studentów medycyny jak wiele nauki jest na pierwszym roku i w ogóle. życzę powodzenia
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:31   #9
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Ja wiedziałem że studia dają przyszłość i takie tam ale co ja pocznę z jednym nędznym magistrem przed nazwiskiem z firu skoro kolejna osoba chce studiować prawo i medycynę jednocześnie.

Osobiście nie porywałbym się z motyką na księżyć, znajomy siedzi na medycynie i prawie go nie widać bo albo jakieś zajęcia, albo się uczy bo egzamin/kolos/ poprawa itp.

Nie wiem jakim trzeba być mega zdolnym człowiekiem aby ogarnąć dosyć wymagające 2 kierunki i pod względem obecności i pod względem nauki.

No i co byś chciał później teoretycznie robić z magistrami z takich kierunków? Wykładać kodeks spółek handlowych podczas operacji, bo inaczej się tego połączyć raczej nie będzie dało.
Otóż to. O ile ktoś chce faktycznie pracować w zawodzie lekarza, a nie zająć się wyłącznie pracą dla np. koncernów farmaceutycznych to połączenie tych dwóch kierunków jest bez sensu. Chociaż moja wykładowczyni z postępowania karnego studiowała na roku z chłopakiem, co robił jednocześnie medycynę na WUMie i prawo w UW. I nie było to tak dawno temu, bo babka jest przed trzydziestką. Po co mu taka konfiguracja była to nie wiem...
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:34   #10
Kanmra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 18
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Połączyć te dwa kierunki jak najbardziej się da. Na innym forum jest gościu, który właśnie po skończeniu medycyny wybiera się na prawo ;P. Oczywiście zależy, czy w ogóle interesuje Cię praca prawnika, dla którego medycyna będzie jedynie pewnym atutem w pracy. Ale to wąska ścieżka, choć jakby ktoś chciał brnąć w tym kierunku, to pomysł niegłupi.
Kanmra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:37   #11
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Teoretycznie wszystko się da. Ucz się, zorganizuj sobie najlepiej jakieś korki, żeby mieć wiekszą motywację do regularnej nauki i zacznij juz teraz. Jak dla mnie rok na biologię i chemię na 90% to aż nadto. Zawsze mnie fascynowało co robią ludzie uczący się do tych dwóch matur przez rok... Czytają te podręczniki po 150 razy?
Jak stwierdzisz, że dla Ciebie to za mało, to najwyżej weźmiesz dziekankę na semestr. To samo jeśli nie poradzisz sobie na początku z dwoma kierunkami. Tym bardziej, że i tak priorytetem jest medycyna, więc prawo zawsze możesz przerwać i wznowić je w dowolnym momencie.

Cytat:
Napisane przez Fairytalee Pokaż wiadomość
popytaj studentów medycyny jak wiele nauki jest na pierwszym roku i w ogóle
Ja na pierwszym roku dostawałam pier**lca z nudów i uznałam, że musze zacząć drugi kierunek. Wcale nie uważam, żeby było dużo nauki. Ilu studentów, tyle opinii.

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
roku z chłopakiem, co robił jednocześnie medycynę na WUMie i prawo w UW. I nie było to tak dawno temu, bo babka jest przed trzydziestką. Po co mu taka konfiguracja była to nie wiem...
Ja mam na roku chłopaka z konfuguracją prawo, medycyna, fir. Rok studiował chyba nawet 3 jednocześnie. Wszyscy się z niego nabijają

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2014-06-21 o 21:41
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 21:44   #12
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

koleżanka jest na 2. roku medycyny i 1. roku prawa i z tego, co mówi, to samo pogodzenie nauki fizjologii z nauką rzymu jest trudne, bo przedmioty są czasochłonne, a ty chcesz godzić 3 rok prawa (który jest ponoć dużo gorszy niż pierwsze 2 lata) z trzaskaniem setek zadań z biologii i chemii, po to by mieć dodatkowo tytuł mgr prawa, który w karierze lekarskiej i tak ci się nie przyda?
a myciem żuli nie zajmują się pielęgniarki?
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:44   #13
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Teoretycznie wszystko się da. Ucz się, zorganizuj sobie najlepiej jakieś korki, żeby mieć wiekszą motywację do regularnej nauki i zacznij juz teraz. Jak dla mnie rok na biologię i chemię na 90% to aż nadto. Zawsze mnie fascynowało co robią ludzie uczący się do tych dwóch matur przez rok... Czytają te podręczniki po 150 razy?
Jak stwierdzisz, że dla Ciebie to za mało, to najwyżej weźmiesz dziekankę na semestr. To samo jeśli nie poradzisz sobie na początku z dwoma kierunkami. Tym bardziej, że i tak priorytetem jest medycyna, więc prawo zawsze możesz przerwać i wznowić je w dowolnym momencie.



Ja na pierwszym roku dostawałam pier**lca z nudów i uznałam, że musze zacząć drugi kierunek. Wcale nie uważam, żeby było dużo nauki. Ilu studentów, tyle opinii.



Ja mam na roku chłopaka z konfuguracją prawo, medycyna, fir. Rok studiował chyba nawet 3 jednocześnie. Wszyscy się z niego nabijają
Wszystko spoko, ja rozumiem interdyscyplinarność i zainteresowania. Ale taki przypadek już mnie po prostu dziwi. Po co? Jestem w stanie zrozumieć prawo i fir, ale medycyna do tego? Nie lepiej skupić sie albo na prawie + fir albo medycynie (+ np. koła, działanosc w imfsa, etc.)?

Neia, jesteś jednak wyjątkiem co do tego "mało" nauki na medycynie. Kazdy inaczej przyswaja informacje i po prostu Ty zapewne robisz to bardzo szybko, ale jednak medycyna to obiektywnie trudny kierunek, na którym nauki jest po prostu dużo. Ze niektórym nie zajmuje to tak dużo czasu to inna sprawa, ale policz ile stron i zagadanień musiałaś przyswoić. Sam Bochenek z anatomii to więcej niż ja miałam przez cały I rok prawa.
__________________
!Me encanta espanol!

Edytowane przez ama
Czas edycji: 2014-06-21 o 21:48
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 22:14   #14
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Wszystko spoko, ja rozumiem interdyscyplinarność i zainteresowania. Ale taki przypadek już mnie po prostu dziwi. Po co?
I to jest właśnie w tym wszystkim najlepsze. On sam nie wie po co

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Sam Bochenek z anatomii to więcej niż ja miałam przez cały I rok prawa.
Dlatego z Bochenka się nie korzysta. Znaczy czasem się coś doczytuje, szczególnie przy konkretnych narządach, ale bez przesady. Nie ma ani fizycznej możliwości nauczenia się go przez rok, ani potrzeby, a już na pewno nie ma to żadnego sensu. W całej Polsce podstawowym podręcznikiem dla studentów jest Pituchowa, Skawina, Grey, etc. 98% z wiedzy na anatomii i tak się nie wykorzysta nigdy w życiu ani nawet na studiach. Z praktyki wiem, że często nawet chirurdzy nie mają potrzeby wkuwania anatomii na poziomie bochenkowym.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 22:15   #15
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Wszystko spoko, ja rozumiem interdyscyplinarność i zainteresowania. Ale taki przypadek już mnie po prostu dziwi. Po co? Jestem w stanie zrozumieć prawo i fir, ale medycyna do tego? Nie lepiej skupić sie albo na prawie + fir albo medycynie (+ np. koła, działanosc w imfsa, etc.)?

Neia, jesteś jednak wyjątkiem co do tego "mało" nauki na medycynie. Kazdy inaczej przyswaja informacje i po prostu Ty zapewne robisz to bardzo szybko, ale jednak medycyna to obiektywnie trudny kierunek, na którym nauki jest po prostu dużo. Ze niektórym nie zajmuje to tak dużo czasu to inna sprawa, ale policz ile stron i zagadanień musiałaś przyswoić. Sam Bochenek z anatomii to więcej niż ja miałam przez cały I rok prawa.
gdzie go wymagają w całości? znajomi uczyli się z anatomii książek 3x mniej obszernych niż Bochenek.
skoro zdecydowanie odrzuca karierę prawnika, to takie studiowanie 2 kierunków jest sztuką dla sztuki. zbyt wiele z tego prawa i tak nie wyniesie, ucząc się bezrefleksyjnie kodeksów "byle zaliczyć".
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 22:52   #16
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
I to jest właśnie w tym wszystkim najlepsze. On sam nie wie po co
No to szacun za chęci i wytrwałość. Ja bym sobie raczej pooglądała seriale, ale jak chłopak lubi to co mu żałować.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 00:18   #17
ArsenV
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 21
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Plan mam taki, te wakacje jadę chemie i biologię(już to zacząłem i pierwsze trzy dni wolnego po 8h w tym tygodniu w bibliotece uczelnianej przesiedziałem nad tematem i spoko go ogarniam). Dalej, w roku przycisnę materiał z prawa i powinienem bez problemu dać radę zdać wszystko w III roku. Jeżeli udałoby mi się zdać na medycynę to zrobił bym tak że materiał z IV roku przerobiłbym w te 3 miesiące wolnego(bez problemu raczej). W efekcie miałbym ogarnięty na IV rok materiał i tylko do odświeżania w trakcie studiów. Kwestia jest taka czy dam radę jeździć z uczelni na uczelnie mimo że na mojej zajęcia miałbym tylko 3 x 1,5h ćwiczeń tygodniowo(tak wygląda prawo u mnie). Jeżeli zdałbym jedno i drugie-pierwszy rok i czwarty prawa to z górki. Praca magisterska w wakacje raczej jest możliwa, trzy miesiące na temat do dużo. Zaznaczam że nie zaryzykuję obecnie i nie rzucę studiów bo jeżeli nie zdam na medycynę to zostanę z niczym ,a jeżeli zdam III rok to zostanie mi IV(handlowe,ubezpieczeń społecznych/pracy i postępowanie cywilne). Fakt , mógłbym w tedy zrezygnować ale szkoda mi rezygnować z czegoś o co walczyłem przez 3 lata żeby się utrzymać. Z resztą jeżeli udałoby się zdać IV rok to V prawie w planie nie istnieje. Nie ma zajęć, przez cały rok. Ale zdanie IV roku to jest mission impossible, a dziekanka nie miałaby sensu bo musiałaby trwac do końca studiów medycznych. Reasumując, nie będę czegoś kończył ale bardzo żałuję że nie zrobiłem tego co miałem zamiar zrobić jeszcze w gimnazjum. W liceum strasznie się rozleniwiłem i poszedłem po najmniejszej linii oporu bo zrozumiałem że jeżeli musiałbym zdać na medycynę to musiałbym się uczyc chemii i biologii co było dla mnie bez sensu skoro na prawo mogłem się dostać bez uczenia. Teraz wiem że to był błąd bo widze że nie dało mi to radości i zazdroszczę ludzim z medyka. Nie będę ukrywał że jestem bardzo zagubiony, nie czuję się dobrze na prawie, nudze się , nie chcę tego robić w przyszłości. Od jakiegoś czasu pracuję w biurze porad prawnych i taka praca mi nie odpowiada, nie kryje się z tym. Gdybym zdał IV rok i I na medycynie to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Mógłbym być nawet tylko internistą ale zawsze interesowała mnie rekonstrukcja kości , ortopedia i wszelkie leczenie urazów. Natomiast ,jak jeszcze raz napiszę, jestem zagubiony, nie wiem co robić, bo boje się ze biochemia i biofizyka na medyku mnie zajedzie, że nie ogarnę łaciny, i nie skończę niczego. To jest strach bo mam 20lat, jak dostane sie na medycynę będę miał 22 , gdybym skończył miałbym 28, a potem LEP i kolejne 5. Dla porównania moi kumple z LO skończą medycynę w wieku 24lat. Oni mają 4 lata więcej. Ja skończę a oni będą już w obiegu. Znam osobę która skończy w wieku 23 lat(rok szybciej poszła do szkoły i na jej uczelni medycyna trwa 5lat). to boli ,bo to jest wiele lat doświadczenia więcej.


EDIT:Serio, czuje się zagubiony bo nie chcę robić takiego cyrku że zacznę jedno, potem drugiego nie skończę, w międzyczasie dobije do 30,medycynę tez nie skończę. Przez to wszystko nikogo nie spotkam, życie prywatne mi ostatecznie umrze(i tak prawie go nie ma). To jest strach że ostatecznie coś nie pójdzie. Jeżeli nawet by mi sie to udało to nie chwaliłbym się tym, po prostu mi głupio bo moi znajomi są na medycynie i wyglądałoby to tak jakbym im zazdrościł, nie chcę robic szopki, że studiuję jedno i drugie bo wyglądałoby to tak jakbym szukał aplauzu(najlepiej jeszcze może sgh ipt.-kretyn). Ten wiek wydaje się u mnie największa przeszkodą. MIMO WSZYSTKO i tak to zrobię żeby do końca życia nie pluć sobie w brodę że czegoś nie zrobiłem i żałować zmarnowanej szansy.

Edytowane przez ArsenV
Czas edycji: 2014-06-22 o 00:29
ArsenV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 01:08   #18
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Cytat:
Napisane przez ArsenV Pokaż wiadomość
Mógłbym być nawet tylko internistą ale zawsze interesowała mnie rekonstrukcja kości , ortopedia i wszelkie leczenie urazów. Natomiast ,jak jeszcze raz napiszę, jestem zagubiony, nie wiem co robić, bo boje się ze biochemia i biofizyka na medyku mnie zajedzie, że nie ogarnę łaciny, i nie skończę niczego. To jest strach bo mam 20lat, jak dostane sie na medycynę będę miał 22 , gdybym skończył miałbym 28, a potem LEP i kolejne 5. Dla porównania moi kumple z LO skończą medycynę w wieku 24lat. Oni mają 4 lata więcej. Ja skończę a oni będą już w obiegu. Znam osobę która skończy w wieku 23 lat(rok szybciej poszła do szkoły i na jej uczelni medycyna trwa 5lat). to boli ,bo to jest wiele lat doświadczenia więcej.


.
Po pierwsze, to AŻ internistą. To jest normalna specjalizacja, w dodatku trudna, masakrycznie obszerna. Nie wiem, czemu większości się wydaje, że kończąc medycynę jest się JUŻ internistą. Bynajmniej.

Po drugie, łacina to jest akurat najmniejszy problem, na większości uczelni już w ogóle jej nie ma. Biofizyka na niektórych uczelniach np. Katowice to czysta formalność.

Po trzecie, nikogo nie będzie w przyszłości interesował fakt, czemu masz opóźnienie w cv, jeśli te studia skończysz. Dostajesz się na rezydenturę i nie ma znaczenia, czy masz 25 czy 35 lat. Na roku mam dziewczynę po 30stce, która jest na II roku, radzi sobie świetnie.

+ jeszcze do tych obliczeń pamiętaj dodać miesięczne praktyki wakacyjne po każdym roku studiów, również po pierwszym.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2014-06-22 o 01:16
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 02:19   #19
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Cytat:
Napisane przez ArsenV Pokaż wiadomość
To jest strach bo mam 20lat, jak dostane sie na medycynę będę miał 22 , gdybym skończył miałbym 28, a potem LEP i kolejne 5. Dla porównania moi kumple z LO skończą medycynę w wieku 24lat.
Medycynę kończy się w wieku 25 lat. Do tego dodaj roczny staż, który mają obecni studenci i masz 26. Ja mam zaledwie roczne opóźnienie i skończę w wieku 27. W zawodzie przepracujesz kolejnych 40-50. Więc szczerze, to te Twoje 3 lata opóźnienia to tyle co nic.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2014-06-22 o 02:25
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 07:49   #20
ArsenV
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 21
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

No to pozostaje mi tylko cisnąć temat Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
ArsenV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 00:05   #21
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Prawo i Medycyna-taki duet?

Z innej strony-znam chlopaka, który studiuje oba te kierunki, na mojej uczelni jest 5 w historii więc da się Coraz mniej w tym sensu bo spokojnie WPiA robia podyplomowki z prawa medycznego...Pytanie jest inne-jak autor bez praktyki moze mowic ze prawo jest nie dla niego /zwlaszcza po przestudiowaniu 2 lat, gdzie wzasadzie zdobyl zaledwie podwaliny i obyl sie z terminologia/, a medycyna super bo wujek opowiadal. Troche to dziecinne...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-23 00:05:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.