Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-03, 10:39   #1
laurasabina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Unhappy

Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?


Cześć Dziewczyny, jestem w czwartym miesiącu ciąży, od kiedy dowiedziałam się że będę mamą nie poddawałam się zabiegom koloryzacji włosów, jednakże na chwilę obecną moje włosy wołają już głośno o pomoc... zrobiły się spłowiałe, matowe, nie wspominając o gamie kolorystycznej, począwszy od blondu na obrzydliwych rudościach kończąc, do tego jeszcze gdzie niegdzie siwe ... Znalazłam kilka propozycji farb naturalnych które są podobno nieszkodliwe przynajmniej tak piszą o nich producenci ale boje się że takie farby są krótkotrwałe i mogą jeszcze bardziej pogorszyć kolor moich włosów. Najbardziej przychylne oceny użytkowniczek mają chyba farby Herbatint ale wśród moich znajomych nikt ich nie stosował i nie wiem jak z nimi tak naprawdę jest. Na youtube wyznalazłam bardzo przekonujący filmik http://www.youtube.com/watch?v=uGQov7biUM0 ale chciałabym się poradzić jeszcze Was zanim wypróbuję tej farby.
Czy któraś z Was jej używała ? Jakie są Wasze opinie o niej ? A może jest jakaś inna lepsza, warta sprawdzenia ?
laurasabina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 11:48   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Z tego, co wiem (niech się jeszcze ktoś inny wypowie ), to spokojnie można farbować włosy w trakcie ciąży. Za to niepolecane jest wdychanie oparów amoniaku, dlatego, jeśli chciałabyś farbować włosy w salonie fryzjerskim, to wybierz taki, który jest bardzo dobrze wietrzony.

PS Jeśli włosy są matowe, to znak, że potrzebują porządnego odżywienia, a nie farbowania
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 18:00   #3
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Nie powinno sie nakladac farby na skore glowy podczas ciazy, chociaz ponoc do 4 miesiaca dopuszczalne sa takie wyjatki. Za to pasemka, obmre oraz inna koloryzacje na folii mozesz spokojnie robic.
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 18:16   #4
callmebeauty
Przyczajenie
 
Avatar callmebeauty
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Polska, łódzkie
Wiadomości: 1
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

jeśli chcesz farbować włosy na ciemno to polecam naturalną hennę, która nie niszczy włosów, włosy są pełne blasku i długo trzyma się efekt http://www.youtube.com/watch?v=WKlkslnbNx0
callmebeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 20:36   #5
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Ja przez całą ciążę farbowałam włosy i rozjaśniałam nawet i nic mi ani dziecku nie było. Jeśli nie bedziesz się źle czuła przy farbowaniu to czemu nie.. bo niektore dziewczyny w ciąży nie farbuja bo je zapach farby baardzo drażni albo im sie niedobrze robi..

Poza tym gdzies juz taki wątek był..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:45   #6
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Jeśli zdecydujesz się na farbowanie- koniecznie pamiętaj o wykonaniu testu na alergię! Zwłaszcza, że jesteś w ciąży
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 21:19   #7
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem (niech się jeszcze ktoś inny wypowie ), to spokojnie można farbować włosy w trakcie ciąży. Za to niepolecane jest wdychanie oparów amoniaku, dlatego, jeśli chciałabyś farbować włosy w salonie fryzjerskim, to wybierz taki, który jest bardzo dobrze wietrzony.

PS Jeśli włosy są matowe, to znak, że potrzebują porządnego odżywienia, a nie farbowania
Chatul ma absolutną rację, nie ma przeciwskazań do tego, by nie farbować włosów w ciąży - nie wiem, skąd taki stereotyp w ogóle , że niby dziecku wszystko szkodzi? a powietrze zafajdane spalinami? Jest okropnie zanieczyszczone a i tak nim oddychamy, więc tak jak pisze koleżanka wyżej, nie można po prostu wdychać amoniaku, najlepiej farbować przy otwartych drzwiach łazienki lub otwartym oknie latem.
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 15:47   #8
anot80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Wyślij wiadomość przez ICQ do anot80 GG do anot80 Send a message via Skype™ to anot80
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Można farbować są do tego specjalne farby dla kobiet w ciąży firmy Color& Soin w aptece można je kupić za ok 30 zł pozbawione sa amoniaku, rezorcyny , SLSów. Bezpieczne dla alergików i osób po chemioterapii.
__________________
bo życie jest ciekawe i warto podróżować... dla szkół monitory interaktywne https://aktin.pl/towar/lista/34/monitory-interaktywne będą lepsze. Internetowy sklep wędkarski: https://pirania-sklep.pl/pl w Krakowie.
anot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 17:00   #9
dianesullivan
MiaSmith
 
Avatar dianesullivan
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 146
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

mozna farbowac wlosy w ciazy, moja kolezanka po konsultacji z lekarzem farbowala sie zwykla londa bo nie widzial zadnych przeciwskazan sluchaj Chatul, ma racje, chodzi o same opary i duperelki, bo wszystkich skladnikow zawartych w farbie nie jest wiele wiecej niz tych innych, ktore na codzien wnikaja do organizmu. ja bedac w ciazy nie farbowalabym wlosow, ale tylko dlatego, ze farbuje sie na kolor podobny do naturalnego, takze nie byloby widac zbyt znaczacej roznicy i, ze po prostu mialam zniszczone wlosy i sila rzeczy na dluzszy czas odzwyczailam sie od farbowania odstawiajac je na bok sprobuj z henna do wlosow, jednak nie uzyskasz jasniejszego odcienia niz swoj wlasny, bo henna niestetym nie rozjasnia. polecam farby biokap, sa naturalne, nie znalazlam o nich zadnej zlej opinii, i widzialam tez, ze dziewczyny uzywaly ich bedac wlasnie w ciazy i bardzo sobie chwalily <minus jest ten, ze farby wychodza ponoc ciemniejsze niz na opakowaniu>. jednak albo ten sposob albo drugi, bo jezeli stosowalas juz kiedys henne koloryzacja biokapem nie wychodzi, chociaz nie orientuje sie z jakiego powodu dokladnie tak jest. na rynku sa tez farby bez amoniaku, chociaz jak na moj gust np casting bardziej szkodzi niz pomaga, bynajmniej sama mialam z nim wlasnie takie doswiadczenia, bo zamienniki amoniaku bardziej zaszkodzily moim wlosom niz inne farby. syoss i garnier, przynajmniej w moim wypadku to farby stosunkowo lekkie, chociaz ta pierwsza slabiej sie trzyma na wlosach bo szybko sie wyplukuje, to obydwie tak bardzo nie szkodza.
nie mniej mysle, ze powinnas poradzic sie lekarza pamietaj o tym, ze wiekszosc farb chemicznych ma podobny sklad - wystarczy ze przejdziesz sie do drogerii i sama przeczytasz, - nie znajdziesz w nich wiekszych roznic polecam farby roslinne, one nie szkodza wlosom az tak, nie niszcza ich, wiec calemu organizmowi w trakcie ciazy nie powinny zrobic nic zlego

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Cytat:
Napisane przez anot80 Pokaż wiadomość
Można farbować są do tego specjalne farby dla kobiet w ciąży firmy Color& Soin w aptece można je kupić za ok 30 zł pozbawione sa amoniaku, rezorcyny , SLSów. Bezpieczne dla alergików i osób po chemioterapii.

typowa farba aptekowa jest wlasnie biokap, z tym, ze nie do konca sa bezpieczne dla alergikow bo to zalezy po prostu od osoby, czesc dziewczyn, ktore stosuje te farby wgl sie na nie nie skarzy a inne mowia, ze bardziej np. swiedziala je po nich glowa niz po zwyklych farbach chemicznych ja jestem alergiczka, biokapu nie uzywalam, ale farbowalam sie ostatnio palette salon colors i mam po tej farbie mile wrazenia, wlosow nie zniszczyla i nie bylo ZADNEJ alergi, pieczenia, swedzenia, podraznien, czegokolwiek

Edytowane przez dianesullivan
Czas edycji: 2013-04-05 o 17:08
dianesullivan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 21:24   #10
hairytale
Rozeznanie
 
Avatar hairytale
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 590
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Chatul ma absolutną rację, nie ma przeciwskazań do tego, by nie farbować włosów w ciąży - nie wiem, skąd taki stereotyp w ogóle , że niby dziecku wszystko szkodzi? a powietrze zafajdane spalinami? Jest okropnie zanieczyszczone a i tak nim oddychamy, więc tak jak pisze koleżanka wyżej, nie można po prostu wdychać amoniaku, najlepiej farbować przy otwartych drzwiach łazienki lub otwartym oknie latem.
To chyba właśnie wywodzi się z obawy o opary amoniaku, jak napisałaś, ale ilość którą kobiety oddychają podczas farbowania nie jest aż tak drażniąca, żeby zaszkodzić dziecku. Na wszelki wypadek można właśnie otworzyć okno, ale tak naprawdę chodzi tylko o to, żeby nie wsadzać nosa do farby i nie wciągać :P
hairytale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 23:07   #11
lulamanula
Raczkowanie
 
Avatar lulamanula
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 48
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Ja w ciąży zmieniałam kolor non stop, najpierw zapytałam lekarki prowadzącej-wyśmiała moje obawy, synek ma prawie 2 lata-zdrowy jak ryba
lulamanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-06, 12:16   #12
Zuzuza35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Ja farbowałam włosy kiedy byłam w ciąży. Ale wcześniej zapytałam o to mojego lekarza i mojego fryzjera. Zmieniliśmy na czas ciąży i karmienia farbę na BEZ amoniaku. Wszystko jest dobrze oprócz tego że wypadają mi włosy po ciąży...
__________________
www.tomaszoszkiel.pl - POLECAM
Zuzuza35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 12:50   #13
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Cytat:
Napisane przez Zuzuza35 Pokaż wiadomość
Ja farbowałam włosy kiedy byłam w ciąży. Ale wcześniej zapytałam o to mojego lekarza i mojego fryzjera. Zmieniliśmy na czas ciąży i karmienia farbę na BEZ amoniaku. Wszystko jest dobrze oprócz tego że wypadają mi włosy po ciąży...
Nie wiem kiedy rodziłaś, ale to normalne, że jakiś czas po ciąży włosy wypadają. Jest to związane z obniżeniem poziomu estrogenów.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 13:35   #14
stylowi21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 46
Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

Cytat:
Napisane przez laurasabina Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, jestem w czwartym miesiącu ciąży, od kiedy dowiedziałam się że będę mamą nie poddawałam się zabiegom koloryzacji włosów, jednakże na chwilę obecną moje włosy wołają już głośno o pomoc... zrobiły się spłowiałe, matowe, nie wspominając o gamie kolorystycznej, począwszy od blondu na obrzydliwych rudościach kończąc, do tego jeszcze gdzie niegdzie siwe ... Znalazłam kilka propozycji farb naturalnych które są podobno nieszkodliwe przynajmniej tak piszą o nich producenci ale boje się że takie farby są krótkotrwałe i mogą jeszcze bardziej pogorszyć kolor moich włosów. Najbardziej przychylne oceny użytkowniczek mają chyba farby Herbatint ale wśród moich znajomych nikt ich nie stosował i nie wiem jak z nimi tak naprawdę jest. Na youtube wyznalazłam bardzo przekonujący filmik http://www.youtube.com/watch?v=uGQov7biUM0 ale chciałabym się poradzić jeszcze Was zanim wypróbuję tej farby.
Czy któraś z Was jej używała ? Jakie są Wasze opinie o niej ? A może jest jakaś inna lepsza, warta sprawdzenia ?
Ja farbowałam i to w 6 meisiącu i dziecku nic nie jest.
stylowi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 20:09   #15
fiolka691
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Farbowanie włosów w ciąży - czy można bez obaw ?

mam dużo siwych włosów i gdy zobaczyłam w czasie ciąży te moje białe odrosty to czym prędzej jej zafarbowałam. Kładłam farbę co 5 tygodni, dziecko urodziłam o czasie, zdrowiutkie, prawie 4 kg, siłami natury, teraz młody ma 11 m-cy dalej zdrowiutki, karmie cyckiem i dalej farbuje, bo siwków mam zatrzęsienie.
Podsumowując-nakładaj farbę w dobrze wietrzonym pomieszczeniu, bo chodzi tu tylko o te opary amoniaku.
nawiasem mówiąc mój gin zauważył że farbuję włosy dopiero pod koniec ciąży i bardzo sie oburzył że bez jego zgody ale to taki piernik co to uważa że w ciązy najlepiej się nawet nie podmywać bo to florę bakteryjną naruszy
fiolka691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.