Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-03, 15:42   #4801
Sawisia
Raczkowanie
 
Avatar Sawisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 194
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Biorę już 52 dzień Aknenormin Jak na początku byłam zrozpaczona, bo wszystko mi powyłaziło, tak teraz mam naprawdę oczyszczoną cerę. Dwie koleżanki mi powiedziały, że widać znaczną poprawę, a to jest naprawę motywujące i zachęca do dalszej walki. Wągry zniknęły, prawie nic nie wyskakuje. Moim problemem teraz są bardzo rozszerzone pory na policzkach.. Nie wygląda to ładnie.. I się zastanawiam, czy one mi się wygładzą, czy już do końca życia będę chodzić z takimi dziurami na twarzy?
__________________

Sawisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 16:11   #4802
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

anielska diablica
Dokladnie,co osoba to inna opinia,przeciez kazdy z nas jest inny i mamy inne cery i stad te roznice
Naprawde jestem bardzo z niego zadowolona-nie wchlania sie do matu,ale tak jak pisalas filltry chyba nigdy nie wchlaniaja sie do matu-jednak mimo to wchlania sie w moja buzie calkiem fajnie. Nawet jak stosowalam go na plazy,latem zeszlego roku(buzie mialam strasznei tlusta),kiedy nie bylam jeszcze w czasie leczenia,bylam z niego zadowolona,bo wlasnie nie mialam na buzi "smalcu".

martina@ bardzo chcialabym uwierzyc,ze i moja buzia taka bedzie!i oczywiscie buzie kazdego z nas! Dzieki za slowa pokrzepienia,bardzo sie przydaja.
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 16:37   #4803
_Lovely_
Raczkowanie
 
Avatar _Lovely_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź i okolice :)
Wiadomości: 259
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
dziewczyny! MUSICIE WIERZYC! ja jestem prawie 4 lata po kuracji i mam ladna buzie! Oczywiscie - kompleksy zostaly, ciagle sie porownuje do ludzi o nieskazitelnej skorze, ale ostatnio uslyszalam kilka komplementow na temat swojej cery...

Pamietajcie - dzieki trądzikowi (jakkolwiek to zabrzmi) dbamy o swoja cere - mi zostal nawyk kupowania dobrych kosmetykow, stosowania maseczek, tonikow, dobra dieta...

UWIERZCIE - WYGRACIE!
Ach! Jak ja lubię czytać takie wpisy. Szczególnie teraz jak walcze z tym trądzikowym dziadostwem. Aż chce się łykać ten Aknenormin :P
_Lovely_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 17:51   #4804
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
dziewczyny! MUSICIE WIERZYC! ja jestem prawie 4 lata po kuracji i mam ladna buzie! Oczywiscie - kompleksy zostaly, ciagle sie porownuje do ludzi o nieskazitelnej skorze, ale ostatnio uslyszalam kilka komplementow na temat swojej cery...

Pamietajcie - dzieki trądzikowi (jakkolwiek to zabrzmi) dbamy o swoja cere - mi zostal nawyk kupowania dobrych kosmetykow, stosowania maseczek, tonikow, dobra dieta...

UWIERZCIE - WYGRACIE!
Dziękuję za tego posta, takie posty baaardzo pomagają

Decyzja została podjęta i za dwa tygodnie rozpoczynam kurację.

Co do filtrów ja długo używałam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6815,la-roche-posay-anthelios-xl-fluide-extreme-spf-50-.html i bardzo byłam z niego zadowolona Lekka konsystencja, jak na filtr dobrze się wchłania, niestety bieli.. Teraz zachciało mi się odmiany i kupiłam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,44188,cleanance-high-protection-30-spf.html krótko go używam ale jak na razie LRP bardziej mi się podoba.
A ta Soraya jest fotostabilna?
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 18:26   #4805
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Lovely_ Pokaż wiadomość
Ach! Jak ja lubię czytać takie wpisy. Szczególnie teraz jak walcze z tym trądzikowym dziadostwem. Aż chce się łykać ten Aknenormin :P
Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Dziękuję za tego posta, takie posty baaardzo pomagają

Decyzja została podjęta i za dwa tygodnie rozpoczynam kurację.

Co do filtrów ja długo używałam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6815,la-roche-posay-anthelios-xl-fluide-extreme-spf-50-.html i bardzo byłam z niego zadowolona Lekka konsystencja, jak na filtr dobrze się wchłania, niestety bieli.. Teraz zachciało mi się odmiany i kupiłam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,44188,cleanance-high-protection-30-spf.html krótko go używam ale jak na razie LRP bardziej mi się podoba.
A ta Soraya jest fotostabilna?


wrzucam na chwile dwie fotki - bez retuszu! na tej z rozpuszczonymi wlosami nie mam na buzi podkladu


oczywiscie - przez retinoidy pogorszyl mi sie wzrok, ale to w sumie jedyny skutek uboczny; zabrzmi proznie - ale warto bylo

ktos to na pewno napisal - ktos, kto nie mial tradziku nigdy nie dowie sie, co to za problem... to tkwi gleboko, gleboko w srodku i zostaje nawet po kuracji! To nie tylko choroba skory, to takze choroba duszy.

Ale pamietajcie, ze walczyc trzeba! Robicie to dla siebie i dla nikogo innego! Trzymam za Was mocno kciuki i jezeli potrzebujecie wsparcia - piszcie!
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60

Edytowane przez martina@
Czas edycji: 2012-04-03 o 21:59
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 19:35   #4806
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
wrzucam na chwile dwie fotki - bez retuszu! na tej z rozpuszczonymi wlosami nie mam na buzi podkladu


oczywiscie - przez retinoidy pogorszyl mi sie wzrok, ale to w sumie jedyny skutek uboczny; zabrzmi proznie - ale warto bylo

ktos to na pewno napisal - ktos, kto nie mial tradziku nigdy nie dowie sie, co to za problem... to tkwi gleboko, gleboko w srodku i zostaje nawet po kuracji! To nie tylko choroba skory, to takze choroba duszy.

Ale pamietajcie, ze walczyc trzeba! Robicie to dla siebie i dla nikogo innego! Trzymam za Was mocno kciuki i jezeli potrzebujecie wsparcia - piszcie!
To nie brzmi próżno - tak jak piszesz, nikt kto nie miał trądziku nas nie zrozumie. Wszyscy mamy świadomość skutków ubocznych a jednak się decydujemy..

Prześliczna z Ciebie dziewczyna, aż ciężko uwierzyć że też męczyłaś się z tym cholerstwem!
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 19:41   #4807
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ta Soraya jest fotostabilna?[/QUOTE]

Tak jest fotostabilna i dlatego ją dodatkowo za to lubię

A i stosowałam jeszcze filtr 50 z Babydream, koszmarek jakich mało ( dałam TŻ, który ma diametralnie różną skórę od mojej i bez 1 pryszcza, a narzeka na ten filtr przeogromnie)
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 19:54   #4808
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
wrzucam na chwile dwie fotki - bez retuszu! na tej z rozpuszczonymi wlosami nie mam na buzi podkladu


oczywiscie - przez retinoidy pogorszyl mi sie wzrok, ale to w sumie jedyny skutek uboczny; zabrzmi proznie - ale warto bylo

ktos to na pewno napisal - ktos, kto nie mial tradziku nigdy nie dowie sie, co to za problem... to tkwi gleboko, gleboko w srodku i zostaje nawet po kuracji! To nie tylko choroba skory, to takze choroba duszy.

Ale pamietajcie, ze walczyc trzeba! Robicie to dla siebie i dla nikogo innego! Trzymam za Was mocno kciuki i jezeli potrzebujecie wsparcia - piszcie!
gratuluje pieknej buzki
ile jestes po odstawieniu?
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 19:55   #4809
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dziekuje Wam bardzo za tyle odpowiedzi zgodnie z Waszymi zaleceniami poczekam do jesieni. w sumie nawet niie jestem do konca przekonana,czy powinnam w ogole zaczynac,bo po dwoch opakowaniach yasminelli nie mam ani jednej ropnej zmiany,mimo ostatnio niezbyt zdrowego trybu zycia,wiec podejrzewam ze na jesien jak zejda mi przebarwienia bedzie naprawde dobrze...bylebym nie zapeszyla :P kto mi wtedy wypisze retinoidy?moze lepiej nie przerywac tabletek przez kilka nastepnych lat(glownie w celu antykoncepcji,cera przy okazji)a moze pozniej problem nie wroci z taka sila?sama juz nie wiem
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 20:06   #4810
_Lovely_
Raczkowanie
 
Avatar _Lovely_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź i okolice :)
Wiadomości: 259
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
wrzucam na chwile dwie fotki - bez retuszu! na tej z rozpuszczonymi wlosami nie mam na buzi podkladu


oczywiscie - przez retinoidy pogorszyl mi sie wzrok, ale to w sumie jedyny skutek uboczny; zabrzmi proznie - ale warto bylo

ktos to na pewno napisal - ktos, kto nie mial tradziku nigdy nie dowie sie, co to za problem... to tkwi gleboko, gleboko w srodku i zostaje nawet po kuracji! To nie tylko choroba skory, to takze choroba duszy.

Ale pamietajcie, ze walczyc trzeba! Robicie to dla siebie i dla nikogo innego! Trzymam za Was mocno kciuki i jezeli potrzebujecie wsparcia - piszcie!
WOW! Na tym pierwszym zdjęciu wyglądasz ślicznie. I to po 4 latach?! Zazdroszczę!
_Lovely_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 20:24   #4811
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
dziekuje Wam bardzo za tyle odpowiedzi zgodnie z Waszymi zaleceniami poczekam do jesieni. w sumie nawet niie jestem do konca przekonana,czy powinnam w ogole zaczynac,bo po dwoch opakowaniach yasminelli nie mam ani jednej ropnej zmiany,mimo ostatnio niezbyt zdrowego trybu zycia,wiec podejrzewam ze na jesien jak zejda mi przebarwienia bedzie naprawde dobrze...bylebym nie zapeszyla :P kto mi wtedy wypisze retinoidy?moze lepiej nie przerywac tabletek przez kilka nastepnych lat(glownie w celu antykoncepcji,cera przy okazji)a moze pozniej problem nie wroci z taka sila?sama juz nie wiem
U mnie niestety po odstawieniu anty wróciło.. jakieś 4-5 miesięcy miałam spokój.. mam nawet wrażenie że się nasiliło, bo tak dużych zmian ropnych nigdy nie miałam. Każdy organizm reaguje inaczej więc może u Ciebie będzie lepiej, czego oczywiście Ci życzę
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 21:15   #4812
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Zbędne. Jak już to mniej wydam na te domowe i jeszcze uzyskam lepsze efekty. Na prawdę nie rozumiem, dlaczego niektóre dziewczyny w czasie kuracji tak chcą kombinować? Oprócz nawilżania moja skóra nie potrzebowała niczego innego. W sumie poza przesuszeniem i zaczerwieniem wyglądała tak dobrze, że nawet nie w głowie mi były dodatkowe zabiegi 0o

No to pozazdrościć dobrego wyglądy skóry podczas kuracji. Nie każdy ma to szczęście. Moja niestety tak ładnie nie wygląda i jeśli istnieje sposób żeby jej pomóc to z niego skorzystam. I nie miałam na myśli katowania cery, bo to może przynieść skutek odwrotny. Chodziło mi zdecydowanie o jej zregenerowanie i ukojenie. Oprócz pryszczy zmagam się też z innymi problemami i chciałabym zapobiec pogorszeniu.
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 21:37   #4813
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

martina@ jestes sliczna i masz sliczna,gladka,promienna buzie
Z ciekawosci chcialabym zapytac czy mialas ciezka postac tradziku czy raczej mniej nasilona ale nic na Ciebie nie dzialalo?
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 21:57   #4814
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
To nie brzmi próżno - tak jak piszesz, nikt kto nie miał trądziku nas nie zrozumie. Wszyscy mamy świadomość skutków ubocznych a jednak się decydujemy..

Prześliczna z Ciebie dziewczyna, aż ciężko uwierzyć że też męczyłaś się z tym cholerstwem!
dziekuje. Dopiero wyleczenie tradziku pozwolilo mi uwierzyc w siebie (troche bardziej)

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
gratuluje pieknej buzki
ile jestes po odstawieniu?
4 lata

Cytat:
Napisane przez _Lovely_ Pokaż wiadomość
WOW! Na tym pierwszym zdjęciu wyglądasz ślicznie. I to po 4 latach?! Zazdroszczę!
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
martina@ jestes sliczna i masz sliczna,gladka,promienna buzie
Z ciekawosci chcialabym zapytac czy mialas ciezka postac tradziku czy raczej mniej nasilona ale nic na Ciebie nie dzialalo?

wiec najciezsze pryszcze wystepowaly zazwyczaj na policzkach i to w centralnej czesci... bolalo jak nie wiem. Generalnie to mialam tradzik grudkowo-zaskornikowy - czyli bardzo nierowna powierzchnia cery, okropny, ale to OKROPNY łojotok, zanieczyszczone pory. Ciągle coś 'pod spodem'. Przyznam - nie byla to ta najciezsza postac, ale otaczalam sie dziewczynami, ktore mialy nieskazitelna cere. Pisalam juz tutaj, ze one mogly chodzic spac w makijazu, a ja po kazdej imprezie, na ktora zuzywalam polowe podkladu i pomimo tego i tak czulam sie najmniej atrakcyjna - musialam wykonac kompletny demakijaz, nalozyc maseczke, zeby rano jako tako wygladac... Dramat po prostu.

Podczas kuracji oczywiscie duzy dyskomfort, ale znosilam ja calkiem dobrze. Dwie moje kolezanki widzac efekty rowniez sie zdecydowaly. PRzeraza mnie jednak to, ze wielu lekarzy przepisuje teraz Acne przy kazdej pierdołce... jedna z kolezanek, uwazam, nie potrzebowala az tak silnych lekow. Ciezko o dobrego dermatologa. Ja w sumie skontaktowalam sie z pierwsza kobieta, ktora rozpoczela moja kuracje, byla ok - ale mieszkala daleko (zaczelam wtedy studia) - wiec cala reszte odwalilam sama... jakkolwiek to zabrzmi poslugiwalam sie forami, opiniami, ulotka, wszystkim czym moglam - a misja bylo zdobycie opakowan raz na 3 miesiace, zawsze ze stalym tekstem - przepraszam, nie moglam isc do swojego lekarza, jestem w trakcie kuracji, czy moge prosic o recepte... Jedna kobieta nie miala pojecia o tym jak mnie leczyc a i tak przepisala mi leki. DRAMAT po prostu.
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 22:12   #4815
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Ja w sumie skontaktowalam sie z pierwsza kobieta, ktora rozpoczela moja kuracje, byla ok - ale mieszkala daleko (zaczelam wtedy studia) - wiec cala reszte odwalilam sama... jakkolwiek to zabrzmi poslugiwalam sie forami, opiniami, ulotka, wszystkim czym moglam - a misja bylo zdobycie opakowan raz na 3 miesiace, zawsze ze stalym tekstem - przepraszam, nie moglam isc do swojego lekarza, jestem w trakcie kuracji, czy moge prosic o recepte... Jedna kobieta nie miala pojecia o tym jak mnie leczyc a i tak przepisala mi leki. DRAMAT po prostu.
Jestem teraz w podobnej sytuacji, zaczęłam studia i dopiero gdy znalazłam drogiego, prywatnego i sporo oddalonego od mojego miejsca zamieszkania dermatologa, zasugerował mi Izo. Byłam u niego dwa razy przez całą kuracje. Na koniec wybieram się jeszcze raz. Szkoda, że państwowi lekarze tak się boją tego leku.


Dziękuję dziewczyny za opinie filtrów,
Soraya jest naprawde fajna, ale jestem do niej uprzedzona bo w zeszłe wakacje wywaliło mnie po niej
Któraś z was może ma jakieś opinie odnoście filtrów SVR?
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 01:09   #4816
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Jestem teraz w podobnej sytuacji, zaczęłam studia i dopiero gdy znalazłam drogiego, prywatnego i sporo oddalonego od mojego miejsca zamieszkania dermatologa, zasugerował mi Izo. Byłam u niego dwa razy przez całą kuracje. Na koniec wybieram się jeszcze raz. Szkoda, że państwowi lekarze tak się boją tego leku.


Dziękuję dziewczyny za opinie filtrów,
Soraya jest naprawde fajna, ale jestem do niej uprzedzona bo w zeszłe wakacje wywaliło mnie po niej
Któraś z was może ma jakieś opinie odnoście filtrów SVR?
Ja ( znów) mam odmienne zdanie na temat państwowych lekarzy, już 5-6 lata temu moja pierwsza dermatolog proponowała mi retinoidy, a wtedy nie miałam ciężkiej postaci trądziku i myślę, że gdyby choć raz moja antybiotykoterapia trwała dłużej niż 3 tygodnie to może trądzik by zniknął ? Ale ona miała podejście, że co miesiąc przepisywała mi inną maść, a co 5-6 msc jakiś antybiotyk ( Unidox- który jest na wszystko, czyli na nic ) na 2-3 tygodnie i takie błędne koło. Druga derma ( obecna) nie patrząc na mnie zza monitora, po moim 3 minutowym monologu o moim ogromnym problemie zaproponowała mi retinoidy ( czekałam na wizytę u niej blisko 4 msc i stan cery jak na złość się poprawił) i skończyło się na 6 msc leczeniu Tetralysalem i z końcem sierpnia, gdy cera znów zaczęła szaleć sama doszłam do wniosku, że retinoidy to moja ostatnia deska ratunku i znów to samo, wizyta trwała 5 min tyle co wydrukowanie skierowania na badania i recepty. Zero informacji o jakichkolwiek skutkach ubocznych o możliwości urodzenia chorego dziecka, nic na temat pielęgnacji i tak te wizyty trwają, co 2 msc jadę 60 km po receptę. Gdyby nie to forum to pewnie popełniłabym mnóstwo błędów.

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
dziekuje. Dopiero wyleczenie tradziku pozwolilo mi uwierzyc w siebie (troche bardziej)
Podczas kuracji oczywiscie duzy dyskomfort, ale znosilam ja calkiem dobrze. Dwie moje kolezanki widzac efekty rowniez sie zdecydowaly. PRzeraza mnie jednak to, ze wielu lekarzy przepisuje teraz Acne przy kazdej pierdołce... jedna z kolezanek, uwazam, nie potrzebowala az tak silnych lekow. Ciezko o dobrego dermatologa. Ja w sumie skontaktowalam sie z pierwsza kobieta, ktora rozpoczela moja kuracje, byla ok - ale mieszkala daleko (zaczelam wtedy studia) - wiec cala reszte odwalilam sama... jakkolwiek to zabrzmi poslugiwalam sie forami, opiniami, ulotka, wszystkim czym moglam - a misja bylo zdobycie opakowan raz na 3 miesiace, zawsze ze stalym tekstem - przepraszam, nie moglam isc do swojego lekarza, jestem w trakcie kuracji, czy moge prosic o recepte... Jedna kobieta nie miala pojecia o tym jak mnie leczyc a i tak przepisala mi leki. DRAMAT po prostu.
Też to samo zauważyłam, że teraz po 2-3 msc leczenia trądziku ( który dla mnie teraz wydawałby się błahostka) dermatolodzy wypisują retinoidy, albo dziewczyny, które mają 5-6 krostek w trakcie @ dostają recepty na retinoidy. Nie wiem czy ktoś z was przegląda stronę IZOTEKU, można tam się natknąć na kilka takich właśnie przypadków, że dziewczyna ma wręcz idealną cerę, a bierze retinoidy bo ona sobie z tym problemem nie daje rady. I ostatnio na tym forum pojawiło się kilka wpisów osób, które są niezadowolone z efektów leczenia i które biorą 2, a nawet 3 serię retinoidów. Nie napawa to optymizmem i zastanawiam się czy on faktycznie jest" aż tak" skuteczny czy już przestaje działać, bo ludzie w jakiś sposób się na niego uodpornili, ale jak nie retinoidy to co nam pozostaje ?
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 09:10   #4817
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Też to samo zauważyłam, że teraz po 2-3 msc leczenia trądziku ( który dla mnie teraz wydawałby się błahostka) dermatolodzy wypisują retinoidy, albo dziewczyny, które mają 5-6 krostek w trakcie @ dostają recepty na retinoidy. Nie wiem czy ktoś z was przegląda stronę IZOTEKU, można tam się natknąć na kilka takich właśnie przypadków, że dziewczyna ma wręcz idealną cerę, a bierze retinoidy bo ona sobie z tym problemem nie daje rady. I ostatnio na tym forum pojawiło się kilka wpisów osób, które są niezadowolone z efektów leczenia i które biorą 2, a nawet 3 serię retinoidów. Nie napawa to optymizmem i zastanawiam się czy on faktycznie jest" aż tak" skuteczny czy już przestaje działać, bo ludzie w jakiś sposób się na niego uodpornili, ale jak nie retinoidy to co nam pozostaje ?
U mnie nawrot po 1 - 1,5 roku po odstawieniu Akne, jedynie, ze juz nie w takim nasileniu jak kiedys. Mysle, ze moj najwiekszy dramat to ten, ze trzeba brac tabletki anty w czasie leczenie Akne, i potem jak sie odstawi jedno i drugie to koszmarek niestety po jakims czasie wraca. Wiem, ze sa dziewczyny, kt lecza sie Akne i nie biora tabletek anty ale moja dermatolog nie chciala nawet o tym slyszec bo ryzyko ciazy music nic minimalne, i ja sie do tego zastosowalam. Moze gdyby nie te przeklete tabsy to kuracja w moim przypadku bylaby bardziej skuteczna ale coz, bylo minelo. Nie zdecydowalam sie na druga serie, no way.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 15:42   #4818
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Co do panstwowych lekarzy to zgodze sie z tym,ze nie chca przepisywac retinoidow,chociaz na moja Pania dermatolog nie moglam narzekac,leczyla mnie dlugo,nie zmieniala az tak czesto lekow,naprawde nie moge jej nic zarzucic,oprocz tego,ze gdy juz nic nie skutkowalao,ja wprost plakalam na kazdej wizycie z bezsilnosci,nie wychodzilam cale(!) wakacje z domu,a ona dalej nie chciala mi wypisac leku. Wtedy zmienilam lekarza na prywatnego i to w innym miescie,on po wywaidzie "medycznym"(a chyba wszystko bralam) i po wywiadzie na temat jakie jest moje samopoczucie(moja samoocena siegala dna) kazal zrobic badania i wypisal co trzeba.
Co do dziewczyn,ktore maja 2 -3 krostki i twierdza,ze nie moga sobie z tym poradzic,to powiem Wam tak: irytuja mnie w ogole osoby,ktore majaladne,naprawde ladne buzie i na ogol nic im nie wyskakuje,albo kilka krosteczek przed okresm,a mowia o tym jakby byly w stanie co najmniej krytycznym. Zawsze wdey czulam sie przy nich strasznie,strasznie,bo skoro one tak ubolewaja nad tymi 2 krostami i uwazaja,ze to koniec swiata to za jaiego potwora musza uwazac mnie? Ale z drugiej strony zyjemy w czasach, w ktorych wyglad jest jednym z wazniejszych-jak nie najwazniejszym-wyzanaczkiem tego jak postrzegaja nas inni... to smutne,ale prawdziwe i niestety widac to m.in. wlasnie w takim podejsciu..
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 15:50   #4819
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja akurat jestem bardzo zadowolona z państwowej dermatolog, gdy pojawiłam się u niej pierwszy raz, opisałam swoje przeboje, leczenie na własną rękę od razu zaproponowała retinoidy (musiałam najpierw zrobić badania, też bezpłatnie), stwierdziła że jeśli w moim wieku - 23 lata - mam jeszcze trądzik to jej zdaniem antybiotyki nic nie pomogą (jeśli już, to doraźnie) i nie ma sensu niszczyć nimi wątroby przed kuracją aknenorminem. Odpowiada na każde pytanie, jest do tego bardzo miła Cieszę się że przy leczeniu retinoidami ponoszę "tylko" ich koszty, bez płacenia za badania (co 1,2 miesiące) i wizyty
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-04, 16:03   #4820
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Ja akurat jestem bardzo zadowolona z państwowej dermatolog, gdy pojawiłam się u niej pierwszy raz, opisałam swoje przeboje, leczenie na własną rękę od razu zaproponowała retinoidy (musiałam najpierw zrobić badania, też bezpłatnie), stwierdziła że jeśli w moim wieku - 23 lata - mam jeszcze trądzik to jej zdaniem antybiotyki nic nie pomogą (jeśli już, to doraźnie) i nie ma sensu niszczyć nimi wątroby przed kuracją aknenorminem. Odpowiada na każde pytanie, jest do tego bardzo miła Cieszę się że przy leczeniu retinoidami ponoszę "tylko" ich koszty, bez płacenia za badania (co 1,2 miesiące) i wizyty
widocznie masz wielkie szczescie na twoja pania dermatolog, ja juz nie mam ochoty sie z nimi bawic bo co jeden to inna opinia i zawsze to ich: no to moze tym razem sprobujemy tego... ech
i wkurza mnie to, ze czlowiek wiele sam sie musi dowiadywac i szperac a to przeciez oni powinnia sami od siebie nas o wszystkim poinformowac, zwlaszcza jak przepisuja tak silne leki jak retinoidy
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 16:24   #4821
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
widocznie masz wielkie szczescie na twoja pania dermatolog, ja juz nie mam ochoty sie z nimi bawic bo co jeden to inna opinia i zawsze to ich: no to moze tym razem sprobujemy tego... ech
i wkurza mnie to, ze czlowiek wiele sam sie musi dowiadywac i szperac a to przeciez oni powinnia sami od siebie nas o wszystkim poinformowac, zwlaszcza jak przepisuja tak silne leki jak retinoidy
Właśnie przed pójściem do dermatologa wyszłam z założenia że w państwowych przychodniach też jest dużo dermatologów, też mozna ich zmieniać, więc po co wydawać kasę na prywatnych i czekać do nich w kolejce skoro państwowo (przynajmniej w mojej przychodni) wizytę mam tego dnia co zadzwonię do rejestracji A efekt pewnie podobny, bo przecież lekarze prywatni też w większości przyjmują państwowo.
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 16:48   #4822
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Właśnie przed pójściem do dermatologa wyszłam z założenia że w państwowych przychodniach też jest dużo dermatologów, też mozna ich zmieniać, więc po co wydawać kasę na prywatnych i czekać do nich w kolejce skoro państwowo (przynajmniej w mojej przychodni) wizytę mam tego dnia co zadzwonię do rejestracji A efekt pewnie podobny, bo przecież lekarze prywatni też w większości przyjmują państwowo.
Ale wiesz jaka jest nasza polska swiadomosc - lepiej do prywatego bo placisz i bedziesz lepiej wyleczony!
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/

Edytowane przez Nikita...
Czas edycji: 2012-04-04 o 16:49
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 17:06   #4823
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Ale wiesz jaka jest nasza polska swiadomosc - lepiej do prywatego bo placisz i bedziesz lepiej wyleczony!
hehe ;p ostatnio moja dr. hab. n. med stwiedziała, że to co mi narosło na karku to absolutnie nie jest pryszcz, tuż to brodawka jaaasne!

Dobrze, że to forum istnieje
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 01:10   #4824
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Heja Dziś byłam u derma (któregoś tam z kolei) i dopiero teraz polecono mi kurację aknenorminem, bo wcześniej sama coś tam czytałam, ale tylko dla własnej wiedzy. Postanowiłam szybko zadziałać, jutro idę na badania i w piątek po receptę. Od 2 godzin czytam wszelkie wpisy na forum i oprócz lekkiego strachu pojawia się też cień nadziei, że uda się twarzyczkę wyleczyć Z tradzikiem męczę się od 6 lat chyba i ten lek to chyba moja ostatnia deska ratunku
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 08:01   #4825
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
hehe ;p ostatnio moja dr. hab. n. med stwiedziała, że to co mi narosło na karku to absolutnie nie jest pryszcz, tuż to brodawka jaaasne!

Dobrze, że to forum istnieje
brodawkadobre,
nie no az strach sie bac u kogo my sie leczymy!
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:29   #4826
alex_92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej dzieczyny. Jak myslicie czy przy kuracji Aknenorminem dawka 30 mg moge uzywac na noc masci Tormentiol? uzywałam do tej pory i nic mi po nije nie bylo. ona troche zmniejsza zaczerwienienia. Ale zapomnialam zapytac mojej dermy przy ostatniej wizycie a nastepna mam za 2 msc. Jak uważacie? Z gory dziękuję za wszelkie odpowiedzi
alex_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 14:03   #4827
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez alex_92 Pokaż wiadomość
hej dzieczyny. Jak myslicie czy przy kuracji Aknenorminem dawka 30 mg moge uzywac na noc masci Tormentiol? uzywałam do tej pory i nic mi po nije nie bylo. ona troche zmniejsza zaczerwienienia. Ale zapomnialam zapytac mojej dermy przy ostatniej wizycie a nastepna mam za 2 msc. Jak uważacie? Z gory dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Z tego co pamietam to przy kuracji Akne mialam twarz tylko nawilzac i nie stosowac zadnych lekow, raczej bym sie z tormentiolem wstrzymala. Akne sam w sobie ma tez dzialac na zmniejszenie zaczerwienienien.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 17:44   #4828
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Zgadza się, mi też lekarz powiedział, że należy odstawić wszelkie inne kremy, maści itp. bo akne jest wystarczająco silny
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 18:29   #4829
hollister.nika
Rozeznanie
 
Avatar hollister.nika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 989
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam Wszystkich! Już dawno tu nie zaglądałam ani też się nie odzywałam ale nawał pracy i wszystkiego dookoła zwyciężyło chciałam się z Wami podzielić moimi efektami kuracji a zarazem wątpliwościami....

Dzisiaj mija 59dzień mojej kuracji, efekty są bardzo dobre ale zaznaczam, że mój trądzik nie był bardzo mocny ani "rozlany" po całej twarzy tyle, że był oporny bo 2 razy stosowałam tetralysal i powracał. Wyniki badań w normie, ze skutków ubocznych to najgorsze suchość ust, wysuszona skóra nóg i skóra głowy:/ nawilżam cały czas( oliwą z oliwek )
W poniedziałek byłam u derm na kontroli i się lekko zdziwiłam w ogóle to pani doktor zrobiła na mnie dziwne wrażenie:/ ani trochę mi się to nie podobało. Przeglądając moją kartę( w której raczej ma napisane, że przepisała mi izotek) zapytała mnie: " i co ten izotek pani bierze? " to pytanie było dziwne bo zabrzmiało tak jakbym wcześniej była u innej doktor:/ i powiedziała, że fajnie to teraz pani dam axotret i znowu tą najniższa dawka 20mg Trochę nie rozumiem jej bo powiedziała mi, że kuracja będzie trwała pół roku ale przy takiej niskiej dawce to moja kuracja będzie trwać min 10miesięcy:/ ahh..... sama nie wiem teraz co mam myślec:/ co o tym myślicie??

załączam zdjęcia mojej twarzy, jeszcze jedna rzecz mnie martwi bo czytając opakowanie axotrert jest tam napisane, że kuracja trwa od 16 do 24tygodni....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0810.jpg (69,7 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0812.jpg (70,3 KB, 79 załadowań)
__________________
Bo ludzie którzy cierpią najbardziej to Ci, którzy nie wiedzą czego chcą...

hollister.nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 19:05   #4830
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja zaczne od września, dziś byłam u dermatologa i przeraził się moją cerą na razie nie chciał mi dać retinków, mówił że teraz już jest za późno i bezpieczniej będzie na jesień zacząć... Ma w sumie rację, bo mam dość wrażliwą na słońce cerę... Póki co dostałam unidox i ketokonazol a na buźkę aknemycin +... Jak na razie to ja już chyba miałam w swojej karierze wszystkie możliwe leki, więc ew skutki uboczne retinoidów wew. już nawet mnie nie przerażają... ja tylko chciałabym w końcu być ładna, nie wstydzić się siebie i nie chcieć ciągle zaszyc się w jakąś czarną dziurę, nawet makijaż nie jest już w stanie ukryć tych wstrętnych pryszczy... A i głupio być przyszłym kosmetologiem i wyglądać jak potwór... Mój trądzik jest bardzo oporny na leczenie, rozlany na całe policzko i zajmuje drugi, zostają blizny i przebarwienia, bardzo bolesny Leczę się już yhmmm z 7 lat??

Póki co będę Was podczytywać

Edytowane przez pannaporanna
Czas edycji: 2012-04-05 o 19:08
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.