Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-05, 18:52   #3571
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
a po jakim czasie od odstawienia Effaclaru można się bezpiecznie opalać? Z filtrem oczywiście, ale chodzi o takie celowe opalanie, a nie "przypadkowe" przebywanie na słońcu
Niby naskórek regeneruje się po ok. 14-28dniach, ja bym poczekała ok 2-3 tyg., mimo używania filtra, bo jednak cieńsza skóra jest od stosowania Eff.
chise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 20:31   #3572
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Niby naskórek regeneruje się po ok. 14-28dniach, ja bym poczekała ok 2-3 tyg., mimo używania filtra, bo jednak cieńsza skóra jest od stosowania Eff.
dziękuję chciałabym się trochę przybrązowić przed wyjazdem na wakacje, ale też bezpiecznie dla skóry
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 14:36   #3573
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ja w sumie jestem zadowolona z Effaclar K, ale zamierzałam zmienić na Cleanance K, ponieważ ten drugi zawiera też kwasy AHA (a ja mam jeszcze dość widoczne blizny). Niestety jak zerknęłam w skład, to mnie zatkało - poliakrylamid, w aptecznym kosmetyku... No i zostaję przy Effaclarze.

A jeśli ktoś ma nową tubkę Cleanance K, to niech zerknie proszę czy tam nadal jest ten składnik.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 19:50   #3574
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Mam pytanie,
czy przemywanie twarzy 2 razy dziennie 3% tonikiem z kwasem mlekowym ma jakiś istotny wpływ na działanie Effaclaru?
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 23:10   #3575
weronikaaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

cześć
effeclar k stosuję od dłuzszego czasu (bodaj od lutego czy marca). nakładam go na noc, na dzień idzie krem koloryzujący avene spf 50+, gdy skóra jest sucha dochodzi do tego bioderma atoderm p.o. zinc. na początku skóra była jakby trochę lepsza, gładsza, jednak po jakichś trzech tygodniach powróciła do stanu pierwotnego i wciąż taka jest, nic się nie zmienia. co robię źle i dlaczego to nie działa?

EDIT: zapomniałabym dodać, dwa lata temu zimą chodziłam do dermatologa na peelingi migdałowe, które na dłuższą metę również nic nie dały. tylko trzy dni potem byłam cała czerwona :/
weronikaaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 09:57   #3576
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Mam pytanie,
czy przemywanie twarzy 2 razy dziennie 3% tonikiem z kwasem mlekowym ma jakiś istotny wpływ na działanie Effaclaru?
Więc orientuje się jak to jest z działaniem na skórę tych dwóch specyfików używanych jednocześnie?
Niskiego stężenia BHA i niskiego AHA?
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 18:18   #3577
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Boże kobiety... czy Wy w lato chodzicie w piance dla nurka i z torbą na głowie z otworem na oczy usta i nos??? Ja wszystko rozumiem, ale qrcze jednak bez przesady!!! Musicie być takie bladolice, ze szok, a biel nie jest piękna jeśli chodzi o cerę Chodzicie na plażę? czy coś? W lato cały dzień siedzicie w domu i wychodzicie dopiero po zmroku? Filtr 50??? i niby co najmniej? Może i w jakiś ciepłych krajach to tak , ale w Polsce? Ja tam jestem za dbaniem o cerę, ale też za opalenizną w rozsądnych granicach i o rozsądnej porze

poza tym gdyby stosowanie effaclar K było, aż tak przepisowe (a na opakowaniu producent zaleca stosować zarówno rano i/lub wieczorem). rano zawsze jest słońce i promieniowanie Producent nie pisze także nic o słońcu, a myślę , że La Roche Posay jest na tyle profesjonalną firma, że pofatygowałby się i poinformował swoich potencjalnych klientów o możliwych niebezpieczeństwach, Panie farmaceutki również Także nie straszcie ludzi
__________________
05.06.2010

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-06-20 o 00:12 Powód: Post pod postem
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 18:47   #3578
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Witam serdecznie wszystkie wizażanki od tygodnia stosuję na noc Effaclar K. Wysypało mnie okropnie, ale zdążyłam już wyczytać,ze to efekt oczyszczania skóry, a przyznam szczerze, że już zaczęłam klnąć na tego la roche'a, że tyle kasy wydałam na trądzik, a tu proszę jeszcze większy Nie stosuję filtrów (a widzę , że powinnam) tylko zamiast tego kremy matujące, bo się strasznie świecę w ciągu dnia Jest to dla mnie ogromny dyskomfort;( Przyznam sie jak czytam to forum to głupieje i już w ogóle nie wiem co używać i jak używać No ale przejdę do pytania... mamy lato (i to chyba nie jest najodpowiedniejsza pora na effaclar k?) tym bardziej nie wiem czy przerwać kurację i poczekać na jesień (lubię się opalać z głowa oczywiście) a dosłownie za równy tydzień jade do Chorwacji... i nie mam zamiaru siedzieć przez cały pobyt w hotelu Słońce (i to mocne) nieuniknione Czy powinnam przerwać kurację effaclarem czy też mogę go używać na noc , a na dzień filtr 40-50 przez cały pobyt jak i również przez całe wakacje?
__________________
05.06.2010
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 19:23   #3579
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _SyLwUsKa_ Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie wizażanki od tygodnia stosuję na noc Effaclar K. Wysypało mnie okropnie, ale zdążyłam już wyczytać,ze to efekt oczyszczania skóry, a przyznam szczerze, że już zaczęłam klnąć na tego la roche'a, że tyle kasy wydałam na trądzik, a tu proszę jeszcze większy Nie stosuję filtrów (a widzę , że powinnam) tylko zamiast tego kremy matujące, bo się strasznie świecę w ciągu dnia Jest to dla mnie ogromny dyskomfort;( Przyznam sie jak czytam to forum to głupieje i już w ogóle nie wiem co używać i jak używać No ale przejdę do pytania... mamy lato (i to chyba nie jest najodpowiedniejsza pora na effaclar k?) tym bardziej nie wiem czy przerwać kurację i poczekać na jesień (lubię się opalać z głowa oczywiście) a dosłownie za równy tydzień jade do Chorwacji... i nie mam zamiaru siedzieć przez cały pobyt w hotelu Słońce (i to mocne) nieuniknione Czy powinnam przerwać kurację effaclarem czy też mogę go używać na noc , a na dzień filtr 40-50 przez cały pobyt jak i również przez całe wakacje?
Lato to nienajlepsze pora rzeczywiście, ja z powodu chęci opalania się latem odstawiłam Effaclar i powrócę do niego jesienią.. Stosuję filtr 50+, w wakacje chcę przejść na 30stkę, opalić się trochę, a z Effaclarem bałabym się, że skóra jest cieńsza, wrażliwsza również na słońce, a ono mogłoby jej strasznie zaszkodzić
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 19:28   #3580
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: EFFACLAR K a SOLARIUM

po pierwsze, pamietaj o edycji postow zamiast robic post pod postem. a zlosliwosc wobec ludzi, ktorzy potrafia innym dobrze doradzic jest nie na miejscu.
ludzie ktorzy pisza na tym forum przestudiowali wiele medycznych artykulow i najnowszych doniesien naukowych, obowiazujace tu poglady wynikaja z tej wiedzy, a niestety komentarze w stylu "boże kobiety!!!!! bez przesady!!!" pozbawione sa wartosci merytorycznej.

po drugie, najwyrazniej LaRoche nie jest az tak profesjonalny jak by sie wydawalo
a przecietna farmaceutka nie jest autorytetem w dziedzinie kosmetologii czy dermatologii estetycznej. za to dobrzy dermatolodzy i kosmetolodzy informuja o takich zagrozeniach.

kazdy oczywiscie wybiera jak chce - filtry czy opalenizna+ryzyko przebarwien+szybsze starzenie sie skory. i sa tez rozwiazania posrednie ktore wiekszosc wybiera...

natomiast przy kuracji kwasowej obowiazuja troche inne zasady... znacznie zwieksza sie ryzyko przebarwien i nalezy stosowac wysokie filtry.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 19:42   #3581
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

czyli mam całkowicie zrezygnować na czas wakacji z effaclar k? Wyczytałam , ze jest to najsłabszy kwas także może jednak mogę poztsac przy nim stosując go na noc (tylko i wyłącznie) a rano krem 50+? i opalanie oczywiście z głową, a nie plackowanie od rana do wieczora (chlip a mieszkam w Gdańsku... tyle plaż... )
__________________
05.06.2010
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 19:45   #3582
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _SyLwUsKa_ Pokaż wiadomość
czyli mam całkowicie zrezygnować na czas wakacji z effaclar k? Wyczytałam , ze jest to najsłabszy kwas także może jednak mogę poztsac przy nim stosując go na noc (tylko i wyłącznie) a rano krem 50+? i opalanie oczywiście z głową, a nie plackowanie od rana do wieczora (chlip a mieszkam w Gdańsku... tyle plaż... )
nie rezygnuj
dopóki nie będziesz się opalać używaj codziennie, a potem moze zmniejsz dawkę - i używaj co drugi dzień, efekt też będzie, a skóra tak bardzo nie osłabi tym bardziej jak opalasz się mądrze
filtry obowiązkowo
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 20:19   #3583
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

filtry fotostabilne spf 50 i myślę że nie ma co popadac w paranoję zeby siedziec cale wakacje w ciemnej i zimnej piwnicy
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 20:56   #3584
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: EFFACLAR K a SOLARIUM

Cytat:
Napisane przez _SyLwUsKa_ Pokaż wiadomość
Boże kobiety... czy Wy w lato chodzicie w piance dla nurka i z torbą na głowie z otworem na oczy usta i nos??? Ja wszystko rozumiem, ale qrcze jednak bez przesady!!! Musicie być takie bladolice, ze szok, a biel nie jest piękna jeśli chodzi o cerę
A kto tak powiedział ? Bo mnie się na przykład podoba


Cytat:
Chodzicie na plażę? czy coś? W lato cały dzień siedzicie w domu i wychodzicie dopiero po zmroku? Filtr 50??? i niby co najmniej? Może i w jakiś ciepłych krajach to tak , ale w Polsce? Ja tam jestem za dbaniem o cerę, ale też za opalenizną w rozsądnych granicach i o rozsądnej porze
Wychodzę z domu w pełnym słońcu, bez torby na głowie, ale za to z 50 na twarzy.
W Polsce promieniowanie jest tak samo szkodliwe jak w Afryce w Kongo.
Ja jestem za dbaniem o cerę, a opalanie się niestety ale rozsądne nie jest, szczególnie jeśli jednocześnie zdziera się wierzchnią warstwę naskórka, za pomocą kwasów.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:09   #3585
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

no dobrze napisałam dla mnie biel nie jest piękna ja się opalam, ale z głową filtr 40-50, ale w Chorwacji, w Polsce 25-30 wystarczy Effaclar K jest słaby i nie popadajmy w paranoje dziewczyny opalone są sexy, a białe nie ale gusta i guściki i o nich się nie dyskutuje

A i jeszcze takie pytanie jak długo trwa (mniej więcej) ta faza wysypu na twarzy (oczyszczania)???
__________________
05.06.2010
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:41   #3586
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _SyLwUsKa_ Pokaż wiadomość
no dobrze napisałam dla mnie biel nie jest piękna ja się opalam, ale z głową filtr 40-50, ale w Chorwacji, w Polsce 25-30 wystarczy Effaclar K jest słaby i nie popadajmy w paranoje dziewczyny opalone są sexy, a białe nie ale gusta i guściki i o nich się nie dyskutuje

A i jeszcze takie pytanie jak długo trwa (mniej więcej) ta faza wysypu na twarzy (oczyszczania)???
to sprawa indywidualna,umnie ok miesiąca trwał wysyp
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 17:15   #3587
_SyLwUsKa_
Raczkowanie
 
Avatar _SyLwUsKa_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53
GG do _SyLwUsKa_
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
to sprawa indywidualna,umnie ok miesiąca trwał wysyp
to dość długo u mnie póki co około tygodnia, ale normalnie jeszcze nigdy nie miałam tylu syfów na raz ale jakoś daję rady jeśli to ma pomóc to trzeba! a jak długo należy w ogóle używać jakichkolwiek kwasów? Należy robić jakies przerwy czy można cały czas jeśli służą?
__________________
05.06.2010
_SyLwUsKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 14:40   #3588
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Dziewczyny, proszę o pomoc

Mam skórę miszaną, w lecie strefa T b. przetłuszczona. Od 2 miesięcy stosuję AD, punktowo - na przebarwienia potrądzikowe. Nie widzę absolutnie żadnej poprawy jesli chodzi o te przebarwienia, nic się nie rozjaśniło. Natomiast jakiś czas temu zauwazyłam dużą poprawę jeśli chodzi o mój trądzik .Większość krost poznikała, właściwie nic nowego się nie pojawiało. Nie wie wiem czy to za sprawą AD (nakładam go przez cały czas tylko punktowo), maseczek, kremu? Niestety jakieś 2 tygodnie temu wszytsko wróciło do dawnego porządku, czyli nie ma dnia bez nowej krosty, codziennie mam ich kilka na twarzy + cały czas te same przebarwienia.
Teraz myślę o kupieniu Effaclaru. Liczę, że rozjaśni mi przebarwienia i poprawi stan cery, chociaż oczywiście wiem, że może to być długa i żmudna walka. Wiem, że to chyba nie najlepszy czas na rozpoczęcie stosowania tego kremu, ale codziennie używam filtra 40, poza tym już od jakiegoś czas mam przecież do czynienia z kwasami (AD). Chciałabym zacząć używać Effaclar jeszcze w wakacje, bo boję się tego wysypu i wolałabym, żeby nastąpiło to teraz, kiedy mogę pozwolić sobie na zamknięcie się w domu i nie pokazywanie twarzy ludziom. Dodam, że nie miałam żadnego wysypu po AD (może tylko dlatego, że używam go punktowo), więc może uda sie tego uniknąć też przy Effaclarze?

Co o tym myślicie?

EDIT: Ach, jeszcze jedno. Jeśli zaczęłabym Effaclar, to chyba musze odstawić AD, prawda?

Edytowane przez szaramieta
Czas edycji: 2008-06-23 o 14:55 Powód: skleroza
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 15:45   #3589
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez szaramieta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc
Teraz myślę o kupieniu Effaclaru. Liczę, że rozjaśni mi przebarwienia i poprawi stan cery, chociaż oczywiście wiem, że może to być długa i żmudna walka. Wiem, że to chyba nie najlepszy czas na rozpoczęcie stosowania tego kremu, ale codziennie używam filtra 40, poza tym już od jakiegoś czas mam przecież do czynienia z kwasami (AD). Chciałabym zacząć używać Effaclar jeszcze w wakacje, bo boję się tego wysypu i wolałabym, żeby nastąpiło to teraz, kiedy mogę pozwolić sobie na zamknięcie się w domu i nie pokazywanie twarzy ludziom. Dodam, że nie miałam żadnego wysypu po AD (może tylko dlatego, że używam go punktowo), więc może uda sie tego uniknąć też przy Effaclarze?

Co o tym myślicie?

EDIT: Ach, jeszcze jedno. Jeśli zaczęłabym Effaclar, to chyba musze odstawić AD, prawda?
Od przebarwień są głównie kwasy AHA. A Effaclar K zawiera BHA, dość łagodny, więc rozjaśnienie przebarwień może trwać dłużej. Wszystko tez zalezy od tego jak głębokie sa to ślady, bo rozumiem ze to po trądziku? Mi np. po Effaclarze rozjasniły się przebarwnienia, ale zostały też blizny, które nawet nie jaśnieją, bo są zbyt głębokie (ale mocno wyciskałam i babrałam przy tym, wiec mam za swoje). Poza tym jeśli cera jest zanieczyszczona, to wysyp będzie i tak, mimo stosowania AD.

Effaclar K możesz stosować w lecie, jeśli tylko będzie dobry wysoki stabilny filtr i nie będziesz się opalała. Wtedy nie ma problemu. Effaclar K można tez łączyć a AD na zasadzie, jedna noc Effaclar, druga AD i tak na zmianę.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-23, 20:57   #3590
mmagdaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar mmagdaa_p
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Middle Of Somewhere
Wiadomości: 3 937
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ja wracam do stosowania effaclaru Używałam go przez jakieś 4 miesiące w zeszłym roku na wakacjach i byłam naprawdę zadowolona
udało mi się upolować effa w saszetkach na allegro za 30 zł aż 51 ml W dodatku sprzedający jest z mojego miasta
__________________
Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym.
mmagdaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 21:54   #3591
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

azure, dzięki

Tak, te przebarwienia są po trądziku. Martwi mnie to, że właściwie teraz idą po sobie jak lawina... Kiedyś miałam trądzik, ale wszystko znikało bez śladów, a teraz właściwie po każdej krostce coś zostaje.
Jak już pisałam, AD mi nie pomaga, ale nie będę go jeszcze odstawiać, poczekam ze 2 miesiące, nic mi się nie stanie. I chyba zacznę stosować ten Effaclar na przemian z AD, tak jak pisałaś. Mam nadzieję, że to mi pomoże.
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 22:16   #3592
mmagdaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar mmagdaa_p
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Middle Of Somewhere
Wiadomości: 3 937
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Na mnie AD nic nie pomógł Rano miałam wrażenie jakbym wysmarowała się jakimś naprawdę białym kremem- konsystencja AD nie jest przyjemna i wg mnie efekty do effa są w ogóle nie porównywalne
__________________
Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym.
mmagdaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 22:52   #3593
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez mmagdaa_p Pokaż wiadomość
Na mnie AD nic nie pomógł Rano miałam wrażenie jakbym wysmarowała się jakimś naprawdę białym kremem- konsystencja AD nie jest przyjemna i wg mnie efekty do effa są w ogóle nie porównywalne

Z tym, że ja AD nie dawałam na całą twarz, tylko na same przebarwienia. Próbowałam tez na całą twarz, ale rano miałam na całej twarzy grubą, tłustą warstwę tego kremu, wyglądałam jakbym miała gorączkę, w dodatku świeciłam się przez cały dzień (!) dużo mocniej niż zazwyczaj. Dlatego smaruję nim tylko pojedyncze punkty, ale Eff mam zamiar nakładać normalnie na całą twarz.
No, jestem ciekawa reakcji mojej skóry na niego
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 14:17   #3594
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

No i nie wiem teraz.. Na ostatniej wizycie zapytałam moja dermatolog o stosowanie filtrów przy Effaclarze i powiedziała, że filtry zaprychaja pory i ma złe doświadczenia z uzywaniem filtrów przy cerach trądzikowych.
Powinnam zmienić lekarza?
Przeciez jest lato, a juz nawet pomijając to, to chyba troche niebezpieczne?
Sama nie wiem juz co mam robić..
Biorę antybiotyk i używam maści z apteki, nie chce zaprzepaścić efektó, z jednej strony chciałabym trzymać się zaleceń lekarki ale z drugiej nie chcę sobie zaszkodzić jeszcze bardziej.. Co powinnam zrobic?
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 14:43   #3595
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
No i nie wiem teraz.. Na ostatniej wizycie zapytałam moja dermatolog o stosowanie filtrów przy Effaclarze i powiedziała, że filtry zaprychaja pory i ma złe doświadczenia z uzywaniem filtrów przy cerach trądzikowych.
Pomijając fakt, że to nie filtry zapychają pory, ale składniki "dodatkowe" takie jak gliceryna, parafina, mistryle, kapryle i cała reszta, które filtrami nie są, to nalezy dostosowac filtr do potrzeb skóry i owszem, tak jak cięższe konsystencje kremów, czy mleczek moga zapychac, tak lotiony i spraye nie muszą.

No i... po drugie - moja dermatolog jako naczelna zasadę uznaje - jak się kwasisz to nakładaj filtr albo nie mamy o czym rozmawiać
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 14:59   #3596
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
No i nie wiem teraz.. Na ostatniej wizycie zapytałam moja dermatolog o stosowanie filtrów przy Effaclarze i powiedziała, że filtry zaprychaja pory i ma złe doświadczenia z uzywaniem filtrów przy cerach trądzikowych.
Powinnam zmienić lekarza?
Przeciez jest lato, a juz nawet pomijając to, to chyba troche niebezpieczne?
Sama nie wiem juz co mam robić..
Biorę antybiotyk i używam maści z apteki, nie chce zaprzepaścić efektó, z jednej strony chciałabym trzymać się zaleceń lekarki ale z drugiej nie chcę sobie zaszkodzić jeszcze bardziej.. Co powinnam zrobic?
Jest wiele filtrów, które nie zapychają, widocznie ta lekarka mało zna, albo zwyczajnie chce Ci zrobić krzywdę :/
Kwas = konieczność stosowania filtrów
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 15:19   #3597
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Dokształcę się trochę najpierw na forum biochemicznym, a potem pomyślę jak to będzie z tym uzywaniem kwasów.

A tonik z 3% kwasem AHA juz podciąga się pod "kwaszenie" ?
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 15:21   #3598
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Dokształcę się trochę najpierw na forum biochemicznym, a potem pomyślę jak to będzie z tym uzywaniem kwasów.

A tonik z 3% kwasem AHA juz podciąga się pod "kwaszenie" ?
Moim zdaniem tak
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 18:00   #3599
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Dziewczyny, używałam Effaclaru K od października do kwietnia, moja cera była gładziutka. Na lato zrobiłam sobie przerwę, zwłaszcza, ze używam filtra tylko 40 (teraz też) i obawiam się przebarwień (nie chodzę w kasku na głowie ). Ale... wszystkie moje problemy po odstawieniu Effaclara wróciły Całą brodę mam w piękne czerwone kropki (zanieczyszczone pory, wykwity pryszczopodobne, grudki... nie mówiąc o tym, co się dzieje latem pod grzywką ) - jaka alternatywa na lato dla Effaclaru, do stosunkowo niskiego filtra? Może coś innego z La Roche Posey? Kurczę, już zapomniałam, że mogę tak źle wyglądać
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/



Edytowane przez Jula
Czas edycji: 2008-07-04 o 18:01 Powód: błędy
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 08:27   #3600
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Dziewczyny, używałam Effaclaru K od października do kwietnia, moja cera była gładziutka. Na lato zrobiłam sobie przerwę, zwłaszcza, ze używam filtra tylko 40 (teraz też) i obawiam się przebarwień (nie chodzę w kasku na głowie ). Ale... wszystkie moje problemy po odstawieniu Effaclara wróciły Całą brodę mam w piękne czerwone kropki (zanieczyszczone pory, wykwity pryszczopodobne, grudki... nie mówiąc o tym, co się dzieje latem pod grzywką ) - jaka alternatywa na lato dla Effaclaru, do stosunkowo niskiego filtra? Może coś innego z La Roche Posey? Kurczę, już zapomniałam, że mogę tak źle wyglądać
Myślę, że Effaclar nie jest aż tak silnym kwasem, aby nie można go było stosować latem (tym bardziej, że konsultowałam z kilkoma mąrzejszymi ode mnie...) i przy filtrze (może zmień na 50stke?) możesz nakładać effaclar? Ja stosuję filtr 50 i effaclar i teoretycznie nic złego dziac się nie powinno
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.