Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-23, 18:11   #1
Nitokris
Raczkowanie
 
Avatar Nitokris
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Smile

Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)


Tak mnie naszło... żeby stworzyć temat dla samouków, którzy wiedzą, że to ma jednak sens
Który będzie motywował nas samych a także innych do wysiłku...
Po prostu info o pozycji z której aktualnie się uczymy, tzn. pełna nazwa, może też wydawnictwo, ewentualnie poziom
Może to być typowy samouczek/podręcznik/książka/magazyn/fiszki/kurs multimedialny etc.

Generalnie może to być wątek zbiorczy więc NIE muszą tu być podane pozycje wyłącznie z języka angielskiego

Ja się poruszam pomiędzy różnymi poziomami więc na tą chwilę wygląda to tak...

Ostatnie:
Angielski. Testy gramatyczno-leksykalne dla początkujących / Edgard / poziom A1-A2
52 rozdziały

Angielski. Testy gramatyczno-leksykalne dla średnio zaawansowanych / Edgard / poziom B1-B2
54 rozdziały

W trakcie:
Z angielskim przez świat. Krzyżówki ze słowniczkiem / Preston Publishing / poziom A1 (najwyżej)
101 krzyżówek dla dzieci... nie śmiać się :p
Fajna pozycja dla najmłodszych (wg opisu dla dzieci w wieku 6-10 lat), przyjemna dla oka. Rozpisane liczby do 100, miesiące, dni tygodnia, mapki z kontynentami. Na zakończenie quiz i klucz do krzyżówek.

Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego. Testy gramatyczne i leksykalne / Edgard / poziom A1-C2
Książka podzielona na ćwiczenia gramatyczne (12 rozdziałów) i ćwiczenia leksykalne (9 rozdziałów).
A więc 21 rozdziałów. Ale każdy podzielony na 3 poziomy zaawansowania... A1-A2, B1-B2, C1-C2.
Tak więc całość składa się z 63 podrozdziałów. C1-C2 to prawdziwy hardcore, przyznaje... ukłony dla zaawansowanych
Myślę, że po skończeniu przerobię ją przynajmniej jeszcze raz

A Ty z czego się teraz uczysz, hmm?
__________________
Tylko dla katoliczki (ale z poczuciem humoru ) - tylko 4,5 min.

https://youtu.be/zxC1UyDnsbw

Edytowane przez Nitokris
Czas edycji: 2018-05-23 o 19:21
Nitokris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 22:15   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)

Niemiecki
Tu zaczynam od zera dlatego przerabiam głównie książki od poziomu A1. Obecnie:
-Niemiecki nie gryzie (A1-A2) , Edgar-13 rozdziałów (lekcji)
-Niemiecki aktywnie. Trening na 200 sposobów, 14 rozdziałów

Włoski- tu jestem na mocnym B1, więc korzystam już do doskonalenia języka. Zaczynam przygodę z włoskim trybem łączącym.
Obecnie korzystam:
-Włoski aktywnie. Trening na 200 sposobów (A2-B1)-14 rozdziałów (zostały mi do przerobienia 3 ostatnie)
-Włoski na poziomie (B1-C1), Lingo, 29 lekcji. Po tej trochę skaczę po nie do końca pasuje mi układ materiału- cały tryb łączący na raz w jednej z pierwszych 5 lekcji. I dopasowuję tematy główne dialogów do tego, co przerabiam z innych książek. Dlatego przerobiłam w całości lekcje 1-4 i skoczyłam do lekcji 7- tematyka związana z pracą. Bo mi do Włoski aktywnie pasowało
-Włoski w tłumaczeniach. Gramatyka. Cz. 1 i 2- w ramach powtórki przekrojowej.

Hiszpański
Obecnie:
-Hiszpański na poziomie, Lingo (B1-C1)
-Hiszpański w tłumaczeniach. Gramatyka cz.3 i 4- jak w przypadku włoskiego- przekrojowa powtórka.
Poza tym tu innych książek masa, 2 ostatnie części podręcznika Aula Internacional i masa pod egzamin. Głównie szlifowanie pisania, słuchania, słownictwa pod egzamin, robienie arkuszy i doskonalenie bardziej złożonych zagadnień gramatycznych- tryb łączący, zdania warunkowe, trochę nauki idiomów, następstwo czasów, strona bierna i takie tak mozolne rzeźbienie w gramatyce. Z naciskiem na "wkuwam do tego konkretnego egzaminu".
Generalnie priorytet najwyższy ma hiszpański, najbardziej dla siebie i dla przyjemności uczę się teraz włoskiego i idzie mi to w miarę lekko, nie wkuwam i cisnę tak mocno jak hiszpański, a z konieczności prawdziwym wyzwaniem jest nauka niemieckiego. Takie prawdziwe uczenie się czegoś nowego od zera. Walka z nową fonetyką, przestawianie się na nieco inną składnię i tym podobne bolączki i wyzwania właściwe dla nauki osób początkujących.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2018-05-23 o 22:23
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 11:48   #3
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)

Angielski, mam poziom A2/B1, takie po prostu A2+


Przerabiam książkę: "Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami", poziom A1-C2, Edgard. Spokojnie sobie robię rzeczy z poziomu A1, A2 i zahaczam powoli o B1.

Do tego fiszki, poziom A1, Cztery Głowy. U mnie fiszki super się sprawdzają, pod tym względem jestem staroświecka.

MultiKurs na 16 płytach, który w 2009 był sprzedawany, co tydzień też z Edgarda. Wiele razy już go zaczynałam, ale nigdy nie skończyłam, teraz na nowo się za niego wzięłam. Uczy od poziomu A1 do B1 (włącznie). Polecam, bo uczy i słuchania i pisania i czytania i mówienia. Można się samemu nagrywać i odsłuchiwać.

I ostatnia pozycja to dorwana za 2zł w jakimś sklepie: "Wypracowania w języku angielskim z tłumaczeniami" - Iwona Kienzler. Jest to książka z 1998, a ja mam wydanie IV z 2004. Czytam sobie teksty po angielsku, potem je tłumaczę i sprawdzam. Trudniejsze słówka są w tabelce. Wypracowania są dedykowane uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, więc pewnie też od A1 do B1.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2018-05-25 o 11:54
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 13:29   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Angielski, mam poziom A2/B1, takie po prostu A2+


Przerabiam książkę: "Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami", poziom A1-C2, Edgard. Spokojnie sobie robię rzeczy z poziomu A1, A2 i zahaczam powoli o B1.

Do tego fiszki, poziom A1, Cztery Głowy. U mnie fiszki super się sprawdzają, pod tym względem jestem staroświecka.

MultiKurs na 16 płytach, który w 2009 był sprzedawany, co tydzień też z Edgarda. Wiele razy już go zaczynałam, ale nigdy nie skończyłam, teraz na nowo się za niego wzięłam. Uczy od poziomu A1 do B1 (włącznie). Polecam, bo uczy i słuchania i pisania i czytania i mówienia. Można się samemu nagrywać i odsłuchiwać.

I ostatnia pozycja to dorwana za 2zł w jakimś sklepie: "Wypracowania w języku angielskim z tłumaczeniami" - Iwona Kienzler. Jest to książka z 1998, a ja mam wydanie IV z 2004. Czytam sobie teksty po angielsku, potem je tłumaczę i sprawdzam. Trudniejsze słówka są w tabelce. Wypracowania są dedykowane uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, więc pewnie też od A1 do B1.
1 pozycja- bardzo dobry wybór. Fiszki? Przetestuj takie na telefon i wirtualne. Też fajne są. Ja mam na komórce m.in. do włoskiego i do niemieckiego. O, Iwona Kienzler- jak ja lubię dorobek tej pani. Fajne pozycje biznesowe i tłumaczeniowe ma. Może nie są to nowoczesne książki na wypasie- brak koloru, raczej już starsze wydania, ale polecam autorkę bo kiepskiej książki jej autorstwa jeszcze nie czytałam. A korzystałam już z kilku.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 17:15   #5
Nawspolnej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 50
Dot.: Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)

Ja korzystam z intensywnego kursu (angielski) profesora Henry zaczynam od podstaw, szukam jeszcze czegoś do uzupełnienia , może jakis zeszyt ćwiczeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawspolnej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 17:25   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)

Cytat:
Napisane przez Nawspolnej Pokaż wiadomość
Ja korzystam z intensywnego kursu (angielski) profesora Henry zaczynam od podstaw, szukam jeszcze czegoś do uzupełnienia , może jakis zeszyt ćwiczeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można sięgnąć po to:
http://www.empik.com/gramatyka-angie...2189,ksiazka-p
Mogę polecić i wydawnictwo Handybooks i tego autora, która ma sporo porządnych i niedrogich publikacji do nauki angielskiego. Jedyny minus jego książek to uboga szata graficzna. Pod względem merytorycznym i metodycznym są świetne.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-16, 08:00   #7
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)

U mnie ostatnio jeszcze wpadło coś na ćwiczenie rozumienia ze słuchu, bo jest to moja najsłabsza strona. O ile rozmowa jeszcze idzie, bo mogę poprosić kogoś aby powtórzył albo mówił wolniej, to filmy/muzyka/radio/nagrania to niemal zero rozumiem.
Wpadła więc książka: "Murder in the fog" - Dominic Butler, poziom A1-A2
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-20, 09:44   #8
Derman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 10
Dot.: Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)

"Czasy. Angielski w tłumaczeniach"
Świetna książka, bardzo polecam, moim zdaniem jedna z najlepszych książek do praktycznej nauki gramatyki
Derman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 20:32   #9
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)

Aktualnie przerabiam:
- Wloski na obcasach
- wloski aktywnie. Trening na 200 sposobow
- Wloski w tlumaczeniach. Gramatyka cz. 2
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 08:18   #10
KatinS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 10
Dot.: Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)

"Wloski w tlumaczeniach. Gramatyka cz."


Świetna książka, no nie? Widziałam też hiszpański z tej serii.
KatinS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 09:45   #11
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Aktualnie przerabiam... czyli wątek dla samouków :)

Cytat:
Napisane przez KatinS Pokaż wiadomość
"Wloski w tlumaczeniach. Gramatyka cz."


Świetna książka, no nie? Widziałam też hiszpański z tej serii.
Tak, bardzo fajna. Ja sie w ten sposob uczylam hiszpanskiego (tylko nie wiedzialam, ze to metoda) - na poczatku kazdej godziny z korepetytorem musialam przetlumaczyc na hiszpanski ok. 50 zdan (zawieraly slownictwo i struktury gramatyczne z poprzednich lekcji). Super metoda.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-21 10:45:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.