Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-30, 07:25   #3271
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Nati - pierwsze słyszę, żeby dernilan stosować na przebarwienia Generalnie jego przeznaczenie do
pielęgnacja stóp i rąk, na buzię bałabym się go zaaplikować, ale pewnie skuszę się i trzasnę porcję na łydki, bo mi włoski po depilacji wrastają, a domowych mieszanek nie chce mi się robić
Jest sporo zawartość kwasu salicynowego więc radzi sobie z przebarwieniami
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 12:29   #3272
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

hm, zaczynam podejrzewać że coś ze mną nie tak, otóż otworzyłam wreszcie olej tamanu, posmarowałam moje blizenki po wrastających włoskach i nawąchać się teraz nie mogę - ręki oczywiście
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 16:42   #3273
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
hm, zaczynam podejrzewać że coś ze mną nie tak, otóż otworzyłam wreszcie olej tamanu, posmarowałam moje blizenki po wrastających włoskach i nawąchać się teraz nie mogę - ręki oczywiście
Od razu widać, żeś wzorowa gospodyni - tylko osobom lubiącym gotować może przypaść do gustu taki selerowo-maggiowy zapach (ja też go lubię...)

A przy okazji - ledwo skończył się urlop w ZSK, już są nowości:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?nowe-pr...9cd43049cba59a
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 17:45   #3274
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Nie zawsze, ale też mi się to czasem zdarza. Wydaje mi się, że karite zbija się grudki, jak je za bardzo/za długo podgrzać. Ale to tylko hipoteza, bo może trzeba po prostu miksować zanim mazidło zastygnie.
Nie podgrzewałam go długo, wrzuciłam plastikowy pojemnik do ciepłej wody i sobie w niej pływał

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
hm, mnie się nie grudkuje ale ja miksuję praktycznie do uzyskania puchu

Nie miksowałam, tylko mieszałam bagietką... widocznie tutaj popełniłam bład.
Kremu używam z powodzeniem od kilku dni na stopy, łokcie kolana. Sprawuje się swietnie... był by lepszy, gdybym nie dodawała oleju kokosowego.


Co do oleju z pestek dyni..ja również nie wyobrazam sobie go na twarzy/ciele.
OT

Zużywam go w ogromnych ilosciach do sałatki - sałatka na którą przepis podpatrzyłam w Austrii, regionie Steiermark, gdzie rownież olej ten produkują

- puszka białej fasolki i czerwonej
- grzybki w zalewie solonej
- kukurydza
- duzo czosnku krojonego w drobną kosteczke
- biała cebula krojona w drobną kosteczke
...dodać sporej ilości oleju z pestek dyni ( na duzą miske wychodzi szklanka) i ocet balsamiczny ( również spore ilości ) - całość odstawić na 20h.. fasolka, grzybki, wszystko powinno pływać w zalewie.
.. po 20h, na drugi dzien doprawic octem balsamicznym i sałatka gotowa
Wygląda troche dziwnie, ale ma bardzo ciekawy smak, inny ... pycha

Bardzo przyjemny sposob na pelęgnacje ciała olejem od wewnatrz
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-31, 10:07   #3275
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, jutro wyjeżdżam w Bieszczady, więc zobaczymy się dopiero za 10 dni. Miłego olejowania i ploteczek olejomaniaczych życzę
Mój olejowy ekwipunek wakacyjny wygląda tak:
serum lemon z BU;
kapsułki różane Weledy;
mieszanka różano-truskawkowo-malinowo-jojobowo- granatowa z Q10 (na dzień);
trochę oleju różanego do ciała;
masło karite.
Zaszalałam, ale jedziemy samochodem i będziemy mieć własną łazienkę, więc się nie ograniczam
Trzymajcie się ciepło
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-31, 10:54   #3276
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna skoro Bieszczady to baw sie dobrze Ja niedawno wróciłam z Bieszczad i bardzo sobie chwalę
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 15:45   #3277
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

niezamienna cieszymy sie razem z toba zyczymy, mimo ze juz nie przeczytasz, milego wypoczynku. wroc do na piekna, wypoczeta, kwitnaca, po to by nam tu krolowac dlugo i szczesliwie
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 08:51   #3278
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

niezamienna udanego urlopu wracaj szybko!

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Co do oleju z pestek dyni..ja również nie wyobrazam sobie go na twarzy/ciele.
Dlaczemu? Kupiłam Fandlera kilka dni temu - przez weekend zeżarlismy z TZem prawie pół flaszki ...z lodami oczywiście niebo w gębie! dałam go oczywiscie tez na twarz i sprawdza się bardzo fajnie. Pierwszą noc dałam go solo - bardzo zmiękcza, wygładza i rozjasnia (rano obudziałam się z bladym licem, czyli tak jak lubię). Teraz dodałam go do mieszanki przeciwbliznowej jak radziła niezamienna i bardzo sobie chwalę ten mix
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 20:06   #3279
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
niezamienna udanego urlopu wracaj szybko!



Dlaczemu? Kupiłam Fandlera kilka dni temu - przez weekend zeżarlismy z TZem prawie pół flaszki ...z lodami oczywiście niebo w gębie! dałam go oczywiscie tez na twarz i sprawdza się bardzo fajnie. Pierwszą noc dałam go solo - bardzo zmiękcza, wygładza i rozjasnia (rano obudziałam się z bladym licem, czyli tak jak lubię). Teraz dodałam go do mieszanki przeciwbliznowej jak radziła niezamienna i bardzo sobie chwalę ten mix
hihihi, tak lubie
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 21:49   #3280
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny mam pytanie do was
wiem że Niezamienna robi kremy na zimno z koenzymem Q10 na imwitorze i structure Czy mogły byście mi powiedzieć w prosty i przejrzysty sposób co za koleją mam zrobić by otrzymać taki krem na zimno I jeszcze jedno nie mogę na mazidłach znaleźć HA - co to jest?
Zakupiłam mnóstwo produktów a głupiego kremu na zimno nie umiem zrobić. Wiem że mówiłyście że się podgrzewa i miesza , ale co z czym za koleją Olejki to prosta sprawa- załapałam , ale krem na zimno - proszę pomóżcie mi
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 06:22   #3281
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do was
wiem że Niezamienna robi kremy na zimno z koenzymem Q10 na imwitorze i structure Czy mogły byście mi powiedzieć w prosty i przejrzysty sposób co za koleją mam zrobić by otrzymać taki krem na zimno I jeszcze jedno nie mogę na mazidłach znaleźć HA - co to jest?
Zakupiłam mnóstwo produktów a głupiego kremu na zimno nie umiem zrobić. Wiem że mówiłyście że się podgrzewa i miesza , ale co z czym za koleją Olejki to prosta sprawa- załapałam , ale krem na zimno - proszę pomóżcie mi
małocząsteczkowy kwas hialuronowy HA

wielkocząsteczkowy kwas HA

żel hialuronowy

wiem że Niezmienna podawała w tym wątku sposób "krok po kroku" ale w tej chwili nie pamiętam gdzie, jak będę miała moment wolnego czasu to poszukam
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-03, 08:22   #3282
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

zamówiłam wczoraj w Ecospa.pl glinke Ghassoul i hydrolat oczarowy na początek mojej przygody z naturalnymi kosmetykami. Chodziło to za mną od miesięcy, tak samo jak marzy mi się zrobienie własnego kremu kiedy wreszcie będę pewna co w nim mam, a nie co pisza dla reklamy na etykietce. Niestety nie mam doświadczenia i boję się że zrobię sobie więcej krzywdy niż pożytku dlatego małymi kroczkami i powiem nieśmiało...waszą pomocą i radami jak ktoś znajdzie cierpliwośc dla takiego zielonego potworka jak ja heheh;D
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 09:12   #3283
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilona dzięki serdeczne za chęciJa znalazłam w skrócie co niezamienna daje ale to mi nie wystarcza muszę mieć przepis co i jak krok po kroku cytat niezamiennej- jak to rozgryżć
"Różnica jest tylko taka, że nie używam biobazy, bo nie lubię jej do twarzy - wolę kręcić na zimno i w kremach "twarzowych" zawsze stosuję structure+imwitor (może być i polysorbate zamiast imwitora). Pozwala mi to zachować cenne własności składników, które nie przepadają za podgrzewaniem.
Wtedy trzeba trochę zreorganizować recepturę: w fazie wodnej hydrolat, algi, aloes, niacyniamid, panthenol, HA i structure (a także wszystko, co się rozpuszcza w wodzie - ja dodaję czasem jakiś ekstrakt wedle fantazji i potrzeb ; można też wrzucić coś rozpuszczalnego w alkoholu, tylko najpierw trzeba rozpuścić, rzecz jasna), a w fazie olejowej olej, ekstrakt z rozmarynu i imwitor."
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 09:20   #3284
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilona czy mogę to zrobić tak:
Pierwsza zlewka:hydrolat miętowy, mieszam z niacyniamid, dodaję panthenol i HA i structure wszystko wymieszane.
W drugiej zlewce olej dowolny do którego daję ekstrakt z rozmarynu i imwitor.
Łącze obie zlewki i mam krem. A w którym momencie dodaję Q10. No i jakie są proporcje każdego składnika
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 09:52   #3285
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam, przejrzałam trochę wywiórczo ten wątek (bo za dużo stron) i postanowiłam sobie kupić jakiś hydrolat. Chyba oczarowy lub migdałowy Czy hydrolaty pomagają na cerę? poprawiają jej koloryt i stan czy są neutralne? nie szkodzą, ale i nie pomagają tylko zastępują np tonik czy żel do mycia twarzy? Z tego co moje oko "wyłapało" to pisałyście przeważnie o zapachach jak zadałam jakieś glupie lub oczywiste pytanie to przepraszam i proszę się nie śmiać, ale jestem tu nowa i narazie przerobiłam wątki z kwasami
My Life jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 10:02   #3286
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Witam, przejrzałam trochę wywiórczo ten wątek (bo za dużo stron) i postanowiłam sobie kupić jakiś hydrolat. Chyba oczarowy lub migdałowy Czy hydrolaty pomagają na cerę? poprawiają jej koloryt i stan czy są neutralne? nie szkodzą, ale i nie pomagają tylko zastępują np tonik czy żel do mycia twarzy? Z tego co moje oko "wyłapało" to pisałyście przeważnie o zapachach jak zadałam jakieś glupie lub oczywiste pytanie to przepraszam i proszę się nie śmiać, ale jestem tu nowa i narazie przerobiłam wątki z kwasami
My life nie jestem absolutnie specjalistką od hydrolatów, ale sama czytając to forum zdecydowałam się kupic hydrolat oczarowy ze względu właśnie na jego właściwości. Mam skórę potrądzikową, mieszaną z tendencją do rozszerzonych porów i zaskórników. Wkleję ci opis tego hydrolatu oczarowego ze strony Ecospa.pl z której go zamówiłam ( nie wypróbowałam, czekam aż przyjdzie)

Hydrolat ten otrzymywany jest w wyniku destylacji liści oczaru wirgilijskiego. Posiada przyjemny ziołowy zapach. Ceniony jest przede wszystkim ze względu na właściwości ściągające oraz antyzapalne. Hydrolat oczarowy pomaga w pielęgnacji uszkodzonych naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze. Efekty te są osiągane dzięki zawartości flawonoidów oraz tanin. Zastosowanie:
- Pomaga zamykać pory i usuwać nadmiar sebum ze skóry.
- Łagodzi objawy ukąszeń przez owady (efekt synergiczny, wzmocnienia tego działania można uzyskać poprzez połączenie hydrolatu oczarowego z hydrolatem lawendowym).
- Jest podstawowym składnikiem naturalnych dezodorantów i perfum (ściąga gruczoły odpowiedzialne za wydzelanie potu).
- W połączeniu z maceratem z arniki doskonale nadaje się do pielęgnacji guzów i siniaków na skórze. Pomaga uśmierzyć ból i przyśpiesza gojenie się urazów.

Hydrolat w naszej ofercie jest 100 % naturalny, bez konserwantów, otrzymywany z liści oczaru wirgilijskiego pochodzących z Francji.


o tym jak na jaką działa jest już dużo na forum, proponuję poczytac, albo żeby się wypowiedziała któraś co ma doświadczenie w tej materii
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 10:03   #3287
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

My Life potraktuj hydrolat jak tonik, w tym miejscu znajdziesz różne informacje na co one działają no i możesz sobie kupić http://www.biochemiaurody.com/
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 10:04   #3288
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Ilona czy mogę to zrobić tak:
Pierwsza zlewka:hydrolat miętowy, mieszam z niacyniamid, dodaję panthenol i HA i structure wszystko wymieszane.
W drugiej zlewce olej dowolny do którego daję ekstrakt z rozmarynu i imwitor.
Łącze obie zlewki i mam krem. A w którym momencie dodaję Q10. No i jakie są proporcje każdego składnika
ogólnie rzecz ujmując, tak

FAZA WODNA:
hydrolat 7,5ml
niacynamid 0,7ml
algi 0,5ml
d-panthenol 0,15ml[suchy] lub 5 kropli roztworu
structure 1,6ml

FAZA OLEJOWA:
olej 1ml
Q10 0,35ml
imwitor 15 kropli
olejowy extrakt z rozmarynu 1 kropla

W jednej zlewce w hydrolacie rozpuszczasz resztę składników fazy wodnej [żelem HA możesz zastąpić dowolną ilość hydrolatu] odstawiasz na ~5min żeby strukture spęczniał i potem porządnie miksujesz.
Drugą zlewkę wstawiasz do kąpieli wodnej [51 stopni C], dodajesz olej i Q10, czekasz aż się rozpuści UWAGA!!! niektóre oleje nie lubią podgrzewania!!!, wyjmujesz, studzisz, dodajesz imwitor i rozmaryn.
Następnie cały czas miksując wlewasz fazę olejowa do wodnej.

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Witam, przejrzałam trochę wywiórczo ten wątek (bo za dużo stron) i postanowiłam sobie kupić jakiś hydrolat. Chyba oczarowy lub migdałowy Czy hydrolaty pomagają na cerę? poprawiają jej koloryt i stan czy są neutralne? nie szkodzą, ale i nie pomagają tylko zastępują np tonik czy żel do mycia twarzy? Z tego co moje oko "wyłapało" to pisałyście przeważnie o zapachach jak zadałam jakieś glupie lub oczywiste pytanie to przepraszam i proszę się nie śmiać, ale jestem tu nowa i narazie przerobiłam wątki z kwasami
oczar ładnie ściąga, migdał nawilża - przynajmniej mnie , rozjaśnia natomiast melisa - i to właśnie mam zamiar w najbliższym czasie wypróbować
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 10:24   #3289
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

malamaluczka87 dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam BB. Studiowałam tam przez kilka lat

cassatta IlonaP właśnie przeglądam Biochemię Urody i nie wiem który wybrać z hydrolatów. Mają podobne właściwości. Myślałam żeby kupić sobie tonik z AA ale wydaje mi się, że skoro hydrolat zastępuje tonik to lepszy będzie właśnie ten hydrolat, ponieważ nie przeczytałam żadnego negatywnego postu na jego temat. Chyba że coś przeoczyłam.

Chyba najlepiej będzie jak zamówię ten migdałowy i oczarowy i sama sprawdzę na sobie

Pozdrawiam
My Life jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-03, 10:36   #3290
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

mam takie pytanko - wiem ze troche jestem nie na czasie, temat byl i sie skonczyl, ale czy ktoras z Was kupila tego-sun (tlenek cynku) z ZSK? bardzo jestem ciekawa wrażeń
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 10:46   #3291
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
mam takie pytanko - wiem ze troche jestem nie na czasie, temat byl i sie skonczyl, ale czy ktoras z Was kupila tego-sun (tlenek cynku) z ZSK? bardzo jestem ciekawa wrażeń
ja również chętnie się czegoś dowiem
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 10:54   #3292
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

ja tak podpytuje, bo powoli szykuję się do zakupów
a zawsze mam milion pozycji które potencjalnie chcę nabyć, więc staram się przeprowadzić selekcję...
w sumie jestem zadowolona z obecnego filtra, ale ten tlenek cynku kusi... zastanawiam się, czy nie dało by się dosypać go np. do mieszanki z dry-flo? może troche na siłę szukam...
ale ogólnie jestem ciekawa jego właściwości - jak by się zachowywał w pomadce...

mam też pytanie dot. Phenonipu. Stosował ktoś? Jak jest z rozpuszczalnością? wg. informacji w mazidłach rozpuszcza się bodaj w tłuszczach i emulgatorach, ale chodzi mi o to, jak to wygląda w praktyce...
Otiphen rozpuszcza się w wodzie, a mi jakoś często wychodzą farfocle
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 11:03   #3293
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Właśnie dostałam paczkę z Mazideł A w niej m.in. próbkę maceratu brzozowego i z kasztanowce, żeby potestować na moich rumianych polikach oraz osławiony olej tamanu Na efekty poczekac będę musiała, ale z ulga odetchnęłam po otwarciu buteleczki - obawiałam się zapachu maggi takiego jak przy keratynie (którego znieśćpo prostu nie potrafię), a tym czasem czuje go przez kilka sekund Zapach przechodzi w taki bardziej orzechowy, nawet przyjemny
Wczoraj dostałam też paczkę z BU z ulepszonym serum LEMON i szczerze mówiąc jak dla mnie bez rewelacji. Obiecałam już sobie, że jak już je wykończę to następne serum zrobię sama wg przepisu z Mazideł Będę musiała jakos przeboleć brak tego wspaniałego zapachu olejku z cytrynowego drzewa herbacianego ;( Trudno, zastąpię go zwykły cytrynowym. W końcu serum sotosuję tylko na noc, więc o fototoksyczność nie musze się obawiać
Teraz zostało już mi tylko zamówienie z ZSK do zrealizowania
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 11:16   #3294
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Moje zamówienie od Thanatosa powinno dojść jutro.

A dziś nie jest mój dzień na mieszanie- wylałam 200ml balsamu do ciała bo biobaze za bardzo podgrzałam Wręcz gotowała się bo za późno weszłam do kuchni ściągnąć z ognia
Cóż, jutro jak paczka przyjdzie zrobię nowy
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 11:39   #3295
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam też paczkę z BU z ulepszonym serum LEMON i szczerze mówiąc jak dla mnie bez rewelacji.
dlaczego? jestem ciekawa bo nie mialam nigdy starej wersji, a nowa sprawdza sie u mnie super. Jaka jest różnica i dlaczego na niekorzyść nówki?
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 12:09   #3296
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
dlaczego? jestem ciekawa bo nie mialam nigdy starej wersji, a nowa sprawdza sie u mnie super. Jaka jest różnica i dlaczego na niekorzyść nówki?
No właśnie różnica żadna, co jest dla mnie rozczarowaniem względem dość dużego wzrostu ceny, zwłaszcza, gdy uwzględni się zmniejszoną objętość
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 14:49   #3297
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilona ściskam cię serdecznie i zabieram się za kręcenieTwoje rady są dlamnie bezcenne
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 15:46   #3298
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

nati, czy ty uzywasz kremow i baslamow z moczniekiem rowniez na dzien? pytam, bo w moim przypadku one tak sie niemilo kleja.
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 16:13   #3299
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

witam.
postanowiłam do was dołączyć. jestem całkowicie zielona w temacie biochemii. postanowiłam to zmienić. walczę z trądzikiem od 6 lat i niestety na razie przegrywam. aktualnie mam na celu zrewolucjonizować i znaturalizować zestaw używanych przeze mnie kosmetyków.wiem że dużo pracy przede mną, więc od razu zabieram się do czytania wszystkiego na temat biochemii (zajmie mi to pewnie lata, ale w końcu trzeba przecież zacząć).
na początek mam tylko jedno pytanie. pewnie głupie i będziecie sie śmiały, ale ja nie wiem. chodzi o to że stosuję brevoxyl i acne derm. w związku z tym moja z natury tłusta w strefie T skóra (normalna po bokach) bardzo się przesusza. potrzebuję dobrego nawilżacza. niestety okazuje się że wszystko mnie zapycha - nawet niezapychający humektan. w związku z tym mam pytanie: co mogę stosować jako nawilżacz w takiej sytuacji? nie mam pojęcia. jakieś oleje czy coś? nie chodzi specyfik pod makijaż, tylko po prostu mazidło dobrze nawilżające i nieszkodzące mieszanej cerze.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-03, 16:27   #3300
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
witam.
postanowiłam do was dołączyć. jestem całkowicie zielona w temacie biochemii. postanowiłam to zmienić. walczę z trądzikiem od 6 lat i niestety na razie przegrywam. aktualnie mam na celu zrewolucjonizować i znaturalizować zestaw używanych przeze mnie kosmetyków.wiem że dużo pracy przede mną, więc od razu zabieram się do czytania wszystkiego na temat biochemii (zajmie mi to pewnie lata, ale w końcu trzeba przecież zacząć).
na początek mam tylko jedno pytanie. pewnie głupie i będziecie sie śmiały, ale ja nie wiem. chodzi o to że stosuję brevoxyl i acne derm. w związku z tym moja z natury tłusta w strefie T skóra (normalna po bokach) bardzo się przesusza. potrzebuję dobrego nawilżacza. niestety okazuje się że wszystko mnie zapycha - nawet niezapychający humektan. w związku z tym mam pytanie: co mogę stosować jako nawilżacz w takiej sytuacji? nie mam pojęcia. jakieś oleje czy coś? nie chodzi specyfik pod makijaż, tylko po prostu mazidło dobrze nawilżające i nieszkodzące mieszanej cerze.
Olu, sprobuj ktoregos oleju, polecanego do cery tlustej problematycznej w mixie z zelem hialuronowy, wbrew pozorom mniejsze ryzyko zapchania aniezeli nawet lekki krem. Fajny jest olejk z rozy, jojoba z www.mazidla.com , moze dziewczyny doradza inne oleje
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.