Cera mieszana - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-25, 15:44   #61
brioszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 16
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Polecam kosmetyki Nivea do cery miszanej i tłustej. Krem ma wspaniałą konsystencję i szybko się wchłania. POzatym jeżeli chodzi o oczyszczanie zawsze stosuję żel z drobnym peelingime do codziennego stosowania, dobre na zaskórniki. Teraz używam takiego peelingu firmy Olay.
brioszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 15:50   #62
anitkamyyy
Raczkowanie
 
Avatar anitkamyyy
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 113
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Cytat:
Napisane przez brioszka Pokaż wiadomość
Polecam kosmetyki Nivea do cery miszanej i tłustej. Krem ma wspaniałą konsystencję i szybko się wchłania. POzatym jeżeli chodzi o oczyszczanie zawsze stosuję żel z drobnym peelingime do codziennego stosowania, dobre na zaskórniki. Teraz używam takiego peelingu firmy Olay.


Co do Nivea to czy po paru godzinach twarz nie błyszczy jak .. ??
I z tego co słyszałam nie powinno stosować się peelingujących kosmetyków codziennie, mimo że jest napisane do "codziennego stosowania".
Mogę się mylić.
anitkamyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 23:03   #63
elekti
Raczkowanie
 
Avatar elekti
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

peeling powinno się raz/dwa razy w tygodniu stosować, nie codziennie
a co do cery mieszanej czy tłustej to lekkie kosmetyki i przede wszystkim bez alkoholu (a niestety duuuuuża część kosmetyków niby do cery tłustej go zawiera), bo alkohol wysusza i pobudza skórę do wytwarzania większej ilości łoju i świeci się jeszcze bardziej...
elekti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 19:55   #64
anitkamyyy
Raczkowanie
 
Avatar anitkamyyy
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 113
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Ostatnio kupiłam podkład Lumene Double Stay i muszę powiedzieć, że b.dobrze się sprawuje nie tworzy maski i ładnie się rozprowadza. Muszę przyznać, że do mojej bardzo wrażliwej skóry nadaje się
A jakie są wasze doświadczenia z tym podkładem???

anitkamyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 14:42   #65
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Ja od jakiegoś czasu używam mineralnego Rimmela Lasting Finish i jest ok. Nie swiece sie po nim i ladnie kryje, a twarz nie wyglada jak maska.
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 18:22   #66
fikakuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: jaki podkład dla cery tłustej i trądzikowej???

Dziewczyny prawda jest taka żaden podkład czy puder nie jest w stanie zmatowić tłustej cery, nawet jak znajdziecie taki to idealne pokrycie będzie maksymalnie do 4 godzin, a potem buzia znów zacznie się świecić! Sama mam ten sam problem, i stosowałam już chyba wszystkiego, zaczynając od podkładów z najwyższych półek za 100zł znanych firm , poprzez dermatologiczne tańsze podkłady, ale efekt był zawsze ten sam, po kilku godzinach BUZIA ZACZYNAŁA SIĘ ZNÓW ŚWIECIĆ!
Nasz problem leży w naszej skórze!tłusta cera wytwarza więcej sebum,czyli łojotoku i jest to widoczne nie tylko na twarzy ale i na reszcie ciała, na ramionach, plecach czy skórze głowy, stąd biorą się także problemy z trądzikiem!
Jedynym sposobem jest na to dermatolog!są specjalne tabletki na wyregulowanie gruczołów łojotokowych, i na to by nasza buzia przestała się świećić i być pryszczatadodam tylko że najleszym specjalistą z dziedzinie skóry, dobierania kosmetyków dla skóry z problemami takiej jak np. cera tłusta jest dermatolog!On w 100% dobrze Wam doradzi jakie kosmetyki stosować!mnie pomógł, więc i Wam z pewnością pomoże.(nie chcę podawać jakiego podkładu stosuje, bo każda z nas ma inną cerę, nawet jeśli jest ona tłusta,)
fikakuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 17:01   #67
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: jaki podkład dla cery tłustej i trądzikowej???

to ze ma sie cere tradzikowa to nie znaczy, ze ma sie caly czas ropne pryszcze, zmiany itp.

bo cera tradzikowa to tez taka, ktora nie koniecznie ma widoczne w danej chwili pryszcze, a ma raczej do nich sklonnosc po niektorych kosmetykach, wlasnie tych ktore sa zbyt ciezkie, tluste lub maja zły skład.. nasilaja wtedy tradzik i powoduja go..

dlatego osoba z taka cera musi stosowac podklady i pudry przeznaczone dla siebie

z wlasnej obserwacji wiem, ze "dobry, odpowiedni" puder i podklad sprzyjaja poprawie wygladu bo pochlania nadmiar sebum, utrzymuje "nawilzenie", a super dobrany jeszcze powoduje ze mniej przy twarzy robimy, bo rzadziej pudrujemy i robimy warstwy etc

zas kiedy nie zrobie sobie makijazu, dam tylko krem, cera przez caly dzien sie tluści, swieci i jest duzo sebum, pod koniec dnia jest zaczerwieniona i jakby pory zapchane...
a jak mam cos na twarzy to mam spokoj i cera po zmyciu makijazu jest ok

dlatego warto zainwestowac w dobry podklad i puder, bo jest to cos co najblizej mamy twarzy i nosimy na sobie caly dzien
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-02-10 o 17:04
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 08:05   #68
colourfull_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Podkład kryjący.

Jaki polecacie podkład kryjący, lub kryjąco matujący , który można dostać w rossmanie? Taki do 30 zł.
Czy ten z aa cosmetics jest fajny?
colourfull_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 10:03   #69
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Podkład kryjący.

Cytat:
Napisane przez colourfull_ Pokaż wiadomość
Jaki polecacie podkład kryjący, lub kryjąco matujący , który można dostać w rossmanie? Taki do 30 zł.
Czy ten z aa cosmetics jest fajny?
mam go w swojej kosmetyczce i jestem zadowolona.
ale nie wiem jak będzie się sprawdzał na cerze z niedoskonałościami.
bardzo dobrym podkładem matująco- kryjącym jest revlon colorstay. jest droższy bo kosztuje chyba 60 zł ale baaaardzo wydajny. (ten aa też jest wydajny) mi wystarcza dosłownie kilka kropelek na całą twarz takze te 60 zł rozłoży ci się na wiele miesięcy. opakowanie aa (za 11 zł) starczyło mi na rok. revlon mam od kwietnia i nie zużyłam jeszcze połowy.
proponuję ci przejrzeć recenzje podkładów, których jest już całe mnóstwo na wizażu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.ph...gdzie=produkty

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-08-30 o 10:07
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 10:11   #70
colourfull_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: Podkład kryjący.

A kryjący firmy soraya (nie chodzi mi o ten sceniczny).
colourfull_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 10:25   #71
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Podkład kryjący.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ny-podklad.htm
tutaj dziewczyny też coś piszą o podkładach do 30 zł https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=84608

jestem do soraya uprzedzona. ile razy nie kupiłam czegoś z tej firmy zawsze żałowałam wydanych pieniędzy. (tonik kuracja dotleniająca jedyny dobry zakup tej firmy)

może wypróbuj ten podkład z aa? to bardzo fajny kosmetyk w niskiej cenie.

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-08-30 o 10:29
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 15:37   #72
Pilar1899
keep calm and contour on
 
Avatar Pilar1899
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 256
Dot.: Podkład kryjący.

Proponuję poczytać KWC.
__________________
It's a little bit horrifying just how quickly everything can fall to crap.

Oh, screw beautiful. I'm brilliant.
If you want to appease me, compliment my brain.
Pilar1899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 18:23   #73
OliG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 59
Dot.: Podkład kryjący.

Hej

Colorstay revlon.Rewelacja i na allegro koszt ok.40 zł. Lub Estee Lauder double wear ale cena z kosmosu ale waaaaarto
OliG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 10:56   #74
julka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: Podkład kryjący.

Mam ten podkład z Soraya o którym piszesz 01 jasny beż i gdyby był jaśniejszy to byłby moim ideałem chyba. Mówię o tym kryjącym, nawilżającym, bo ten antybakteryjny jest jeszcze ciut ciemniejszy pomimo ze teoretycznie na opakowaniu jest tez napisane - 01 jasny beż. Z kolei ten sceniczny może troszkę jaśniejszy(chociaż nie na tyle na ile bym chciała i mam wrażenie, że z czasem ciemnieje w tym niepraktycznym opakowaniu), ale jego konsystencja nie do końca mi odpowiada. W rezultacie mam oba i jakoś je łączę ze sobą. Ale też jestem na etapie poszukiwania. Dziewczyny może polecicie mi jakiś podkład który będzie wystarczająco jasny i kryjący? A jeszcze gdyby był przyjazny dla skóry to już super. Wiem, wiem minerały, ale jakoś nie ogarniam tego zamawiania z zagranicy, poza tym cena... itd Dlatego muszę szukać w tych drogeryjnych niestety... Jeśli chodzi o cenę to tak jak autorka tematu do ok. 30zł.
julka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 21:26   #75
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Podkład kryjący.

dziewczyny tutaj jest wątek o podkładach do 30 zł:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=84608

wątek o jasnych podkładach też już jest bo parę dni temu jedna z Wizażanek mnie uświadomiła kiedy szukałam białego podkładu
-wpisz sobie w google jasny podkład wizaz i będzie dużo dużo inf.

podałam też powyżej, w pierwszym poście link do wszystkich zrecenzowanych podkładów. wiem że nie chce się tego czytać bo jest tego dużo ale chyba nie ma innej formy poszukiwań

ze swojej strony z tanioszków polecam aa.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

wątek o jasnych podkładach:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4282&page=76
(przebrnęłam przez te dziesiątki stron)

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-09-02 o 21:27
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 19:49   #76
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Podkład ,cera tłusta

Witajcie!
Piszę z tej racji,że często mam trochę tłuste czoło- z której wszystko idzie mi na grzywkę -a za tym muszę myć włosy częściej niżbym musiała ;/
w związku z tym słyszałam ,że na czoło dobry jest puder np.
Zgadzacie się?
Szukam po prostu czegoś,żeby wytrzymało mi cały dzień,a nie musiałabym sprawdzać czy mam tłuste czoło.
Znacie coś dobrego?

PS:mam nadzieję,że temat jest niepowtórzony
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 00:39   #77
MC149
Raczkowanie
 
Avatar MC149
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Srz
Wiadomości: 207
Dot.: Podkład ,cera tłusta

Wg mnie puder HD z ELFa. Nie dość, że daje efekt idealnej cery to dobrze radzi sobie ze świeceniem. Dla mnie jest idealny.
MC149 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 09:26   #78
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Podkład ,cera tłusta

Pudru ogólnie używa się jako wykończenie makijażu a przy cerze tłustej jest konieczny. Najlepszy puder będzie matujący, sporo jest ich do wyboru. Jesli nie masz dużych funduszy to np. w My Secret jest sypki za około 10zł chyba i jest chwalony przez dziewczyny.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 12:50   #79
klepka444456
Raczkowanie
 
Avatar klepka444456
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: Podkład ,cera tłusta

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=53320&page=22 Prosty sposób, więc możesz wypróbować
klepka444456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-05, 12:57   #80
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Podkład ,cera tłusta

Cytat:
Napisane przez MC149 Pokaż wiadomość
Wg mnie puder HD z ELFa. Nie dość, że daje efekt idealnej cery to dobrze radzi sobie ze świeceniem. Dla mnie jest idealny.
co to za puder??
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 14:49   #81
justkax3
Rozeznanie
 
Avatar justkax3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 636
Dot.: Podkład ,cera tłusta

O pudrze nie slyszalam, ale nie nalozylabym sobie na skore nic, co zawiera talk, bo moze on zapychac, jesli masz slonnosci doo wypryskow. Ja mam skore tlusta i walcze z nia za pomocą Clinique 3 kroki do cery tlustej i mieszanej i to naprawde pomaga, bo juz sie tak nie swiece jak pare tygodni temu, a podklad ktorego uzywam to moj ukochany Revlon ColorStay ;]
justkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 00:02   #82
MC149
Raczkowanie
 
Avatar MC149
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Srz
Wiadomości: 207
Dot.: Podkład ,cera tłusta

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
co to za puder??
Takiż oto KLIK

MC149 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 10:51   #83
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Podkład ,cera tłusta

O to wlasnie moze dodam przy okazji,ze niestety mam troche skolonnosc
do wypryskow i nie chce do tego wracac,bo ledwo co od nich ucieklam!:P

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

PS: No ciekawe z ta skrobia co to jest.. sprobowac bedzie tez trzeba.

A drozsze pudry? to jakich uzywacie?

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez MC149 Pokaż wiadomość
A ile on kosztuje? ladnie wyglada!!

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

A i jeszcze jedno pytanie do tego pudru HD
Gdzie go można kupić ?
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 14:52   #84
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Podkład kryjący.

A używał ktoś może podkładu gosh lub isadora?
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 09:09   #85
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: jaki podkład dla cery tłustej i trądzikowej???

Dziewczyny, szukam pudru sypkiego do cery tłustej z niespodziankami;(
Takiego,żeby nie zapychał i nie ciemniał na twarzy. Czy ktoś może mi coś doradzić??
Proszę
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 09:11   #86
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: jaki puder???

Ja szukam pudru sypkiego do wykończenia makijażu. Do cery raczej tłustej z niespodziankami, żeby nie zapychał i nie ciemniał na twarzy. Czy ktoś może mi coś doradzić???
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 09:16   #87
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Podkład ,cera tłusta

Hej, ja szukam pudru sypkiego do cery tłustej z niespodziankami, żeby nie zapychał i nie ciemniał na buzi. Czy ktoś zna takie cudo? Proszę o odpowiedzi..
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 09:20   #88
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Dziewczyny..
Ja szukam pudru sypkiego do cery tłustej z niespodziankami, żeby nie zapychał i nie ciemniał na buzi. Czy ktoś może mi poradzić?
Proszę o odpowiedzi..
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 11:18   #89
dosikowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1
Dot.: jaki podkład, puder, cienie, krem do cery mieszanej i tłustej?????

Ja polecic ci moge podklad w plynie Mary Kay z linii TimeWise. Nie Zatyka, fajnie matuje, jest mineralny. Jedyny minus jest taki ze pojemnosc mala a kosztuje 75 zl.
dosikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 18:34   #90
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Makijaż tłustej cery

Cześć,
Mam ogromny problem z makijażem twarzy. Moja cera jest tłusta (zwłaszcza strefa T). Potrzebuję cały dzień nienagannie wyglądać w pracy (ewentualnie z 1 poprawką w ciągu dnia ). I tu pojawia się problem. Korzystałam z kosmetyków tanich, drogich, luksusowych, znanych, nieznanych i nic. Nie osiągam efektu na którym mi zależy: nieestetycznie świecę się już po kilku godzinach, makijaż po prostu mi spływa z twarzy (podkład, cienie). Jedynie tusz daje radę
1.Przed makijażem myję twarz żelem do skóry tłustej, nakładam krem matujący, czekam aż się wchłonie. Z bazy zrezygnowałam, bo nie dawała rady.
2.Podkład: Estee Lauder Double Wear (kiedyś używałam Revlon, Loreal, Rimmel, Astor, Max Factor- to nie dla mnie)- nie mam u siebie efektu wow, kryje świetnie, ale i tak się po nim świecę po jakimś czasie. 3.Puder-tu próbowałam wszystkiego tak samo- od transparentnych, po ryżowe i te standardowe: Maybeline, Astor Perfect Stay, Rimmel Stay Mate, L'oreal True Match- żaden nie odpowiada mi w 100%.
4.O różu nie piszę bo nie ma dla mnie większego znaczenia i jest ok. 5.Twarz spryskuję dodatkowo matującym utrwalaczem z NYX. I NIC...


Próbowałam różnych kombinacji: z kremem, bez kremu, z utrwalaczem, z bibułkami matującymi i za każdy razem dramat. Co robię źle? Macie sprawdzone rady jak sprawić i czego używać, żeby makijaż przetrwał w nienagannym stanie te 8-9h? Jakich kosmetyków używać? Podajcie proszę przykłady tylko sprawdzonych produktów do tłustej cery. Cena tak naprawdę nie ma większgo znaczenia. Mogą to być produkty z wyższej półki, byle dały radę
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-06 16:35:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.