Lidl - zakupy kosmetyczne - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-27, 12:43   #121
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez Ostrowczanka Pokaż wiadomość
Kupiłam szampon Cien w 500 ml butelce - jogurt i żurawina. Będę testować . Notabene promocję okrutną zrobili - z 3.99 na 3.95 .
To daj znać jak szamponik się sprawuje A ja też ostatnio chodzę sobie po Lidlu i widzę, że przy tych szamponach wisi kartka, czyli pewnie promocja - pomyślałam a tu patrzę przecena z 3,99 na 3,95

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Kupiłam dziś w końcu te płatki antybakteryjne z niebieskim wieczkiem i zobaczymy jaka po nich skóra będzie
A miałabym pytanie odnośnie tych płatków, bo na opakowaniu nie znalazłam informacji (albo jestem ślepa ) po przetarciu twarzy tymi płatkami trzeba umyć skórę? czy są one takie ja tonik?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 13:35   #122
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
Używałam kiedyś szamponu Cien z owsem, żółta familijna butla, zielona zakrętka z klapką, tyle że bez cytrusów, więc nie wiem czy to ten sam. W każdym razie skończyło się wysypem łupieżu i okrutnym swędzeniem skóry głowy. Pamiętam, że zapach miał okropny, wyjątkowo drażniący. Zużyłam go do mycia wanny. Ze swojej strony nie polecam - spora ilość, marna jakość.
Oj to mnie zmartwiłaś. Poświęcę się i przetestuję. Wrażliwej skóry głowy nie mam więc mam nadzieję, że nic mi nie będzie. Tatko używa długo, już którąś butelkę i się nie skarży a wyjątkowo marudny jest jeśli chodzi o kosmetyki. Wszystko mu śmierdzi i denerwuje więc chyba inny skład ma ten szampon niż Twój bo gdyby zapach był drażniący to by nie używał.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 13:59   #123
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Oj to mnie zmartwiłaś. Poświęcę się i przetestuję. Wrażliwej skóry głowy nie mam więc mam nadzieję, że nic mi nie będzie. Tatko używa długo, już którąś butelkę i się nie skarży a wyjątkowo marudny jest jeśli chodzi o kosmetyki. Wszystko mu śmierdzi i denerwuje więc chyba inny skład ma ten szampon niż Twój bo gdyby zapach był drażniący to by nie używał.
Mój był tylko z owsem, używany ze 2 lata temu, więc całkiem możliwe, że ulepszyli recepturę. Ja już się boję ryzykować
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:51   #124
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
A miałabym pytanie odnośnie tych płatków, bo na opakowaniu nie znalazłam informacji (albo jestem ślepa ) po przetarciu twarzy tymi płatkami trzeba umyć skórę? czy są one takie ja tonik?
Ja na swoich z niebieską nakrętką nie znalazłam takiej informacji, która sugerowałaby umycie twarzy po użyciu płatków.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:54   #125
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Lidl

przetestowałam i czas na pierwsze wrażenia
Cien dezodorant w kulce-niezły, nie podrażnia, skóra nie szczypie (po raz pierwszy chyba) mimo wcześniejszego golenia. Na razie jest sucho.
Cien szampon do włosów normalnych (różowy) 500 ml z proteinami jogurtowymi i ekstraktem z żurawiny-przyjemny, wydajny, ładnie się pieni i pachnie. Włosy nie są tępe. Całkiem, całkiem.
Cien balsam (biały) 500ml -lekki (dla mnie zbyt lekki, skóra go pochłonęła błyskawicznie) nawilża, nie obciąża skóry
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:14   #126
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Ja na swoich z niebieską nakrętką nie znalazłam takiej informacji, która sugerowałaby umycie twarzy po użyciu płatków.
Dzięki. Pewnie gdyby trzeba było zmywać po tych płatkach skórę to by napisali
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 18:29   #127
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Dzięki. Pewnie gdyby trzeba było zmywać po tych płatkach skórę to by napisali
Nie nie, nic nie zmywaj, kwasior ma działać, ale jesteś pewna, ze chcesz używać tego latem (no chyba że używasz filtrów) ?

Dziewczyny płatki higieniczne bardzo fajne, zielona odżywka do włosów również.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 22:41   #128
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez Ostrowczanka Pokaż wiadomość
Kupiłam szampon Cien w 500 ml butelce - jogurt i żurawina. Będę testować . Notabene promocję okrutną zrobili - z 3.99 na 3.95 .
Haha Oni w tych sprawach neizle numery odwalaja. Ja widziałam w jakiejs gazecie fote takiej promocji Lidla, w ktorej przekreslona cena produktu wynosiła 4,99, a pod spodem duzy napis "teraz taniej!" - 5,99
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 07:26   #129
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Haha Oni w tych sprawach neizle numery odwalaja. Ja widziałam w jakiejs gazecie fote takiej promocji Lidla, w ktorej przekreslona cena produktu wynosiła 4,99, a pod spodem duzy napis "teraz taniej!" - 5,99

Świetna promocja, na pewno bym się skusiła
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 09:09   #130
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Lidl

Jestem mile zaskoczona szamponem. Włosy są sypkie, miękkie i błyszczące. Zobaczymy jak sytuacja się będzie kształtować po dłuższym używaniu.
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 10:36   #131
erzebet
Rozeznanie
 
Avatar erzebet
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
GG do erzebet
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
- Cien Haircare - mleczko do włosów; w szklanej ładnej buteleczce z atomizerem znajduje sie biaława, gęstawa maź z wyciągami z owoców i pantenolem w składzie; niestety z tego co widze ma tez denat, więc dla cienkich i słabych włosów sie raczej nie będzie nadawać; natomiast dla wytrzymałych - pięknie pachnie, wygładza, nawilża i dba o końcówki, zmiękcza.
Witam Was
Powiedzcie mi czy w Waszych Lidlach nadal jest do kupienia to mleczko??
Zastanawiam sie czy go nie wycofali, u mnie nie ma go chyba od pół roku a było swietne, strasznie mi go brakuje ..
__________________
test pędzli For Your Beauty
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post35780926
erzebet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 11:21   #132
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Lidl

chyba udało mi sie w koncu kupic te platki z kwasem o ktorych pisala szugar sa dwie wersje :mocne i dla wlrazliwej cery, chyba o te chodzilo
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:46   #133
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez erzebet Pokaż wiadomość
Witam Was
Powiedzcie mi czy w Waszych Lidlach nadal jest do kupienia to mleczko??
Zastanawiam sie czy go nie wycofali, u mnie nie ma go chyba od pół roku a było swietne, strasznie mi go brakuje ..
rok temu zastanawiałam się nad jego zakupem, bo spodobal mi się skład. Niestety, od dawno go juz w Lidlu nie widuję.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 14:39   #134
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Lidl

Dzisiaj poleciałam do lidla po te płatki z kwasiorem i owszem były koło zamrażarek Wziełam te niebieskie wieczorem będę testować. A swoją drogą mnóstwo było płatków nawilżonych np. miodem, jojobą itp. Chyba z 4-5 rodzajów. Ale one bardziej do cery suchej, wrażliwej więc na razie nie próbowałam bo to nie dla mnie.
Wziełam też olejek do masażu z arniką. Miała któraś? Spróbuję dodać go do żelu pod prysznic, zobaczymy jak się spisze.
Przetestuję też wkładki higieniczne Siempre, każda osono pakowana.
I ostatni nowy zakup to szampon z 7 ziołami i aloesem. Poprosiłam o analizę składu, ale chyba na odpowiedź trzeba będzie poczekaj. Miałam ochotę wrzucić do koszyka wszystko czego jeszcze nie testowałam hehe. Ale powolutki, pokolei wszystkiego spróbuję
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:00   #135
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
rok temu zastanawiałam się nad jego zakupem, bo spodobal mi się skład. Niestety, od dawno go juz w Lidlu nie widuję.
No to beznadziejnie Jadę dzisiaj do Lidla w innym mieście, może tam jeszcze będzie jakimś cudem.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:27   #136
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Lidl

hmmm wkladki z siempre a tych sie nie dopatrzylam...a to dziwne bo jestem "fanka" tamponow z tej firmy podpaski tez nie sa zle choc slaby maja klej...

co do platkow juz uzylam 2 razy i calkiem przyjemne sa, na razie efektow nie zaobserwowalam choc mam odczucie ze krostki lekko zbledly choc szugar pisala ze powinny "wyciagac" paskudztwa wiec nie wiem moze to moja wyoraznia a dorwalam je kolo srodkow chemicznych
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 20:24   #137
erzebet
Rozeznanie
 
Avatar erzebet
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
GG do erzebet
Dot.: Lidl

Faktycznie beznadziejnie z tym mleczkiem do włosów,
ja zdążyłam nabyć jedno opakowanie, bardzo mi przypadło do gustu, a tu taka przykra niespodzianka
__________________
test pędzli For Your Beauty
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post35780926
erzebet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 13:45   #138
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
I ostatni nowy zakup to szampon z 7 ziołami i aloesem. Poprosiłam o analizę składu, ale chyba na odpowiedź trzeba będzie poczekaj. Miałam ochotę wrzucić do koszyka wszystko czego jeszcze nie testowałam hehe. Ale powolutki, pokolei wszystkiego spróbuję
To wrzuć też tutaj skład, bo próbowąłam szukać w tamtym wątku, ale nie znalazłam, to może spróbuje przeanalizować szybciej niż tam
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 07:19   #139
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Lidl

Cien, Daily shampoo z wyciągiem z 7 ziół i aloesu

Aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopryl betaine, glycol distearate, sodium benzoate, peg-7 glyceryl cocoate, citric acid, panthenol, perfum, laureth-4, betaine, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, potassium sorbate, styrene/acrylates copolymer, aloe barbadensis leaf juice, butylene glycol, formic acid, sodium lauryl sulfate, glucose, lactic acid, humulus lupulus cone extract, chamomilla recutita flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, urtica dioca extract, melissa officinalis leaf extract, equisetum arvense extract, salvia officinalis leaf extractc, carmel, tartaric acid, cl 19140, cl 42090


Cien haircare, Szampon do włosów z ekstraktem z owsa i cytrusów

Aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopryl betaine, dosium chloride, glycol distearate, peg-3 distearate, guar hydroxypropyltrimonium chloride, parfum, citrus medica limonum fruit extract, propylene glycol, avena sativa straw extract, lacid acid, polyquaternium-44, laureth-3, sodium lactate, sodium formate, sodium benzoate, potassium sorbate, sodium citrate, phenoxyethanol, methylparben, cl 19140


Próbowałam sama zanalizować ale cierpliwości mi zabrakło. Wiem tylko tyle, że ekstrakty z ziół są za daleko w składzie więc jest ich mało. Ale czy nie ma środków drażniących, uczulających itp. to już nie wiem.
Jakby Ci się udało coś więcej opowiedzieć o tych szamponach to by było super Czy warto je stosować czy oddać tacie a poszukać czegoś lepszego?
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 11:40   #140
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Dzisiaj poleciałam do lidla po te płatki z kwasiorem i owszem były koło zamrażarek Wziełam te niebieskie wieczorem będę testować. A swoją drogą mnóstwo było płatków nawilżonych np. miodem, jojobą itp. Chyba z 4-5 rodzajów. Ale one bardziej do cery suchej, wrażliwej więc na razie nie próbowałam bo to nie dla mnie.
znalazłam cały karton płatków i rzeczywiście są antybakteryjne, złuszczające i do demakijażu (własnie te jojobowe, miodowe itp)
Wziełam z kwasem salicylowym, różowe, dla wrażliwej cery. Właściwie to od niebieskich różnia się dosłownie kilkoma (dwoma?) składnikami. Pierwsze wrażenie przyjemne, zobaczymy. Jeśli kogoś nie drażni denat na drugim miejscu w składzie to chyba warto spróbować

Jeszcze wracam do sprawy nitek dentystycznych. Zauważyłam, ze teraz mają okrągłe, pękate opakowania, wczesniej wydawało mi się, ze były prostokątne? Jakieś zmiany? Może i same nitki się poprawiły a ja nic nie wiem
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 11:43   #141
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
znalazłam cały karton płatków i rzeczywiście są antybakteryjne, złuszczające i do demakijażu (własnie te jojobowe, miodowe itp)
Wziełam z kwasem salicylowym, różowe, dla wrażliwej cery. Właściwie to od niebieskich różnia się dosłownie kilkoma (dwoma?) składnikami. Pierwsze wrażenie przyjemne, zobaczymy. Jeśli kogoś nie drażni denat na drugim miejscu w składzie to chyba warto spróbować

Jeszcze wracam do sprawy nitek dentystycznych. Zauważyłam, ze teraz mają okrągłe, pękate opakowania, wczesniej wydawało mi się, ze były prostokątne? Jakieś zmiany? Może i same nitki się poprawiły a ja nic nie wiem
mam te okrągłe z takim dziubkiem do otwierania
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 11:45   #142
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Jeszcze wracam do sprawy nitek dentystycznych. Zauważyłam, ze teraz mają okrągłe, pękate opakowania, wczesniej wydawało mi się, ze były prostokątne? Jakieś zmiany? Może i same nitki się poprawiły a ja nic nie wiem
Ja znam tylko te okrągłe. Jeśli były kiedykolwiek inne, to ich jeszcze wtedy nie używałam.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 11:46   #143
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mam te okrągłe z takim dziubkiem do otwierania
O własnie, zatrzymałam się na etapie tych prostokątnych więc może niesłusznie je oceniam.
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 11:54   #144
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Lidl

ja mam takie nitki jak na zdjęciu poniżej i zaczynam się zastanawiać, czy nie dać szansy tym które zachwalacie, dziewczyny


Dodatkowo jeszcze składy tego co na szybko złapałam w łazience, może komuś się przydadzą, nazwy produktów są nad składami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4700.jpg (151,1 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4701.jpg (33,2 KB, 233 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4702.jpg (53,9 KB, 157 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4703.jpg (51,3 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4706.jpg (50,1 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4705.jpg (45,1 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4704.jpg (46,9 KB, 73 załadowań)
__________________


Edytowane przez majade
Czas edycji: 2009-08-31 o 12:19
majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 12:17   #145
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Cool Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
ja mam takie nitki jak na zdjęciu poniżej i zaczynam się zastanawiać, czy nie dać szansy tym które zachwalacie, dziewczyny
Daj szansę, daj. To może być już zupełnie inny producent.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 13:41   #146
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Cien, Daily shampoo z wyciągiem z 7 ziół i aloesu

Aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopryl betaine, glycol distearate, sodium benzoate, peg-7 glyceryl cocoate, citric acid, panthenol, perfum, laureth-4, betaine, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, potassium sorbate, styrene/acrylates copolymer, aloe barbadensis leaf juice, butylene glycol, formic acid, sodium lauryl sulfate, glucose, lactic acid, humulus lupulus cone extract, chamomilla recutita flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, urtica dioca extract, melissa officinalis leaf extract, equisetum arvense extract, salvia officinalis leaf extractc, carmel, tartaric acid, cl 19140, cl 42090


Cien haircare, Szampon do włosów z ekstraktem z owsa i cytrusów

Aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopryl betaine, dosium chloride, glycol distearate, peg-3 distearate, guar hydroxypropyltrimonium chloride, parfum, citrus medica limonum fruit extract, propylene glycol, avena sativa straw extract, lacid acid, polyquaternium-44, laureth-3, sodium lactate, sodium formate, sodium benzoate, potassium sorbate, sodium citrate, phenoxyethanol, methylparben, cl 19140


Próbowałam sama zanalizować ale cierpliwości mi zabrakło. Wiem tylko tyle, że ekstrakty z ziół są za daleko w składzie więc jest ich mało. Ale czy nie ma środków drażniących, uczulających itp. to już nie wiem.
Jakby Ci się udało coś więcej opowiedzieć o tych szamponach to by było super Czy warto je stosować czy oddać tacie a poszukać czegoś lepszego?
Dobrze zrobiłaś, że się z tym nie męczyłaś, bo nie warto się tu szczególnie zaglębiać w analizę.
W pierwszym szamponie zaskoczyło mnie to, że nie ma konwencjonalnych konserwantów typu parabeny, formaldehyd, itp. Jest za to sodium benzoate - konserwant uchodzący za łagodniejszy i dopuszczany do stosowania przez niektóre certyfikaty ekologiczne. Szkoda tylko, że tak wysoko w składzie (niepotrzebnie moim zdaniem). Jak na moje oko połączenie detergentów sprawi, że przy dłuższym używaniu może wysuszyć. Ziola, jak sama zauważyłaś - są za daleko w składzie, by faktycznie zadzialać tak jak powinny: czyli regulować wydzielanie sebum i dbać o ogólną konsycję włosów. w połowie składu silikonin mały, więc wlosy powinny się w miarę dobrze rozczesywać.

co do drugiego szamponu - jeżeli chodzi o detergenty, to tak samo. dochodzą tylko konserwanty: parabenek i phenoxyethanol - te mogą działać drażniąco, ale powiem szczerze, że uważam, iż w kosmetykach do mycia konserwanty raczej wiele nie zaszkodzą, chyba, że ma się wyjątkowo wrażliwą na nie skórę.

Oba szampony mają na końcu składu barwniki (jak wiadomo, też uchodzą za drażniące) i co najgorsze - więcej składnika zapachowego niż ziół Szmpony oceniam jako bardzo przeciętne. Napakowane fajnymi ziołami, ale ich ilość na pewno będzie malutka. Jeszcze raz powiem tylkoo, że nie podoba mi się to zestawienie detergentów (pogrubione). Mam tłustą skórę głowy i mnie by te szampony na pewno wysuszyły.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 14:30   #147
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Lidl

To ja wrzucę skład szamponu jogurt i żurawina Cien:
aqua, sodium laurethy sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, glycol distearate, sodium benzoate, peg-7 glyceryl cocoate, citric acid, panthenol, parfum, laureth-4, yogurth powder, polyquaternium-10, potassium sorbate, sytrene/acrylates copolymer, propylene glycol, vaccinium macrocarpon fruit extract, formic acid, sodium lauryl sulfate, benzoic acid, limonene, ci 16035, ci 28440
Za możliwe literówki przepraszam.
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 18:13   #148
kapciuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tutaj ;-)
Wiadomości: 137
Dot.: Lidl

A ja musze się poskarżyc na płatki antybakteryjne, po tygodniu stosowania mam masakrę na twarzy, aż TŻ zapytał dlaczego to sobie robię? Jestem pewna,że kwasy BHA mi nie służą.
__________________
sama.....nie znaczy samotna
kapciuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 18:17   #149
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Lidl

Vegusia dziękuję za analizę. Będę szukać dalej taniego a dobrego szamponu a te oddam tacie Jemu nic nie wysuszy bo prawie włosów nie ma a na podrażnienia też się nie skarży.

A ten z żurawiną to jak wygląda bo nie widziałam u siebie?
Ostrowczanka ja już widzę, że pierwsze trzy pozycje są takie same jak w tym owsianych szamponie więc też nieciekawie.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 23:28   #150
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Lidl

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
A ja musze się poskarżyc na płatki antybakteryjne, po tygodniu stosowania mam masakrę na twarzy, aż TŻ zapytał dlaczego to sobie robię? Jestem pewna,że kwasy BHA mi nie służą.
Masakrę, czyli, że Cię wysypało ?

Dziewczyny, rozejrzyjcie się po swoich Lidlach czy nie ma tego mleczka do włosów w sprayu i dajcie znać co i jak. Ja jutro w swoim Lidlu spytam, czy one się jeszcze pojawią.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-05 16:00:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.