Wakacje w Świnoujściu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-11, 21:39   #1
codergirl
Raczkowanie
 
Avatar codergirl
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do codergirl
Smile

Wakacje w Świnoujściu


Drogie Wizażanki
jadę za niedługo na wakacje do Świnoujścia i chciałam się dowiedzieć od tych, które tam były, co warto zobaczyć?
Czy są jakieś ciekawe miejsca?
Znacie jakieś fajne sklepy, kawiarnie, bary, w których jest miły klimat?
Czy są jakieś wypożyczalnie rowerów lub inne rozrywki? Proszę napiszcie wszystko, co warto zobaczyć i tam zrobić. Będę na kilka dni ale chciałabym je przeżyć nie leżąc tylko na plaży

Pozdrawiam
codergirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 21:45   #2
justysia274
Zadomowienie
 
Avatar justysia274
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski, Leicester
Wiadomości: 1 684
GG do justysia274
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Ja byłam na ZielonejSzkole w Świnoujściu, ale pamiętam to dobrze ;p
Hmm jak dla mnie jest to piękne miasto i miałam niedaleko do morza ..
Wogóle jest tam wyporzyczalnia takich małych rowerków (kokardy) z tego co pamiętam, są salony gier ;p ... hmmm ... kawiarni jest dużo, sklepów też , niedalego jest też wyspa wolin, która wartozwiedzić ..
Jak sobie cos przypomne to napisze jeszcze , nie mam dziś weny ;p
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286542
ciuchowy wątek
justysia274 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 07:55   #3
Irysekk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 790
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

A mi się wogole nie podobało w Świnoujściu ( masa Niemców na każdym kroku tylko oni ) Ale oczywiscie rzecz gustu i tego co sie lubi. Ale Tobie zycze cudnych wakacji
__________________


Irysekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 08:56   #4
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Świnoujście to bardzo fajne miejsce na wakacje.
Jeśli chcesz zwiedzać, to niestety nie mogę nic konkretnego polecić, bo nie wiem. Nie orientuje się również czy mają wypożyczalnie rowerów, ale pewnie tak, w końcu to kurort.
Byłam tam ostatnio 4 lata temu, może coś się zmieniło, ale jeśli chodzi o sklepy to nie było nic ciekawego. Jest dużo lokali typu knajpy, dyskoteki, które warto odwiedzić, niestety po tym czasie nie pamiętam dokładnych nazw, jednak wszystkie znajdują się w pobliżu promenady. Oczywiście standardowo smażoną rybe i gofry koniecznie trzeba zjeść.
Warto przejść sie na targ, zaraz przy granicy z Niemcami, dużo rzeczy a małe pieniądze (płacisz albo EUR albo PLN).
Polecam również przekroczenie granicy, zobaczenie Ahlbecku a szczególnie Heringsdorfu. Autobusy odjeżdżały co 15 min, bilet np do Ahlbeck, 4 lata temu kosztował 1,5 EUR. Przejść się malowniczą promenadą od Ahlbeck aż do końca Heringsdorfu, super sprawa, piękne widoki... aż mi się zateskniło

Możecie wybrać się na przejażdżkę promem, Świnoujście - Ahlbeck - Heringsdorf - Bansin, strefa bezcłowa i te sprawy. Jednak nie polecam w trakcie wzburzonego morza, jeśli macie problemy żołądkowe, pomimo, że prom jest duży i wiecznie pełny i tak bardzo nim trzęsie.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 10:37   #5
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

wrócilam ze swinoujścia w poniedzielek wiec cos mogę powiedziec
wypożyczalnia rowerów oczywiscie jest. tak jak pisała sanderek warto wybrac się do Niemiec i na targ znajdujący się blisko granicy.Zgadzam sie tez z iryskkiem, zbyt duzo tam się niemców przewija,ale da się to przezyc.na plazy jest fajna knajpka o nazwie Dechy, czasem bywa tam malo ludzi ale mi sie podoba, fajna muzyczka gra no i ten widok na morze...ehh
warto wtbrac się na latarnię morską, to niestety nie mówie z własnego doswiadczenia, bo tam nie doszłyśmy,ale tak mówią ludzie.mozesz tam dojsc na nogach,ale mozesz tez dojechac autobusem, bo to az ok6 kilometrów od plazy. Koniecznie trzeba zjesc smażoną rybkę.podobno najlepsza jest u takiego sympatycznego faceta, dojdziesz tam idąc promenadą od muszli koncertowej w stronę niemiec i dokladnie nie pamiętam,ale musisz skecic na ktores zejscie na plaże.ten facet który jest tam wlascicielem nosi takie fartuch w szkocką kratę więc jest charakterystycznyzreszt ą pochodzisz to sama zdecydujesz gdzie chcesz cos jesc.jesli lubisz dyskoteki, itp to my znalazlysmy dwie, albatrosa i alibi, lepsza jest alibi,obi są blisko promenady wiec najdziesz bez problemu. nie wqiem co mam ci jeszcze pisac, niestety moj bobyt tam byl krotki,ale bylo fajnie.najwazniejsze jest to ze woda w morzu byla fajan, w miarę cieplutko i plaze szerokie.

milego wypoczynki Ci życzę
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 10:47   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

my bylismy w zeszly roku ,bylo fajnie jak to nad morzem ,co do knajpek itp to sie nie wypowiem bo chodzilismy tam tylko na obiady ,kolacje na nocne eskapady nie bo my z dzieckiem

piekna ogromna plaza ,promenada ,ładne miasto ,nie za duze ale ładne.

polecam wybrac sie do zachodnich sasiadów ,mozna dojechac autobusem przez 3 miasteczka a spowrotem przejsc na morzem swietna trasa z knajpkami,swietne place zabaw
przejechac rowerem cala trase.

niemcy wiadomo do nas przyjezdzaja ze wzgledu na ceny ,ale w sumie wszedzie w czasie wakacji sa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 10:48   #7
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

A jak najlepiej (na własną rękę) dojechać do Hansa Park albo do Heide Park?
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 12:43   #8
sandersiq
Rozeznanie
 
Avatar sandersiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 639
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

No to ja moge cos powiedziec bo mieszkam w Świnoujściu
Jeżeli chodzi o ciekawe miejsca to może nie ma tego zawiele,ale wymienie te najsłynniejsze.
Więc napewno promenada, plaża, ostatnio wszystko było odnawiane, remontowane itp.Park Zdrojowy,Latarnia Morska jedna z najwyższych w Europie
Zachodni Fort Artyleryjski,Fort Anioła,Wiatrak,falochron wschodni,Muzeum Rybołówstwa Morskiego,Wieża Widokowa ->dawna wieża kościelna,jeżeli ktoś lubi zwiedzac to można wybrac się na wyspę Karsibór jest tam Zabytkowy gotycki kościółek,Rezerwat przyrody Karsiborskie Paprocie,Karsiborska Kępa.W Muszli koncertowej i Amfitearze są teraz organizowane różne występy, imprezy, czasami przyjeżdzają różni aktorzy itp. i prowadzą je.(link to kalendaża imprez na 06r --> http://www.swinoujscie.pl//imprezy/k...mprez%2006.doc Warto też wybrac się do Niemiec, jest nawet bezpośredni autobus, którym jedzie się do kilku najbliższych miejscowości w Niemczech. No a oprócz tego wiadomo centrum miasta, sklepy, centrum handlowe, kawiarnie itp.Ogólnie jest co zwiedzac najepiej wejdź na strone Świnoujścia np. www.swinoujscie.pl www.swinoujscie.com.pl i tam są wymienione zabytki,instytucje kulturalne, fotografie i wszekie informacje dot. miasta. Pozdrawiam
PS.Zapomniałam dodac,ze można tez pojechac autobusem bądź pociągiem do Międzyzdroji są b. blisko, kilkanaście minut drogi a tam, też można trochę pozwiedzac.Jakbys chciała cos dokładniej wiedziec, to śmiało pytaj ;]
__________________

{Nobody said it was easy. No one ever said it would be so hard}

{BABKI3 - BLOG O MODZIE, URODZIE, KUCHNI I KULTURZE}
sandersiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 22:30   #9
codergirl
Raczkowanie
 
Avatar codergirl
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do codergirl
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Dzięuję Wam dziewczyny za ten opis Na pewno poszukam Pana w fartuszku w szkocką kratę i wybiorę sie na targ. Co sprzedają na tym targu?

Powiedzcie, czy są jakieś tanie knajpki? Takie, że za niewielką sumę można kuipć coś dobrego do jedzonka? Jeśli tak to podajcie nazwy albo jak tam dojść

Czy jest jakiś McDonalds?

I w sumie ważne pytanie Jakie są tam sklepy w tych centrach? Są tam sklepy typu Troll, New Yorker itp?

I jeszcze jedno pytanie, które mnie bardzo interesuje. Gdzie jest jakaś wypożyczalnia rowerów i ile orientacyjnie może kosztować wypożyczenie roweru?

Baaardzo proszę o odpowiedź na takie pytanka

Pozdrawiam
codergirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 00:19   #10
codergirl
Raczkowanie
 
Avatar codergirl
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 171
GG do codergirl
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

up
codergirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 10:25   #11
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Cytat:
Napisane przez codergirl
Dzięuję Wam dziewczyny za ten opis Na pewno poszukam Pana w fartuszku w szkocką kratę i wybiorę sie na targ. Co sprzedają na tym targu?

Powiedzcie, czy są jakieś tanie knajpki? Takie, że za niewielką sumę można kuipć coś dobrego do jedzonka? Jeśli tak to podajcie nazwy albo jak tam dojść

Czy jest jakiś McDonalds?

I w sumie ważne pytanie Jakie są tam sklepy w tych centrach? Są tam sklepy typu Troll, New Yorker itp?

I jeszcze jedno pytanie, które mnie bardzo interesuje. Gdzie jest jakaś wypożyczalnia rowerów i ile orientacyjnie może kosztować wypożyczenie roweru?

Baaardzo proszę o odpowiedź na takie pytanka

Pozdrawiam
MC Donalds'a nie widzialam,a co do sklepów, to widzialam chyba reportera, diversa wiecej nazw nie pamiętam,ale jakies tam są
jesli chodzi o te rowerki,to nie wiem gdzie znajduje sie wypozyczalnia i ile kosztuje, po pprostu gdy siedzialysmy na plazy poznalysmy taką rodzinkę która tez tam siedziala z rowerami i wlasnie mowili,ze one są z wypożyczalni.
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 18:39   #12
sandersiq
Rozeznanie
 
Avatar sandersiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 639
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Jeżeli chodzi i wypożyczalnie rowerów to z tego co kojaże znajdują się one koło promenady ale ceny niestety nie kojażę, raczej nie korzystam.
A co do sklepów to Divers, House, Cropp Town, Reporter, Trolla juz nie ma,Blend,Bigstar,Lee, hmm chyba to wszystko, o ile się nic nie zmieniło

Znalazłam
Wypożyczalnie rowerów
"Złoty Kłos", ul.Słowackiego 13/15, tel. (+0) 602 23 06 88, codziennie 9-18
ul. Żeromskiego 48 (przy Pływalni Miejskiej) tel. (+0) 609 144 367, 10-20, pon 12-20 (w zależności od pogody).
ul. Siemiradzkiego 18 (Ośrodek wczasowy "Arka") tel/fax: (+91) 321 54 44
A co do MC Donalds'a to nie ma.
__________________

{Nobody said it was easy. No one ever said it would be so hard}

{BABKI3 - BLOG O MODZIE, URODZIE, KUCHNI I KULTURZE}
sandersiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 16:02   #13
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Cytat:
Napisane przez sandersiq Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi i wypożyczalnie rowerów to z tego co kojaże znajdują się one koło promenady ale ceny niestety nie kojażę, raczej nie korzystam.
A co do sklepów to Divers, House, Cropp Town, Reporter, Trolla juz nie ma,Blend,Bigstar,Lee, hmm chyba to wszystko, o ile się nic nie zmieniło

Znalazłam
Wypożyczalnie rowerów
"Złoty Kłos", ul.Słowackiego 13/15, tel. (+0) 602 23 06 88, codziennie 9-18
ul. Żeromskiego 48 (przy Pływalni Miejskiej) tel. (+0) 609 144 367, 10-20, pon 12-20 (w zależności od pogody).
ul. Siemiradzkiego 18 (Ośrodek wczasowy "Arka") tel/fax: (+91) 321 54 44
A co do MC Donalds'a to nie ma.
sandersiq, czy jest tam u was może coś takiego jak sklep wolnocłowy? czy dopiero przy przejażdżce promem jest takowy?
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 16:14   #14
sandersiq
Rozeznanie
 
Avatar sandersiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 639
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
sandersiq, czy jest tam u was może coś takiego jak sklep wolnocłowy? czy dopiero przy przejażdżce promem jest takowy?
Z tego co się orientuję to na pewno na Warszowie na drugiej stronie po przepłynięciu promem jest sklep wolnocłowy Shop'N'Go a tak bezpośrednio w Świnoujściu słyszałam tylko,że przy przejściu granicznym Świnoujście- Ahlbeck, znalazłam na ten temat w internecie taką informacje :
"Baltona" S.A. Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego
72-600 Świnoujście, Wojska Polskiego - woj. zachodniopomorskie
tel. 091 322 38 70, fax. 091 322 38 70, więc o ile nic się nie zmieniło to jest
__________________

{Nobody said it was easy. No one ever said it would be so hard}

{BABKI3 - BLOG O MODZIE, URODZIE, KUCHNI I KULTURZE}
sandersiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 16:53   #15
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

ja polecam wybrac sie na wycieczke do hansa lub (dalej) do heide parku... wielkie parki rozrywki w niemczech, spedza sie tam caly dzien i jest boooosko na miescie jest sporo ogloszen tych wyjazdow. o ile dobrze pamietam to ich biuro miesci sie niedaleko promenady, miedzy poczta a promenada. tylko nie wiem czy lokalizacja sie nie zmienila.
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 17:56   #16
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Cytat:
Napisane przez sandersiq Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję to na pewno na Warszowie na drugiej stronie po przepłynięciu promem jest sklep wolnocłowy Shop'N'Go
a co to jest ta Warszowia?
Cytat:
Napisane przez sandersiq Pokaż wiadomość
a tak bezpośrednio w Świnoujściu słyszałam tylko,że przy przejściu granicznym Świnoujście- Ahlbeck, znalazłam na ten temat w internecie taką informacje :
"Baltona" S.A. Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego
72-600 Świnoujście, Wojska Polskiego - woj. zachodniopomorskie
tel. 091 322 38 70, fax. 091 322 38 70, więc o ile nic się nie zmieniło to jest
Właśnie też to znalazłam i ciekawa byłam czy to prawda, ale pojadę, to zobaczę
Już się nie mogę doczekać, pierwszy raz będę w Świnoujściu, a każdy mi mówi że to piękne okolice.
w googlach maps znalazłam coś takiego jak Wolny Obszar Celny
czy to nie na Fińskiej jest ten Shop'N'Go? Ale pewnie tylko jak się płynie promem to można się tam dostać? Chociaż jakąś wycieczkę promem też planuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.JPG (107,0 KB, 39 załadowań)
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 18:10   #17
sandersiq
Rozeznanie
 
Avatar sandersiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 639
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
a co to jest ta Warszowia?
Właśnie też to znalazłam i ciekawa byłam czy to prawda, ale pojadę, to zobaczę
Już się nie mogę doczekać, pierwszy raz będę w Świnoujściu, a każdy mi mówi że to piękne okolice.
w googlach maps znalazłam coś takiego jak Wolny Obszar Celny
Nie Warszowia a Warszów, obecnie dzielnica Świnoujścia, znajduje się na drugiej stronie po przepłynięciu promem,tam jest dworzec PKP.
Mam nadzieję,że Ci się spodoba w Świnoujściu no i życzę udanego wypoczynku

Tak po przepłynięciu promem można się tam dostac, co do tego na jakiej ulicy się on znajduje to nie mam pojęcia, gdyż mieszkam w całkowicie innej dzielnicy i tam rzadko bywam,ale sprawdziłam na stronie sklepu i chyba masz racje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif bg_kontakt.gif (13,5 KB, 19 załadowań)
__________________

{Nobody said it was easy. No one ever said it would be so hard}

{BABKI3 - BLOG O MODZIE, URODZIE, KUCHNI I KULTURZE}
sandersiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 18:11   #18
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Cytat:
Napisane przez sandersiq Pokaż wiadomość
Nie Warszowia a Warszów, obecnie dzielnica Świnoujścia, znajduje się na drugiej stronie po przepłynięciu promem,tam jest dworzec PKP.
Mam nadzieję,że Ci się spodoba w Świnoujściu no i życzę udanego wypoczynku
dziękuje za odpowiedź i za życzenia
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 07:19   #19
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Olik04 tylko proszę cie nie jedz na wolny obszar celny bo to zupełnie coś innego
Co do sklepów wolnocłowych to jedynie shop'n'go, ale szczerze powiedziawszy to moim zdaniem sklep jest biednie "wyposażony" w artykuły, poza tym ceny nie są wcale bardzo niskie. Znajduje się on na Warszowie czyli na wyspie Wolin.
Kiedyś jak pływało masę stateczków do Niemiec to była frajda jeśłi chodzi o zakupy wolnocłowe (kilka rejsów kilkoma statkami dziennie i super ceny).
Teraz jedynie moge polecić wycieczke promem np. na bronholm a przy okazji zrobić zakupy wolnocłowe. Ale odrazu mówie ze taka wycieczka to calutki dzień, aczkolwiek warto.
Pozdrawiam
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 09:38   #20
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Cytat:
Napisane przez _Kasia23_ Pokaż wiadomość
Olik04 tylko proszę cie nie jedz na wolny obszar celny bo to zupełnie coś innego
Co do sklepów wolnocłowych to jedynie shop'n'go, ale szczerze powiedziawszy to moim zdaniem sklep jest biednie "wyposażony" w artykuły, poza tym ceny nie są wcale bardzo niskie. Znajduje się on na Warszowie czyli na wyspie Wolin.
Kiedyś jak pływało masę stateczków do Niemiec to była frajda jeśłi chodzi o zakupy wolnocłowe (kilka rejsów kilkoma statkami dziennie i super ceny).
Teraz jedynie moge polecić wycieczke promem np. na bronholm a przy okazji zrobić zakupy wolnocłowe. Ale odrazu mówie ze taka wycieczka to calutki dzień, aczkolwiek warto.
Pozdrawiam
dziękuję za odpowiedź
Chciałam pójść do takiego sklepu z ciekawości, czy są jakieś ciekawe zapachy itp, czy taniej niż na allegro czy tak samo itp.
No właśnie niestety się rozczarowałam bo w necie znalazłam te zdjęcia o WOC, i hm.. jakieś tiry, ładunki, wyładunki i takie tam były
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 12:35   #21
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Olik04 zalezy czy trafilas na odpowiednia strone o WOC, ale zapewniam cie ze to całkeim inna działalność - pracuje tam akurat
Jak będziesz chciała coś jeszcze wiedzieć to pytaj śmiało
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 00:41   #22
aniax
Raczkowanie
 
Avatar aniax
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 225
GG do aniax
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Ja byłam w świnoujściu juz chyba 5 razy. Przede wszystkim dlatego, ze mieszka tam siostra mojego taty. W tym roku rowniez bylam w Swinoujsciu I ogolnie wrażeniea bardzo pozytywne. żałuję , ze nie byłam na latarnii i wieży widokowej, ale cóż. Kiedys jeszcze nadrobie

Ogólnie polecam Swinoujscie

Trzeba dodac, ze to swietna baza wypadowa do krajów Skandynawskich : Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia. Naprawdę warto sie na jakas wycieczkę wybrac.

Ja w tym roku sie skusilam na Danie i Szwecję w pigułce i było calkiem ciekawie
__________________





aniax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 07:28   #23
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Aniax szkoda że nie udało ci sie odwiedzić latarni. z ciekawostek, w ostatnią niedzielę, własnie ta latarnia obchodziła swoje 150-lecie
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 16:05   #24
aniax
Raczkowanie
 
Avatar aniax
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 225
GG do aniax
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Też żałuję _Kasia23_. Jednak myślę, ze jeszcze nie raz tam bede, wiec na pewno kiedts obejrze.
__________________





aniax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 23:11   #25
morska
Zadomowienie
 
Avatar morska
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 634
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Odświeżam wątek i proszę o pomoc - mam kilka pytań dot. Świnoujścia

Chciałabym odwiedzić latarnię morską - czy można tam dotrzeć plażą i ile to mniej więcej trwa?

Czy ktoś próbował tego rejsu po porcie takim stateczkiem chyba na Chatt... coś tam? Czy warto?

Jak dojść pieszo do Alhbecku - podobno można plażą lub ulicami? Czy to jest bardzo daleko? Podobno molo jest płatne, czy to prawda?

Czy warto wynająć rowery i objeździć ścieżki rowerowe w Świnoujściu? A może warto nimi pojechać do Niemiec - jeśli tak to gdzie i którędy?

Aha! I jak dojść do tych fortów?
Uff, może ktoś coś podpowie - z góry dziękuję
morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 23:25   #26
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Ja płynęłam statkiem do niemiec, całkiem fajna wycieczka, można sobie wybrać do którego misteczka chce się dopłynąć
Można dojść pieszo do Alhbeck ulicami i plażą chyba też. Jak ja byłam rok temu to molo nie było płatne. Czy daleko? Hmm to zależy jak szybko się idzie i którędy, moim zdaniem jest to bardzo blisko.

O jaki fort pytasz? w załączniku umieszczam zaznaczone forty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg forty.JPG (67,2 KB, 30 załadowań)
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 00:35   #27
morska
Zadomowienie
 
Avatar morska
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 634
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Dziękuję za odpowiedź
Czyli jeden z fortów mozna zwiedzić w połączeniu z latarnią. Z tego co widzę na mapce do latarni nie dojdę normalnie plażą z Uznamu, tylko z części od PKP. Chyba, ze się mylę.

Jakimi ulicami się kierować, aby dojść do Alhbecku?

Czy ten rejs statkiem do Niemiec to była oferta Adler-Schiffe? Myslałam o tym, ale w wersji bez wysiadania w Niemczech tylko jako rejs okrężny - wyczytałam gdzieś, ze tez tak można
morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 20:30   #28
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

najszybciej to przez granicę i prosto iść drogą
tak ten rejs statkiem to chyba właśnie to co napisałaś, słyszałam też o takich okrężnych rejsach
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 22:09   #29
Monica123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 842
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

A macie godne polecenia miejsca do spania dla samotnie podróżującej dziewczyny? Zamierzam 15. sierpnia pojechać do Świnoujścia odwiedzić znajomego ale on niestety nie może zapewnić mi noclegu i poszukuję noclegu dla siebie na 2 nocki 15/16 i 16/17. trudno mi znaleźć w internecie pokój 1 osobowy za rozsądne pieniądze.
__________________

Monica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 17:55   #30
sszyszunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 13
Dot.: Wakacje w Świnoujściu

Drogie Wizażanki
a ja mam takie pytanie: widziałam, że w dyskusji brały udział również dziewczyny ze Świnoujścia, więc może mi pomogą, albo po prostu ktoś, kto tam był.
Otóż mam takie pytanie: mam zarezerwowany nocleg w pokoju należącym do ośrodka na terenie pogotowia ratunkowego, gdyż babcia która tam pracuje w służbie zdrowia załatwiła tam pobyt. Chciałam zapytać, jak dotrzeć na ulicę Mieszka I z dworca PKP?

Czy są w pobliżu tego miejsca jakieś bary, knajpy, jak daleko jest do plaży? i do centrum?

Dziekuję za wszelkie informacje
sszyszunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-01 16:50:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.