kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-10, 12:13   #1
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543

kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia.


Witajcie, nie znalazłam wątku o kosmetykach Azjatyckiego Cukru. A chyba dziewczyny zaopatruja się w jej sklepiku.
Ciekawa jestem Waszych doświadczeń, czy faktycznie tak dobrze działają jak się je opisuje?
Ja zakupiłam Tygrysie Serum, mam je od dwóch tygodni. Mam bardzo podrazniona twarz, ale to chyba wynik wiosennych alergi plus nowy kosmetyk.
Kosmetyk sam w sobie w ogóle nie pachnie, jest wodnisty i wydaje się być bardzo delikatny.

Mam ochote wypełniacz bez wstrzykiwania, ale najpierw muszę zdiagnozować te podrażnienia i skuteczność moje nabytku.

A Wy? jakie macie doświadczenia?
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 17:22   #2
yula_vs
Raczkowanie
 
Avatar yula_vs
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 44
Dot.: kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia.

Hej,

Ja zakupiłam kilka rzeczy, część u AC a część u sprawdzonych sprzedawców na eBay. I tak:

- Sidmool wypełniacz bez wstrzykiwania - jeszcze ze starej oferty. Używałam z fanatyczną dokładnością i tak, jak AC (na nasączonych dużych, cienkich płatkach kosmetycznych) na górną część policzków. Skóra zaczerwieniona, ale zaczerwienienie bardzo szybko przechodziło po zdjęciu płatków. Zużyłam pół butelki i dałam sobie spokój, bo efektów brak. Teraz leży i czeka na kolejną szansę.

- Sidmool Human Oligo repair ampoule - używałam codziennie przez ok 5 miesięcy na moją dość zarysowaną lwią zmarszczkę, od razu po użyciu delikatnie wygładzał, bez efektu wow ale zawsze coś. Po tych kilku miesiącach zmarszczka wygładziła się o jakieś 30%, ale w tym czasie włączyłam ćwiczenia twarzy, masaże i ogólnie większą kontrolę nad mimiką, więc to raczej nie samo serum tak zadziałało. Dla kogoś, kto ma bardzo delikatne zagniecenie w skórze, tzw. "fine line", to serum może pomóc, na większe zmarszczki już niekoniecznie.

- Hada Labo Super Hyaluronic Acid Moisturizing Lotion i Hada Labo lotion nawilżający 3D alfa cośtam (czerwona butelka) - używałam w duecie, nawilżenie super. Nie obciążały skóry ale pozostawiały ją minimalnie klejącą - nie wiem, jak to inaczej opisać. Sam lotion jest jak taka gęściejsza woda i taką też warstewkę pozostawiał na skórze. Osobiście wolę odczucie po lekkich kremach nawilżających, gdzie skóra jest bardziej miękka i "normalna", ale lotion nawilżał lepiej. Ostatecznie z nich zrezygnowałam - najpierw z czerwonego, później z białego też, bo najprawdopodobniej to one przyczyniły się do bardzo dużego powiększenia porów na mojej mieszanej skórze - co świadczy o tym, że nawet bardzo dobry kosmetyk może być złą pielęgnacją, jeśli nie zgra się z typem skóry.

- Hada Labo olejek myjący - bardzo dobry. Najlepszy olejek, jaki do tej pory miałam. No dobra, miałam dwa Najpierw zakupiłam DHC, po którym często miałam drobne wypryski na brodzie, niezależnie jak bardzo doczyszczałam później skórę micelami, wodą czy tonikiem. Nic poważnego, ale dość upierdliwe, bo coś jednak było nie tak. Po Hada Labo skóra była doczyszczona idealnie (a używam pokaźne ilości filtra 50+ i makijaż mineralny, więc ma co zmywać), lekko ściągał - więc to, że olejki nie ściągają, można między bajki włożyć. Świetnie zmywał makijaż z oczu. Teraz niestety mi się skończył i zużywam do końca DHC - i znowu wypryski na brodzie.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam
yula_vs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 14:09   #3
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia.

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Witajcie, nie znalazłam wątku o kosmetykach Azjatyckiego Cukru. A chyba dziewczyny zaopatruja się w jej sklepiku.
Ciekawa jestem Waszych doświadczeń, czy faktycznie tak dobrze działają jak się je opisuje?
Ja zakupiłam Tygrysie Serum, mam je od dwóch tygodni. Mam bardzo podrazniona twarz, ale to chyba wynik wiosennych alergi plus nowy kosmetyk.
Kosmetyk sam w sobie w ogóle nie pachnie, jest wodnisty i wydaje się być bardzo delikatny.

Mam ochote wypełniacz bez wstrzykiwania, ale najpierw muszę zdiagnozować te podrażnienia i skuteczność moje nabytku.

A Wy? jakie macie doświadczenia?
Bardzo lubię Cukier, bloga i jej porady, ale ze sklepiku skorzystałam raz (chciałam próbki-odlewki kremów bb). Szybko, miło i przyjemnie. Być może skorzystam jeszcze, kiedy będę chciała kupić jakiś konkretny kosmetyk, którego nie ma nigdzie indziej.

Jeżeli jednak chodzi o marki bez trudu dostępne gdzie indziej (Missha, Etude House, Tonymoly, Skin Food etc), totalnie się nie opłaca kupować u niej. W sensie - nie wyobrażam sobie za bardzo sytuacji, w której ktoś u niej kupuje np. Misshę. U niej Perfect Cover kosztuje prawie 120 złotych, w oficjalnym sklepie Missha na Polskę (bo jest taki ) - połowę tego.


Jeżeli chodzi o koreańskie kosmetyki w ogóle, są dłuuugie wątki tu na forum. Moje doświadczenia jak dotąd są głównie bardzo pozytywne, właściwie nie zawiodłam się chyba na żadnym z używanych preparatów. Najchętniej kupuję tonymoly, holika holika, no i teraz też Misshę, bo ma sklep w Polsce, płaci się w złotówkach i wahania dolara połączone z koszmarnym kursem na paypalu mniej rąbią kieszeń.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 20:56   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia.

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
AgathBlog dość wyczerpująco odniosła się do zarzutów tych vlogerek KLIK.

Poza tym: będę złośliwa, ale nie przekonują mnie panie hołdujące estetyce dzidzia-piernik, mające problemy z wypowiadaniem się w poprawnej polszczyźnie, gadające o "schemiowanych" koreańskich kosmetykach (jakby japońskie były tylko super eko organic), hołdujące przekonaniom, że "biali ludzie to brudasy", a Polki to utapetowane i zacofane solary.

Ciekawi mnie też, skąd u tych pań aż tyle filmików atakujących koreańskie kosmetyki.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-07-24 o 21:11
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 20:27   #5
Marika088
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 35
Dot.: kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia.

Ja zaufałam koreańskim kosmeykom z serii IT'S SKIN. Muszę przyznać, że byłam bardzo sceptyczna, zanim nie dostałam tego kremu BB od przyjaciółki. Zupełnie inny standard dbania o skórę. Więc uważam, że azjatyckie kosmeyki to cos w co warto inwestowac. Nie wiem jak z japońskimi, ale seria koreańskich mi podpasowała
Marika088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 12:55   #6
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia.

Ja kiedyś kupiłam Kaminomoto wcierkę do włosów. Nie jest tania, ale zainwestowałam, bo przecież włosy po niej tak super szybko rosną... no nie urosły ani trochę szybciej. Wcierałam jak kazali, wykończyłam butelkę i żadnych zmian nie było. Ale z przesyłką itd. nie było problemów.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 14:00   #7
CoreMia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6
Dot.: kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia.

Ja się trochę boję kosmetyków azjatyckich. Tam jednak mniej się chyba przykłada wagi do kwestii bezpieczeństwa - co chwila słychać o jakichś toksynach w chińskich takich czy innych produktach, na żadne azjatyckie kosmetyki raczej bym się nie zdecydowała, miałabym jednak obawy.
CoreMia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 14:25   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia.

Cytat:
Napisane przez CoreMia Pokaż wiadomość
Ja się trochę boję kosmetyków azjatyckich. Tam jednak mniej się chyba przykłada wagi do kwestii bezpieczeństwa - co chwila słychać o jakichś toksynach w chińskich takich czy innych produktach, na żadne azjatyckie kosmetyki raczej bym się nie zdecydowała, miałabym jednak obawy.
Ale rozróżniasz Chiny od Japonii lub Korei Południowej?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 19:48   #9
Marika088
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 35
Dot.: kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia.

wiesz co, nie sądzę, w chinach może tak, ale koreańskie kosmetyki typu BB jak np. It's Skin są fantastyczne, skóra od razu jest gładka, ładna i napięta.
Marika088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 09:22   #10
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 133
Dot.: kosmetyki Koreańskie- Azjatycki Cukier, opinie, doświadczenia.

Dzis dodatkow ucieszyl mnie live na 10-ta rocznice kanalu YT Azjatycki Cukier ))
Ktos ogladal?

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Witajcie, nie znalazłam wątku o kosmetykach Azjatyckiego Cukru. A chyba dziewczyny zaopatruja się w jej sklepiku.

Mam ochote wypełniacz bez wstrzykiwania, ale najpierw muszę zdiagnozować te podrażnienia i skuteczność moje nabytku.

A Wy? jakie macie doświadczenia?
Wydaje sie, ze o AC wspominano w watku o kosmetykach pod oczy (krem/serum, nie pamietam), podjetym z racji wypuszczenia na rynek serum naprawczego produkowanego przez jej firme. Nigdzie wiecej nie znalazlam watku pielegnacji koreanskiej (poprawcie mnie prosze jesli sie myle).
Dlugo sledze "poczynania" Basi w sieci, polubilam ja i jej rzetelnosc. Mam sporo doswiadczeni z koreanska pielegnacja i bardzo sobie chwale, rozumiem tez, ze nie kazdy znalazl tam cos dla siebie.

Edytowane przez 95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Czas edycji: 2020-06-04 o 16:20
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-30 10:22:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.