Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-24, 12:05   #2551
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fell Pokaż wiadomość
kupiłam kiedyś ten kremożel właśnie po pozytywnych opiniach na kwc. Nie mam jakiegoś strasznego trądziku, okazjonalnie coś wyskoczy, ale po stosowaniu tego produktu nie było żadnych efektów- ani pozytywnych, ani negatywnych. Od razu po aplikacji uderza intensywny wręcz duszący zapach olejku herbacianego, krem szybko wchłania się do matu. I tyle, nic szczególnego
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Linki mi się niestety nie wczytują (mam fatalnego neta), ale olejek herbaciany sobie już dawno odpuściłam. U mnie on nic nie robi, ani na twarzy czy to punktowo czy w kosmetykach, ani na skórze głowy. Zapach też zdążył mnie zmęczyć, bo miałam sporo kosmetyków, gdzie był wyczuwalny.
ja nie wierzę, że ten produkt ma walczyć z trądzikiem (tylko kwasy u mnie jako tako dają radę rozpuścić zbierający się naskórek i utrzymać twarz w ryzach), ale bardziej liczę na nawilżanie za niewielkie pieniądze. No i właśnie Fell, kojarzysz, czy nawilżał, czy to takie nic?

chimay, tu skład tego kremu:
Aloe Barbadensis extract, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Polysorbate 80, Carbomer 940, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Disodium Edeate, Methylparaben, Allantoin, Sodium Hydroxide, Propylparaben, CI 147005, CI 42090, CI 15985.

Edytowane przez Lachezis
Czas edycji: 2015-04-24 o 12:10
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 12:17   #2552
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale mnie grypsko dopadło, masakra! Cała się pocę, gorączkuję, ledwo na nogach stoję, a twarz szaleje. Mam straszny wysyp i jeszcze okres dostałam. Odpuszczam na razie pielegnację, i tak nie jestem w stanie ustać na nogach dłużej niż 2 minuty. Kurde, ptasia czy co albo wiek Nigdy mnie tak bardzo grypa nie rozłyżyła jeszcze
Z dwa tygodnie temu mnie rozłożyło a wczoraj taka mnie jelitówka złapała że o Jezu doba wyjęta z życia a dziś musiałam po mieście latać i pójść na 2h douczania, jestem z siebie dumna


Mam receptę na Atrederm, nie wiem, czy jest sens

Wysłano z
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 12:46   #2553
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
ja nie wierzę, że ten produkt ma walczyć z trądzikiem (tylko kwasy u mnie jako tako dają radę rozpuścić zbierający się naskórek i utrzymać twarz w ryzach), ale bardziej liczę na nawilżanie za niewielkie pieniądze. No i właśnie Fell, kojarzysz, czy nawilżał, czy to takie nic?

chimay, tu skład tego kremu:
Aloe Barbadensis extract, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Polysorbate 80, Carbomer 940, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Disodium Edeate, Methylparaben, Allantoin, Sodium Hydroxide, Propylparaben, CI 147005, CI 42090, CI 15985.
Oj na nawilżenie po tym kremożelu bym nie liczyła ja zużyłam 3 opakowania tego kremu(w przeciągu dłuższego czasu, nieregularnie, raczej z doskoku na nieprzyjaciół) i uważam że jest świetny ale do spółki właśnie z jakimś kremem/serum nawilżającym bo sam krem ma mocne "wypalające" pryszcze działanie. Absolutnie nie polecam stosowanie całej serii bo można za bardzo wysuszyć i podrażnić skórę. Jakoś 2 lata temu miałam straszny wysyp na jednym policzku i ten kremik w połączeniu z maseczką z błotka Bingo Spa autentycznie poradził sobie z tymi gulami w 10 dni(maseczkę robiłam przez 10 dni codziennie na te gule). Zauważyłam też że jak się daje go warstwami lub grubiej na stan zapalny to działa mocniej, tam gdzie mamy jakąś krostke to to miejsce od razu bardziej czerwone się robi. Mi wyżarł/wysuszył wszystkie zanieczyszczenia na twarzy. I nieźle daje olejkiem herbacianym którego zapachu nie znoszę Nie polecam go jako podstawę pielęgnacji tylko do spóły z czymś łagodzącym
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 12:54   #2554
Fell
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 510
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
ja nie wierzę, że ten produkt ma walczyć z trądzikiem (tylko kwasy u mnie jako tako dają radę rozpuścić zbierający się naskórek i utrzymać twarz w ryzach), ale bardziej liczę na nawilżanie za niewielkie pieniądze. No i właśnie Fell, kojarzysz, czy nawilżał, czy to takie nic?
nie, nie nawilżał. Wchłaniał się do matu, skóra była taka napięta jak po serum z wit c.
Może spróbuj samego żelu aloesowego? Mam ten z gorvity i jest całkiem niezły na codzień i za niewielką cenę. Chociaż zależy jaką masz cerę, moja jest mieszana i gdybym miała stosować tylko ten żel to byłoby za mało. Od czasu do czasu konieczny jest konkretniejszy nawilżacz
Fell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 14:05   #2555
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki dziewczyny za opinię. No trudno, to chyba zrezygnuję z eksperymentu, a szkoda, bo skład wydaje się ok.

No chyba, że faktycznie będę go stosować na gule od czasu do czasu.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 22:52   #2556
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
A propos Awy, kiedyś uwielbiałam krem tej firmy, z tłuszczem z norek, nazywał się Mustela. Używałam go jednak przy retinoidach, po ich odstawieniu zapychał oczywiście. Teraz chciałam sobie kupić ten sam krem do stosowania po peelingu kwasowym, ale w żadnym Rossmannie nie mogę znaleźć kosmetyków tej firmy.
Patryka odgrzebuję Twój post, bo kilka produktów z tej serii rzuciło mi się w oczy na doz .pl. Nie wiem czy znajdziesz tam akurat swój kremik, ale i tak daję znać
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 00:01   #2557
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

No i faktycznie zmienili skład aktywatora Avy z witaminą C. Teraz zamiast występować po wodzie, jest po glicerynie, a ekstrakt z a aceroli gdzieś na 6 miejscu, a nie na 4, jak było w starym składzie:/. Nie, że nowy jest zły, ale stary był zdecydowanie lepszy. Ot co.
Ciekawe, jak i inne sera.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 07:45   #2558
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, jeśli była tutaj taka dyskusja to mnie odeślijcie - przeglądam ten wątek i poprzednią część jednocześnie i mam już oczopląs

Czy któraś z Was używa podkładów/pudrów mineralnych typu EDM, Anabelle itp? Czy ewentualnie jakichś innych a godnych polecenia, na skórze spełniającej kryteria z tytułu wątku?
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 14:09   #2559
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli była tutaj taka dyskusja to mnie odeślijcie - przeglądam ten wątek i poprzednią część jednocześnie i mam już oczopląs

Czy któraś z Was używa podkładów/pudrów mineralnych typu EDM, Anabelle itp? Czy ewentualnie jakichś innych a godnych polecenia, na skórze spełniającej kryteria z tytułu wątku?
Ja używałam Anabelle Minerals. Kiedy przysłali mi próbki byłam zachwycona. Jak używam zwykłego podkładu to po przyjściu z pracy praktycznie nie ma już po nim śladu, a Anabelle mi się trzymał calutki dzień i krycie było świetne. Jednak jak kupiłam pełnowymiarowe opakowanie i zaczęłam używać go regularnie to już tak wcale nie było, znikał w ciągu dnia tak samo jak inne podkłady. Nie wiem czy ich próbki są lepsze jakościowo czy o co chodzi
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 14:29   #2560
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli była tutaj taka dyskusja to mnie odeślijcie - przeglądam ten wątek i poprzednią część jednocześnie i mam już oczopląs

Czy któraś z Was używa podkładów/pudrów mineralnych typu EDM, Anabelle itp? Czy ewentualnie jakichś innych a godnych polecenia, na skórze spełniającej kryteria z tytułu wątku?
Używałam kilku rżznych marek przez trzy lata, ale rok temu miałam kryzys minerałowy- jest wątek pod takim tytułem, jak jesteś ciekawa, to poczytaj, na co najczęściej się tam narzeka. Dałam sobie spokój, miała to być przerwa, ale wyszło, że już rok nie używam i nie zamierzam do nich wracać.

Minerały nie są idealne, maja swoje wady. Mnie najbardziej rozczarowało to, że wcale nie dawały naturalnego efektu. Czy podkład silikonowy, czy mineralny - i tak było widać, że mam coś na twarzy, bynajmniej nie był to efekt no make-up make-up. Poza tym minerały podkreślały u mnie świecenie się skóry i nie dało się ich nałożyć na filtr, a ponieważ się filtruję, to to przypieczętowało decyzję, że idą w odstawkę.
Co do marek, to nie widziałam dużej różnicy, ale ja nie szukałam nigdy dużego krycia - a tutaj marki mocno się różnią.
Plusem jest na pewno duży wybór kolorów, zwłaszcza dla bladych osób.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 07:43   #2561
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Używałam kilku rżznych marek przez trzy lata, ale rok temu miałam kryzys minerałowy- jest wątek pod takim tytułem, jak jesteś ciekawa, to poczytaj, na co najczęściej się tam narzeka. Dałam sobie spokój, miała to być przerwa, ale wyszło, że już rok nie używam i nie zamierzam do nich wracać.

Minerały nie są idealne, maja swoje wady. Mnie najbardziej rozczarowało to, że wcale nie dawały naturalnego efektu. Czy podkład silikonowy, czy mineralny - i tak było widać, że mam coś na twarzy, bynajmniej nie był to efekt no make-up make-up. Poza tym minerały podkreślały u mnie świecenie się skóry i nie dało się ich nałożyć na filtr, a ponieważ się filtruję, to to przypieczętowało decyzję, że idą w odstawkę.
Co do marek, to nie widziałam dużej różnicy, ale ja nie szukałam nigdy dużego krycia - a tutaj marki mocno się różnią.
Plusem jest na pewno duży wybór kolorów, zwłaszcza dla bladych osób.
Ja dodam od siebie jeśli można że u mnie minerały wchodziły w pory .. Baaaaardzo i podkreślały najmniejsze nawet przesuszenie tak że wyglądałam jakbym wysypała na siebie tonę pudru ryżowego

Staram sie teraz po prostu używać czegoś mało kryjącego , efekt lepszy .
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-26, 08:18   #2562
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi

Zamówiłam parę próbek, z pixie, tam jakoś najwięcej potencjalnie pasujących mi odcieni udało się namierzyć - w tym tygodniu będą testy. Nie potrzebuję jakiegoś gigantycznego krycia, bardziej ujednolicenia, stąd pomysł z minerałami.
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 15:42   #2563
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli była tutaj taka dyskusja to mnie odeślijcie - przeglądam ten wątek i poprzednią część jednocześnie i mam już oczopląs

Czy któraś z Was używa podkładów/pudrów mineralnych typu EDM, Anabelle itp? Czy ewentualnie jakichś innych a godnych polecenia, na skórze spełniającej kryteria z tytułu wątku?
ja uzywam annabelle

całkiem je lubie ale szybko się po nich świecę, jednak moja cera świeci się po wszystkim
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 17:18   #2564
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ja dodam od siebie jeśli można że u mnie minerały wchodziły w pory .. Baaaaardzo i podkreślały najmniejsze nawet przesuszenie tak że wyglądałam jakbym wysypała na siebie tonę pudru ryżowego

Staram sie teraz po prostu używać czegoś mało kryjącego , efekt lepszy .
To dziwne, jak różne mogą być efekty przy pozornie tych samych problemach. U mnie miałyby w co włazić, bo rozszerzonych porów mam dużo, ale jedynie je po jakimś czasie podkreślały, ale nie zbierały się w środku, za to dzieje mi się tak przy filtrach aptecznych Vichy i LRP.

Generalnie wg mnie minerały są dla osób, które z jakichś powodów potrzebują/chcą się malować, ale nie chcą silikonowych podkładów. Na pewno nie nazwałabym ich niewidzialnym makijażem czy drugą skórą, jak to je reklamują. To jest w dalszym ciągu makijaż i wygląda jak ... makijaż. Mnie ten efekt widocznej warstwy na skórze bardzo przeszkadzał, ale jak pokazywałam zdjęcia na forum mineralnym, to dziewczyny uznawały, że to nie jest tapeta, więc widocznie jestem przeczulona w tej kwestii.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 17:30   #2565
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To dziwne, jak różne mogą być efekty przy pozornie tych samych problemach. U mnie miałyby w co włazić, bo rozszerzonych porów mam dużo, ale jedynie je po jakimś czasie podkreślały, ale nie zbierały się w środku, za to dzieje mi się tak przy filtrach aptecznych Vichy i LRP.

Generalnie wg mnie minerały są dla osób, które z jakichś powodów potrzebują/chcą się malować, ale nie chcą silikonowych podkładów. Na pewno nie nazwałabym ich niewidzialnym makijażem czy drugą skórą, jak to je reklamują. To jest w dalszym ciągu makijaż i wygląda jak ... makijaż. Mnie ten efekt widocznej warstwy na skórze bardzo przeszkadzał, ale jak pokazywałam zdjęcia na forum mineralnym, to dziewczyny uznawały, że to nie jest tapeta, więc widocznie jestem przeczulona w tej kwestii.
tu się zgodzę, bo jak mam makijaz mineralny to jednak widac że mam coś na twarzy nie jest to na pewno "druga skóra "
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 20:14   #2566
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To dziwne, jak różne mogą być efekty przy pozornie tych samych problemach. U mnie miałyby w co włazić, bo rozszerzonych porów mam dużo, ale jedynie je po jakimś czasie podkreślały, ale nie zbierały się w środku, za to dzieje mi się tak przy filtrach aptecznych Vichy i LRP.

Generalnie wg mnie minerały są dla osób, które z jakichś powodów potrzebują/chcą się malować, ale nie chcą silikonowych podkładów. Na pewno nie nazwałabym ich niewidzialnym makijażem czy drugą skórą, jak to je reklamują. To jest w dalszym ciągu makijaż i wygląda jak ... makijaż. Mnie ten efekt widocznej warstwy na skórze bardzo przeszkadzał, ale jak pokazywałam zdjęcia na forum mineralnym, to dziewczyny uznawały, że to nie jest tapeta, więc widocznie jestem przeczulona w tej kwestii.
( czytałam Twoją recenzję filtru Vichy) a mi on właśnie w nic nie wchodził. Ogólnie fajnie się sprawdza, zasycha po 10 minutach.
Minerały u mnie były też bardzo widoczne. Najmniej podkładowy podkład jaki mam to mac face and body no ale jakieś tam silikony ma, jest też minimalnie kryjący więc nie pomoże za wiele ukryć. Ja się zakochałam i narazie nic nie testuje.
Używasz w tej chwili jakiegoś podkładu?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 20:57   #2567
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Używasz w tej chwili jakiegoś podkładu?
Nie, od roku nie używam. Mój zestaw na dzień to filtr Pharmaceris, puder matujący, róż. W trakcie dnia bibułki Inglota, które polubiłam tak, że nie umiem z nich zrezygnować, a lepiej byłoby ich nie używać, bo zbierają jednak filtr.
Jedynie puder transparentny zmieniłam na barwiony, bo jednak razem z dużą ilością również białego filtra dawał niezdrowy efekt.
Teraz szukam serum albo czegoś równie lekkiego, co może bym mogła nawet upchnąć pod filtr.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 21:33   #2568
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja pod filtr upycham serum z granata z Alterra, sprawdzało się to zimą. Zobaczymy jak będzie latem ( zimą mam cerę suchą)
Kupiłam też serum z orchideą, fajne choć gdy wydenkuje wrócę do mojego super aqua.
Sprawdzę filtr o którym piszesz, jak narazie poza tymi z górnej półki używałam tylko vichy i muszę przyznać że jest ok.chociaż najlepsze filtry ma shiseido...jednak cena... Filtr dtarczz mi na ok3 tyg więc cena też jest istotna.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 23:04   #2569
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, od roku nie używam. Mój zestaw na dzień to filtr Pharmaceris, puder matujący, róż. W trakcie dnia bibułki Inglota, które polubiłam tak, że nie umiem z nich zrezygnować, a lepiej byłoby ich nie używać, bo zbierają jednak filtr.
Jedynie puder transparentny zmieniłam na barwiony, bo jednak razem z dużą ilością również białego filtra dawał niezdrowy efekt.
Teraz szukam serum albo czegoś równie lekkiego, co może bym mogła nawet upchnąć pod filtr.
faktycznie takie dobre te bibułki bo czasem tez uzywam, wyrózniają się czyms od innych?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-26, 23:15   #2570
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, od roku nie używam. Mój zestaw na dzień to filtr Pharmaceris, puder matujący, róż. W trakcie dnia bibułki Inglota, które polubiłam tak, że nie umiem z nich zrezygnować, a lepiej byłoby ich nie używać, bo zbierają jednak filtr.
Jedynie puder transparentny zmieniłam na barwiony, bo jednak razem z dużą ilością również białego filtra dawał niezdrowy efekt.
Teraz szukam serum albo czegoś równie lekkiego, co może bym mogła nawet upchnąć pod filtr.
Co ja bym dała, żeby takiego zestawu używać tak to muszę się użerać z ciastem
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 06:34   #2571
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
faktycznie takie dobre te bibułki bo czasem tez uzywam, wyrózniają się czyms od innych?
Tak są tak samo dobre jak te z Shiseido np a mają przyjazną cenę. Bardzo dobry produkt
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 06:55   #2572
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hmmm najadłam się wczoraj strachu po masce miałam tak bordową/czerwoną twarz i tak wolno schodziło, że się przeraziłam. Musiałam przesadzić ze składnikami aktywnymi. Jakieś uczulenie/poparzenie, maksymalnie rozgrzana, już po prostu myślalam, że dzisiaj juz rumienia nie ma (leciutki) i lekkie pieczenie/mrowienie. Nic nie nakładam na twarz ze strachu (rano HA z wiesiołkiem) żeby nic nie odżyło. Nie jest wysuszona skorupa, więc to nie poparzenie, ale jakaś reakcja alergiczna. Macie jakieś rady czym teraz traktować twarz? oczywiście przez parę dni.
Nie mam w domu filtra więc dziś grzecznie lecę po Pharmaceris i zabezpieczam fejsa przed słońcem. Czy to ten Pharmaceris polecacie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...wa-wersja.html
Normalnie wieczór grozy
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 08:51   #2573
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hmmm najadłam się wczoraj strachu po masce miałam tak bordową/czerwoną twarz i tak wolno schodziło, że się przeraziłam. Musiałam przesadzić ze składnikami aktywnymi. Jakieś uczulenie/poparzenie, maksymalnie rozgrzana, już po prostu myślalam, że dzisiaj juz rumienia nie ma (leciutki) i lekkie pieczenie/mrowienie. Nic nie nakładam na twarz ze strachu (rano HA z wiesiołkiem) żeby nic nie odżyło. Nie jest wysuszona skorupa, więc to nie poparzenie, ale jakaś reakcja alergiczna. Macie jakieś rady czym teraz traktować twarz? oczywiście przez parę dni.
Nie mam w domu filtra więc dziś grzecznie lecę po Pharmaceris i zabezpieczam fejsa przed słońcem. Czy to ten Pharmaceris polecacie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...wa-wersja.html
Normalnie wieczór grozy
tak, właśnie ten, ew. możesz kupić ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html

na mojej twarzy zachowuje się tam samo, więc nie ma, co przepłacać.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 08:57   #2574
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A Iwostin Solecrim 50+ ktos coś wie?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 09:01   #2575
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja nie wiem, czy robie cos zle, czy mam kijowy filtr, czy klade za duzo ale zbiera mi sie w placki, roluje, klei niemilosiernie, no szlag trafia

Wysłano z
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 09:08   #2576
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, czy robie cos zle, czy mam kijowy filtr, czy klade za duzo ale zbiera mi sie w placki, roluje, klei niemilosiernie, no szlag trafia

Wysłano z
Mi przy reaplikacji też sie cAsami roluje. Jakiego filtra używasz?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 09:48   #2577
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cześć, mam pytanie/prośbę o pomoc.

Otóż chciałabym by moja tłusta cera z trądzikiem jakoś bardziej znośna była. Do tej pory wyłoniłam sobie 3 kremy na dzień (Brawa Siarkowa moc matująca i nawilżająca, Bioderma Pore Refiner), które dobrze na mnie działają, ale schody się zaczynają gdy chce użyć czegoś na noc przeciwzmarszczkowego i nawilżającego. Kremy przeciwzmarszczkowe z reguły bardziej mnie natłuszczają niż nawilżają, albo po kilku dniach stosowania mnie zapychają.

Myślałam więc o ofercie biochemii urody by kupić sobie żel hialuronowy oraz jakiś olejek, ale nie wiem który/które będą lepsze dla cery tłustej/trądzikowej i jednocześnie by zapobiegać zmarszczkom. Czy mieszanie dwóch olei nie zmienia ich właściwości ? Myślałam też o aptecznych kremach na noc, ale są one za 40-50zł lub więcej (nawet do 100zł), a boję się, że efekt będzie taki jak po drogeryjnych przeciwzmarszczkowych/nawilżających.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 11:00   #2578
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Mi przy reaplikacji też sie cAsami roluje. Jakiego filtra używasz?
Lirene z linku Lachezis

Wysłano z
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 11:07   #2579
DagaRaga
Przyczajenie
 
Avatar DagaRaga
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań i okolice
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

jak o problematycznej to spytam o cos na naczynka - uda mi sie pozbyc problemu do lata?
DagaRaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 11:26   #2580
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez DagaRaga Pokaż wiadomość
jak o problematycznej to spytam o cos na naczynka - uda mi sie pozbyc problemu do lata?
Nie mam naczynek, natomiast mam zaczerwienioną skórę (tam gdzie moje pory są najbardziej rozszerzone) i używałam na to kremy Pharmaceris z serii N. Po miesiącu rumień mi prawie całkowicie zszedł. Nie wiem jak Tobie pomoże.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.