Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 21:14   #1
xblueeyesx
Raczkowanie
 
Avatar xblueeyesx
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 51
Unhappy

Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.


Witam was drogie wizażanki, piszę do was, ponieważ nie mam z kim o tym pogadać a jest to krępujący temat.

Jak w tytule chodzi o wzdęcia.

Mam 21 lat, 66kg i 170cm wzrostu o ile to ważne...
Wzdęcia towarzyszą mi cały dzień. Mam cały czas duże brzucho mimo, iż nie jestem gruba. Codziennie tylko bulgotanie w brzuchu i takie warknięcia...

To jest wstydliwe, ponieważ czasem w szkole tak mi brzuch się gazami napełni, że nie mogę z tym nic zrobić! Nawet espumisan zawodzi.

Odżywiam się zdrowo, nie jem jakoś specjalnie często fast foodów. Czasem się zdarza ale to rzadkość. Przyznam się sportu nie uprawiam. Czy to może być powód? Wypróżniam się codziennie, systematycznie 2-3 razy dziennie. Jem systematycznie co 2-3 godziny. Nawet gdy trzymalam dietę, 3 tygodnie jechałam na zdrowej żywności wzdęcia nie ustąpiły, nawet po zjedzeniu zwykłej sałatki!!

Kobietki czy to coś poważnego? Wielu lekarzy uważa, że to normalne ale ja znam swoje ciało i nie mam pojęcia o co chodzi

Pomocy!!:pr osi:
xblueeyesx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:16   #2
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

To może być wszystko. Od Zespołu Jelita Drażliwego, przez nie trawienie laktozy aż po problemy z jajnikami. Zgłoś się do internisty i na dodatkowe badania
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:53   #3
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

może nie tolerujesz laktozy
wyeliminuj nabiał z jadlospisu i sprawdź,czy dalej masz wzdjęcia
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 22:13   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Cytat:
Napisane przez xblueeyesx Pokaż wiadomość
Witam was drogie wizażanki, piszę do was, ponieważ nie mam z kim o tym pogadać a jest to krępujący temat.

Jak w tytule chodzi o wzdęcia.

Mam 21 lat, 66kg i 170cm wzrostu o ile to ważne...
Wzdęcia towarzyszą mi cały dzień. Mam cały czas duże brzucho mimo, iż nie jestem gruba. Codziennie tylko bulgotanie w brzuchu i takie warknięcia...

To jest wstydliwe, ponieważ czasem w szkole tak mi brzuch się gazami napełni, że nie mogę z tym nic zrobić! Nawet espumisan zawodzi.

Odżywiam się zdrowo, nie jem jakoś specjalnie często fast foodów. Czasem się zdarza ale to rzadkość. Przyznam się sportu nie uprawiam. Czy to może być powód? Wypróżniam się codziennie, systematycznie 2-3 razy dziennie. Jem systematycznie co 2-3 godziny. Nawet gdy trzymalam dietę, 3 tygodnie jechałam na zdrowej żywności wzdęcia nie ustąpiły, nawet po zjedzeniu zwykłej sałatki!!

Kobietki czy to coś poważnego? Wielu lekarzy uważa, że to normalne ale ja znam swoje ciało i nie mam pojęcia o co chodzi

Pomocy!!:pr osi:
ja bym powiedziala, ze masz alergie pokarmowa.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 01:58   #5
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

tez tak mialam wlaczajac w to kilka innych, powazniejszych dolegliwosci i po gastroskopii okazalo sie ze mam nadzerke w zoladku.
wiec marsz do gastrologa. bez badan nic nie beedzie wiadomo, moze taka twoja uroda a moze jestes chora. na pewno trzeba to sprawdzic.
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 07:48   #6
baobabka
Zadomowienie
 
Avatar baobabka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 996
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Ja niedawno z podobnymi objawami uzyskałam diagnozę zespołu jelita nadwrażliwego. Ale może być to oczywiście coś zupełnie innego, czego my i tak nie zdiagnozujemy przez internet- zapraszam do gastrologa
__________________
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Małżeństwo nie gwarantuje posiadania męża.
baobabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 14:09   #7
Angouleme_
Raczkowanie
 
Avatar Angouleme_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 103
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Zrób sobie badania. Zacznij od lekarza rodzinnego, jak zbagatelizuje, to idź do innego. Wybierz się również do alergologa i zrób testy na to, co jesz. Możesz mieć uczulenie na laktozę (w tym przypadku, musiałabyś jeść i pić mleko kozie, ma nieco inny skład, niż krowie, ale jest bardzo smaczne, serki również, niestety, takie produkty są droższe), na wołowinę, na zboża w pieczywie (żyto, pszenicę), na owoce cytrusowe. Żywność, o której wspomniałaś może być zdrowa, ze sprawdzonych źródeł, bez żadnych ulepszaczy itp., ale jeśli zawiera składniki, których Twój organizm nie toleruje, to jedzenie ich nie zlikwiduje problemu. Badania mogą potwierdzić lub wykluczyć również celiakię i jelito drażliwe. Być może będzie konieczność zrobienia gastroskopii (i/lub kolonoskopii). Wszystko ustalicie Ty i lekarz, więc się nie sugeruj moim postem.
Angouleme_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 15:26   #8
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Spróbuj najpierw zaopatrzyć się w laktazę - dziewczyny mówią o eliminacji mleka - nie jest to potrzebne, bo enzym w kapsułkach jest do kupienia w aptekach i naprawdę pomaga

Mam to samo co Ty - staram się nigdy nie być głodną, nie pije napojów gazowanych, mleko pije tylko po uprzednim wzięciu enzymu, niestety czasem burczy tak, że nie wiem skąd i dlaczego no i.. unikam wtedy wyjść z domu, nawet do szkoły.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:02   #9
o Kasia o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 474
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Od dawna tak masz? Bo mnie męczyło takie bulgotanie i wzdęcia przez prawie dwa miesiące, a wystarczyło, że wzięłam sobie NO-SPA, przeszło i nigdy nie wróciło. Ewentualnie może zbyt mało się ruszasz.
Niewątpliwie, jeżeli długo Ci się tak utrzymuje, powinnaś koniecznie pójść do lekarza i zrobić badania
__________________
Moje postanowienia na 2012 rok:
-zapuszczam włosy,
-dbam o figurę i zdrowo się odżywiam,
-zacznę ćwiczyć.

Zapisali.pl - blog pisany z moim Tż . O wspólnym życiu i perypetiach
o Kasia o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 23:08   #10
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
To może być wszystko. Od Zespołu Jelita Drażliwego, przez nie trawienie laktozy aż po problemy z jajnikami. Zgłoś się do internisty i na dodatkowe badania


Ja też tak mam niestety... ale nigdy gdy się ruszam , tylko jak siedzę , stoję, i co najlepsze: panuje cisza.. Ostatnio miałam tak na zajęciach i musiałam zapewniać, że wcale nie jestem głodna ;p
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 13:37   #11
xblueeyesx
Raczkowanie
 
Avatar xblueeyesx
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 51
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Dziękuje wam wszystkim za odpowiedzi... normalnie coraz bardziej się zaczynam bać, że coś wykaże. A gastroskopii boję się strasznie... się nasłuchałam o tym

Póki co spróbuję nie jeść nabiału. Może coś się poprawi. A za 2 tygodnie do lekarza. Niestety studiuję w innym mieście i nie mam możliwości zrobić tego wcześniej. Zresztą walczę z tym tyle czasu, że 2 tygodnie mnie nie zbawią..
xblueeyesx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 13:52   #12
Angouleme_
Raczkowanie
 
Avatar Angouleme_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 103
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Będzie dobrze. Badanie rzeczywiście jest nieprzyjemne, ale pamiętaj, że robisz to dla swojego zdrowia. Na pociechę można powiedzieć, że nie wymaga ono pobytu w szpitalu ani jakiejś wielkiej głodówki i trwa zaledwie parę minut.
Zdrowie masz tylko jedno i warto o nie dbać. Im szybciej dowiesz się, co Ci dolega, tym szybciej zaczniesz leczenie i wrócisz do formy.
P.S. Jeśli masz możliwość i środki finansowe, zadzwoń do przychodni czy gdzie tam jesteś umówiona i zapytaj o znieczulenie. Do takiego badania mogą Cię uśpić.
Angouleme_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 11:01   #13
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Xblueeyesx, doskonale wiem co czujesz, przez cały okres w szkole męczyłam się ze wzdęciami, chociaż nigdy nie wiedziałam że to właśnie ta przypadłość. Wszelkie wyjazdy i aktywność fizyczna sprawiały mi ogromne problemy. Czułam że jestem cała nabita gazami, czasem bolało mnie, ze stresu nie byłam w stanie wypróżnić się przed podróżą i tak dyskomfort rósł. Ostatnio zaczęłam używać wspomniany espumisan i na razie mi pomaga. Na domiar złego mam boreliozę i moje problemy podwajają się, bo jestem aktualnie na terapii antybiotykowej. Na szczęście lekarz zapewnił mnie że mogę łączyć antybiotyk z espumisanem. Koniecznie idź do lekarza, a jak musisz przełożyć tę wizytę to może spróbuj zwiększyć dawkę leku. W aptece proponowali mi espumisan max, ale mnie na razie wystarcza ten zwykły.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 12:47   #14
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Dziewczyny a próbowałyście po prostu zmienić dietę?

Wyeliminować produkty ciężkostrawne i powodujące wzdęcia?
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 17:35   #15
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Jeśli chodzi o mnie to nie potrafię być na diecie.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 11:19   #16
xblueeyesx
Raczkowanie
 
Avatar xblueeyesx
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 51
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

No więc witam po długiej przerwie. Po 5 list, mam się umówić na gastroskopię mam już skierowanie. Lekarz zalecił ją a nie kolonoskopię jak myślałam, bo przewiduje nietolerancję na laktozę..

Od prawie dwóch miesięcy jestem na diecie. Oprócz zdrowego jedzenia i schudnięcia 7 kilo wzdęcia nie ustały. Na razie mam zalecone nie jeść produktów mlecznych, w ogóle nabiału do czasu badania.
Lekarz przepisał mi leki na "bóle brzucha", których nie mam ale cóż... 90zł poszło w d***.


Jak tylko będę po badaniu dam znać, bo wiem że są inni którzy też z tym się borykają. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi
xblueeyesx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 18:58   #17
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Koniecznie napisz co Ci zdiagnozowali. A co do tych wzdęć, to próbowałaś coś na nie?
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 21:33   #18
Salalina
Rozeznanie
 
Avatar Salalina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 783
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Mi też to wygląda na Zespół Jelita Drażliwego. Co ciekawe gazy są w tym przypadku reakcją somatyczną - co oznacza, że z jelitami wszystko jest w porządku, a źródło ich złej pracy tkwi w głowie - to reakcja na stres. Czy masz nasilone objawy po stresującym dniu?
__________________
Keep movin!
Salalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 22:08   #19
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

też mam problem z "gadającym brzuchem" w ogóle przygody ze swoim brzuchem mam od kilku lat, zaczęło się od bólów, na które pani doktor ciągle dawała mi smectę, później stwierdziła, że wymyślam miałam robione usg jamy brzusznej, ale nic nie wyszło.. bóle nie są jakieś silne, ale jednak jest to dość męczące. tak samo jest z burczeniem i tym podobnymi odgłosami wydawanymi przez moje wnętrzności tż się śmieje, ale dla mnie to strasznie niekomfortowe.. brałam esmpumisan, jadłam activię i na nic mi się to nie zdało.. chyba też będę musiała się przejść do gastrologa, chociaż jeden z lekarzy u którego kiedyś byłam podejrzewał nadwrażliwość na laktozę (po większych ilościach produktów mlecznych jest mi niedobrze), powiedział tylko żebym ograniczyła mleko, jogurty itp i żyła z gadającym brzuchem
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 11:18   #20
Ulka99
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Początkowo w działaniu na wzdęcia przydatny jest espumisan, ale jeśli wzdęcia są nieustające, bóle nie są powiązane z miesiączką trzeba się udac do lekarza. Najczęściej okazuje się - nawet jak już jesteśmy dorośli, że nasz organizm czegoś nie toleruje. Ja szczęsliwie zaczęłam i skończyłam na espumisanie.
Ulka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 21:28   #21
paulinne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Moja siostra też tak miała, cały czas źle się czuła - wzdęta, zrobiła badania, okazało się że choruje na celiakię- zaburzenia trawienia z powodu nietolerancji glutenu. Czyli wzdęcia powodowało wszystko co miało mąkę - musiała wyeliminować pieczywo ciasta wszystko co moze miec odrobinę nawet mąki, nawet sos nie może być zagęszczony łyżką mąki bo to już powoduje u niej wzdęcie, jest na diecie bezglutenowej i jeśli nie zje niczego to nie ma żadnych wzdęć. To jest ostatnio dość często spotykana choroba, być może u Ciebie to też właśnie to.
paulinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 20:05   #22
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Zgadzam się z Ulką, espumisan jest wyrobem medycznym który ma nam ułatwić życie, jeśli nie pomaga nawet zwiększona dawka, to może oznaczać inne poważniejsze problemy układu pokarmowego.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 12:38   #23
Ulka99
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

KMiło że ktoś podziela moje zdanie. Po prostu nie uznaje tego aby pędzić do lekarza z byle powodu. Trzeba chwile poobserwowac co dzieje sie z organizmem aby wiedziec co powiedziec lekarzowi. Mozna probowac wspomagania sie tak jak wspomnialysmy espumisanem, ale wiadomo, ze nie mozna zyc z problemem nieustannie jesli po stosowaniu preparatow nic sie nie zmienia i nie pomaga. Niestety - czesto sie s z tym spotykam, ze lekarzom trzeba sugerowac pewne metody dzialania jeli chodzi o zastowanie diagnozy.
Ulka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:37   #24
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Ja tak miałam w przypadku mononukleozy a i tak lekarz nie uwierzył, potem w szpitalu zdiagnozowano: mononukleozę. Dlatego warto znać swój organizm, wiedzieć co mu szkodzi. Pamiętać co się próbowało z tym zrobić, i na wizycie nie zapomnieć przekazać lekarzowi wszystkich informacji o swoim zdrowiu.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 00:23   #25
xblueeyesx
Raczkowanie
 
Avatar xblueeyesx
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 51
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Właśnie gastroskopię mam mieć wykonywaną pod kątem celiakli? (Nie wiem czy oby na pewno dobrze napisałam :P)

Byłam pewna, że będzie to kolonoskopia. No ale, od czegoś trzeba zacząć. Może być tak, że na gastro moja przygoda się nie skończy.

Aktualnie na wzdęcia (kiedy zjem coś co wiem, że na pewno je silne spowoduje) biorę degasin. Muszę przyznać, że naprawdę pomaga.

Częściej biegunki i bóle brzucha mam przy silnym stresie. Np. przed lotem samolotem, egzaminami itp. ale to chyba normalne?

Najgorzej jest w lato, człowiek zwykle pokazuje się na plaży Inne dziewczyny wcinają co popadnie i cieszą się płaskim brzuchem a ja cokolwiek zjem mam balonika i sterczy mi brzucho eh
xblueeyesx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 14:12   #26
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Cytat:
Napisane przez xblueeyesx Pokaż wiadomość
Właśnie gastroskopię mam mieć wykonywaną pod kątem celiakli? (Nie wiem czy oby na pewno dobrze napisałam :P)

Byłam pewna, że będzie to kolonoskopia. No ale, od czegoś trzeba zacząć. Może być tak, że na gastro moja przygoda się nie skończy.

Aktualnie na wzdęcia (kiedy zjem coś co wiem, że na pewno je silne spowoduje) biorę degasin. Muszę przyznać, że naprawdę pomaga.

Częściej biegunki i bóle brzucha mam przy silnym stresie. Np. przed lotem samolotem, egzaminami itp. ale to chyba normalne?

Najgorzej jest w lato, człowiek zwykle pokazuje się na plaży Inne dziewczyny wcinają co popadnie i cieszą się płaskim brzuchem a ja cokolwiek zjem mam balonika i sterczy mi brzucho eh
Celiakii Ja choruję na to od ponad 4 latach Nie jest to taki AŻ straszne Najgorszy pierwszy miesiąc, żeby przyzwyczaić się do tego, że nie możesz jeść nic z mąką:P A później to luz
Co do gastro, to mi gastroskopia nie wykazała nic. Dopiero zwykłe badanie krwi
__________________
Lubimy Czytać




Edytowane przez WampLady
Czas edycji: 2012-11-04 o 14:13
WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 21:06   #27
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

a ja od 4 dni nie jem nic mlecznego i jest lepiej co prawda dalej coś powarkuje, jednak jest to dużo rzadsze. jeszcze z tydzień postaram się zachować dietę, a później wybiorę się z wizytą do lekarza
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 09:04   #28
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Ale gastroskopię to chyba nie pod kątem celiakii...? Celiakia to przecież choroba jelita cienkiego, gdzie kosmki po prostu są niszczone. Do tego wykonuje się biopsję jelita lub połyka specjalną kapsułkę z kamerką. Aby wykryć celiakię można rozpocząć od badania krwi, to na pewno była by lepsza droga. Ja swoją drogą też mam problemy z brzuchem. Najbardziej przeszkadza mi to, że jak mi się chce do ubikacji lub "wygazować" to mnie brzuch boli, a wiadomo że czasem po prostu nie ma gdzie...
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 10:04   #29
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

Jakis czas temu dotkna mnie podobny problem, choc nie bylo az tak ostro, jak w Twoim przypadku. Zdiagnozowalam u siebie kandydoze przewodu pokarmowego (candida), po czym przeszlam na przeciwgrzybiczna/oczyszczajaca diete i problem mina jak reka odjal. Przede mna jeszcze dluga droga, ale juz teraz podziwiam coraz to nowe efekty
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 10:27   #30
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Ciągłe wzdęcia - dokuczliwy problem.

czym charakteryzuje się candida? Jakie są jej objawy? Swoją drogą nie robi wam się przykro czytając o tych wszystkich chorobach? A podobno w dzisiejszych czasach jest prościej i łatwiej... ech.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-12 11:23:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.