Dzieci a filmy i bajki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-28, 11:31   #31
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie - w jakim wieku pozwoliłybyście swojemu dziecku obejrzeć... Kevina samego w domu? Piratów z Karaibów?
A jak wyglądają u was bajki: kucyki pony, monster high, dragon ball, tom and jerry, kaczor donald?
Pytam z ciekawości zastanawiam się jak rozwiązujecie sprawę ograniczania dziecku telewizora i jakie rzeczy na danym etapie pozwalacie mu oglądać
Moja córka (nieco ponad 3 latka) nie ogląda jeszcze filmów, podejrzewam, że nie zrozumiała by, a ja ogólnie jestem wrogiem przesiadywania przed telewizorem. Nie pamiętam kiedy ostatnio włączałam telewizor

Oglądamy bajki, pod tym względem fajny jest kanał mini-mini, jest tam raczej niewiele bajek niestosownych dla 3-latków, czasem jakiś film dla dzieci animowany typu "Barbie i magiczne baletki". Bajki pozwalam oglądać odkąd ma 2,5 roku, zaczęło się podczas mojej choroby jak nie mogłam wstać aby bawić się z dzieckiem no i trzeba było coś robić żeby dziecko nie kwiczało z nudów. Był chwilowy etap gdzie chciała oglądać nałogowo, najlepiej cały dzień jakby jej pozwolić, ale przeszło, teraz oglądamy sporadycznie, nawet rzadziej niż 1 dziennie.

Z tych wymienionych przez ciebie córka zna kucyki i kaczora, reszta mi się albo nie podoba, albo się dla niej nie nadaje.

Co do ograniczania dostępu do telewizora "jak to zrobić" - normalnie, mówisz nie, wyłączasz i koniec. Moje młodsze dziecko na razie nie ma prawa nic oglądać, uważam, że jest za mały, dla mnie bajki to co najmniej od ukończonych dwóch lat, wcześniej wyrządza to więcej szkody niż pożytku - w rozwoju dziecka, rozwoju gałki ocznej, umiejętności koncentracji itd.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 12:04   #32
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Ja z tych co tv mają cały czas włączone.
Ale od jakiegoś czasu moje dziecko zaczęło samo wyłączać tv
W sumie to dokąd nie mamy Mini Mini
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 20:34   #33
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie - w jakim wieku pozwoliłybyście swojemu dziecku obejrzeć... Kevina samego w domu? Piratów z Karaibów?
A jak wyglądają u was bajki: kucyki pony, monster high, dragon ball, tom and jerry, kaczor donald?
Kevin samego w domu - 8 l. oglądał w tym roku pierwszy raz,
11 l. widział kiedyś
Piraci z Karaibów - oglądali w tym roku, po angielsku, tylko starszy rozumiał, młodszych znudziło

kucyki pony, monster high, dragon ball - nie znają

tom and jerry, kaczor donald - na youtubie oglądają

nie mam telewizora z anteną, oglądają nagrane bajki:
był sobie człowiek, było sobie życie ..., jaś fasola, hotel zacisze, opowieści biblijne, zaczarowany ołówek, bolek i lolek
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 09:46   #34
ermety
Raczkowanie
 
Avatar ermety
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 51
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Jesli chodzi o Kevina to myślę, że 7 lat to bedzie akurat, a bajki wiadomo - w każdym wieku.
ermety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 23:06   #35
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

A co myślicie o oglądaniu przez dzieci "starych dobrych bajek" przedstawiających tradycyjny podział ról? Taki na przykład kopciuszek, w którym książę zakochuje się dlatego, że dziewczyna pięknie wygląda (bez sukni i pantofelka już jej nie poznaje ) i ratuje biedną bezradną sierotkę z rąk złej macochy? Sama bardzo lubiłam tę bajkę i nie wpłynęła jakoś szczególnie na moje postrzeganie świata, ale spotkałam się z opiniami, że takie bajki kreują u dziewczynek poczucie, że są zależne od innych a chłopcom wmawiają, że nie ma u nich miejsca na słabości.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 06:11   #36
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
A co myślicie o oglądaniu przez dzieci "starych dobrych bajek" przedstawiających tradycyjny podział ról? Taki na przykład kopciuszek, w którym książę zakochuje się dlatego, że dziewczyna pięknie wygląda (bez sukni i pantofelka już jej nie poznaje ) i ratuje biedną bezradną sierotkę z rąk złej macochy? Sama bardzo lubiłam tę bajkę i nie wpłynęła jakoś szczególnie na moje postrzeganie świata, ale spotkałam się z opiniami, że takie bajki kreują u dziewczynek poczucie, że są zależne od innych a chłopcom wmawiają, że nie ma u nich miejsca na słabości.
Czytać, czytam. Niezależności mojej córki chyba nic nie zaszkodzi.
A oglądać sama nie chce. Ogólnie nie lubi "starych, dobrych bajek disnejowskich"- bo ich nie rozumie. I wiem dlaczego, skupiono sie tam na wspaniałej kresce a treść jest średnio zrozumiała dla współczesnego, małego dziecka.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 08:17   #37
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
A co myślicie o oglądaniu przez dzieci "starych dobrych bajek" przedstawiających tradycyjny podział ról? Taki na przykład kopciuszek, w którym książę zakochuje się dlatego, że dziewczyna pięknie wygląda (bez sukni i pantofelka już jej nie poznaje ) i ratuje biedną bezradną sierotkę z rąk złej macochy? Sama bardzo lubiłam tę bajkę i nie wpłynęła jakoś szczególnie na moje postrzeganie świata, ale spotkałam się z opiniami, że takie bajki kreują u dziewczynek poczucie, że są zależne od innych a chłopcom wmawiają, że nie ma u nich miejsca na słabości.
To była moja ulubiona bajka z dzieciństwa i nie widzę nic złego w "podziale ról". Po pierwsze ten podział się zmienił i dziecko nie jest głupie żeby się nie zorientować, po drugie przy takim podejściu człowiek potem by dziecku nie pokazywał żadnego filmu historycznego, bo jeszcze się dziecko nie wpasuje w nowoczesne wzorce

Nie czuję się zależna od innych, jestem z tych biorących sprawy w swoje ręce, więc jak widać ani Kopciuszek ani Księżniczka na ziarnku grochu, ani nawet Calineczka mi nie zaszkodziły, a był to zestaw moich ulubionych bajek
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-30, 14:45   #38
Marijuana
Raczkowanie
 
Avatar Marijuana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: krk/uk
Wiadomości: 110
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Moj syn od niemalze urodzenia oglada CBbeebies,tam nie ma nigdy reklam i bajki sa edukacyjne,ucza literek cyferek i takich tam wolalabym oczywiscie zeby zaczal dopiero w wieku 3lat,ale cuz poradzis,tatus jest maniakiem tv,wiec dzieć ma to w genach Czasem jeszcze dobrze oczu nie otworzy,a juz jest wolanie "baja!" . chociaz nie narzekam,bo nauczyl sie pare slowek dzieki temu,ze oglada. Za to innych programow nigdy nawet nie widzial,czasem jakis film jak Tz oglada ,ale maly jest raczej pochloniety zabawa i nie zwraca zbytnio uwagi,bo ma juz swoje ulubione bajki. moze corka,wda sie w mamusie i bedze ksiażkomaniakiem
__________________
Baby Big Boy 23.04.2012
Baby Girl 22.08.2013
Marijuana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 15:32   #39
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
A co myślicie o oglądaniu przez dzieci "starych dobrych bajek" przedstawiających tradycyjny podział ról? Taki na przykład kopciuszek, w którym książę zakochuje się dlatego, że dziewczyna pięknie wygląda (bez sukni i pantofelka już jej nie poznaje ) i ratuje biedną bezradną sierotkę z rąk złej macochy? Sama bardzo lubiłam tę bajkę i nie wpłynęła jakoś szczególnie na moje postrzeganie świata, ale spotkałam się z opiniami, że takie bajki kreują u dziewczynek poczucie, że są zależne od innych a chłopcom wmawiają, że nie ma u nich miejsca na słabości.
nie widze problemu

pamietam ze ja w wieku 6 lat ogladalam po wieczorynce groma w raju. z moja psychika wszystko ok.
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 16:50   #40
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Moja uwielbia Pingwiny z Madagaskaru, Peppę, Marta mówi. Jest jedna bajka przy której wykonuje się jakieś skoki itd. też lubi. Ale uważam że odkąd pojawił się brat i muszę mieć odrobinę czasu dla niego bajki idą w ruch za często

Ja pamiętam że w pierwszych klasach podstawówki oglądałam dostępne horrory, Predatora bałam się i oglądałam , że też moi rodzice na to pozwalali
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 20:06   #41
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

tom and jerry i strus pedziwiatr. nie lubie jak moja te bajki oglada.

kevina nie chce ogladac, boi sie scooby doo. wydaje mi sie ze trzeba po prostu wiedziec co dziecko lubi i czy np jest wrazliwe do tego stopnia ze ogladajac program przyrpdniczy o pingwinach nie bedzie jej sie snic wielka woda i ona sama na krze dydnajaca, bo nam sie tak zdarza

ogolnie filmy w ktorych jest duzy ladunek emocjonalny, podkreslony muzyka, jak np titanic jeszcze nie oglada, bo ma czas na placze za leonardo
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-31, 17:09   #42
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
A co myślicie o oglądaniu przez dzieci "starych dobrych bajek" przedstawiających tradycyjny podział ról? Taki na przykład kopciuszek, w którym książę zakochuje się dlatego, że dziewczyna pięknie wygląda (bez sukni i pantofelka już jej nie poznaje ) i ratuje biedną bezradną sierotkę z rąk złej macochy? Sama bardzo lubiłam tę bajkę i nie wpłynęła jakoś szczególnie na moje postrzeganie świata, ale spotkałam się z opiniami, że takie bajki kreują u dziewczynek poczucie, że są zależne od innych a chłopcom wmawiają, że nie ma u nich miejsca na słabości.
Wychowałam się na starych disneyowskich bajkach, gdzie księżniczki były piękne i bezradne. I nie miało to wpływu na moje życie, nie jestem od nikogo zależna.

A propo puściłam raz córce Bambii, znudził ją to po 5 minutach.
Oglądamy na mini mini cbeebies.
I zanim coś włączy umawiamy się ile bajek obejrzy i jak mówię, że to ostatnia to ostatnia.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 00:00   #43
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

ja mowie tak samo - ta bajka i koniec. i mimo namawiania ze jeszcze jedna to koniec

prawda taka, ze to jak ludzie postrzegaja swoje role w spoleczenstwie zalezy od wychowania i jak rodzice postrzegaja siebie, a nie od bajek. corka mimo uwielbienia do dory explory nie lubi chodzic na wycieczki, bo i my rodzice malo wycieczkowi.
musialoby się dziecko karmić li tylko bajkami przez 23 godziny na dobe i nie mieć żadnego innego wkładu w swoje życie od społeczeństwa, żeby mieć spaczone (lub nie) wizje swojego życia
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 09:17   #44
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

My jesteśmy trendi i żyjemy bez telewizora Dobrze nam z tym, drażni mnie wiecznie włączony telewizor, zresztą w tv nie ma nic ciekawego, same bzdety i reklamy.

Poza tym na własne oczy mogę się przekonać, jak się zachowuje dziecko od urodzenia wychowywane z wiecznie włączonym telewizorem i na bajkach, bo TŻ ma takiego chłopca w rodzinie. Dziecko jeszcze dwóch lat nie miało, a pierwsze, co robiło po przyjściu do czyjegoś domu, to włączanie tv. Teraz ma 3 lata. Mały ma problemy z koncentracją, to dziecko, które nie potrafi nawet na chwilę usiąść, żeby zjeść posiłek.
Chociaż pewnie wpływ na to ma fakt, że to dziecko ogólnie według mnie (i nie tylko mnie) zaniedbane, tzn. czyste i nakarmione, ale żadnych sensownych zabaw i zabawek nie posiada. Widać jak takie podejście odbija się jednak na rozwoju.

Także zgadzam się z Klarissą, wszystko z umiarem, są zresztą badania pokazujące zły wpływ telewizji na dziecko nawet takiego tylko włączonego, na który niby dziecko nie patrzy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 11:04   #45
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
A propo puściłam raz córce Bambii, znudził ją to po 5 minutach.
Oglądamy na mini mini cbeebies.
a nie za szybko z Bambi dla 2-latki? chyba to dla nieco starszych dzieci niż 2 lata, przynajmniej 4-5.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 11:15   #46
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
a nie za szybko z Bambi dla 2-latki? chyba to dla nieco starszych dzieci niż 2 lata, przynajmniej 4-5.
Za szybko. Moim zdaniem i 4 latek będzie za mały.
Puściłam bo akurat miałam na dvd i dlatego, że Agata miała fazę na sarenki.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 16:29   #47
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Moja uwielbia Pingwiny z Madagaskaru, Peppę, Marta mówi. Jest jedna bajka przy której wykonuje się jakieś skoki itd. też lubi. Ale uważam że odkąd pojawił się brat i muszę mieć odrobinę czasu dla niego bajki idą w ruch za często
U nas też tak było na początku, póki nie wypracowałam sobie systemu jak zająć na raz 2 dzieci i jeszcze przy tym żyć normalnie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
My jesteśmy trendi i żyjemy bez telewizora Dobrze nam z tym, drażni mnie wiecznie włączony telewizor, zresztą w tv nie ma nic ciekawego, same bzdety i reklamy.

Poza tym na własne oczy mogę się przekonać, jak się zachowuje dziecko od urodzenia wychowywane z wiecznie włączonym telewizorem i na bajkach, bo TŻ ma takiego chłopca w rodzinie. Dziecko jeszcze dwóch lat nie miało, a pierwsze, co robiło po przyjściu do czyjegoś domu, to włączanie tv. Teraz ma 3 lata. Mały ma problemy z koncentracją, to dziecko, które nie potrafi nawet na chwilę usiąść, żeby zjeść posiłek.
Chociaż pewnie wpływ na to ma fakt, że to dziecko ogólnie według mnie (i nie tylko mnie) zaniedbane, tzn. czyste i nakarmione, ale żadnych sensownych zabaw i zabawek nie posiada. Widać jak takie podejście odbija się jednak na rozwoju.

Także zgadzam się z Klarissą, wszystko z umiarem, są zresztą badania pokazujące zły wpływ telewizji na dziecko nawet takiego tylko włączonego, na który niby dziecko nie patrzy.
To samo obserwowałam u swojej bratanicy, która nałogowo oglądała bajki, dopiero psycholog przetłumaczył rodzicom, że coś muszą zmienić i stopniowo odeszli od puszczania dziecku bajek całymi dniami, ale i tak wg mnie mała dużo ogląda.

A co do badań to przeprowadzano testy i małe dzieci oglądające dużo telewizji nie potrafią się koncentrować. Wynika to z tego, że maluchy nie mają podzielnej uwagi, nie potrafią na raz ogarnąć całego obrazu pokazywanego w tv, są rozkojarzone nadmiarem bodźców (tym, że jest np. pokazane kilka postaci wykonujących różne czynności w tym samym czasie), częste oglądanie zaś zaburza nabywanie tej umiejętności i w rezultacie dzieci mają problem nie tylko ze skupieniem się ale też z wykonywaniem poleceń, prostych ćwiczeń, a także potem z nauką czytania i pisania. Jak dla mnie same szkody, a zysk z oglądania bajek poza rozrywką żaden...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:33   #48
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
U nas też tak było na początku, póki nie wypracowałam sobie systemu jak zająć na raz 2 dzieci i jeszcze przy tym żyć normalnie
Jaki system ?
Też chcę mieć system
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 17:38   #49
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Jaki system ?
Też chcę mieć system
Ja też, i przyznają się że jak jestem sama i muszę wyjść z dwójką to zdarza mi się ratować bajką
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 19:21   #50
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
U nas też tak było na początku, póki nie wypracowałam sobie systemu jak zająć na raz 2 dzieci i jeszcze przy tym żyć normalnie

To samo obserwowałam u swojej bratanicy, która nałogowo oglądała bajki, dopiero psycholog przetłumaczył rodzicom, że coś muszą zmienić i stopniowo odeszli od puszczania dziecku bajek całymi dniami, ale i tak wg mnie mała dużo ogląda.

A co do badań to przeprowadzano testy i małe dzieci oglądające dużo telewizji nie potrafią się koncentrować. Wynika to z tego, że maluchy nie mają podzielnej uwagi, nie potrafią na raz ogarnąć całego obrazu pokazywanego w tv, są rozkojarzone nadmiarem bodźców (tym, że jest np. pokazane kilka postaci wykonujących różne czynności w tym samym czasie), częste oglądanie zaś zaburza nabywanie tej umiejętności i w rezultacie dzieci mają problem nie tylko ze skupieniem się ale też z wykonywaniem poleceń, prostych ćwiczeń, a także potem z nauką czytania i pisania. Jak dla mnie same szkody, a zysk z oglądania bajek poza rozrywką żaden...
badania pokazują, i kurcze nie wiem gdzie czytałam, więc się nie podeprę, że dzieci do 4 roku życia oglądające wiecej niż 2 godz telewizji dziennie, mają spore szanse na nabyte ADHD
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:11   #51
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
U nas też tak było na początku, póki nie wypracowałam sobie systemu jak zająć na raz 2 dzieci i jeszcze przy tym żyć normalnie

To samo obserwowałam u swojej bratanicy, która nałogowo oglądała bajki, dopiero psycholog przetłumaczył rodzicom, że coś muszą zmienić i stopniowo odeszli od puszczania dziecku bajek całymi dniami, ale i tak wg mnie mała dużo ogląda.

A co do badań to przeprowadzano testy i małe dzieci oglądające dużo telewizji nie potrafią się koncentrować. Wynika to z tego, że maluchy nie mają podzielnej uwagi, nie potrafią na raz ogarnąć całego obrazu pokazywanego w tv, są rozkojarzone nadmiarem bodźców (tym, że jest np. pokazane kilka postaci wykonujących różne czynności w tym samym czasie), częste oglądanie zaś zaburza nabywanie tej umiejętności i w rezultacie dzieci mają problem nie tylko ze skupieniem się ale też z wykonywaniem poleceń, prostych ćwiczeń, a także potem z nauką czytania i pisania. Jak dla mnie same szkody, a zysk z oglądania bajek poza rozrywką żaden...
Tylko rodzice tego w ogóle nie łączą z nieustannym puszczaniem bajek, rodzina gada, że mały jest taki aktywny i w ogóle. Ja doskonale rozumiem, że od małego dziecka nie można wymagać, żeby ze starymi przy stole całą imprezę przesiedziało, ale chyba przez tych kilka minut na posiłek może wysiedzieć. Jak dla mnie prosty efekt ciągłego bajek i samych ogłupiających zabawek. Tam nie ma malowania, wycinania, lepienia itp. zabaw. Dodam oczywiście, że nadal sam nie je, jest karmiony, często w biegu. I potem pójdzie takie zdziczałe zaniedbane dziecko do szkoły, już przegrywa w zasadzie na starcie.
Na przykładzie tak wychowywanych dzieci widać najlepiej jak łatwo dziecko można zaniedbać. I żal dzieciaka.

Zresztą znajome nauczycielki często mówią, że dzieci mają spore problemy z koncentracją. Skądś się to przeciez bierze.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:24   #52
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zresztą znajome nauczycielki często mówią, że dzieci mają spore problemy z koncentracją. Skądś się to przeciez bierze.
mój starszak też się nie umie skoncentrować,
kilka lat temu wychowawczyni radziła mi oglądać z synem tv a potem odpytywać z treści

wtedy nie miałam telewizora i telewizor miał być lekiem na brak koncentracji
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:25   #53
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Dziwne dla mnie zalecenie i w sumie nielogiczne.

I co, zadziałało?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:26   #54
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

U mnie tv jest włączony jak jesteśmy w domu i mała nie jest wogóle nad-aktywna.
Jest spokojnym dzieckiem. Lubi siedzieć w miejscu. Potrafi bardzo długo skoncentrować się na jednej zabawce/zabawie. Np. układa 50 elementowe puzzle, zajmuje jej to sporo czasu, ale układa do końca.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 21:39   #55
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dziwne dla mnie zalecenie i w sumie nielogiczne.
I co, zadziałało?
Nie wiem.
Z "Boso przez świat" kapował wszystko.

Ale na lekcjach "zawiesza się" do dzisiaj a telewizora nadal nie mam.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:14   #56
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Jaki system ?
Też chcę mieć system
Tak pisałam ogólnie U mnie najgorzej było na początku, jak małego miałam prawie cały dzień przy piersi, a w tym czasie coś trzeba było robić z 2 dzieckiem i jeszcze najlepiej żeby się nie darło - no to bajka... ale z czasem nauczyłam, że może się bawić w pokoju z małym na kocyku - w praktyce mały sobie leżał i oglądał jak się siostra bawi Tak im zostało, teraz to już w ogóle razem szaleją, na szczęście mojej córce nie przeszkadza jak brat jej zabawę rozwala

Też na początku miałam trudności z wydostaniem się z domu, zima, dwoje dzieci do ubrania, pierwsze wyjście zajęło nam 3h i już myślałam, ze nigdy nie wyjdziemy, a to jedno głodne, a tu drugie, już się ubieramy, a tu kupa, to znowu drugie do toalety, ło matko co to się działo

Cały "system" w głównej mierze polega na synchronizacji dzieci, żeby ich godziny jedzenia czy innych aktywności się pokrywały i nie kolidowały z zajęciami domowymi. Czyli wstajemy o jednej porze, ubieramy się o jednej porze, jemy w tym samym czasie, czas na zabawę przed południem = czas na gotowanie obiadu dla mnie itd. Po południu zabawa jest wspólna dzieci + rodzice. Z czasem udało mi się osiągnąć sukces i żyć normalnie mieć czas na wszystko w zasadzie, od sprzątania i prania, gotowania do bawienia się z dziećmi i jeszcze czasem na wizaż zajrzę, a i czasem jeszcze dorywczo pracuję
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:19   #57
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Klarisso, po prostu stałaś się prawdziwa Matka Polka, cyborgiem
Ty i tak nie masz jeszcze skrajnie małej różnicy wiekowej typu rok, nieco ponad czy nawet mniej, przeraza mnie taki układ, na bank wyladowalabym w wariatkowie. Z jednej strony fajnie, bo za jednym bajzlem w kilka lat się ogarnie to wszystko, ale ja odzylam jak mloda zrobiła się taka już w wieku do oddania w dobre ręce bez zastanawiania czy nie wyje wniebogłosy bez mamusi
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:41   #58
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Klarisso, po prostu stałaś się prawdziwa Matka Polka, cyborgiem
Ty i tak nie masz jeszcze skrajnie małej różnicy wiekowej typu rok, nieco ponad czy nawet mniej, przeraza mnie taki układ, na bank wyladowalabym w wariatkowie. Z jednej strony fajnie, bo za jednym bajzlem w kilka lat się ogarnie to wszystko, ale ja odzylam jak mloda zrobiła się taka już w wieku do oddania w dobre ręce bez zastanawiania czy nie wyje wniebogłosy bez mamusi
Teraz myślę, że i w takim układzie dałabym radę Tylko ja jestem złą matką , nauczyłam swoje dzieci, że ja też mam jakieś potrzeby, że muszę jeść, spać i chodzić do wc, że nie będę się bawić wtedy kiedy dzieciom się uwidzi, tylko wtedy kiedy mam czas "na zbyciu", że mam w domu rzeczy, które chcę zrobić i dzieciaki wiedzą, że czasem muszą się sobą zająć same. Muszę powiedzieć, że coraz fajniej im to wychodzi.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:41   #59
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

osobiście nawet sobie nie wyobrażam, jak radzą sobie rodzice np. pięcioraczków
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:45   #60
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dzieci a filmy i bajki

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
osobiście nawet sobie nie wyobrażam, jak radzą sobie rodzice np. pięcioraczków
Pewnie przez pierwsze 1,5 roku mają przerąbane Jak sobie pomyślę karmić tyle dzieci, przewijać, wstawać w nocy - w zasadzie niekończąca się robota... potem pilnowanie jak to wstaje, uczy się chodzić... a potem pewnie coraz większy luz gdyż dzieci mają kompanię do zabawy i co najważniejsze są do siebie przyzwyczajone.

Ja wiem z doświadczenia - jedno dziecko w domu strasznie się nudzi, jak dzieci jest dwoje stanowią dla siebie wzajemnie rozrywkę
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-27 20:03:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.