Nietolerancja fruktozy, sacharozy i laktozy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-07, 12:18   #1
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503

Nietolerancja fruktozy, sacharozy i laktozy?


Witam!
Od jakichś trzech lat mam problem z żywieniem. Wzdęcia, wypchany brzuch, zaparcia. Piję dużo wody i herbatek ziołowych, stosuję siemię lniane, ćwiczę. Zauważyłam, że po mleku źle się czuję, więc je odstawiłam. Kilka dni temu chciałam sprawdzić, czy dalej mi szkodzi, więc zrobiłam sobie owsiankę. To był bardzo zły pomysł, czułam się naprawdę niefajnie. Jem serki wiejskie, jogurty nie mam po nich takich objawów, ale po serze żółtym już tak.
Wydaje mi się, że jestem uzależniona od słodyczy, jem je codziennie pod różnymi postaciami. Może od tego mam codziennie taki wypchany brzuch. Dzisiaj zjadłam na śniadanie pieczywko wasa z serkiem wiejskim i miodem, i miałam dokładnie tak jak po mleku. To samo z owocami. Bardzo je lubię, jem je jak dopadnie mnie głód wieczorem. Zjem dwie nektarynki, jest dobrze poza zaokrągleniem brzuszka. Po jabłku, pomarańczy czuję się jak słoń i mam problemy z żołądkiem. Dawniej nie miałam takich dolegliwości.
Możliwe, że mam nietolerancję laktozy, fruktozy i sacharozy? Trochę to przerażające.

Dodam jeszcze, że jestem podłamana, bo ćwiczę 2-3 razy dziennie a6w- po 3 serie 24 powtórzeń, 10 min twister i orbitrek, wszystko dla tego brzucha, a on taki niewdzięczny. Rano jest OK, ale jak coś zjem, wypiję robi się duży. Już właściwie nie wiem co jeść, on tak reaguje na prawie wszystko. Ręce opadają. Proszę o jakieś rady.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!

Edytowane przez Ankhi
Czas edycji: 2011-07-07 o 12:33
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 16:48   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nietolerancja fruktozy, sacharozy i laktozy?

Cytat:
Napisane przez Ankhi Pokaż wiadomość
Witam!
Od jakichś trzech lat mam problem z żywieniem. Wzdęcia, wypchany brzuch, zaparcia. Piję dużo wody i herbatek ziołowych, stosuję siemię lniane, ćwiczę. Zauważyłam, że po mleku źle się czuję, więc je odstawiłam. Kilka dni temu chciałam sprawdzić, czy dalej mi szkodzi, więc zrobiłam sobie owsiankę. To był bardzo zły pomysł, czułam się naprawdę niefajnie. Jem serki wiejskie, jogurty nie mam po nich takich objawów, ale po serze żółtym już tak.
Wydaje mi się, że jestem uzależniona od słodyczy, jem je codziennie pod różnymi postaciami. Może od tego mam codziennie taki wypchany brzuch. Dzisiaj zjadłam na śniadanie pieczywko wasa z serkiem wiejskim i miodem, i miałam dokładnie tak jak po mleku. To samo z owocami. Bardzo je lubię, jem je jak dopadnie mnie głód wieczorem. Zjem dwie nektarynki, jest dobrze poza zaokrągleniem brzuszka. Po jabłku, pomarańczy czuję się jak słoń i mam problemy z żołądkiem. Dawniej nie miałam takich dolegliwości.
Możliwe, że mam nietolerancję laktozy, fruktozy i sacharozy? Trochę to przerażające.

Dodam jeszcze, że jestem podłamana, bo ćwiczę 2-3 razy dziennie a6w- po 3 serie 24 powtórzeń, 10 min twister i orbitrek, wszystko dla tego brzucha, a on taki niewdzięczny. Rano jest OK, ale jak coś zjem, wypiję robi się duży. Już właściwie nie wiem co jeść, on tak reaguje na prawie wszystko. Ręce opadają. Proszę o jakieś rady.
z ta nietolerancja laktozy moglabym sie zgodzic... ale te dwa pierwsze cukry i nietolerancja - watpie.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 23:05   #3
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Nietolerancja fruktozy, sacharozy i laktozy?

Masz biegunkę po spożyciu tych cukrów?

Spróbuj zjeść owoc bez skórki i zobacz reakcję organizmu.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:35   #4
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Nietolerancja fruktozy, sacharozy i laktozy?

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Masz biegunkę po spożyciu tych cukrów?

Spróbuj zjeść owoc bez skórki i zobacz reakcję organizmu.
Nie biegunki nie mam, tylko wzdęcia i bóle brzucha.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 22:44   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Nietolerancja fruktozy, sacharozy i laktozy?

Na moje oko to nie jest żadna nietolerancja, tylko nadwrażliwość układu pokarmowego na niektóre produkty.

To co piszesz wskazuje, że szkodzą Ci rzeczy ciężkostrawne, podrażniające lub wzdymające
Jeśli jesz nektarynki i nic ci nie jest to na pewno nie masz nietolerancji fruktozy

Zastanów się raczej nad pójściem do lekarza i sprawdzeniem dlaczego tak łatwo u ciebie o drażnienie układu pokarmowego.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.