Studia-Londyn-UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-19, 00:31   #1
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657

Studia-Londyn-UK


Hej,
obecnie jestem na 2gim roku studiow w polsce, mam zamiar zrobic tu licencjat lub magistra. zakochalam sie w wielkiej brytanii, a dokladniej w londynie. uwielbiam sposob w jaki zyja tam ludzie, ich wolnosc, uprzejmosc i roznorodnosc. bardzo chcialabym tam mieszkać, ale chcę wcześniej skończyć TAM studia... konieczne musze podszlifowac angielski. w zasadzie, podskoczyc jakies 2 poziomy do gory.
ale nie to jest moim problemem. otoz, w gruncie rzeczy- bardzo sie boje tego wyjazdu (choc nawet nie wiem gdzie, kiedy i co chce studiowac!). boje sie, za nie załatwie wszystkich papierow, ze wybiore zly kierunek, ze nie poradze sobie, ze bede tesknic. a jednoczesnie nie mam innego planu na zycie, nie chce zostac w polsce i odkladac grosz do grosza.
w zasadzie nie wiem dlaczego ciagnie mnie az tak do uk, nie spotkalo mnie tam nic wybitnie dobrego, a wręcz przeciwnie.
dodam jeszcze, ze moja przyjaciolka studiuje w walii, wiec moje gadanie o studiach na wyspach nie jest całkowicie "puste".

drogie wizazanki (te, ktore juz szczesliwie studiuja w uk i te, ktore po prostu chca mi odpowiedziec) powiedzcie co mam zrobic, zeby mój "start" nie wydawał sie taki grozny? mam jeszcze kilka lat, moze uda mi sie oswoić, ten "lęk".
jak efektywnie uczyc sie angielskiego? czy naprawde trzeba wkuwać czy macie moze jakies sprawdzone, ciekawsze sposoby (nie mysle tu o praktyce- do uk wyjezdzam dopiero w wakacje).

PS: pewnie wiekszosc z was powie:"zapytaj sie przyjaciolki, to ci powie". otoz powiedziala. powiedziala, ze sobie poradze. ale mysle, ze to jest tak, jak z jazda na nartach- osoba, ktora juz jezdzi zawsze powie poczatkujacemu, ze da sobie rade. po prostu patrzy z innej perspektywy.

A MOŻE STRACH MA WIELKIE OCZY?

Edytowane przez telka146
Czas edycji: 2009-01-19 o 00:40
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:40   #2
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Studia-Londyn-UK

Cytat:
Napisane przez telka146 Pokaż wiadomość
konieczne musze podszlifowac angielski. w zasadzie, podskoczyc jakies 2 poziomy do gory.
Warto zaczac od tego bo inaczej bedzie Ci bardzo ciezko.

Cytat:
Napisane przez telka146 Pokaż wiadomość
(choc nawet nie wiem gdzie, kiedy i co chce studiowac!).
warto najpierw sie rozejrzec, jakie sa uczelnie, kierunki, wymagania zeby miec realistyczne wymagania. Ciezko planowac studia kiedy nawet nie wiesz co i gdzie chcesz studiowac
Na stronie uniwersytetow jest ogrom informacji ktore moga pomoc Ci zobaczyc czy sobie poradzisz (np. informacje o kosztach zakwaterowania, ksiazek itp).

Nie wiem za bardzo tez co masz na mysli mowiac o sposobie w jakis ludzie zyja w Londynie?
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 19:28   #3
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: Studia-Londyn-UK

Cytat:
Napisane przez nask Pokaż wiadomość
Nie wiem za bardzo tez co masz na mysli mowiac o sposobie w jakis ludzie zyja w Londynie?
juz od kilku miesiecy w bagazniku w samochodzie przyjaciol jezdzi stos przewodnikow po studiach w uk, do przejrzenia w PRZYSZLOSCI

odnosnie ludzi- podoba mi sie ich uprzejmosc (choc wiekszosc brytyjczykow jest takich), kosmopolityzm. Podoba mi się to, że miasto jest duże (wiem, to brzmi głupio :P mimo, ze mieszkam w warszawie), lubie ich szybkie tempo zycia i poczywiscie to, ze funt ma realnie wiekszą siłe nabywcza niz złotówka i stać mnie na dużo wiecej niz polsce.

wiekszosc tych argumentow mozna "podpiąc" pod wszystkie wieksze miasta w uk, ale to londyn pokochalam i juz
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 13:14   #4
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Studia-Londyn-UK

telka146, Ja studiuje ksiegowosc w Londynie, ale nie na uniwersytecie tylko robie kurs ACCA, ktory daje praktycznie takie same kwalifikacje. Kilka moich kolezanek +tz studjuja na uniwersytecie. Po pierwsze zrob egzamin IELTS, wiekszosc uczelni tego wymaga, sprawdz na ile music zdac bo kazda uczelnia ma inne wumogi.

Oprocz tego radzilabym Ci przyjechac z pol rok wczesniej, zadomowic sie, znalezc prace, mieszkanie i dopiero potem zaczac studia. Moja kolezanka rowniez zalatwiala sobie dofinansowanie, powinno wszystko byc opisanae na stronach uczelni. Moj tz za to uczy sie przez 'distance learning' , dwa razy do roku ma egzaminy a uczy sie do nich sam, wysyla rozne prace ktore sa sprawdzanie przez jago mentorow itd. To tez jest dobry sposob, zwlaszcza jesi musisz pracowac full time.

Jeszcze dodam, zebys sie nie nastawiala na zycie uslane rozami, bo chcac wynajac 'porzadny' pokoj ( mieszkanie),, oplacic wszystkie rachunki , zaplacic za szkole oijeszcze oszczedzic to trzeba sie niezle nagimnastykowac. ale na pewno ci sie uda. nie masz nic do stracenia. Poza tym zyjac w londynie 6 lat, doszlam do wniosku , ze w wiekszosci przypadkow 'brytyjska uprzejmosc' to stereotyp. Tu jest tak samo jak wszedzie indziej, so ci zyczliwi i ci drudzy
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 14:16   #5
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Studia-Londyn-UK

ja we wrzesniu jade na studia do londynu; bede mieszkac z kolezanka...zlozylysmu papiery m.in. na UCL i Queen Mary (ekonomia) i jakos nie rozumiem strachu ludzi u mnie w klasie (International Bacalaureate) prawie wszyscy jada na uniwersytety do anglii i kazdy bez rodziny tam; (jedna osoba ma) ; wiemy, ze sobie jakos poradzimy; jezyk znamy jak swoj; oczywiscie kazdy zdaje sobie sprawe z trudu polaczenia pracy i studiow dziennych, ale jestesmy przyzwyczajeni do bardzo ciezkiej pracy

tyle ze londyn to tylko 3 letni przystanek...planuje zrobic dyplom MBA, ktory dla polakow z naszego programu jest podobno pikusiem i dokonczyc studia w USA (dyplom ten otwiera droge)

nie boj sie, jezeli znasz jezyk, bedzie prawie jak w polsce w innym miescie, a moze nawet lepiej
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm

Edytowane przez 1stLaDy
Czas edycji: 2009-01-20 o 14:19
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 17:40   #6
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Studia-Londyn-UK

Ja wlasnie dostalam sie na studia dzienne na Universytecie Roehampton kierunek Nutrition and Health. W UK studia sa platne ale mozna dostac dotacje.
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 01:05   #7
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Studia-Londyn-UK

Cytat:
Napisane przez Caramel Babe Pokaż wiadomość
Ja wlasnie dostalam sie na studia dzienne na Universytecie Roehampton kierunek Nutrition and Health. W UK studia sa platne ale mozna dostac dotacje.
Gratuluje Caramel! Bardzo ciekawy kierunek.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 09:19   #8
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Studia-Londyn-UK

Aaliyah! Jaka niespodzianka Wieki Cie nie widzialam
Dziekuje, bardzo chce studiowac, czekam jeszcze na odpowiedz z Surrey University bo stoi brdzo wysoko w rankingu oraz mialabym tam blizej...
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 11:05   #9
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Studia-Londyn-UK

Cytat:
Napisane przez Caramel Babe Pokaż wiadomość
Aaliyah! Jaka niespodzianka Wieki Cie nie widzialam
Dziekuje, bardzo chce studiowac, czekam jeszcze na odpowiedz z Surrey University bo stoi brdzo wysoko w rankingu oraz mialabym tam blizej...
No jakos tak wchodzimy na inne watki po prostu. Zawsze milo cie spotkac na forum.

Trzymam kciuki zebys dostala sie na Surrey University w takim razie!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 11:17   #10
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Studia-Londyn-UK

Caramel Babe - jak staralas sie o student's loan?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 11:37   #11
Vampi_z_piekla_rodem
Zakorzenienie
 
Avatar Vampi_z_piekla_rodem
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 177
Dot.: Studia-Londyn-UK

Ja też się zastanawiam.. najpierw chciałabym dokończyć licencjat w Polsce, a potem polecieć do Londynu... moja przyjaciółka właśnie zaczyna studia na Metropolitan University.
__________________

"Give me reason but don't give me choice.
'Cause I'll just make the same mistake again.."
Vampi_z_piekla_rodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 20:51   #12
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Studia-Londyn-UK

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
Caramel Babe - jak staralas sie o student's loan?

!stLady, nie staralam sie. Uzbieralam pieniazki, nie chce miec zadnych pozyczek. Napewno bede starac sie o stypendium i inne takie dodatki, bo jest to mozliwe i wtedy nie trzeba oddawac pieniedzy. Tylko ze nie wiadomo czy to dostane.
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 05:41   #13
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Studia-Londyn-UK

uuu to ja nie uzbieram 15 tys funtow...dlatego jestem zmuszona wziac pozyczke; gdzie skladalas jakies papiery o stypendia? (chodzi o te, ze mieszkasz z dala od domu, male dochody itp?)
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:21   #14
saharija
Raczkowanie
 
Avatar saharija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Oxford/Londyn
Wiadomości: 126
Dot.: Studia-Londyn-UK

jesli chodzi o pozyczki i stypendia to wszystko jest tutaj, formy tez

http://www.studentfinancedirect.co.u..._schema=PORTAL

lub po prostu

http://www.studentfinancedirect.co.uk

powodzenia!

Aha ja zrobilam pierwsze studia na Queen Mary, bardzo brzydka okolica, ale poziom calkiem dobry, przyjeli mnie potem na Oxford na postgraduate, uniwersytet ten caly czas sie rozwija i ulepsza, wiec warto tam isc, ale okolica koszmarna!
__________________
"...po prostu stan sie tym kim chcialabys byc..."
saharija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 18:38   #15
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Studia-Londyn-UK

hej dziewczyny
a wiecie coś o kursach kosmetycznych w londynie? jakie są po nich kwalifikacje i jak to wygląda?
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 10:52   #16
ggabi3
Przyczajenie
 
Avatar ggabi3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Studia-Londyn-UK

Cześć Jakby znalazł się ktoś kto może mi udzielić paru informacji na temat studiów w UK bardzo prosiłabym o kontakt 16216369 - gg
zależy mi na informacjach takich jak:
potrzebne dokumenty
testy
ogólnie wszystko o tym co potrzebne by dostac sie na studia no i terminy w jakich najlepiej wysyłac aplikacje itd
z góry wielkie dzięki
ggabi3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 18:01   #17
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Studia-Londyn-UK

trzeba miec ten egzamin IELTS by dostac sie do UK na studia?
jak to wyglada? pomozcie
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 20:23   #18
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Studia-Londyn-UK

IELTS jest jednym z wymagan na studia. Mnie akurat udalo sie bez... ale to wszystko zalezy od tego co napisze sie w personal statement i przede wszystkim czy da sie inaczej udokumentowac znajomosc jezyka.
Swoja droga slyszalam, ze IELTS nie jest az taki trudny, wiec pewnie warto go zdac. Ja skladalam aplikacje na studia na zasadzie "a.. sprobuje", ale wszystkim innym radzilabym sie dobrze przygotowac.
Dodam tylko, ze teraz jestem na ostatnim roku studiow i nie zaluje mojej decyzji
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 11:51   #19
aniulka_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Studia-Londyn-UK

Hej! Ja studiuję w Łodzi, ale kompletnie nie moge się odnaleźć w tym miejscu, wiem, że Londyn to moje uluubione miejsce, tam czuje się szczęśliwa. Z początku planowałam zrobić tutaj licencjat, a potem wyjeczać na dalsze studia do UK, ale słyszałam, że nie każdy polski uniwersytet jest akceptowany przez te w Anglii.
Głównym powodem mojej niepewności są niestety koszty utrzymania, sama musze zarabiać na swoje utrzymanie, a wszelkie granty podobno są dla osób, które przez minimum 3 lata mieszkają w UK
Słyszałam jednak, że w UK wykłady są 1-2 razy w tygodniu, reszta to samodzielna praca, to w inne dni myśle, że można byłoby popracować.
Nie wiem co robić, pracowałam już wcześniej w Londynie, z angielskim spokojnie daje sobie radę, wiem co chce studiować. J a rozumiem, że studia i praca plus nowe miejsce to niełatwa sprawa, jednak mam ochote zaryzykować i może spełnić swoje marzenia niż siedzieć i gdybać gdzie byłoby lepiej
aniulka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.