Epiduo czy Aknemycin Plus??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-21, 17:31   #1
kotka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3

Epiduo czy Aknemycin Plus???


Witam.
Jak w temacie, co jest lepsze i skuteczniejsze do stosowania?
Moim największym problemem są zaskórniki na brodzie, w okolicach nosa i policzków oraz grudki i przebarwienia po nich na czole.
Stosowałam m.in. duac, acne derm, effaclar duo, acnefan, ale bez większych rezultatów.
Mam epiduo, którego boję się stosować, a teraz dostałam od dermatologa aknemycin plus.
Mam wrażliwą cerę i nie chcę poparzyć twarzy, choć może czoło nie jest aż tak wrażliwe. Poza tym trochę boję się wysypu, bo święta, a potem do roboty i trzeba jakoś wyglądać.
Doradźcie, co byłoby lepsze do stosowania.
kotka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 23:15   #2
olinaj
Raczkowanie
 
Avatar olinaj
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Epiduo czy Aknemycin Plus???

Cytat:
Napisane przez kotka89 Pokaż wiadomość
Witam.
Jak w temacie, co jest lepsze i skuteczniejsze do stosowania?
Moim największym problemem są zaskórniki na brodzie, w okolicach nosa i policzków oraz grudki i przebarwienia po nich na czole.
Stosowałam m.in. duac, acne derm, effaclar duo, acnefan, ale bez większych rezultatów.
Mam epiduo, którego boję się stosować, a teraz dostałam od dermatologa aknemycin plus.
Mam wrażliwą cerę i nie chcę poparzyć twarzy, choć może czoło nie jest aż tak wrażliwe. Poza tym trochę boję się wysypu, bo święta, a potem do roboty i trzeba jakoś wyglądać.
Doradźcie, co byłoby lepsze do stosowania.
Używałam wszystkich środków, które wymieniłaś i nic mi nie pomogły. Też boję się wysypu na Święta. Szukam dalej czegoś skutecznego i chyba jakoś mniej znanego. Jestem też po kuracji Izotekiem. Pomógł na 3 miesiące (to i tak długo jak u mnie), ale później powrót do sytuacji wyjściowej a do tego problemy zdrowotne mimo osłony wątroby
Teraz szukam w opiniach i liczę na znalezienie czegoś co nie brałam i nie stosowała jeszcze.
olinaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 09:13   #3
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Epiduo czy Aknemycin Plus???

Epiduo musisz stosować bardzo, bardzo cienko, tylko co drugi dzień i tylko na zmiany trądzikowe (nie na całą twarz). Aknemycin Plus ja stosowałam przy kuracji Epiduo, smarowalam rowniez cienko (nie przez aplikator, a na wacik samym rożkiem zmoczonym w substancji) Akne rano i co drugi dzień wieczorem, również tylko na zmiany trądzikowe.

Jak przestałam po 3 miesiacach brać antybiotyk (Tetralysal) to zamiast Epi i Akne dostalam Differin, a do ww. dwóch mam wrócić jeżeli znów pojawiałyby się zmiany trądzikowe.

Mam cerę mieszaną (przetłuszczającą się w strefie t i normalną na reszcie twarzy), oprócz tego moja cera jest wrażliwa i naczynkowa.
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę
bessens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 19:52   #4
kotka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Epiduo czy Aknemycin Plus???

dzięki za odzew

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną (przetłuszczającą się w strefie t i normalną na reszcie twarzy), oprócz tego moja cera jest wrażliwa i naczynkowa.
Ooo, dokładnie mam taką samą cerę.

A co byłoby lepsze na te przebarwienia: Epiduo czy Aknemycin Plus?
Co mniej podrażniłoby wrażliwą cerę?
I przy czym jest mniejsze ryzyko wysypu?

Będę wdzięczna za odpowiedzi
kotka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.