Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-03, 13:57   #2401
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Butelkowa zieleń jest w palecie wszystkich wiosen to dosyć czysty kolor i chłodny, z jesieni to chyba tylko na ciemnej jesieni byłby OK, nie?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 14:00   #2402
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Butelkowa zieleń jest w palecie wszystkich wiosen to dosyć czysty kolor i chłodny, z jesieni to chyba tylko na ciemnej jesieni byłby OK, nie?
Ja wyglądam w nim strasznie

Tequila, żeby odrzucić Ciepłą Wiosnę, musisz być pewna, że nie pasują ci żadne kolory nawet odrobinę chłodnawe.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 14:00   #2403
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Tequila _ Sunrise Pokaż wiadomość
Dzięki, przygotowalam się
Jestem blisko rozwiazania zagadki , ale wciąż mam dylemat pomiędzy zgaszona jesienią a jasna lub ciepłą wiosną..
Ciepła wiosna to 100% ciepły typ.
A co w makijażu Ci pasuje?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 14:01   #2404
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zgaszona Jesień jest delikatna i pasują jej kolory zgaszone, nie czyste, które wymieniłaś. To, że pasuje ci ciepła czerwień, koralowy, brzoskwiniowy , wrzosowy i grafitowy, wskazuje w 80%, żeś Wiosna
Pytałam, czy może być Ciepła, i czy pasują ci jakiekolwiek kolory lekko chłodnawe? Jeśli pasują, to Ciepłe typy możesz śmiało odrzucić.
Nie mam pojęcia czy mi pasują, ale wole ciepłe i wydaje mi sie ze w takich wyglądam subtelnie i delikatnie , zimne odcienie lubie na ustach bo mam bielsze zęby ale to raczej nie świadczy o całości ze lepsza chłodna jest dla mnie
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 14:03   #2405
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Tequila _ Sunrise Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia czy mi pasują, ale wole ciepłe i wydaje mi sie ze w takich wyglądam subtelnie i delikatnie , zimne odcienie lubie na ustach bo mam bielsze zęby ale to raczej nie świadczy o całości ze lepsza chłodna jest dla mnie
No nie świadczy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 14:06   #2406
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ciepła wiosna to 100% ciepły typ.
A co w makijażu Ci pasuje?
W makijażu brązy jako kreska lub w kacikach, czarny jest za mocny chyba ze na imprezę. w świetle dziennym wygladam blado i niezdrowo. Lubie złote cienie, pastelowe, koralowe latem, usta delikatny roz czasem a tak to raczej w strone maliny (bielsze zeby) ale czysta czerwień na większe wyjścia tez ok. Róż raczej koralowy.. czasem w strone czerwieni.
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 14:07   #2407
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czyli nie odrzucamy Ciepłej Wiosny
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 14:09   #2408
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Też bym przyjrzała się ciepłej wiosnie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 14:16   #2409
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To by nawet pasowało, bo Jasnej brązy nie pasują aż tak, jak Ciepłej (bo Ciepła ma wiele wspólnego z Jesienią, kolory są głębokie, nasycone, ocieplone brązem, nawet róże są ciepłe)
Czytałaś o odrzucaniu niepasujących typów na 12bp? Przykład Nicole Kidman jako WS i piękny, głęboki, nasycony, na pierwszy rzut oka chłodny niebieski
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 14:36   #2410
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
To by nawet pasowało, bo Jasnej brązy nie pasują aż tak, jak Ciepłej (bo Ciepła ma wiele wspólnego z Jesienią, kolory są głębokie, nasycone, ocieplone brązem, nawet róże są ciepłe)
Czytałaś o odrzucaniu niepasujących typów na 12bp? Przykład Nicole Kidman jako WS i piękny, głęboki, nasycony, na pierwszy rzut oka chłodny niebieski
Nie, nie czytalam o tym , nie znam tematu
..

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Tez wydaje mi sie ze ciepła wiosna ma cos wspólnego z jesienią
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 14:57   #2411
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Tequila _ Sunrise Pokaż wiadomość
Nie, nie czytalam o tym , nie znam tematu
..

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Tez wydaje mi sie ze ciepła wiosna ma cos wspólnego z jesienią
Pomyliłam się, chodziło o truth is beauty, o tutaj
http://www.truth-is-beauty.com/blog/...-deal-breakers
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 15:29   #2412
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Pomyliłam się, chodziło o truth is beauty, o tutaj
http://www.truth-is-beauty.com/blog/...-deal-breakers
Właśnie przeczytałam i odrzucilam wszystkie oprócz☠Bright Winter( ładny kolor co noe znaczy ze paleta barw mi pasuje) i Light Summer

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Kolor Nicole Kidman totalnie do mnie nie przemawia..

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Ze mną jest taki problem ze mam wrażenie ze wygladam dobrze w jasnych, pastelowych, delikatnych kolorach w stylu jasnej wiosny ale lubię tez bordo, czekoladowe brązy.. ale takie konkretne kolory, nie lubie takich sraczkowatych, pomarańczowo zoltych, wymytych kolorów, khaki, szaro burych itp.. najlepiej wygladam moim zdaniem w jasnym, złotym makijażu z brązowym akrentem w postaci kreski lub przyciemnionego załamania i czerwonej zdecydowanej sukience
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016

Edytowane przez Tequila _ Sunrise
Czas edycji: 2015-03-03 o 15:33
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 15:33   #2413
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Tequila _ Sunrise Pokaż wiadomość
Właśnie przeczytałam i odrzucilam wszystkie oprócz☠Bright Winter( ładny kolor co noe znaczy ze paleta barw mi pasuje) i Light Summer

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Kolor Nicole Kidman totalnie do mnie nie przemawia..
W tym teście chodziło o kolory, których zwykle nie przypisujemy danym typom bo mówiąc np. Light Spring, mamy na myśli cukierkowe barwy, mówiąc Dark Autumn, ciemne i głębokie, a ten artykuł pokazuje,.że każdy typ ma kolory jasne, średnie i ciemne oraz bazowe.
Większość kolorów można znaleźć w kilku paletach, różnią się minimalnie. Jak widzisz,bto nie jest opis poszczególnych typów, tylko kolory, które na nich zaskakują. Mnie też nie podoba się kolor Nicole Kidman kolory Zim i Jesieni też mogę, bo są...neutralne właśnie

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Ja daję 80%, że jesteś WS. Kto da więcej?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 16:18   #2414
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
W tym teście chodziło o kolory, których zwykle nie przypisujemy danym typom bo mówiąc np. Light Spring, mamy na myśli cukierkowe barwy, mówiąc Dark Autumn, ciemne i głębokie, a ten artykuł pokazuje,.że każdy typ ma kolory jasne, średnie i ciemne oraz bazowe.
Większość kolorów można znaleźć w kilku paletach, różnią się minimalnie. Jak widzisz,bto nie jest opis poszczególnych typów, tylko kolory, które na nich zaskakują. Mnie też nie podoba się kolor Nicole Kidman kolory Zim i Jesieni też mogę, bo są...neutralne właśnie

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Ja daję 80%, że jesteś WS. Kto da więcej?
Rozumiem o czym był artykuł, porostu na podstawie zdjęć chciałam pokazać które z tych kolorów do mnie pasuja. Zeby wprowadzać inne z pozoru nie pasujące trzeba najpierw znać swój typ i skupić sie na pasujących, właśnie tych bazowych , jasnych , ciemnych i neutralnych.

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Wnioskuję ze z jasnych pasuja mi ciepłe pastelowe brzoskwinie, złoto , róż pomarańcz, a z ciemnych bordo i ciepły brąz. Wiec jaki to typ? A moze połączenie dwóch?
Juz wszystko mi sie miesza
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 16:27   #2415
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Spokojnie, jeśli stawiasz na Wiosnę, to ona ma ciepłe brązy byle były wystarczająco czyste i ciepłe ogólnie WS ma dla mnie całą paletę z filtrem brązowym, dlatego mi nie pasuje (źle mi w brązach, a jestem Wiosna).
Jeśli pastele, brzoskwinie i jasne kolory są ok, to znaczy, że są czyste. Po prostu porównaj palety WS (albo LS) i SA i spróbuj znaleźć kolory wspólne albo bardzo podobne
Teraz piszę z telefonu, więc nie bardzo pomogę. Przypomij mi jutro, mogę zrobić fajne porównanie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 18:12   #2416
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Normalnie już klikam... całe życie na to czekałam


Tequila,
To zależy od nasycenia tych kolorów i ich odcieni. W zasadzie każdy kolor występuje w kazdej palecie 12 typów, bo każdy kolor ma różne stopnie nasycenia barwy (zgaszone aż do intensywnego) oraz temperaturę (im więcej żółtego/różowego tonu tym cieplejszy, im więcej niebieskiego.. tym chłodniejszy). Z tego co piszesz nie ma wątpliwości, że graja Ci ciepłe kolory zatem można zawęzić typy do wiosny i do jesieni. Do tego, jeśli chłodne kolory Ci nie służą (a wnioskując po makijażu w jakim się widzisz - możliwe, że cięzko by go było znieśc nawet typom "mieszanym" czyli ciepłym z domieszką chłodu) możemy nawet mówić, że jesteś w 100% ciepła czyli: ciepła wiosna lub ciepła jesień. Ciepła jesień jest dość mocno zgaszona, do tego kolory w niej są "brudniejsze".
Jestem ciekawa jaki brzoskiwiowy masz na myśli i jaki róż.
Jednakże to jedna ze ścieżek myślenia, bo zdecydowanie nie powinno się odrzucać innych wiosen i jesieni
Pierwsze co moim zdaniem powinnaś zrobić to porównać kolory o różnym stopniu nasyceniu, bardzo szybko wyłapiesz czy bardziej Ci pasują zgaszone czy nasycone. Ja np. lepiej wyglądam w nasyconym kolorze nie z mojej palety niż w zgaszonym z mojej (jestem typem czystym), to powinno być dosyć łatwo zidentyfikować.
Czystą wiosnę można odrzucić jeśli te kolory które Ci pasują nie są czyste i bardzo intensywne i do tego nie pasuje Ci czarny.

Może to Ci pomoże:
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...ien-brazowego/
na tym blogu jest seria postów o różnych odcieniach każdego koloru dla danego typu (wg mnie bardzo fajnie napisana) jedyny haczyk jest taki, że nazewnictwo typów jest poplątane w stosunku do tego, którym my się tu posługujemy więc jak coś to pytaj
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-03-03 o 18:14
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 19:40   #2417
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Normalnie już klikam... całe życie na to czekałam


Tequila,
To zależy od nasycenia tych kolorów i ich odcieni. W zasadzie każdy kolor występuje w kazdej palecie 12 typów, bo każdy kolor ma różne stopnie nasycenia barwy (zgaszone aż do intensywnego) oraz temperaturę (im więcej żółtego/różowego tonu tym cieplejszy, im więcej niebieskiego.. tym chłodniejszy). Z tego co piszesz nie ma wątpliwości, że graja Ci ciepłe kolory zatem można zawęzić typy do wiosny i do jesieni. Do tego, jeśli chłodne kolory Ci nie służą (a wnioskując po makijażu w jakim się widzisz - możliwe, że cięzko by go było znieśc nawet typom "mieszanym" czyli ciepłym z domieszką chłodu) możemy nawet mówić, że jesteś w 100% ciepła czyli: ciepła wiosna lub ciepła jesień. Ciepła jesień jest dość mocno zgaszona, do tego kolory w niej są "brudniejsze".
Jestem ciekawa jaki brzoskiwiowy masz na myśli i jaki róż.
Jednakże to jedna ze ścieżek myślenia, bo zdecydowanie nie powinno się odrzucać innych wiosen i jesieni
Pierwsze co moim zdaniem powinnaś zrobić to porównać kolory o różnym stopniu nasyceniu, bardzo szybko wyłapiesz czy bardziej Ci pasują zgaszone czy nasycone. Ja np. lepiej wyglądam w nasyconym kolorze nie z mojej palety niż w zgaszonym z mojej (jestem typem czystym), to powinno być dosyć łatwo zidentyfikować.
Czystą wiosnę można odrzucić jeśli te kolory które Ci pasują nie są czyste i bardzo intensywne i do tego nie pasuje Ci czarny.

Może to Ci pomoże:
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...ien-brazowego/
na tym blogu jest seria postów o różnych odcieniach każdego koloru dla danego typu (wg mnie bardzo fajnie napisana) jedyny haczyk jest taki, że nazewnictwo typów jest poplątane w stosunku do tego, którym my się tu posługujemy więc jak coś to pytaj
Dzięki wielkie. Mówiąc o brzoskwini i różu mam na myśli czysty dość intensywny ale nie za ostry kolor w tonacji cieplej. Jestem prawie pewna ze najbliżej mi do ciepłej wiosny..

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Czysta wiosna jest zbyt "ostra" a jasna wiosna zbyt rozmyta i jasna.. ciepła wydaje sie najlepsza dla mnie, kolory ciepłe i w miare żywe..
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 19:47   #2418
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ciekawy masz typ kolorystyczny, nie powiem, dosyć rzadki w Polsce pozostaje się upewnić
na 12 blueprints jest wiele ciekawych porad makijażowych
na truth-is-beauty blog jest lista szminek (działa!)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 20:03   #2419
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ciekawy masz typ kolorystyczny, nie powiem, dosyć rzadki w Polsce pozostaje się upewnić
na 12 blueprints jest wiele ciekawych porad makijażowych
na truth-is-beauty blog jest lista szminek (działa!)
Dzięki! Zaraz to sobie ogarne
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 20:22   #2420
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No to masz piękny typ, faktycznie rzadki w Polsce zwróć uwagę na to, że gdy będziesz oglądać zdjęcia gwiazd WS, one wszystkie mają farbowane włosy nawet Amy Adams, 100% WS, naturalnie ma ciepły brąz
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 20:35   #2421
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No to masz piękny typ, faktycznie rzadki w Polsce zwróć uwagę na to, że gdy będziesz oglądać zdjęcia gwiazd WS, one wszystkie mają farbowane włosy nawet Amy Adams, 100% WS, naturalnie ma ciepły brąz
Dzięki
Ja mam średni odcień blondu , złote tony nie farbowane.. latem jaśniejsze , zima bardziej wpadające w brąz.
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 20:56   #2422
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Patrzę się na wyniki sondy i się zastanawiam czy faktycznie mamy tyle lat czy to pokłosie "starej szkoły" diagnozowania typu i ogólnie przyjetego stereotypu, że polki to głównie lata..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 21:06   #2423
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wg mnie duże prawdopodobieństwo, że to są rzeczywiście lata. Widać to po zdjęciach wstawianych na wątkach w Metamorfozach, często w wątkach, gdzie dziewczyny pytają na jaki kolor mają się pofarbować. Często pasujące im odcienie są mocno letnie. Zimy też się trafiają, ale jest ich mniej.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 21:12   #2424
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To ciekawe fajna jest ta sonda. Szkoda, że tak relatywnie malo osób zagłosowało
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 21:18   #2425
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Prawdopodobnie dobrze się określają, a często Lata są tak ciemne, że można je pomylić z Zimą. Jak widzę czarnowłose Cool Summer, to nie dziwię się, że całe życie myślała, że jest Zimą.
Ja na przykład całe życie myślałam, że jestem Latem (przez włosy), a teraz jak tak patrzę na kolor oczu, to zwłaszcza w dobrym oświetleniu widzę, że są ciepławe, choć nie umiem określić koloru. Choć na fb w grupie BS dowiedziałam się, że są bardzo czyste i mają zupełnie jednolity kolor, co jest częste u Chłodnych Zim.
Mowię wam, w końcu dojdę do.tego, że jestem Ligjt Summer Jesień na pewno nie, Zima też nie.
Wyrównałam dziś kolor włosów i wyglądam jak rasowe Chłodne Lato.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-03-03 o 21:19
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 08:03   #2426
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na pewno część kobiet zdiagnozowała się nieprawidłowo, w Polsce dalej pokutuje przekonanie że zima może mieć tylko czarne włosy i wygląda jak Liv Tyler

Sama przeszłam chyba przez wszystkie typy, miałam problem z obiektywną oceną kolorów. Ciężko też spojrzeć obiektywnie - często łapałam się na tym, że jakiś kolor mi się podoba, i przekonywałam podświadomie samą siebie, ze wyglądam w nim ok, kiedy w rzeczywistości był gorszy od innych
Czytałam kiedyś że soft summer ciężko zdiagnozować i dla mnie to prawda - nie mam w sobie nic "wyróżniającego" - nie komplementują mnie bardzo jasne kolory (light summer), bardzo chłodne (cool summer), moje kolory są właśnie takie ani ciepłe ani zimne, ani ciemne ani jasne. I często wydawało mi się że nie jestem żadnym typem bo jestem neutralna

Ale uważam, że powinno się tą analizę jakoś rozpowszechnić Odkąd odkryłam moje kolory o wiele łatwiej mi się robi zakupy, a jak odkryłam że do tego jestem soft classic to w ogóle wszystko się mi poukładało

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-03-04 o 08:08
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 08:33   #2427
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mi też analiza kolorystyczna ułatwiła życie z zakupami.. nie kupuje już ciuchów w niepasujących kolorach (krojach też) a że mało jest ciuchów w pasujących (z dobrym krojem) to nie kupuje prawie wcale no chyba, że znacie jakieś sklepy gdzie jest fajny wybór
Kredka mnie zdiagnozowała jako Flamboyant Gamine czyli generalnie jestem niezłym dziwakiem który łączy w sobie sprzeczności. Kolorystycznie czysty zimowy kontrast z domieszką wiosennego ciepła a urodowo połączenie dziecka z wampirem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 10:07   #2428
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Na pewno część kobiet zdiagnozowała się nieprawidłowo, w Polsce dalej pokutuje przekonanie że zima może mieć tylko czarne włosy i wygląda jak Liv Tyler

Sama przeszłam chyba przez wszystkie typy, miałam problem z obiektywną oceną kolorów. Ciężko też spojrzeć obiektywnie - często łapałam się na tym, że jakiś kolor mi się podoba, i przekonywałam podświadomie samą siebie, ze wyglądam w nim ok, kiedy w rzeczywistości był gorszy od innych
Czytałam kiedyś że soft summer ciężko zdiagnozować i dla mnie to prawda - nie mam w sobie nic "wyróżniającego" - nie komplementują mnie bardzo jasne kolory (light summer), bardzo chłodne (cool summer), moje kolory są właśnie takie ani ciepłe ani zimne, ani ciemne ani jasne. I często wydawało mi się że nie jestem żadnym typem bo jestem neutralna

Ale uważam, że powinno się tą analizę jakoś rozpowszechnić Odkąd odkryłam moje kolory o wiele łatwiej mi się robi zakupy, a jak odkryłam że do tego jestem soft classic to w ogóle wszystko się mi poukładało
Bo to prawda, ciężko zdiagnozować SS, a jak już nawet wiemy, że typ nie jest ani ciepły, ani chłodny, ani ciemny, ani jasny, to zostają SS i SA. Na blogach, gdzie dziewczyny pomagają innych się określić, często jest tak, że potrafią wyłapać tak małe zmiany między SS i SA, że ja się im naprawdę dziwię widzą malutkie różnice między zgaszonymi neutralami, które są bardziej ciepłe, które chłodne, ja nie widzę nic. Dla mnie Jolie wygląda pięknie zarówno w kolorach SS, jak i SA. Jasne to jeszcze odróżnię, ale zgaszone...

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mi też analiza kolorystyczna ułatwiła życie z zakupami.. nie kupuje już ciuchów w niepasujących kolorach (krojach też) a że mało jest ciuchów w pasujących (z dobrym krojem) to nie kupuje prawie wcale no chyba, że znacie jakieś sklepy gdzie jest fajny wybór
Kredka mnie zdiagnozowała jako Flamboyant Gamine czyli generalnie jestem niezłym dziwakiem który łączy w sobie sprzeczności. Kolorystycznie czysty zimowy kontrast z domieszką wiosennego ciepła a urodowo połączenie dziecka z wampirem
Ja nie wiem, czy da się połączyć BS (albo LS) z Soft albo Flamboyant Natural. Wydaje mi się, że typ Natural musi mieć większy wspływ pierwiastka kobiecego, a że to typ naturalny (wpływ dramatic nie jest aż tak duży), muszę mieć naturalne tkaniny, kolory, fasony. Kojarzy mi się to z kolorami ziemi, chyba żart, dla BS albo LS - niemożliwe.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 10:11   #2429
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wydaje mi się, że te typy urody abstrahują od kolorów.. trochę to naciągane pisać, że dla soft natural to tylko kolor zielony a niebieski dla romantic
Chyba wszystko da się połączyć, nie nasuwa mi się żadne niewykonalne połączenie typu kolorystycznego i tego urodowego..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 10:24   #2430
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jedyne, co mi pasuje do FN, to przykład Cameron Diaz i jej Rożkowata sylwetka. Ja Rożkiem nie jestem, ale też mam szerokie ramiona i brak talii, mogę poczytać
Kate Moss, really? Blake Lively? Julia Roberts? Inne laski są po prostu brzydkie, ja nie jestem aż tak brzyyyydka
W życiu nie założę szerokiej góry, bo będę wyglądać jak kloc na patyku. W życiu nie założę szerokich spodni, bo będę wyglądać... jak kloc mam unikać rurek? To oznacza, że mam wywalić 3/4 szafy dlaje nawet nie będę czytać: brzydal:
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.