Blizna po zaskórniku... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 12:54   #1
nazar22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6

Blizna po zaskórniku...


Witam cieplutko wszystkie dziewczyny.
Piszę do Was z nadzieją uzyskania jakiejś porady, pomocy, wskazówki...
Na twarzy w okolicach ust a dokładnie 2 cm od prawego kącika ust miałam kiedyś zaskórnik, który sama wycisnęłam, to miejsce się zagoiło ale, no właśnie ale pozostał ślad w postaci małej jakby dziureczki( i nie wiem teraz co mogę zrobić, jak mam tego się pozbyć
Liczę na waszą wyrozumiałość i cenną radę.
Trzymajcie się*
nazar22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 14:08   #2
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Blizna po zaskórniku...

jeśli chodzi o blizny potrądzikowe to było milon wątków, więc radzę pogrzebać - może znajdziesz coś przydatnego.

Ze swojej strony mogę Ci jedynie powiedzieć, że moim zdaniem niewiele z tym zrobisz. Stosunkowo łatwe do lilwidacji są przebarwienia, gorzej z bliznami w postaci dziurek w skórze. Te można najwyżej spłycać. Dużo tego masz? Jeśli sporo to idź do dermatologa - przepisze Ci maść, zrobi peeling.
Część blizn spłyca się też z czasem. Ja akurat mam tylko jedną bliznę (na skroni i to nie po trądziku, a po rozdrapanym pryszczyku ospowym z dzieciństwa) i po tych ponad 15 latach jest już ledwo widoczna.

Jedną malutka blizną nie warto się przejmować - zamarzesz korektorem i będzie ok. Wszelkiego rodzaju kremy drogeryjne nie działają moim zdaniem na takie zagojone już blizny, a specyfiki dermatologiczne są przewidziane raczej na jakieś powierzchnie - mają to do siebie, że rozjaśniają skórę (powodując jej intensywniejsze złuszczanie i wspomagając szybką regenerację), więc smarowanie punktowe może doprowadzić do powstania jasnej plamki w tym miejscu.

Zawsze możesz jeszcze pójść do dermatologa - wiem, że używa się laseru na blizny i podobno pomaga bardzo, ale z tego, co wiem to zabieg drogi.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=383363
Podobny problem do Twojego
__________________
!Me encanta espanol!

Edytowane przez ama
Czas edycji: 2009-12-20 o 14:13
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 21:15   #3
nathalie182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 4
Dot.: Blizna po zaskórniku...

zawsze blizne możesz splycic -wykonac kilka razy mikrodermabrazje.. powinno zniknac albo sie zminiejszyc
nathalie182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 14:36   #4
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Blizna po zaskórniku...

Mam podobny problem autorko sama sobie kiedys pryszcze wycisnelam i na poliku teraz zostala mi blizna w postaci tez wlasnie takiej dziurki.. zamaskowac to nielatwo, praktycznie sie nie da stosowalam korektory, pudry, fluidy i to wglebienie nadal widac. Zastanawialam sie wlasnie nad mikrodermabrazja jak bylo w poscie wyzej polecone. Tylko ze podobno na blizne trzeba ten zabieg kilka razy przeprowadzic ajeden taki kosztuje ok 200zl... I to mnie zalamalo
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.