cera po ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-24, 11:11   #1
spinka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4

cera po ciąży


Po urodzeniu dziecka moja cera na twarzy jest ciągle sucha, pod oczami szczególnie. Choć nawilżam ją różnymi kosmetykami nie widzę efektów. Czy jest jakiś sposób by moja cera znowu była właściwie nawilżona?
spinka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:30   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: cera po ciąży

Pij dużo wody, ogranicz kawę, czarną herbatę. Możesz pić też inne herbaty np. ziołowe, owocowe; soki. Ogranicz w potrawach solenie- sól jest juz w gotowych potrawach dodawana. Jakie kosmetyki stosujesz? Probowałaś jakieś z mocznikiem? Możesz potestowac tez olej kokosowy (ale razem na przemian z kremem, bo sam olej przy suchej skórze to trochę mało), czy też bardzo tłuste masło shea; albo ekologiczne balsamy w kostce na bazie miodu, wosku pszczelego. Pod oczy poleciłabym "Maść ochronną z wit. A" (odżywia)-> ale wit A nie jest zalecana w ciąży/ czy po ciązy to niestety nie wiem...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:17   #3
spinka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: cera po ciąży

Serdecznie dziękuję. Skorzystam z porad napewno. Używam zwykłego kremu bambino. Zawsze mi służył jak również oliwka. Nie używałam niczego z mocznikiem. Nawet o tym nie słyszałam. Maść z witaminą A odrobinę pomogła. Boję się, że karmiąc piersią tracę witaminy, ale co tam. Dziecko najważniejsze. Kawę odstawiam! Słowo! Soli używam mnóstwo bo wogóle jej nie czuję. W ciąży popsuł mi się zmysł węchu i smaku - nie rozumiem dlaczego
spinka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:48   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: cera po ciąży

Cytat:
Napisane przez spinka31 Pokaż wiadomość
Serdecznie dziękuję. Skorzystam z porad napewno. Używam zwykłego kremu bambino. Zawsze mi służył jak również oliwka. Nie używałam niczego z mocznikiem. Nawet o tym nie słyszałam. Maść z witaminą A odrobinę pomogła. Boję się, że karmiąc piersią tracę witaminy, ale co tam. Dziecko najważniejsze. Kawę odstawiam! Słowo! Soli używam mnóstwo bo wogóle jej nie czuję. W ciąży popsuł mi się zmysł węchu i smaku - nie rozumiem dlaczego
Krem bambino ma w składzie cynk (nie wiem czy sa bez cynku...? ). Cynk wysusza. Nawet jesli twój nie ma to on jest na parafinie- działa okluzyjnie, czyli daje warstwę ochronna przez którą nie ucieka woda--> wysuszanie powinno się zachamować i skóra powinna się regenerować, ale może to tez spowodować w niektórych przypadkach wysuszenie (choć rzadko). Parafina sama w sobie nie ma właściwosci odzywiajacych skórę.
Wypróbuj jakis krem z mocznikiem (zazwyczaj apteczne wersje go mają). Mocznik wiąże wodę w naskórku i dziala silnie nawilżająco. Często w kremach nawilżających jest w połączeniu z gliceryną, parafiną itd. (jako ze masc z wit. A ci pomogła, wnioskuję że parafina Cię nie zapycha) Pozdrawiam
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 19:06   #5
spinka31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: cera po ciąży

jesyem niezmiernie wdzięczna za rady pozdrawiam cieplutko
spinka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.