Dieta a praca. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-12, 23:08   #31
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: zdrowe jedzenie w pracy?

ja na początku strasznie się męczyłam, bo w pracy spędzałam dużo czasu, a stres powodował, że nie mogłam nic przełknąć, a na dodatek piłam hektolitry kawy, żeby jakoś przetrwać - teraz piję jedna kawę rozpuszczalną rano, obowiązkowo śniadanie w domu przed pracą, a do pracy biorę w jednym pojemniku jogurt naturalny z otrębami (wspaniale zapełnia żołądek i długo człowiek czuje się syty), a w drugim pojemniku owoce (mandarynki, kiwi, jabłka, kawałek banana) - to żeby zaspokoić ochotę na słodkie i nie mieć po powrocie wilczego napadu na słodkie. Czasem robię tez kanapki, ale zwykle nie mogę ich zjeść ze stresu. Z reguły gotuję na dwa najbliższe dni, więc po przyjściu z pracy wyciągam obiad z lodówki i podgrzewam. Niestety, przy takim sposobie odżywiania nie da się schudnąć. Dietetycy zalecają najczęściej 5-6 posiłków. Ja jem 2 duże posiłki i 2 przegryzki. I więcej nie dam rady. Niestety ćwiczę nieregularnie, bo jak przyjdę z pracy to jestem wykończona.
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 12:20   #32
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Dieta a praca.

ja przez kilkanaście lat w ogóle nie jadłam śniadań, tylko piłam kawę i wybiegałam do pracy i nie myślałam, że to się kiedyś zmieni, ale po kursie dobrego odżywiania zmieniłam zdanie. Teraz nie wyobrażam sobie, żebym miała wyjść z domu bez śniadania. Na śniadanie mozna jeść: jajecznicę (niestety nie dla każdego, ja po niej jestem ociężała i śpiąca), dwie kromki z masłem, serkiem z szynką Hochland i plastrem pomidora lub 1 kromkę z białym twarożkiem z rzodkiewką i szczypiorkiem plus jedno jajko na miękko, bardzo dobra, zwłaszcza jesienią i zimą (bo rozgrzewa) jest owsianka - dietetyk zalecił mi owsiankę z płatków owsianych z rodzynkami, płatkami migdałowymi, pestkami dyni, niewielką ilością żurawiny (większa ilość może przeczyszczać), siemieniem lnianym i otrębami, a to wszystko nie gotujemy i nie zalewamy mlekiem, tylko gorącą, przegotowaną wodą, przykrywamy talerzykiem i po 5 min. zjadamy. Jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do samej wody, może dodać 1 łyżkę jogurtu naturalnego. Aby mieć więcej energii, w czasie przerwy w pracy oprócz zdrowej przegryzki zaleca się picie indyjskiej herbaty Masala Czaj, która daje większego kopa niż te Red Bulle, kawy, itd. i jest zdrowsza.
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 22:30   #33
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: dieta w pracy-praca siedząca

Ja w pracy dużo siedzę przed komputerem, na szczęście co 1 lub 2h muszę schodzić z 2 piętra na parter i potem wchodzic na 2 piętro, jak mam 6h to takie latanie po schodach dobrze robi. Część zajęć prowadzę na stojąco. Staram się wstawać 1,5 godziny wcześniej, żebym miała czas na wszystko, łącznie z przygotowaniem i zjedzeniem śniadania. Do pracy zabieram plastikowe pojemniki, najczęściej jogurt naturalny z otrębami - syci na długi czas, około godziny 13 muszę zjeść coś słodkiego - zazwyczaj jem owoce (mandarynki, kiwi, jabłka) i przed zakonczeniem pracy zjadam 2 kanapki. Po przyjściu do domu odgrzewam obiad. A potem najczęściej idę na godzinny spacer, oprócz wtorków i czwartków, kiedy chodzę na gimnastykę do klubu fitness. Po gimnastyce zjadam serek wiejski. Raz w tygodniu, zwykle w niedzielę, kiedy idę do rodziców, pozwalam sobie na słodycze. Najczęściej jest to kawałek placka z owocami (domowego, którego robi mama z owoców na działce).
Aha, zapomniałam o najważniejszym. Codziennie wypijam 2,5 - 3 litrów wody mineralnej (pracuję głosem).
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.