Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-15, 07:54   #1
Pragne89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 4
Unhappy

Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera


Cześć Mamusie! Piszę do Was, bo tak bardzo się boję i nie mogę poradzić sobie ze swoimi myślami.

Mam 27 lat i jestem w 13 tygodniu ciąży. Dwa tygodnie temu zrobiłam sobie test NIFTY. We wtorek zadzwoniła Pani Ginekolog z wynikiem. Już wiedziałam, że coś jest nie tak.

Ryzyko trisomii 21, 18, 13 - bardzo małe.

Liczba chromosomów płci: nieprawidłowa - ryzyko XXY.

Badany płód jest płci męskiej. Stwierdzono wysokie ryzyko nieprawidłowości w zakresie liczby chromosomów płci, w postaci kariotypu 47,XXY, odpowiedzialnego za objawy zespołu Klinefeltera.

Mój świat się zawalił... Nigdy nie słyszałam o tej chorobie, więc łapczywie pochłaniałam informacje ze stron internetowych. Bezpłodność, małe jądra, ginekomastia, słabiej rozwinięte mięśnie. Jeszcze gorzej sprawa wygląda w przypadku mężczyzn z większą ilością chromosomów X. Dochodzą zaburzenia psychiczne i upośledzenie umysłowe.

Ginekolog zaleciła amniopunkcję w 17 tygodniu ciąży. Nie wiem jak mam wyczekać te 4 tygodnie do zabiegu + 3 tygodnie do wyników.

Poprzednia moja ciąża była pozamaciczna, usunięta w 9 tygodniu. Mam wycięty lewy jajowód, jajnik i miesiące depresji.

Tak bardzo bałam się tej drugiej ciąży... Dlaczego to wszystko jest dla mnie takie trudne?
Pragne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 12:36   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera

Na forum jest wątek o terminacji ciazy, mysle, ze znajdziesz tam wsparcie i zrozumienie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post77151611
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 12:55   #3
Pragne89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 4
Dot.: Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Na forum jest wątek o terminacji ciazy, mysle, ze znajdziesz tam wsparcie i zrozumienie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post77151611
Dziękuję za sugestię. Z tego co wyczytałam Zespół Klinefeltera nie kwalifikuje do terminacji ciąży.
Pragne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 13:08   #4
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera

A w ogóle zastanawiasz sie nad takim rozwiązaniem np. za granica?
Jeśli nie, skontaktuj sie moze z hospicjum prenatalnym, to powinni dać Ci namiary na dobrego psychologa.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 13:19   #5
Pragne89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 4
Dot.: Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A w ogóle zastanawiasz sie nad takim rozwiązaniem np. za granica?
Jeśli nie, skontaktuj sie moze z hospicjum prenatalnym, to powinni dać Ci namiary na dobrego psychologa.
Wiesz, ta wiadomość była dla mnie jak uderzenie kijem w głowę. Rozważam wszelkie opcje w razie otrzymania niekorzystnego wyniku amnio. Oczywiście wciąż liczę na to, że wszystko wyjdzie dobrze i urodzę zdrowego chłopca. Jeśli syn będzie miał kariotyp 47, XXY też nie widzę innej opcji jak wychowanie w miłości. Problem pojawia się jak zaczynam myśleć o głębszych stanach chorobowych: 48,XXXY, czy 49,XXXXY. Z tego co czytałam są to niezwykle rzadkie przypadki, ale przecież otrzymanie takiego wyniku NIFTY też jest przypadkiem nieczęstym.
Pragne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 13:59   #6
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera

Cytat:
Napisane przez Pragne89 Pokaż wiadomość
Cześć Mamusie! Piszę do Was, bo tak bardzo się boję i nie mogę poradzić sobie ze swoimi myślami.

Mam 27 lat i jestem w 13 tygodniu ciąży. Dwa tygodnie temu zrobiłam sobie test NIFTY. We wtorek zadzwoniła Pani Ginekolog z wynikiem. Już wiedziałam, że coś jest nie tak.

Ryzyko trisomii 21, 18, 13 - bardzo małe.

Liczba chromosomów płci: nieprawidłowa - ryzyko XXY.

Badany płód jest płci męskiej. Stwierdzono wysokie ryzyko nieprawidłowości w zakresie liczby chromosomów płci, w postaci kariotypu 47,XXY, odpowiedzialnego za objawy zespołu Klinefeltera.

Mój świat się zawalił... Nigdy nie słyszałam o tej chorobie, więc łapczywie pochłaniałam informacje ze stron internetowych. Bezpłodność, małe jądra, ginekomastia, słabiej rozwinięte mięśnie. Jeszcze gorzej sprawa wygląda w przypadku mężczyzn z większą ilością chromosomów X. Dochodzą zaburzenia psychiczne i upośledzenie umysłowe.

Ginekolog zaleciła amniopunkcję w 17 tygodniu ciąży. Nie wiem jak mam wyczekać te 4 tygodnie do zabiegu + 3 tygodnie do wyników.

Poprzednia moja ciąża była pozamaciczna, usunięta w 9 tygodniu. Mam wycięty lewy jajowód, jajnik i miesiące depresji.

Tak bardzo bałam się tej drugiej ciąży... Dlaczego to wszystko jest dla mnie takie trudne?
Bardzo współczuję. Porozmawiaj z lekarzem. Z tego co widzę ten zespół nie jest chorobą terminalną, może mieć względnie łagodny przebieg, a osoby, które na niego cierpią mogą żyć samodzielnie.
Powodzenia.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 14:04   #7
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera

Lekarze nie powiedzą niczego konkretnego. Pomyslałam, ze moze sa jakieś stowarzyszenia rodziców dzieci z tym zespołem albo dorosłych.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-15, 14:09   #8
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Lekarze nie powiedzą niczego konkretnego. Pomyslałam, ze moze sa jakieś stowarzyszenia rodziców dzieci z tym zespołem albo dorosłych.
Niby dlaczego nie powiedzą niczego konkretnego ?

Grupy/ stowarzyszenia rodziców na pewno są.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 14:11   #9
Pragne89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 4
Dot.: Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera

Przeczesałam internet. Mężczyźni chorzy na ZK dowiadują się o tym najczęściej w momencie starań o dziecko. Bardzo mało jest informacji o tej chorobie i ludziach przez nią dotkniętych.

A w poniedziałek idę do genetyka. Liczę, że coś mi więcej opowie o chorobie. W internecie wiadomo - same skrajności.
Pragne89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 14:11   #10
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera

Bo lekarze zwykle nie sa zbyt wylewni, wypowiadają sie bardzo ostrożnie, przedstawiają rożne możliwości (zwykle najgorsze) no i nie sa od pocieszania.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 16:40   #11
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera

Autorko, czy mogę zapytać jak potoczyly sie wasze losy?


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-16 17:40:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.