Wypadek w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-09, 17:28   #1
Devek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66

wypadek w pracy jak rozwiazac ?


Siemka
moge to jakos nie zabardzo napisac, ale jestem poszkodowany.
Miałem nie przyjemna sytuacje w pracy i mało co bym stracił palca jak by nie refleks nogi obyło sie na rozcieci. Byłem w szpitalu zszyli, ale sciegno naderwane szwy odpadły po tyg czasu, ale sie zrosło i palec bezwładny uszkodzone sciegno 2 tyg juz nie byłem na leczu tylko pracowałem. Zapisałem sie na zabieg zeby sciegno zszyli. Zabieg niby poszedł ok mam przeszlo 20 szwów i teraz nie wiem jak to ocenic i co zrobic. Prezesi powiedzieki mi tak zeby nie zgłaszac tego tylko cos dzadza pod stołem, ale nie wiem jaka stawka bedzie git ? wywalic z roboty mnie nie wywala bo mam umowe itp leczenia nie skonczyłem jeszcze wiec nic nie przepadło zeby to zgłosic jako wypadek. Co byscie wybrali ? 1-2 tys czy zgłaszac i starac sie o wieksze odszkodowanie ? Tylko rozmawialem z bechapowcem i mowił ze z szefostwem nie wygram i jak by sie okazało bede miał kontrole w domu, rozmawialem z tez gosciem co miał podobna sytuacje i tak było jak mówił, czyli nie potrzebne było mu to ze zgłosił, inny nie zgłosił i ze pod stołem da mu 500 to do tej pory nie dostał. A mam taki fach, ze wszedzie dostane prace jak by chcieli mnie nawet wywalic
Devek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 18:24   #2
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: wypadek w pracy jak rozwiazac ?

Cytat:
Napisane przez Devek Pokaż wiadomość
Siemka
moge to jakos nie zabardzo napisac, ale jestem poszkodowany.
Miałem nie przyjemna sytuacje w pracy i mało co bym stracił palca jak by nie refleks nogi obyło sie na rozcieci. Byłem w szpitalu zszyli, ale sciegno naderwane szwy odpadły po tyg czasu, ale sie zrosło i palec bezwładny uszkodzone sciegno 2 tyg juz nie byłem na leczu tylko pracowałem. Zapisałem sie na zabieg zeby sciegno zszyli. Zabieg niby poszedł ok mam przeszlo 20 szwów i teraz nie wiem jak to ocenic i co zrobic. Prezesi powiedzieki mi tak zeby nie zgłaszac tego tylko cos dzadza pod stołem, ale nie wiem jaka stawka bedzie git ? wywalic z roboty mnie nie wywala bo mam umowe itp leczenia nie skonczyłem jeszcze wiec nic nie przepadło zeby to zgłosic jako wypadek. Co byscie wybrali ? 1-2 tys czy zgłaszac i starac sie o wieksze odszkodowanie ? Tylko rozmawialem z bechapowcem i mowił ze z szefostwem nie wygram i jak by sie okazało bede miał kontrole w domu, rozmawialem z tez gosciem co miał podobna sytuacje i tak było jak mówił, czyli nie potrzebne było mu to ze zgłosił, inny nie zgłosił i ze pod stołem da mu 500 to do tej pory nie dostał. A mam taki fach, ze wszedzie dostane prace jak by chcieli mnie nawet wywalic
Wśród moich znajomych była taka sytuacja że nie zgłaszać, oni wyrównają chorobowe do 100% z 80% i coś dorzucą. Oczywiście nikt nigdy tej kasy nie zobaczył

Poza tym odszkodowanie wypłaca ZUS, dopiero ewentualna nadwyżka idzie z polisy pracodawcy a jeśli jej nie ma to z majątku pracodawcy. Wydaje mi się że taka jest procedura. Chyba że od razu chcesz startować na drodze cywilnej? I PIP może dorzucić coś gratis ale dla firm to zwykle nie jest dużo, jejku, maksymalna kara to chyba 30.000 PLN.

O cokolwiek byś nie występował, pozostaje jedna ważna kwestia... Jak doszło do tego zdarzenia? Bo do obowiązków pracownika należy znajomość przepisów dotyczących BHP oraz stosowania się do nich. Rozcięcie może być winą zarówno Twoją, jak i pracodawcy. Pracodawca nie zapewnił Ci najwyraźniej odpowiedniego obuwia a Ty przystąpiłeś bez mrugnięcia okiem do pracy. Albo zapewnił, ale że upał to się lepiej pracowało w innych butach. W takim przypadku zaczynają się schody.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 06:10   #3
Devek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: wypadek w pracy jak rozwiazac ?

to nie z mojej winy tylko przez osoby trzecie, Wypłate dostałem nawet ciut wieksza od wczesniejszego miesiaca chociaz byłem na leczy trzy tyg. Ale chyba z nimi sie sadzic to tez pewnie szkoda zachodu.
Devek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 12:02   #4
anjo94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Wypadek w pracy

Jakie świadczenia mi się należą za odszkodowanie po wypadku w pracy?Orientujecie się jak to wygląda ??

Edytowane przez anjo94
Czas edycji: 2016-08-10 o 14:35
anjo94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 12:48   #5
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Wypadek w pracy

Cytat:
Napisane przez anjo94 Pokaż wiadomość
Jakie świadczenia mi się należą za odszkodowanie po wypdku w pracy?Orientujecie się jak to wygląda ??
Wypadek wypadkowi nierówny. Co się stało? Jeśli np to ty postępowałaś niezgodnie z przepisami bhp to nic ci się może nie należeć :P
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 22:14   #6
arlina1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Wypadek w pracy TŻ-ta

Proszę o informacje
Mój chłopak poszedł tydzień temu do nowej pracy na budowie (umowa o prace),to mała firma zatrudnia tylko dwóch pracowników. Dziś rano w pracy miał wypadek, poślizgnął się i spadł z drabinki skutkiem czego złamał rękę, szef zawiózł go na SOR do szpitala gdzie zrobili prześwietlenie i założyli mu gips. Ani ja ani mój TŻ nie miał nigdy zadnego wypadku. Wiem że pracodawca powinien sporządzić protokój powypadkowy i obiecał TŻ-towi że jutro to napiszą. Czy o czymś jeszcze TŻ powinien pamiętać ? Czy należy mu sie wypłata i jakis zasiłem jeśli nie przepracował miesiaca ? W szpitalu mu powiedzieli że 3 miesiące nie będzie mógl pracować.
Szef TŻ twierdzi że nigdy u niego nikt nie miał wypadku i nie wie jak się to tego zabrać.

Dziękuję
arlina1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 12:23   #7
ona_jest_ok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 76
Dot.: Wypadek w pracy TŻ-ta

Wypadek w pracy powinien byc udokumentowany szybko, bez zwloki (wg. prawa max 14 dni). Cala procedura jest potrzebna, aby przez okres leczenia otrzymac 100% wynagrodzenia, a nie 80% jak na zwyklym zwolnieniu lekarskim. W razie stalego uszczerbku na zdrowiu takze. Pracodawca natomiast powinien przyjrzec sie funkcjonkwaniu swojej firmy pod wzgledem bhp - mozliwa kontrola PIP. Zasilek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego przysluguje juz od pierwszego dnia (2-gi dzien pracy nie stanowi problemu).
ona_jest_ok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-04, 23:29   #8
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Wypadek w pracy TŻ-ta

Po co zakładasz 2 wątki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-05 00:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.