Poczta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-06, 10:59   #1
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794

Poczta


Witajcie! Mam mały problem. Otóż sprzedałam kilka moich ubrań i muszę je wysłać. Tylko kompletnie się na tym nie znam. Oczywiście pieniądze zostaną wpłacone na moje konto za ubranie i za przesyłkę. Ale ja nie wiem ile za tą przesyłkę i jaką w ogóle?Pierwszy raz będę wysyłała cokolwiek. Czy może to być list polecony priorytetowy? Mam iść na poczte i powiedzieć w okienku list polecony priorytetowy? W co mam zapakować? Czy wystarczy koperta bąbelkowa?
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 11:11   #2
FlightlessBird
Zakorzenienie
 
Avatar FlightlessBird
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 17 421
Dot.: Poczta

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Witajcie! Mam mały problem. Otóż sprzedałam kilka moich ubrań i muszę je wysłać. Tylko kompletnie się na tym nie znam. Oczywiście pieniądze zostaną wpłacone na moje konto za ubranie i za przesyłkę. Ale ja nie wiem ile za tą przesyłkę i jaką w ogóle?Pierwszy raz będę wysyłała cokolwiek. Czy może to być list polecony priorytetowy? Mam iść na poczte i powiedzieć w okienku list polecony priorytetowy? W co mam zapakować? Czy wystarczy koperta bąbelkowa?
Najlepiej jest poleconym i tutaj do wyboru ekonomiczny, albo priorytetowy. Na list polecony musisz wypisać specjalny druczek. Wystarczy koperta z folią bąbelkową. Cennik jest na stronie poczty polskiej - wszystko zależy od wagi, no i od tego czy kupujący wybierze list polecony ekonomiczny czy priorytetowy
__________________
II krechy - 10.08.2014


FlightlessBird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 11:36   #3
Rvda88
Zadomowienie
 
Avatar Rvda88
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 250
Dot.: Poczta

Pakowanie
Ja pakuję w opisany za chwilę sposób, bo tak jest najtaniej (korzyść dla kupujących) i, jeśli można tak powiedzieć, ekologicznie (po co kupować specjalnie koperty bąbelkowe?) - rzecz pakuję w reklamóweczkę, która zawsze po jakiś zakupach zostaje, zaklejam taśmą i to wrzucam do zwykłej dużej koperty, której brzegi zabezpieczam dodatkowo szeroką taśmą do pakowania.

Wysyłka
Wszystko wysyłaj listem POLECONYM - masz wtedy dowód wysyłki, w przeciwieństwie do listów zwykłych. Jeśli coś zaginie, masz podstawę do złożenia reklamacji (choć mi akurat nigdy sie to nie zdarzyło).
Listy (i zwykłe, i polec.) dzielą się na ekonomiczne i priorytetowe - te drugie są ciut droższe, ale z założenia powinny dojść szybciej.
Tutaj masz cennik - http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
Na początku możesz sobie na wadze kuchennej ważyć rzeczy i wg tego ustalając koszt wysyłki, z czasem pewnie będziesz to robić "z głowy" Na moich aukcjach wysłanie np. letniej sukienki nie jest droższe niż 7 zł za priorytet, a i to dotyczy tych cięższych, zwykle można się zmieścić w okolicach 6 zł Nie ma co zawyżać kosztów wysyłki, bo to odstrasza kupujących, a poza tym to nieuczciwe, jak się weźmie więcej, a koszt wyjdzie niższy...

Btw, na jakiej podstawie ustaliłaś koszt wysyłki, skoro już rzecz sprzedałaś, a na aukcji trzeba podać wcześniej koszt wysyłki? Nie pytam złośliwie
__________________


Edytowane przez Rvda88
Czas edycji: 2011-07-06 o 11:38
Rvda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 12:01   #4
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

Cytat:
Napisane przez Rvda88 Pokaż wiadomość
Pakowanie
Ja pakuję w opisany za chwilę sposób, bo tak jest najtaniej (korzyść dla kupujących) i, jeśli można tak powiedzieć, ekologicznie (po co kupować specjalnie koperty bąbelkowe?) - rzecz pakuję w reklamóweczkę, która zawsze po jakiś zakupach zostaje, zaklejam taśmą i to wrzucam do zwykłej dużej koperty, której brzegi zabezpieczam dodatkowo szeroką taśmą do pakowania.

Wysyłka
Wszystko wysyłaj listem POLECONYM - masz wtedy dowód wysyłki, w przeciwieństwie do listów zwykłych. Jeśli coś zaginie, masz podstawę do złożenia reklamacji (choć mi akurat nigdy sie to nie zdarzyło).
Listy (i zwykłe, i polec.) dzielą się na ekonomiczne i priorytetowe - te drugie są ciut droższe, ale z założenia powinny dojść szybciej.
Tutaj masz cennik - http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
Na początku możesz sobie na wadze kuchennej ważyć rzeczy i wg tego ustalając koszt wysyłki, z czasem pewnie będziesz to robić "z głowy" Na moich aukcjach wysłanie np. letniej sukienki nie jest droższe niż 7 zł za priorytet, a i to dotyczy tych cięższych, zwykle można się zmieścić w okolicach 6 zł Nie ma co zawyżać kosztów wysyłki, bo to odstrasza kupujących, a poza tym to nieuczciwe, jak się weźmie więcej, a koszt wyjdzie niższy...

Btw, na jakiej podstawie ustaliłaś koszt wysyłki, skoro już rzecz sprzedałaś, a na aukcji trzeba podać wcześniej koszt wysyłki? Nie pytam złośliwie
chyba źle się wyraziłam, chodziło mi o to, że mam 100% chętną do kupna w tym przypadku letniego swetra, ale nie na allegro czy ebay, na stylio.pl miałam kilka ogłoszeń już dawno wystawione i wczoraj dostałam propozycje, aby sprzedać.
Dziękuję Wam za pomoc

Można przenieść do kosza w razie W, bo już wszystko wiem

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli wysłałabym listem poleconym priorytetowym to muszę wypelniać jakiś druczek, naklejać coś? Czy po prostu w domu na kopercie napisać nadawce i adresata?
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 12:08   #5
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Poczta

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość


mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli wysłałabym listem poleconym priorytetowym to muszę wypelniać jakiś druczek, naklejać coś? Czy po prostu w domu na kopercie napisać nadawce i adresata?

Na poczcie trzeba wypełnić mały druczek na list polecony (są wyłożone w takich stojakach na druczki albo poproś w okienku), a jeśli chcesz dodatkowo priorytet to powiedz o tym osobie przyjmującej przesyłkę, ona naklei na list znaczek PRIORYTET.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 12:09   #6
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Poczta

Tak, wypełniasz druczek i pani na poczcie wpisuje na nim numer przesyłki - to Twoje potwierdzenie nadania listu.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 12:13   #7
Testarosa
Raczkowanie
 
Avatar Testarosa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Nad morzem:)
Wiadomości: 210
Dot.: Poczta

Kiedy ja pierwszy raz wysyłałam to pani na poczcie mi wszystko ładnie wytłumaczyła
Testarosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 14:03   #8
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

ok, dziękuję wszystkim, można zamknąć
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 18:16   #9
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Poczta

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
ok, dziękuję wszystkim, można zamknąć
Na wizażu nie zamyka się i nie kasuje wątków ani postów Wyjątkiem są off topy, spam i różne kłótnie z epitetami czy oskarżeniami.
Może za parę lat ktoś będzie miał ten sam problem z wysłaniem listu i odkopie wątek? Do zamkniętego wątku nie można dodać postów.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:32   #10
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

Wiem, że do zamkniętego wątku nie można dodawać postów. Tylko byłam przekonana, że wątki zamykane są/usuwane jak na innych forach
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 18:21   #11
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

a mam jednak jeszcze jedno pytanie: na tym druczku co jest? Tzn jakie dane trzeba tam wpisać? Same podstawy typu adres imię i nazwisko odbiorcy? czy coś dodatkowego? A na kopercie trzeba cś pisac czy sam druczek wystarczy?
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-06, 12:20   #12
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

witajcie... mam znowu kilka pytań. Musze wysłać torbe Reebok, nie jest ona cięzka. Na pewno nei warzy więcej niż 1kg. Tylko, że nie znajdę takiej koperty bąbelkowej. Moglabym włożyć to do kartona i wyslać jako list polecony? czy jako paczkę?
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 13:36   #13
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Dot.: Poczta

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
witajcie... mam znowu kilka pytań. Musze wysłać torbe Reebok, nie jest ona cięzka. Na pewno nei warzy więcej niż 1kg. Tylko, że nie znajdę takiej koperty bąbelkowej. Moglabym włożyć to do kartona i wyslać jako list polecony? czy jako paczkę?
Wtedy jako paczka. U mnie na poczcie wszystko co jest w kartonach jest traktowane jako paczka. Wtedy jest droższa przesyłka. Na pewno ta torebka nie zmieści się do ogromnej koperty?
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 13:48   #14
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Poczta

Ja bym włożyła do reklamówki/owinęła folią bąbelkową i zapakowała to jeszcze w papier. Torba raczej nie ma się jak poniszczyć w takim opakowaniu, a wyjdzie taniej niż w pudełku.
Formalnie list polecony do 2kg, potem już jako paczka (musisz wypełnić inny druk). Możesz też wysłać lżejszą paczkę, nikt się nie doczepi, a Twój adresat będzie miał ją dostarczoną pod nos (u mnie noszą paczki późnym popołudniem, więc zawsze jest ktoś, kto odbierze, natomiast listy roznoszone są rano i często po powrocie zastaję awizo. Ale nie wiem, czy te pory są regułą w przypadku paczek).
Cenniki wagowe masz na stronie Poczty Polskiej.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 17:32   #15
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

dzięki za informacje... tylko,że nie mam folii bąbelkowej na dzień dzisiejszy. A największa koperta babelkowa jakie ma wymiary? wiecie może?
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 19:29   #16
anna1112
Zadomowienie
 
Avatar anna1112
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 470
Dot.: Poczta

Najwieksza koperta babelkowa rozmiar I ma 32 cm x 45 cm .
Koperty powinny być dostepne na poczcie są nawet w księgarniach.
anna1112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 23:00   #17
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

dzieki, to będę jednak musiała coś sama wykombinować, bo sie nie zmieści
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 15:34   #18
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Poczta

Spróbuj owinąć ją reklamówką, potem włożyć do większej siatki wypełnionej ścinkami papieru albo nawet owinąć gazetami. To nie jest raczej rzecz zagrożona potłuczeniem się, chodzi tylko o to, żeby nie została zalana kiedy np. pęknie inna paczka z jakimś płynem w środku.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 16:15   #19
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

ok rozumiem dzięki
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 17:57   #20
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Poczta

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
ok rozumiem dzięki
Nie ma sprawy Daj znać, co wykombinujesz.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 20:39   #21
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

Zrobiłam tak jak kazałaś ;> I mam jeszcze pytanie, na bank banalne, ale szczerze powiedziawszy dawno nie wysyłałam pocztówki i juz nie wiem jak sie to robi. Tylko, ze ja chcialabym zapakowac te pocztowke do zwyklej bialej malej koperty, naklejam znaczek wrzucam do skzrynki i to wszystko? Czy musze iść na poczte do pani do okienka, zeby cos podbila? I czy moze byc w kopercie? ;>
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 14:07   #22
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Poczta

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Zrobiłam tak jak kazałaś ;> I mam jeszcze pytanie, na bank banalne, ale szczerze powiedziawszy dawno nie wysyłałam pocztówki i juz nie wiem jak sie to robi. Tylko, ze ja chcialabym zapakowac te pocztowke do zwyklej bialej malej koperty, naklejam znaczek wrzucam do skzrynki i to wszystko? Czy musze iść na poczte do pani do okienka, zeby cos podbila? I czy moze byc w kopercie? ;>
Co do koperty, to raczej nikt nie rozlicza, co tam jest No i i tak musisz kupić znaczek, więc chyba na jedno wychodzi, czy zostawisz to u pani na poczcie, czy wrzucisz do skrzynki.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 14:15   #23
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

o to właśnie mi chodziło ;>
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 09:09   #24
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

Wysłałam 09.08.11r. list polecony ekonomiczny (z kolczykami, sprzedałam). Dzisiaj kobieta pisze mi, że kolczyków nie dostała, że ją oszukałam i że zgłosi sprawę na policję. Mam potwierdzenie nadania, napisałam jej, aby podała e-maila to jej to wyślę. List mógł zaginąć? Czy takie opóźnienia na poczcie się zdarzają? Tłumaczęsobie jeszcze tym, że w poniedziałek było święto, no ale... w tamtym tygodniu powinna już dojść I jeśli zaginęła, mam wziąć to potwierdzenie nadania, iść na pocztę i co powiedzieć? Co oni zrobią z tą sprawą? Oddadzą mi kase...? Nigdy nie byłam jeszcze w takiej sytuacji. A mogłaby ta paczka być niewysłana? Bo była to mała, lekka koperta bąbelkowa, a z tego co zauważyłam na poczcie wypełniają i rzucają paczki za siebie, więc mogła ona się gdzieś tam zgubić i po prostu nie wysłali
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 09:23   #25
Rvda88
Zadomowienie
 
Avatar Rvda88
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 250
Dot.: Poczta

Spokojnie, jak wysłałaś ekonomicznym, to raczej nie było szans, żeby doszło do końca tamtego tygodnia Wyślij allegrowiczce foto/skan dowodu wysyłki i napisz, że jak nie dostanie przesyłki do końca tygodnia, to niech idzie z numerem nadania na swoją pocztę i zapyta, czy im się przypadkiem gdzieś nie zawieruszyła ta przesyłka. Ty na swojej poczcie nie możesz na razie nic zrobić, dopiero po upływie 2 tygodni (ale nie pamiętam dokładnie, czy 2 tyg., czy 14 dni roboczych) możesz złożyć na swojej poczcie reklamację. Mi na kilkaset transakcji raz zaginęła przesyłka, więc głowa do góry, pewnie się znajdzie

P.S. Po co ją pytasz o adres e-mail, skoro ona do Ciebie napisała? Wyślij dowód nadania na ten adres, z którego dostałaś maila I pisz spokojnie i rzeczowo, nie daj się zastraszyć - masz dowód wysyłki, więc śpij spokojnie
__________________

Rvda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 09:33   #26
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

To nie na allegro, lecz na szafa.pl Nie boję się, no bo jak napisałaś, mam potwierdzenie nadania Dzięki za pomoc
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 09:52   #27
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

Mam do wysłania pocztówkę do Niemiec. Ale co ze znaczkiem? Chcę priorytet, tak aby w miarę szybko doszła. Mam iść do pani do okienka i poprosićo znaczek do Niemiec priorytet, ona juz powinna wiedzieć o co chodzi...?
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 11:42   #28
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Poczta

... przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać....

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

tu masz stronę, gdzie jest wszystko ... wystarczy zajrzeć i przeczytać


ktoś już Ci ją wklejał wyżej ...
__________________
"I żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 20:42   #29
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Poczta

nie pomyślałam o tym, że na stronie poczty polskiej jest wszystko <ściana>
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.