Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 10:34   #151
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 11:06   #152
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

polecacie jakiś dobry peeling enzymatyczny? mam jeszcze resztkę kwasu migdałowego,może jego spróbuję użyć w formie peelingu,bo tonik mam to można powiedzieć,że skóra przygotowana
Wydaje mi się,że te peelingi mechaniczne słabo oczyszczają,tzn. niby skóra jest wygładzona,ale oczyszczona to raczej nie jest,dodatkowo wydaje mi się,że roznosi bakterie... może by dodać kropelkę olejku herbacianego?
Planuję od początku przyszłego tygodnia zacząć suplementacje konkretnie Salfazin i może coś nawilżającego od środka.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 11:09   #153
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dobra rybki są Kolejna rzecz po aleppo na którą się skusiłam przez ten wątek

...ale martwi mnie jedna kwestia. Na kosmopedia.org przeczytałam, że olej z nasion wiesiołka dwuletniego może być komedogenny . Wiem `może` to tu kluczowe słowo, ale dopiero co podgoiłam buzię i aż się boję napadu zaskórników Co ile to stosować, żeby nie przedobrzyć? Raz, dwa razy w tygodniu?
A... nakładacie całą rybkę na twarz? Bo właśnie nałożyłam i starczyło mi na wysmarowanie twarzy i rąk;p
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY

Edytowane przez HelenaTrojańska
Czas edycji: 2012-11-03 o 11:36
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 11:28   #154
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Lorri, ostatnio dałaś takie fajne linki do proporcji peelingów z kwasami. Mogłabyś wrzucić jeszcze raz, bo ja ciamajda nie mogę znaleźć?



----
edit: już znalazłam po wielkich bojach

Ale w zasadzie to mam do Ciebie pytanie

Będę 1 raz się peelingować, buzię mam skłonną do podrażnień, nie zawsze no ale ...

I nie wiem, jakie stężeni użyć jak na 1 raz i z czym zrobić peeling salicylowy z PEGiem czy spirytusem?

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-11-03 o 12:16
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 12:21   #155
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 15:13   #156
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Lorri, ostatnio dałaś takie fajne linki do proporcji peelingów z kwasami. Mogłabyś wrzucić jeszcze raz, bo ja ciamajda nie mogę znaleźć?



----
edit: już znalazłam po wielkich bojach

Ale w zasadzie to mam do Ciebie pytanie

Będę 1 raz się peelingować, buzię mam skłonną do podrażnień, nie zawsze no ale ...

I nie wiem, jakie stężeni użyć jak na 1 raz i z czym zrobić peeling salicylowy z PEGiem czy spirytusem?
Jakby ktoś jeszcze szukał:

Peeling glikolowy
Peeling migdałowy
Peeling salicylowy na alkoholu
Peeling salicylowy na PEG-u (salipeg)
Kwas salicylowy w oleju

Zawsze warto zaczynać od najniższych stężeń. W sprawie wyboru medium musisz popytać praktyków, jedni wolą spirytus, inni PEG. Z założenia kwas na PEG-u ma działać łagodniej. Ja peelingów nie robię, stosuję regularnie kosmetyki z kwasami.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 09:38   #157
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie odnośnie retinoidów. Do tej pory używałam differinu który jakiś rok temu całkowicie wyleczył u mnie trądzik i zlikwidoował czerwone stany pozapalne. Miałam idealną twarz. Teraz jednak chciała bym coś mocniejszego. Poradzicie mi coś?
Dodam tylko że w przyszłe wakacje planuje ślub i chciałabym w miarę przyzwoicie wyglądać. W tym momencie dostałam od dermatologa duac i myśle że po jakichś 2 miesiącach przeżuciła bym sie z duacu na jakiś retinoid tylko jaki?

Baaardzo proszę o rady
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 09:53   #158
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 09:57   #159
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

No nie wiem właśnie A jest między nimi różnica? Bo wiem że nie wszystkie retinoidy działają tak samo. Wiem że ty Falabella stosujesz Atrederm. W jakiej jest postaci? wiem że on jest bardzo mocny a ja nie chciałabym sobie zrobić kuku
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 10:03   #160
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 13:43   #161
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie retinoidów. Do tej pory używałam differinu który jakiś rok temu całkowicie wyleczył u mnie trądzik i zlikwidoował czerwone stany pozapalne. Miałam idealną twarz. Teraz jednak chciała bym coś mocniejszego. Poradzicie mi coś?
Dodam tylko że w przyszłe wakacje planuje ślub i chciałabym w miarę przyzwoicie wyglądać. W tym momencie dostałam od dermatologa duac i myśle że po jakichś 2 miesiącach przeżuciła bym sie z duacu na jakiś retinoid tylko jaki?

Baaardzo proszę o rady
Retinoidy to pochodne witaminy A. Dzielą się na różne kategorie a dokładniej III generacje. Każdy ma inną budowę i właściwości. Zorac a atrederm to coś zupełnie innego.

Differin to adapalen.

Tutaj najprostsze wyjaśnienie :
Retinoidy wykorzystywane w leczeniu tradziku pospolitego wraz z nazwami handlowymi :

Retinoidy pierwszej generacji :
Izotretynoina - Isotrex, Isotrexin (z erytromycyna)
Tretynoina - Retin-A, AtreDerm, Aknemycin-Plus, Locacid

Retinoidy trzeciej generacji :
Adapalen - Differin zel/krem
Tazaroten - Zorac/Tazorac zel/krem

ja uzywalam tych I generacji, mialam isotrex i isotrexin (baaardzo sobie chwale!) isotrexin ma dodatkowo antybiotyk , super dziala ma lekką żelową formułe, i mnie osobiscie nie podraznial, nie luszczylam sie w ogole (no moze czasami ale nawet tego nie pamietam) po kilku miesiacach przestal dzialac...

i przerzucilam sie na atrederm. Atrederm na dwa stezenia (0,025 i 0,05 ) ja mialam najnizsze i nieźle przypiekal łuszczenie bylo ogromne, nie moglam tego znieść jako ze moja praca polegala na pracy z klientem a moja twarz to moja wizytowka odpuscilam sobie. teraz pracuje przy biurku wiec przezyje łuszczenie

A najbardziej kocham aknemycin plus, który wyleczył u mnie gule, i wysyp powakacyjny, zaczynam drugie opakowanie, aknemycin to tretynoina tak jak atrederm, tyle że z dodatkiem antybiotyku , więc leczy stany zapalne. Nigdzie nie znalazłam informacji jakie stęzenie ma tretinoiny, ciekawa jestem

no a najsilniejszy chyba jest zorac (wnioskuję to z opini wizażanek) zorac też ma dwa stęzenia, ma formę żelu. Zwykle zaczynamy od najnizszego stęzenia. Nigdy go nie stosowałam.

Możesz znaleźć w internecie informację, czym rózni się poszczególny retinoid, decyzja należy do Ciebie. Dermatolodzy i tak przepisują retinoidy i antybiotyki losowo. No chyba że trafisz na jakiegos kompetentnego Teraz jest szał na atrederm bo jest dosyc tani w porownaniu do pojemności - buteleczka ma 60 ml pamietam jak kupowalam go za 18 zł!

jesli chodzi o czestotliwość, ustalasz sama. Niektorzy piszą, żeby uzywać 2 razy w tygodniu, jasne od tego można zaczac, ale ja zwykle uzywam co druga noc, albo dwie noce z rzedu - 2 noce natłuszczam. To już samemu trzeba sobie wypracować metode. Najfajniejsze jest to, że po kilku tygodniach, mija podraznienie, można zwiekszac czestotliwość i stezenie
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 19:39   #162
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Poratujcie już nie wiem co mam robić ze swoją twarzą???

Pod koniec lipca potraktowalam swoja buzie z mieszaną cerą tą słynną mieszanką olejku pichtiowego z naftą na zaskórniki (sposób od Brunette's Heart blog).Mialam ich troche na nosie i czole, stad pomysl uzycia tej mieszanki Od tamtej pory mam straszliwe problemy z cerą- na czole najpierw pojawiła się kaszka która z czasem (po odstawieniu mieszanki) ewoluowała w erupcję małych wulkanów rowniez na policzku, po oczyszczaniu u kosmetyczki (po okresie wzglednego spokoju) wróciła w postaci zaskornikow i pojedynczych ropnych krostek.

Opiszę Wam moją pielęgnację którą stosuję już jakiś miesiąc i nie widać poprawy chyba że chwilowo. Mam 27 lat dlatego taki nagły, pierwszy w życiu zmasowany atak trądziku(?) (bo kiedys byly pryszcze i zaskorniki ale nie bylo ich nigdy tak duzo i nie utrzymywaly sie tak dlugo!!!) mnie dziwi i bardzo Was proszę o poradę co mam z mojej pielęgnacji wyrzucić a co dodać?

Rano: mycie twarzy wodą plus stosowane już kilka lat mydło węglowe, coś mniej więcej takiego jak z mydlarni Tuli, albo mydło Alepia z czerwoną glinką (stosuję krótko).Buzie wycieram miekkim papierowym recznikiem (dla higieny).

krem Clarins Ultra Matte rowniez stosowany od paru lat

potem nie nakładam nawet podkładu, chyba ze na specjalne okazje, tylko korektor shiseido i puder sypki Kanebo. Pędzel myje co tydzień.

Wieczorem: demakijaż płynem micelarnym Cetaphil (jeden wacik) i tonikiem farmona dermacos albo hydrolatem oczarowym (dwa waciki).

Potem nakładam- albo krem karotenowy Ava (eko skład podobno) albo Uriage Hyseac z AHA albo po prostu olejek z pestek malin lub truskawek.

Punktowo na noc- olejek Oriflame tea tree albo pasta cynkowa albo papka jadwigi (chyba najmniej mi służy ) , jeszcze czasem używam Balsamu Kapucyńskiego- taka mieszanka ziół, ale to bardzo rzadko.

Co dwa-trzy dni robię peeling enzymatyczny Ziaja Ulga i to jego podejrzewam o pogorszenie stanu mojej cery, ale to tylko moje przypuszczenia wiec prosze sie tym nie sugerowac. Potem robie sobie maseczke z zielonej albo czerwonej glinki, czasem dodawalam do niej tez oleju z pestek malin lub truskawek. Rowniez stosuje czasem maseczke Avon z błotem z morza martwego (sprawdzona od lat).

Prosze o pomoc Co robię źle?
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę

Edytowane przez bessens
Czas edycji: 2012-11-04 o 19:41
bessens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 19:39   #163
malik1d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czesc wam Tak jak wy niestety mam ten sam problem - tradzik jest troche juz lepiej sa dalej miejsca w ktorych niestety pojawia sie tradzik.. Radze sobie z tym acne derm i jest nawet ok ( z gory chcialabym tez przeprosic za zapewne zmiane tematu , ale zastanawia mnie jedna rzecz a nie mam gdzie sie poradzic szukalam tego na forum no,ale nie wiem gdzie zadac to pytanie.. Zamierzam zmienic krem (wlasnie przepatruje slownik skladnikow kosmetycznych) ale waszym okiem co sadzicie o takim czyms ? :
Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Allantoin, Potassium Cetyl, Phosphate, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Piroctone Olamine, Phenoxyethanol.
jest to krem Aco Spotless co uwazacie?
__________________
od ;
marzec 2011-nie prostuje wlosow.
styczen 2012-cwicze.
08.05 2012- jem zdrowe jedzenie.
od marca 2012- pozbywam sie przebarwien i minimalizuje tradzik.

14.02.2009 od tej pory razem
malik1d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 19:41   #164
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
...ale martwi mnie jedna kwestia. Na kosmopedia.org przeczytałam, że olej z nasion wiesiołka dwuletniego może być komedogenny . Wiem `może` to tu kluczowe słowo, ale dopiero co podgoiłam buzię i aż się boję napadu zaskórników
Zaskórniki nie są w stanie dokonać napadu . Potrzeba czasu (tygodni), żeby powstały pod wpływem jakiejś substancji. Zajrzyj tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post35497128. W teście na uszach króliczych (które generalnie są bardziej podatne na tworzenie zaskórników niż ludzka skóra) olej wiesiołkowy został oceniony jako umiarkowanie komedogenny (3 pkt w skali 0-5). Najlepiej stosować go w stężeniu do 25%.

W indywidualnych przypadkach oleje - komedogenne czy nie - mogą działać aknegennie, czyli powodować powstawanie krostek i innych zmian zapalnych. Efekty można zaobserwować znacznie szybciej, nawet w ciągu 1-2 dni od użycia. Na mnie w ten sposób działają niestety wszystkie oleje w wysokich stężeniach.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 19:50   #165
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
Poratujcie już nie wiem co mam robić ze swoją twarzą???

Pod koniec lipca potraktowalam swoja buzie z mieszaną cerą tą słynną mieszanką olejku pichtiowego z naftą na zaskórniki (sposób od Brunette's Heart blog).Mialam ich troche na nosie i czole, stad pomysl uzycia tej mieszanki Od tamtej pory mam straszliwe problemy z cerą- na czole najpierw pojawiła się kaszka która z czasem (po odstawieniu mieszanki) ewoluowała w erupcję małych wulkanów rowniez na policzku, po oczyszczaniu u kosmetyczki (po okresie wzglednego spokoju) wróciła w postaci zaskornikow i pojedynczych ropnych krostek.

Opiszę Wam moją pielęgnację którą stosuję już jakiś miesiąc i nie widać poprawy chyba że chwilowo. Mam 27 lat dlatego taki nagły, pierwszy w życiu zmasowany atak trądziku(?) (bo kiedys byly pryszcze i zaskorniki ale nie bylo ich nigdy tak duzo i nie utrzymywaly sie tak dlugo!!!) mnie dziwi i bardzo Was proszę o poradę co mam z mojej pielęgnacji wyrzucić a co dodać?

Rano: mycie twarzy wodą plus stosowane już kilka lat mydło węglowe, coś mniej więcej takiego jak z mydlarni Tuli, albo mydło Alepia z czerwoną glinką (stosuję krótko).Buzie wycieram miekkim papierowym recznikiem (dla higieny).

krem Clarins Ultra Matte rowniez stosowany od paru lat

potem nie nakładam nawet podkładu, chyba ze na specjalne okazje, tylko korektor shiseido i puder sypki Kanebo. Pędzel myje co tydzień.

Wieczorem: demakijaż płynem micelarnym Cetaphil (jeden wacik) i tonikiem farmona dermacos albo hydrolatem oczarowym (dwa waciki).

Potem nakładam- albo krem karotenowy Ava (eko skład podobno) albo Uriage Hyseac z AHA albo po prostu olejek z pestek malin lub truskawek.

Punktowo na noc- olejek Oriflame tea tree albo pasta cynkowa albo papka jadwigi (chyba najmniej mi służy ) , jeszcze czasem używam Balsamu Kapucyńskiego- taka mieszanka ziół, ale to bardzo rzadko.

Co dwa-trzy dni robię peeling enzymatyczny Ziaja Ulga i to jego podejrzewam o pogorszenie stanu mojej cery, ale to tylko moje przypuszczenia wiec prosze sie tym nie sugerowac. Potem robie sobie maseczke z zielonej albo czerwonej glinki, czasem dodawalam do niej tez oleju z pestek malin lub truskawek. Rowniez stosuje czasem maseczke Avon z błotem z morza martwego (sprawdzona od lat).

Prosze o pomoc Co robię źle?
Na pewno powinnaś używać jakiegoś toniku, skoro myjesz mydłem, ale nie jakiegoś "do cery trądzikowej", tylko czegoś delikatnego i proste, jak aloesowy z Ziai.
I ja bym zrezygnowała z kremu matującego na dzień, chociaż jeśli od lat stosujesz, to może nie ma to zupełnie związku.
Papka Jadwigi mnie też nie służy, naprawdę nie każdemu służy, więc się nie przejmuj i odstaw. A co do peelingu, to jego też używam, ale ciężko mi powiedzieć, czy mógł Ci zrobić krzywdę. Może na wszelki wypadek go zmień na inny? Fajny jest też z Ziai, z serii (chyba) Nuno. Jest co prawda o wiele mniej wydajny, ale też delikatniejszy.

I nie chodź na oczyszczanie (bo to było manualne oczyszczanie, tak?), bo to może tylko pogorszyć sprawę. Możesz mieć zakażoną skórę, mogą porobić się blizny, stany zapalne, a na pewno nie pomoże to na dłuższą metę. Ja bym powiedziała, że to oczyszczanie tu pogrzebało sprawę, ale nie chcę przesądzać.

Dobrze by było, gdybyś zapisała się do dermatologa, na wizytę i tak trochę poczekasz, a może do tego czasu samo przejdzie.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Zaskórniki nie są w stanie dokonać napadu . Potrzeba czasu (tygodni), żeby powstały pod wpływem jakiejś substancji. Zajrzyj tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post35497128. W teście na uszach króliczych (które generalnie są bardziej podatne na tworzenie zaskórników niż ludzka skóra) olej wiesiołkowy został oceniony jako umiarkowanie komedogenny (3 pkt w skali 0-5). Najlepiej stosować go w stężeniu do 25%.

W indywidualnych przypadkach oleje - komedogenne czy nie - mogą działać aknegennie, czyli powodować powstawanie krostek i innych zmian zapalnych. Efekty można zaobserwować znacznie szybciej, nawet w ciągu 1-2 dni od użycia. Na mnie w ten sposób działają niestety wszystkie oleje w wysokich stężeniach.
No super, czyli nawet naturalne oleje są testowane? Niedługo chyba przestanę nakładać cokolwiek na twarz, jak jedna blogerka walcząca z trądzikiem
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 20:03   #166
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Na pewno powinnaś używać jakiegoś toniku, skoro myjesz mydłem, ale nie jakiegoś "do cery trądzikowej", tylko czegoś delikatnego i proste, jak aloesowy z Ziai.
I ja bym zrezygnowała z kremu matującego na dzień, chociaż jeśli od lat stosujesz, to może nie ma to zupełnie związku.
Papka Jadwigi mnie też nie służy, naprawdę nie każdemu służy, więc się nie przejmuj i odstaw. A co do peelingu, to jego też używam, ale ciężko mi powiedzieć, czy mógł Ci zrobić krzywdę. Może na wszelki wypadek go zmień na inny? Fajny jest też z Ziai, z serii (chyba) Nuno. Jest co prawda o wiele mniej wydajny, ale też delikatniejszy.

I nie chodź na oczyszczanie (bo to było manualne oczyszczanie, tak?), bo to może tylko pogorszyć sprawę. Możesz mieć zakażoną skórę, mogą porobić się blizny, stany zapalne, a na pewno nie pomoże to na dłuższą metę. Ja bym powiedziała, że to oczyszczanie tu pogrzebało sprawę, ale nie chcę przesądzać.

Dobrze by było, gdybyś zapisała się do dermatologa, na wizytę i tak trochę poczekasz, a może do tego czasu samo przejdzie.[COLOR="Silver"]
Bardzo fajnie że odpisałaś))

Czyli toniku mam używać po umyciu twarzy mydłem rano tak? A może być ten hydrolat oczarowy?

A peeling, czy mógłby być np. z nasion malin czy czarnego bzu? bo w sumie mam wrazenie ze zaden enzymatyczny mnie nie doczysci odpowiednio kiedys stosowalam tez inne firmy z enzymatycznych i zawsze wracalam do mechanicznych, mimo ze mam widoczne naczynka na nosie

Oczyszczanie bylo manualne, we wczesniejszych latach dzialalo ale tez nigdy wczesniej nie mialam takiego rodzaju krostek...

A czy mozliwe jest ze nakladanie olejow na wlosy (pod czepek, na to ręcznik,opaska fizelinowa zawiązywana wokół głowy/czoła żeby nic nie przesiąknęło, bez kontaktu z twarzą w sumie) ma jakis zwiazek z moja cera/ rodzina na mnie krzyczy ze to na pewno przez to mi sie cera popsula:P

jeszcze dopiszę,że biorę takie suplementy diety jak- magnez, cynk, belissa sun. Może coś z nich mi szkodzi? oprocz cynku wszystkie stosuję juz dluuugo
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę

Edytowane przez bessens
Czas edycji: 2012-11-04 o 21:04
bessens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 20:58   #167
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
No super, czyli nawet naturalne oleje są testowane? Niedługo chyba przestanę nakładać cokolwiek na twarz, jak jedna blogerka walcząca z trądzikiem
Już nie. Takie testy robiono głównie w latach 70. i 80. Aktualnie sprawdza się komedogenność oraz aknegenność kosmetyków na ludziach.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 23:29   #168
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Już nie. Takie testy robiono głównie w latach 70. i 80. Aktualnie sprawdza się komedogenność oraz aknegenność kosmetyków na ludziach.
I bardzo dobrze, bo skoro królicze uszy mają większą skłonność do zapychania, to jednak wynik nie jest miarodajny.

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
Bardzo fajnie że odpisałaś))

Czyli toniku mam używać po umyciu twarzy mydłem rano tak? A może być ten hydrolat oczarowy?

A peeling, czy mógłby być np. z nasion malin czy czarnego bzu? bo w sumie mam wrazenie ze zaden enzymatyczny mnie nie doczysci odpowiednio kiedys stosowalam tez inne firmy z enzymatycznych i zawsze wracalam do mechanicznych, mimo ze mam widoczne naczynka na nosie

Oczyszczanie bylo manualne, we wczesniejszych latach dzialalo ale tez nigdy wczesniej nie mialam takiego rodzaju krostek...

A czy mozliwe jest ze nakladanie olejow na wlosy (pod czepek, na to ręcznik,opaska fizelinowa zawiązywana wokół głowy/czoła żeby nic nie przesiąknęło, bez kontaktu z twarzą w sumie) ma jakis zwiazek z moja cera/ rodzina na mnie krzyczy ze to na pewno przez to mi sie cera popsula:P

jeszcze dopiszę,że biorę takie suplementy diety jak- magnez, cynk, belissa sun. Może coś z nich mi szkodzi? oprocz cynku wszystkie stosuję juz dluuugo
Tonik po umyciu twarzy, tak, ale nie wiem, czy hydrolat będzie wystarczający, niech się może wypowiedzą dziewczyny, które bardziej się znają na naturalnej pielęgnacji. Ale generalnie chodzi o to, żeby zakwasić skórę.

Peeling mechaniczny tak, o ile nie masz żadnych aktywnych stanów zapalnych, bo tylko sobie podrażnisz skórę i rozsiejesz bakterie.

I nawet, jeśli wcześniej nic się nie działo przy oczyszczaniu, to może akurat tym razem zaszkodziło. Najlepiej z tego zrezygnować, bo i tak lepiej oczyszcza porządny peeling i maseczka z glinki

Niektóre oleje mogą zapchać, jeśli nakładasz je na skórę głowy albo blisko niej.
A te suplementy raczej nie powinny pogorszyć stanu cery, magnez i cynk mogą tylko polepszyć.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 07:36   #169
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mi jakis czas temu henna lush ktora ma w skladzie m.in maslo kakaowe spowodowala ogromny wysyp na czole. Trzymalam ja na glowie moze z 2,5 godziny, a czolo leczylam przynajmniej miesiac. Nieprzyjemne skutki powodowal mi takze olejek na wlosy khadi. Czasem nakladam olej (kokosowy) na wlosy ale unikam smarowania skory glowy.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 08:18   #170
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Retinoidy to pochodne witaminy A. Dzielą się na różne kategorie a dokładniej III generacje. Każdy ma inną budowę i właściwości. Zorac a atrederm to coś zupełnie innego.

Differin to adapalen.

Tutaj najprostsze wyjaśnienie :
Retinoidy wykorzystywane w leczeniu tradziku pospolitego wraz z nazwami handlowymi :

Retinoidy pierwszej generacji :
Izotretynoina - Isotrex, Isotrexin (z erytromycyna)
Tretynoina - Retin-A, AtreDerm, Aknemycin-Plus, Locacid

Retinoidy trzeciej generacji :
Adapalen - Differin zel/krem
Tazaroten - Zorac/Tazorac zel/krem

ja uzywalam tych I generacji, mialam isotrex i isotrexin (baaardzo sobie chwale!) isotrexin ma dodatkowo antybiotyk , super dziala ma lekką żelową formułe, i mnie osobiscie nie podraznial, nie luszczylam sie w ogole (no moze czasami ale nawet tego nie pamietam) po kilku miesiacach przestal dzialac...

i przerzucilam sie na atrederm. Atrederm na dwa stezenia (0,025 i 0,05 ) ja mialam najnizsze i nieźle przypiekal łuszczenie bylo ogromne, nie moglam tego znieść jako ze moja praca polegala na pracy z klientem a moja twarz to moja wizytowka odpuscilam sobie. teraz pracuje przy biurku wiec przezyje łuszczenie

A najbardziej kocham aknemycin plus, który wyleczył u mnie gule, i wysyp powakacyjny, zaczynam drugie opakowanie, aknemycin to tretynoina tak jak atrederm, tyle że z dodatkiem antybiotyku , więc leczy stany zapalne. Nigdzie nie znalazłam informacji jakie stęzenie ma tretinoiny, ciekawa jestem

no a najsilniejszy chyba jest zorac (wnioskuję to z opini wizażanek) zorac też ma dwa stęzenia, ma formę żelu. Zwykle zaczynamy od najnizszego stęzenia. Nigdy go nie stosowałam.

Możesz znaleźć w internecie informację, czym rózni się poszczególny retinoid, decyzja należy do Ciebie. Dermatolodzy i tak przepisują retinoidy i antybiotyki losowo. No chyba że trafisz na jakiegos kompetentnego Teraz jest szał na atrederm bo jest dosyc tani w porownaniu do pojemności - buteleczka ma 60 ml pamietam jak kupowalam go za 18 zł!

jesli chodzi o czestotliwość, ustalasz sama. Niektorzy piszą, żeby uzywać 2 razy w tygodniu, jasne od tego można zaczac, ale ja zwykle uzywam co druga noc, albo dwie noce z rzedu - 2 noce natłuszczam. To już samemu trzeba sobie wypracować metode. Najfajniejsze jest to, że po kilku tygodniach, mija podraznienie, można zwiekszac czestotliwość i stezenie
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. W takim razie zastanowie sie nad czymś zawierającym Tretynoinę.
A tak wogóle to czym się różnią te preparaty I oraz III generacji?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 09:37   #171
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, olejek z kwasem salicylowym mnie zapchal bylam wczoraj u dermy. Przepisala mi differin i dalacin t. Mam uzywac codziennie na noc na zmiane. Zaskoczyla mnie zapytaniem o diete, stres, hormony... Mam szlaban na nabial i slodycze itp- ktory co prawda juz od jakiegos czasu sobie sama nalozylam. Ogolnie jestem zadowolona. Dostalam leki ktore znam i wiem, ze cudu nie zdzialaja, nie usuna przyczyny trdziku ale teraz potrzebna mi jest szybka reaktywacja cery bo inaczej zwariuje. Wstydze sie wychodzic do ludzi...Chce przestac sie chowac.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 10:42   #172
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Myślicie że duac żel( nadtlenek benzoilu klindamycyna)
coś moze pomóc czy lepiej zostawić i zacząć stosować retinoidy? W sumie ten duac używam może ze 2 tygodnie dopiero ale boje sie eksperymentów a wiem że retinoidy by były chyba najlepsze.

Co wy byście radziły? Używać duac i czekać że może coś pomoże czy odstawić i zacząć używać np. Atre derm?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 16:13   #173
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Coś mi ewidentnie nie służy Od kiedy stosuje oleje moja cera w ogóle się nie poprawiła, pryszcze wychodzą tak jak wychodziły, mam więcej wągrów. A najgorsze jest to, że pryszcze zaczęły pojawiać się na policzkach! Mam tam raczej normalną skóre, a tu takie coś! No mam dość po prostu.
Powiem Wam, że kiedyś tak się cerą nie przejmowałam i miała jednego pryszcza zawsze na brodzie + 2,3 ślady po nich, które dosyć szybko schodziły. Do tego stosowałam jakiś szitowy podkład z marketu za 4 złote. (a teraz w ogóle nie stosuje). Wyglądałam i czułam się o wiele lepiej. Przez całe wakacje nic mi się na brodzie nie pojawiało. Kompletnie nić! Czyściutka broda, wreszczcie bez obaw mogłam ją oczyścić z wągrów, nie martwiąc się, że rozniose bakterie. Ale w sierpniu, kiedy zbliżała się szkoła, nastąpił wysyp na brodzie, od którego do dziś mam ślady. Kurcze, może to z nerwów? Zbliżała się szkoła, były nerwy, książki itd. Do tego chodze do szkoły bez makijażu co powoduje u mnie dodotkowe nerwy, że ktoś patrzy na mnie i nie wiadomo co sobie myśli...
Nie wiem co myśleć. Do tego w sobote połowinki, a ja nadal wyglądam jak wyglądam i wychodzą nowe niespodzinki Stosuje paste cynkową, ale chciałabym coś co lepiej by pomogło. Może polecicie jakiś domowy sposób, żeby do soboty pozbyć się tych cholerstw?
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 16:54   #174
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Coś mi ewidentnie nie służy Od kiedy stosuje oleje moja cera w ogóle się nie poprawiła, pryszcze wychodzą tak jak wychodziły, mam więcej wągrów. A najgorsze jest to, że pryszcze zaczęły pojawiać się na policzkach! Mam tam raczej normalną skóre, a tu takie coś! No mam dość po prostu.
Odstaw oleje i zobacz co się będzie działo.
Może zwyczajnie Cię zapchały.
Zamień je na lekki krem nawilżający i obserwuj skórę.
Zawsze możesz do nich wrócić, ale warto zrobić sobie przerwę.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-11-06 o 16:56
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 17:17   #175
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Odstaw oleje i zobacz co się będzie działo.
Może zwyczajnie Cię zapchały.
Zamień je na lekki krem nawilżający i obserwuj skórę.
Zawsze możesz do nich wrócić, ale warto zrobić sobie przerwę.
Od momentu kiedy zaczęłam podczytywać wątki związane z OCM i pielęgnacją twarzy olejami, ciągle gdzieś przewijają się "skargi" na zapychanie przez oleje. Niestety tak jest, że większość osób nie może ich stosować bo rozpulchniają i zapychają buzię. Ja również nie mogę stosować ani OCM ani olejować twarzy na co dzień.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 17:30   #176
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Od momentu kiedy zaczęłam podczytywać wątki związane z OCM i pielęgnacją twarzy olejami, ciągle gdzieś przewijają się "skargi" na zapychanie przez oleje. Niestety tak jest, że większość osób nie może ich stosować bo rozpulchniają i zapychają buzię. Ja również nie mogę stosować ani OCM ani olejować twarzy na co dzień.
Mnie zapchały olejki myjące mimo, że na początku byłam nimi zachwycona.
Najlepiej się czuję jak umyję skórę żelem i wodą.
Ostatnimi czasy w ogóle jak zauważyłam nie używam olejów, a wypadałoby czasem się maznąć bo mam ich kilka i tak stoją bezsensownie
Ale stosować codziennie też już nie chcę
A od kilku dni będąc w domu, oczyszczam buzię hydrolatem w ciągu dnia i niczym jej nie smaruję (jedynie skórę pod oczami i płatki nosa) - to mi było potrzebne, jest mi nieco lżej
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 20:13   #177
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

cześć Dziewczyny

Dziś byłam u dermatologa docelowo z innym problemem niż trądzik, ale nie omieszkałam i o to zapytać. Przepisała mi jakąś maść i płyn do przemywania twarzy oraz Dermotabs. Szczególnie interesują mnie te tabletki, może któraś z Was miała z nimi do czynienia?
Nie wiem czy to kupować czy nie, cena 25 zł, a jeśli to nic nie warte to w sumie szkoda.

Kupiłam dziś dermogal A+E dziś zaczynam nakładać.
Jak najlepiej, tydzień używać i tydzień przerwy?
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 21:35   #178
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 22:04   #179
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tradycyjny?
Miałam wszystkie tradycyjne i niestety średnio było...
Może w złym okresie ich używałam - zapchały mnie.
Jak się Fitomed przy zamówieniu rzuci próbkami, to jeszcze raz spróbuję, ale pełnowymiarowego kremu nie kupię bo się boję

Za to namiętnie stosuję ich żele do mycia buzi i toniki
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 22:22   #180
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Może rzeczywiście je odstawie. Ten Fitomed rzeczywiście taki dobry? Tani jest, może spróbuje. Tylko teraz to nie wiem czym bym miała działać 'antytrądzikowo'? Do tej pory były to oleje, które chyba okazały się nie wypałem i teraz mam pustke w głowie co mam używać dodatkowo... Woda, żel i krem to chyba troche za mało...
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.