ciągle przesuszona (?) skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-04, 00:14   #1
OhSpatium
Przyczajenie
 
Avatar OhSpatium
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Unhappy

ciągle przesuszona (?) skóra


Cześć szukałam w całym internecie wiadomości ale nic nie znalazłam i liczę, że tu mi ktoś pomoże

Otóż mam 21 lat i bardzo suchą skórę. Po każdym myciu nawet delikatnym żelem moja skóra jest ściągnięta i bardzo, bardzo sucha. Używam maseczek nawilżających, odżywiających, czasem olejów no i kremów, stosowałam miliony kremów ziaji ale nic nie pomagały. Sięgnęłam po droższe specyfiki: Bandi, Iwostin... pieniądze wyrzucone w błoto. Moja skóra po kremach jest jakby natłuszczona ale mam wrażenie że te kremy się nie wchłaniają...

Jestem młoda a na twarzy mam już zmarszczki, masowałam je, nacierałam nawilżaczami, łykałam oeparol, próbowałam pić dużo wody. One nadal są, szczególnie na czole (nie marszczę twarzy jakoś bardzo). Jeszcze dwa lata temu miałam idealną cerę. Teraz wygląda na starą, zmęczoną i chorą.

Co robię źle? Czemu nawilżanie nie pomaga mojej skórze??
pomocy
OhSpatium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 14:12   #2
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: ciągle przesuszona (?) skóra

Czy dbasz o nawodnienie organizmu od wewnątrz? Może problem tkwi w tym, że pijesz za mało wody i/lub sporo odwadniających napojów (np. kawa)?
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 14:16   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: ciągle przesuszona (?) skóra

Polecam Ci sięgnąć po dobrej jakości (niekoniecznie drogie) kosmetyki doskórne jak i odpowiednie odżywienie organizmu.

Jeśli chodzi o to pierwsze, to stosuj na noc maść tranową, maść linoeparol, maść z witaminą A, a jeśli Cię nie uczuli to także maść propolisową i alantan plus. Zamiennie. Twarz myj żelem ziaja med fizjoderm. Wszystkie te kosmetyki nie są drogie, a dobrej jakości i o dobrym składzie, część z nich ma status OTC. Na dzień używaj jakiegoś zwykłego nawilżająco-natłuszczającego kremu np. zwykłego, tradycyjnego Nivea.

Doustnie: tran z witaminą D, olej z wiesiołka, 2-3 szklanki zielonej herbaty, większe dawki witaminy C.

Po konkretniejsze i bardziej rozpisane rady zapraszam tutaj: kuracja przeciwzmarszczkowa dla cery suchej
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 19:09   #4
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: ciągle przesuszona (?) skóra

takasobie93 - genialnie to rozpisałaś
Dziękuję - taka kompleksowa pomoc naprawdę może być bardzo przydatna jak ktos ma kłopot z suchą, wręcz strasznie suchą skórą.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-05 20:09:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.