Dziwne pryszcze od kilku miesięcy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-07, 22:36   #1
ese123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 12

Dziwne pryszcze od kilku miesięcy


Witam. Mam dziwne dość spore pryszcze/plamy na prawym policzku blisko ucha. Są ułożone tak w rzędzie, mam je aż kilka miesięcy i nie chcą zniknąć. Parę razy próbowałam smarować jakąś maścią i nic. Mam około 30 lat i dopiero jak sobie fotkę z bliska zrobiłam to zauważyłam że mam sporo więcej pryszczy niż myślałam. Ale te największe mnie dziwią bo dziś jeden zmienił kolor na ciemny, na czarny, aż się wystraszyłam co to może być i czy to da się wykurzyć? Sory za słabą fotkę, telefonem i słabe oświetlenie, ale mniej więcej widać ten ciemny pryszcz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pryszcze.jpg (12,9 KB, 108 załadowań)
ese123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 22:56   #2
Ariali
Raczkowanie
 
Avatar Ariali
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 94
Dot.: Dziwne pryszcze od kilku miesięcy

Ta ciemniejsza plama nie wygląda za fajnie i ja na wszelki wypadek poszłabym z tym do dermatologa. Zawsze lepiej się upewnić, czy to nie jest coś groźnego. Myślę, że domowymi sposobami tego nie zwalczysz.
Ariali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 23:01   #3
ese123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 12
Dot.: Dziwne pryszcze od kilku miesięcy

aha, no ja właśnie trochę się wystraszyłam, chłopak to zauważył, ja nawet nie widziałam tego za włosami, dopiero jak zachyliłam włosy za ucho to zobaczyłam że są takie dość spore, dziwne pryszcze, a dziś taki się czarny zrobił. Jak się niedługo to nie poprawi to chyba pomyślę o lekarzu, w sumie tylko raz w życiu kiedyś byłam, przypisał mi jeden antybiotyk po którym przez kilka dni wymiotowałam.

Edytowane przez ese123
Czas edycji: 2014-12-07 o 23:02
ese123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 23:59   #4
nielegalna_
Raczkowanie
 
Avatar nielegalna_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze zachodnie
Wiadomości: 350
Dot.: Dziwne pryszcze od kilku miesięcy

Zdjęcie jest słabej jakości, ale ta ciemna plamka/pryszcz wygląda niepokojąco. Piszesz, że masz takie zmiany od jakiegoś czasu, czas najwyższy udać się z problemem do dermatologa.

Tak mi się nasunęło na myśl, może masz problemy hormonalne? U mnie podobne zmiany były na tle hormonalnym, tak czy tak bez wizyty u specjalisty się nie obyło. Zachęcam mimo wszystko do odwiedzenia dermatologa, nie zawsze problemy skórne leczy się antybiotykami doustnymi.
nielegalna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 14:16   #5
ese123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 12
Dot.: Dziwne pryszcze od kilku miesięcy

Być może to hormonalne, nie raz to słyszę od mamy że tak może być. W sumie dziwne że w tym wieku mam ciągle pryszcze, 30-stka prawie i takie coś. No chyba będę musiała kiedy odwiedzić dermatologa, nic innego sama nie wymyślę.

Zrobiłam dziś drugą fotkę, z lampą błyskową tak to wygląda.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pryszcze2.jpg (54,6 KB, 78 załadowań)

Edytowane przez ese123
Czas edycji: 2014-12-08 o 14:27
ese123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 00:23   #6
nielegalna_
Raczkowanie
 
Avatar nielegalna_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze zachodnie
Wiadomości: 350
Dot.: Dziwne pryszcze od kilku miesięcy

Ta ciemniejsza zmiana sądząc po barwie skóry dookoła wygląda jak siniak który powoli zanika. Dziwne.

Dermatologa warto odwiedzić chociażby dla świętego spokoju. Co do hormonów- warto zbadać. Nie zaszkodzi, a może pomóc.
nielegalna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 10:26   #7
ese123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 12
Dot.: Dziwne pryszcze od kilku miesięcy

no to dla mnie też jest dziwne, umówiłam się na jutro do dermatologa, może coś doradzi jaki lek na to brać.

Teraz lepiej to widać, jakby się złuszczało, dziś zrobiłam fotkę.
Człowiek widzi siebie dopiero jak zrobi zdjęcie z bliska, tak to nie zdaje sobie sprawy jak nie ładnie wygląda
sory za wielkość fotki, coś upload zdjęć na forum nie działa, jakiś błąd.


Edytowane przez ese123
Czas edycji: 2014-12-09 o 11:48
ese123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 15:46   #8
ese123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 12
Dot.: Dziwne pryszcze od kilku miesięcy

Byłam u dermatologa. Okazało się że to zwyczajny trądzik, a te ciemne coś to po prostu strup się zrobił na pryszczu. Wykupiłam w aptece żele do mycia twarzy i emulsję na krosty. Dobrze wiedzieć co stosować, bo samemu to można pierwszy lepszy krem kupić i nie wiadomo czy byłby dobry.
ese123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 19:44   #9
nielegalna_
Raczkowanie
 
Avatar nielegalna_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze zachodnie
Wiadomości: 350
Dot.: Dziwne pryszcze od kilku miesięcy

To dobrze, że nie lekceważysz problemu daj znać za jakiś czas jak efekty.
nielegalna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 23:02   #10
ese123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 12
Dot.: Dziwne pryszcze od kilku miesięcy

na pewno napiszę, mam nadzieję że dotrwam w smarowaniu, bo ja z tych osób co to nie lubią kosmetyków, maści itp ale z ciekawości i z chęci pozbycia się tych nie ładnych pryszczy to chociaż się postaram
ese123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 16:55   #11
ese123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 12
Dot.: Dziwne pryszcze od kilku miesięcy

No to teraz nie wiem czy gorzej się nie zrobiło... Mam czerwoną skórę na twarzy, a wokół oczu białe, wygląda jakbym albo się opalała albo na mrozie była. Czytałam w necie że to może być reakcja alergiczna na leki, tylko pytanie które mogły zaszkodzić... stosuję 3 różne żele co dzień, Avene żel - taki do mycia twarzy, Klindacin T - żel taki bardziej punktowy na pojedyncze pryszcze i Skinoren żel - smaruję w miejscach w których jest najwięcej pryszczy. Na dodatek skóra zrobiła się sucha i czuć jakby naciągnięta, czytałam że to po żelu Avene tak się dzieje. No i teraz nie wiem czy dalej używać tych leków czy przerwać, nie wiem który żel może to powodować? Nie chcę kolejnej wizyty u dermatologa, nie mogę za każdym pytaniem płacić tu stówę, tam stówę, leki stówa. Może ktoś tutaj używał tych żeli? Pewnie najlepiej będzie niczego nie używać i problem z głowy, pryszcze były, są i będą zawsze

Edytowane przez ese123
Czas edycji: 2014-12-12 o 20:00
ese123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-12 17:55:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.