UG Biologia :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-16, 20:37   #1
Sasha_Q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10

UG Biologia :)


Cześć!
Jestem nowa i ciekawi mnie, czy gdzieś może czają się tutaj studentki (studenci) I roku biologii na Uniwersytecie Gdańskim 2012/2013
Sasha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 20:08   #2
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: UG Biologia :)

ja jestem na V roku
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 09:44   #3
Sasha_Q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: UG Biologia :)

O...super Opowiesz mi coś o biologii na UG? jak jest? I może masz jakieś pojęcie o akademikach? Bo ilekroć kogoś zapytam to wszyscy na stancji albo wynajmują mieszkanie :<
Sasha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 11:38   #4
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: UG Biologia :)

ale co chcesz wiedzieć nie jest łatwo, dużo nauki a akademiki najlepsze na kładki
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 19:12   #5
Sasha_Q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: UG Biologia :)

W sumie to wszystko xD
Jacy są wykładowcy? Których lepiej unikać (od czego)? Jakie przedmioty to tzw. pięta Achillesa wszystkich? Słyszałam, że chemia, ale nie wiem dlaczego. Jak jest z zajęciami...na każdy trzeba się samemu zapisywać (wiem, że na każdym uniwersytecie jest inaczej), co z wychowaniem fizycznym? Jakie są zajęcia? Wychowania fizycznego obawiam się najbardziej bo przez ostatnie lata miałam zwolnienie z wf'u, więc moja kondycja jest ... słaba :<
Sasha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 20:50   #6
Almaye
Przyczajenie
 
Avatar Almaye
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Wyślij wiadomość przez MSN do Almaye
Dot.: UG Biologia :)

Wykładowcy z wydziału Biologii są raczej w porządku. Gorzej z tymi, którzy z niego nie są, a prowadzą jakieś kursy, np. z chemii
Najgorsze chyba właśnie są obie chemie na pierwszym roku, z tego było chyba najwięcej poprawek... I bezkręgowce też siały postrach, szczególnie, że były w pierwszym semestrze i były swoistym zderzeniem ze studencką rzeczywistością. Potem człowiek się do wszystkiego przyzwyczają i jest w miarę ok. Najgorzej to przebrnąć przez pierwszy rok, a później to już jak z górki
Jedyne zajęcia, na które zapisujesz się w internecie to właśnie WF. Trzeba mieć szybki internet, żeby załapać się na najbardziej lajtowe rzeczy A wybór jest spory, m.in. łyżwy, badminton, kosz, tenis, siatka, nordic walking... więc spokojne każdy znajdzie coś dla siebie, a jak masz zwolnienie to możesz chodzić na rehabilitację
Almaye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 21:20   #7
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: UG Biologia :)

O tak na bezkręgach i nie tylko trzeba ładnie rysować, przyspieszony kurs rysunku Bezkręgi i chemie to pogrom, najwięcej ludzi odpada. Generalnie na 1 roku to ciągle byłam zestresowana, potem jest lepiej, bo przyzwyczajasz się do toku nauki, ciągłych kolokwiów itp.
z Wfu chodziłam na basen i nie polecam łyżwy są fajne i fitness (potem chodziłam, pomimo że w planie wfu nie było )
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 22:40   #8
Sasha_Q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: UG Biologia :)

Ahaa....no rysować to umiem (miałam iść na ASP ale co po tym?) więc to nie problem. A wf można zaliczyć cały w 1 roku czy trzeba w każdym swój "limit" godzinowy wyrobić? I jak to jest z zapisywaniem? można wybrać sobie dowolny dzień, który nam pasuje, czy raczej określony? A jest podział na grupy? Jeżeli tak to po ile osób? A jak ja np. nie umiem pływać (wieeem wiocha :< ) i jeździć na łyżwach to ... nie mogę się na to zapisać, aby się nauczyć prawda? i wszelkie przedmioty są tylko na zaliczenie/niezaliczenie czy są normalnie oceny? xD wiem, że zadaję bardzo głupie pytania, ale wolę się dowiedzieć wszystkiego A na wykłady człowiek idzie tylko z zeszytem + coś do pisania, czy można laptop? co bardziej preferowane? i co z książkami? kiedy je kupować? (bo nigdzie nie mogę znaleźć rozpiski :< )
Sasha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 11:16   #9
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: UG Biologia :)

ksiązek prawie nie trzeba kupować, wszystko powiedzą na 1 zajęciach, wtedy też mówią jakie zeszyty są wymagane, jak wygląda zaliczenie
tak są normalne oceny
wf na 1 roku - chyba są podane dni przy zapisywaniu się internetowym, nie wiem jak to jest jak ktoś nie potrafi pływać czy jeździć na łyżwach, ale chyba nikt się takimi osobami szczególnie nie zajmuje (bynajmniej na basenie)
są grupy z reguły po 10 osób
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 14:54   #10
Sasha_Q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: UG Biologia :)

Dziękuję bardzo Teraz już nie muszę się aż tak martwić A powiedz mi jak możesz, jak to jest z językami? Odgórnie czy można sobie wybrać?
Sasha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:13   #11
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: UG Biologia :)

u nas nie było wyboru, był angielski od razu poziom zaawansowany, pomimo że niektórzy zdawali niemiecki na maturze. po długiej aferze na 2 semestr utworzyli dla tych osób grupę podstawową
a tak po za tym jakbyś chciała odkupić jakieś kserówki to pisz priv
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 12:40   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: UG Biologia :)

Z masakrujących przedmiotów to jeszcze podobno biofizyka
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:04   #13
Sasha_Q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: UG Biologia :)

A czemu?
Sasha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:06   #14
shadovvv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: UG Biologia :)

jest ktos na tym wątku kto moglby mi pomoc?
shadovvv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:23   #15
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: UG Biologia :)

Cytat:
Napisane przez Sasha_Q Pokaż wiadomość
A czemu?
Czemu biofizyka? W sumie nie wiem, ale dużo osób to oblewa. Przy każdej okazji spoglądam sobie na wyniki i zawsze około połowa ludzi urypana Na biotechnologii też. Egzamin do najłatwiejszych nie należy, ale pytania powtarzają sie co roku w podobnej formie. Może ludziom nie chce się tego zakuwać.
Cytat:
Napisane przez shadovvv Pokaż wiadomość
jest ktos na tym wątku kto moglby mi pomoc?
W czym pomóc?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 21:59   #16
shadovvv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: UG Biologia :)

chodzi o to, ze jestem w drugiej klasie liceum, raz juz nie zdalam przez problemy zdrowotne, a teraz czeka mnie chyba nie zdanie przez wlasna glupote wie moze ktos czy moglabym sie przepisac do liceum zaocznego nie tracac roku, skoro mam 2 poprawki ? moglabym nadrobic to jakos w liceum zaocznym ?
shadovvv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 22:00   #17
shadovvv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: UG Biologia :)

chodzi o to ze jestem w drugiej klasie liceum, raz nie zdalam z powodu chorob roznych, a teraz czeka chyba mnie to samo przez glupote, mam dwie poprawki czy wie ktos czy moglabym np przepisac sie do liceum zaocznego nie tracac roku, i jakos to nadgonic? bardzo prosze o odpowiedz! niewiem co mam robic
shadovvv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 16:56   #18
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: UG Biologia :)

u nas z biofizyki był pogrom bo pytania nam zmienił
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 17:36   #19
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: UG Biologia :)

U nas nie tyle zmienił, co utrudnił. Kilka też dodał nowych.
A i pilnowała nas chyba cała katedra
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 19:46   #20
Sasha_Q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: UG Biologia :)

A ja mam jeszcze takie inne pytanie.
http://www.ug.edu.pl/pl/rektorat/lis...cat=44&lang=pl tutaj są specjalizacje, jednak Gdańsk ma także sądową (na której mi właśnie zależy). I teraz moje pytanie: Czy najpierw muszę zrobić jedną z w.w specjalizacji i dopiero potem sądową czy jak? A jeżeli muszę którą z nich zrobić to którą polecacie? I dlaczego?
Sasha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 20:05   #21
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: UG Biologia :)

Skąd to info o sądowej skoro na stronie www tego nie ma?
Zakładając, że jednak gdzieś tam jest, to zależy na którym stopniu studiów. Na UG obowiązuje system dwustopniowy, a więc w przypadku biologii najpierw robisz licencjat o jakiejś specjalności, a potem magisterkę również z jakąś specjalnością, ale to są osobne studia nawet z osobną rekrutacją.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:10   #22
Sasha_Q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: UG Biologia :)

Już znalazłam Sądowa jest podyplomówką (chociaż kiedyś o ile dobrze pamiętam miała być na magisterce :<). Tak czy siak tutaj: http://www.biology.ug.edu.pl/pliki/prezentacja_wydz.pdf wszystko jest Po biologii chciałabym pracować w laboratoriach (najbardziej być związana z kryminalnymi rzeczami) i ... którą specjalizację lepiej byłoby wybrać?
Sasha_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:45   #23
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: UG Biologia :)

molekularną i zrobić podyplomówkę, albo środowiskową-bezkręgowce i podyplomówka
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 20:02   #24
domiiniika1404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: UG Biologia :)

Hej! Jestem studentką I roku biologii na UG. Podobnie jak ty Sasha miałam zwolnienie z wf-u w liceum i trochę się boje jak to będzie na studiach. Ale to forum trochę mnie uspokoiło Również bo biologii chciałabym pracować w laboratorium. Myślę o specjalności molekularnej lub eksperymentalnej Jeżeli ktoś mógłby mi doradzić w sprawie specjalności to będę wdzięczna.
domiiniika1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 18:25   #25
panimagisterbiologii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: UG Biologia :)

Wasza naiwność jest porażająca. Przeczytajcie co ma Wam do powiedzenia absolwentka Biologii na UG sprzed kilku lat. Przestrzegam wszystkich przed studiowaniem Biologii albo Przyrody na Uniwersytecie Gdańskim. Te studia to -pic na wodę fotomontaż-. Wyimaginowane pseudo-specjalizacje i Katedry o nazwach nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Na dyplomie uzyskuje się mgr biologii w zakresie -biologia środowiskowa-, -eksperymentalna- lub -molekularna-. Nic poza tym. A te wszystkie wysublimowane nazwy jakimi się reklamują nie mają pokrycia w niczym. Fizjologia, neurobiologia, embriologia, mikrobiologia, cytologia, immunologia, genetyka, parazytologia itp. - to puste nazwy nie poparte żadnymi uprawnieniami, np. choćby diagnosty laboratoryjnego. Bo Wydział nie może takowych nadawać. Są to w większości albo wymyślone nazwy (np. neurobiologia atrapą neurologii) albo nazwy wręcz bezprawnie zapożyczone z uczelni medycznych czy specjalizacji KIDL (Krajowej Izby Diagnostów), w których to uprawnienia zawodowe można zdobyć JEDYNIE na uczelniach medycznych, po odbyciu stażu i zdaniu egzaminu państwowego. Żadna podyplomówka na UG nie daje uprawnień diagnosty laboratoryjnego. Tylko jeżeli chcecie wiedzieć to np. Analityka medyczna w GUMed. Nie trzeba do tego studiować żadnej Biologii, nie ma ona z tym nic wspólnego. A po pseudo-specjalizacjach na UG można co najwyżej zmywać probówki po prawdziwych genetykach, mikrobiologach itp. w laboratoriach diagnostycznych. Nie mają one żadnego znaczenia poza murami uczelni. I potem absolwenci są wielce zaskoczeni, że skończyli studia i nie mają zawodu. A specjalizacje środowiskowe ? Sorry ale jeśli kończąc Katedrę taksonomii roślin nie ma się nawet prostego kursu florysty (bukieciarza) i nie ma zielonego pojęcia o uprawach roślin to coś tu jest nie tak. Myli się też ten, kto myśli, że sam sobie wybierze Katedrę do napisania pracy. Jeśli nie zostanie się przyjętym to jest się przydzielonym siłą do tej w jakiej jest najmniej chętnych. Wbijają też studentom bzdury o niejakiej entomologii sądowej, nawet studia podyplomowe takie otworzyli tylko zapomnieli powiedzieć, że jedynym entomologiem sądowym w województwie jest taka pani od nich, z której pomocy korzysta się raz na parę tygodni. I nie zanosi się aby w najbliższej dekadzie był drugi taki entomolog potrzebny w województwie. A laboratoria kryminalistyczne ? To garstka osób i jeżeli raz na kilka lat zwolni się jedno miejsce na pewno nie liczcie, że wezmą biologa. Ręce mi opadają jak czytam takie naiwne teksty jak tu na forum. W takich labach pracują biotechnolodzy, lekarze lub farmaceuci/analitycy po wielu PRAWDZIWYCH specjalizacjach medycznych. I są dziesiątki osób na miejsce. Nowy budynek ? I co z tego jak wszystko przyjechało z Kładek, z poprzedniego miejsca, ten sam sprzęt, ta sama bieda. Nic się nie zmieniło. Wielkie korytarze i tekturowe ściany. Ćwiczenia wykonuje się po kilka osób, że czasem nic nie widać. W dodatku budynek został wykończony na niemały kredyt gdyż z powodu przerostu formy nad treścią zabrakło już pieniążków unijnych na wykończenie także, na kokosy, stypendia itp. nie liczcie. Jedyne co po tym naprawdę można robić to nauczanie w szkole. Poza tym, zawsze szukając pracy w zawodach o podobnym profilu będzie się na samym końcu za absolwentami biotechnologii, całej medycyny czy chemii. A praca – 99% to przedstawiciel : handlowanie rzeczami, których nikt nie chce i pensja ściśle uzależniona od wyników. Oczywiście mówię tu o -biologach molekularnych- bo to jedyny zawód tego typu jaki można tu dostać i który jest udokumentowany na dyplomie. Bo w indeks po szczegóły uwierzcie, żaden pracodawca nie zagląda i nic go w nim nie obchodzi. A specjalizacje środowiskowe czy eksperymentalne - nie istnieje coś takiego na rynku pracy. Z resztą można wejść na kilka stron z pracą i się przekonać i raczej nie zanosi się w tej kwestii na zmiany. A te wszystkie bajki o Parkach naukowo technologicznych, stażach zagranicznych czy biurze karier można jak się sama przekonałam o d----- potłuc. Jeden wielki kit. Pracy w tym zawodzie NIE MA !!! Są jeszcze tacy, którzy nie mają pomysłów na życie i zostają na doktoracie. I rzeczywiście zostają na 7 lat, 10 lat. Bo tyle tu się je robi dobrze streszczając się. A potem jest wielkie zdziwienie jak po obronie zamiast etatu dostaje się propozycję kolejnego doktoratu bo etatów brak. Albo przyjmuje się kolejnego magistra na doktorat bo będzie robił to samo co by robił doktor tylko, że mgr będzie o wiele tańszy w utrzymaniu i nie będzie wymagał umowy o pracę jak w przypadku etatu. A jeśli nie chcesz robić kariery, ba nawet mieć pracy tylko poszerzyć swoje horyzonty to zapewniam, że więcej o przyrodzie nauczysz się sama z książek i z internetu. Szczerze odradzam, zmarnowane 5 lat życia. Ja nie pracuję w -zawodzie-. I powiem Wam, że przez te 5 lat bardziej opłaca się pouczyć języków obcych czy zrobić jakieś praktyczne kursy niż studiować nie wiadomo co. Bo to jest nie wiadomo co jak przekonałam się sama i moi znajomi z roku też.
panimagisterbiologii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 14:47   #26
Marecos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: UG Biologia :)

Potwierdzam, biologia na UG to dno, może i mają ładnybudynek ale w praktyce to nie jest warte takiego zachodu jaki robią bo studia są na prawdę ciężkie, szczególnie pierwsze 2 lata,całe weekendy nauki na ćwiczeniai zajęcia od rana do wieczora a potem jak można się przekonać te ich specjalizacje to o d... potłuc i lata szukania pracy, sam coś wiem o tym , do laboratoriów wolą ludzi po technikum poza tym nie ma pracy dla biologów, nie dajcie się nabrać na ten podły marketing!!!
Marecos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 20:22   #27
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: UG Biologia :)

Cytat:
Napisane przez RoksanaSz Pokaż wiadomość
Tutaj xxx są notatki z UG najlepiej samemu poprzeglądać i zobaczyć poziom
Poziom czego? Bo chyba nie uczelni

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-01-24 o 10:20 Powód: Link w cytacie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 13:06   #28
Kasiok5432
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: UG

Hej Wszystkim! Niestety matura nie poszla mi za dobrze matematyka p okolo 70 angelski i polski okolo 50,matematyka r 24.Chcialbym isc na miedzynarodowe stosunki gospodarcze. Czy jest tu jakas osoba ktora powie mi jakie trzeba miec na ten kierunek procent z poszczegolnych przedmiotow? Jest to dla mnie wazne. Bardzo prosze o odpowiedz.
Kasiok5432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-29 13:06:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.