Sprzedaż własnych rękodzieł w internecie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-13, 14:16   #1
MojeArtystyczneParanoje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5

Sprzedaż własnych rękodzieł w internecie


Witam Wpadłam ostatnio na pomysł robienia biżuterii z gotowych półproduktów do tego przeznaczonych, z racji że zawsze lubiłam takie 'dłubaniny'. Skromnie powiem że mam smykałkę do tego i sprawia mi to przyjemność. Oczywiście chciałam to sprzedawać przez internet, jednak informacje na temat takiej sprzedaży jakie znalazłam ochłodziły mój zapał... Nie zarobię z tego tyle, żeby zakładać od razu firmę a nie chcę też robić tego 'na lewo'. Zastanawiałam się ewentualnie nad biżuterią na zamówienie, czyli wystawić półprodukty żeby każdy mógł sobie sam skomponować biżuterię i po prostu zamawiać indywidualnie do danej umówionej kwoty. Jednak nurtuje mnie pytanie czy coś takiego ma prawo bytu żeby ominąć wszystkie składki, zusy i zakładanie własnej działalności gospodarczej ? Jeśli ktoś się jakkolwiek orientuje w temacie to proszę o pomoc ) Z góry dziękuję )
MojeArtystyczneParanoje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 17:50   #2
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Sprzedaż własnych rękodzieł w internecie

Niestety, ale w tym kraju absurdalne koszty prowadzenia DG zabijają inicjatywy takie, jak Twoja. Wydaje mi się, że jedyne, co możesz zrobić to zawierzeć z kupującym umowę o dzieło, chociaż to dziwne rozwiązanie Albo dogadać się z jakąś firmą, która oferuje przedmioty od wielu artystów, np. Trendsetterka, Pakamera etc.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 19:37   #3
MojeArtystyczneParanoje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Sprzedaż własnych rękodzieł w internecie

No tak, otwieranie własnej firmy w Polsce to jest podatkowy koszmar i nie wnosi nic dla ludzi którzy chcieliby zajmować się 'własną profesją' w pojedynkę cóż, zastanawiałam się czy nie dałoby się jakoś obejść tego wszystkiego, jednak właśnie jedynym rozwiązaniem jest właśnie ewentualna umowa o dzieło... Współpraca z istniejącymi już sklepami to też nie jest zły pomysł, bynajmniej nic się na tym nie traci W takich momentach człowiek aż żałuje że żyje w tak poronionym kraju w którym perspektywy na zajmowanie się tym, co się rzeczywiście lubi są tak na prawdę znikome ;/
MojeArtystyczneParanoje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:52   #4
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Sprzedaż własnych rękodzieł w internecie

A może ewentualnie zorientuj się w zasadach działania inkubatorów przedsiębiorczości.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-14 13:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.