Pierwszy raz na siłowni. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-03, 18:44   #1
madziunia05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 15
GG do madziunia05
Exclamation

Pierwszy raz na siłowni.


Chciałabym zapisać na siłownie. Tylko nie wiem jakie "zasady" obowiązują na siłowni. Nie wiem jaki karnet wykupić. Nie wiem na jakie ćwiczenia się zapisać. Proszę o pomoc. Bo chcę zrzucić około 15 kilo. I chce kilka razy w tygodniu chodzić na ćwiczenia, dzięki którym zgubię około 7-10 cm w biodrach. Bo to mój główny problem. Czy można jakoś "nakierować" skąd tłuszczyk ma "uciekać"? Bo górne partie ciała mam w normie, a pilnie muszę zrzucić kilka cm z pupy i ud. Pomóżcie proszę.

ps. Wybieram między siłownią calypso w WOLA PARKU, a siłownią Energy WOLA na Górczewskiej.
__________________
TERAZ 80kg------> cel 65kg. Pomóżcie z dietą i ćwiczeniami
madziunia05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 18:57   #2
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Najlepiej kupić karnet open, wtedy możesz wchodzić o każdej porze, no chyba, że jesteś osobą pracującą i np zamierzasz chodzić zawsze z rana. Wtedy lepiej zainwestować w poranny
Jeśli chcesz zgubić kg i mieć fajną sylwetke zwykła siłownia będzie najlepszym wyborem, nie żadne fitnessy. Zazwyczaj po siłowni kręci się instruktor, który doradzi co i jak ćwiczyć i zazwyczaj potowarzyszy przy 1szym treningu
Na początku ćwiczenie przy stadzie facetów będzie krępujące, ale jak wiadomo najgorszy jest ten pierwszy raz.
Tłuszczyku nie da sie niestety nakierować. Znika on równomiernie z ciała, choć z niektórych częsci ciała bardziej (genetyka). Najskuteczniejszyą metodą zrzucenia go jest trening siłowy + aeroby/interwały. Jeśli jesteś początkująca zapewne zostanie Ci polecony trening FBW (trening siłowy na całe ciało). Należy także pamiętać, że trening to dodatek, dużo ważniejsza jest dieta Nie zaszkodzi zapytać trenera co i jak jeść, lub zajrzeć do wizażowej "pakerni" i prześledzić posiłki dziewczyn będących na redukcji
Życzę powodzenia i wytrwałości

Edytowane przez stupify
Czas edycji: 2014-01-03 o 18:59
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:11   #3
frywolna_pastereczka
Raczkowanie
 
Avatar frywolna_pastereczka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 91
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

O, ja się dołączam Też nigdy nie byłam na siłowni i chciałabym zacząć.
W ogóle obawiam się, że jak taki świeżak ze mnie, to inni będą się śmiać :P No bo pewnie będę musiała się zastanowić jak danej maszyny użyć no i pewnie nie będę wiedzieć jak wykonywać poprawnie dane ćwiczenie...
frywolna_pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:19   #4
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Każda początkująca kobieta tak miała, uwierzcie Instruktorzy są na szczęście bardzo wyrozumiali, uwierzcie nie jedną kobiete namówiłam na trening na siłowni i każda była bardzo pozytywnie zaskoczona.
Faceci często patrzą z zaciekawieniem na kobiete pojawiającą się w ich królestwie, ale każdy z nich służy pomocą
Jesli bardzo się krępujecie polecam iść z samego rana - nie ma takiego tłoku i można się na spokojnie zapoznać ze sprzętem. Na większości maszyn są naklejki z ilustracjami jak poprawie ćwiczyć, także nie ma się czego bać
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:25   #5
frywolna_pastereczka
Raczkowanie
 
Avatar frywolna_pastereczka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 91
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Co zabrać ze sobą idąc na siłownię?
Sportowe ubranie, obuwie sportowe, ręcznik i żel pod prysznic, wodę mineralną... Czy coś jeszcze?
frywolna_pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:32   #6
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez frywolna_pastereczka Pokaż wiadomość
Co zabrać ze sobą idąc na siłownię?
Sportowe ubranie, obuwie sportowe, ręcznik i żel pod prysznic, wodę mineralną... Czy coś jeszcze?
Jeśli masz miejsce, to przydadzą się klapki pod prysznic, ja też zawsze noszę ze sobą "ściągę" z rozpisanymi ćwiczeniami i ilościami powtórzeń

I nie ma co się bać - nikt się na siłowni z nikogo nie śmieje, panowie zwykle są przemili dla ćwiczących koleżanek. Trzeba po prostu robić swoje i nie przejmować się tym co jest dookoła!

Edytowane przez Mion
Czas edycji: 2014-01-03 o 19:33
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:44   #7
frywolna_pastereczka
Raczkowanie
 
Avatar frywolna_pastereczka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 91
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

No właśnie- jakiś notes i długopis, żeby zapisywać daną ilość powtórzeń i kontrolować, czy jest postęp, prawda?
frywolna_pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 19:51   #8
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez frywolna_pastereczka Pokaż wiadomość
No właśnie- jakiś notes i długopis, żeby zapisywać daną ilość powtórzeń i kontrolować, czy jest postęp, prawda?
Nie zaszkodzi, mi się zdarza notować ciężar, żeby potem wiedzieć, czy zrobiłam postęp Fajnie jest też sobie wcześniej pooglądać na youtube jak używać poszczególnych maszyn (polecam kanał ZapytajTrenera) bądź jak trenować konkretne grupy mięśni. Zwykle trenerzy są też bardzo pomocni, warto zapytać ich o radę!
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:51   #9
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Ja nigdy z notesu nie korzystałam, ale może okazać się przydatny, szczególnie jeśli ćwiczymy na maszynach i nie wiemy ile "klockow" było ostatnio
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 20:01   #10
madziunia05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 15
GG do madziunia05
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Jakieś jeszcze wskazówki co do "wyprawki" na siłownie?
__________________
TERAZ 80kg------> cel 65kg. Pomóżcie z dietą i ćwiczeniami
madziunia05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 20:09   #11
_Jowita
Przyczajenie
 
Avatar _Jowita
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez madziunia05 Pokaż wiadomość
Jakieś jeszcze wskazówki co do "wyprawki" na siłownie?
Nie przesadź za pierwszym razem. Może Ci się wydawać że dość lekko idzie, ale następnego dnia z łóżka nie wstaniesz
_Jowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-04, 15:25   #12
Karolinasdz
Raczkowanie
 
Avatar Karolinasdz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 94
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez madziunia05 Pokaż wiadomość
Chciałabym zapisać na siłownie. Tylko nie wiem jakie "zasady" obowiązują na siłowni. Nie wiem jaki karnet wykupić. Nie wiem na jakie ćwiczenia się zapisać. Proszę o pomoc. Bo chcę zrzucić około 15 kilo. I chce kilka razy w tygodniu chodzić na ćwiczenia, dzięki którym zgubię około 7-10 cm w biodrach. Bo to mój główny problem. Czy można jakoś "nakierować" skąd tłuszczyk ma "uciekać"? Bo górne partie ciała mam w normie, a pilnie muszę zrzucić kilka cm z pupy i ud. Pomóżcie proszę.

ps. Wybieram między siłownią calypso w WOLA PARKU, a siłownią Energy WOLA na Górczewskiej.
Ja chodzę na Calypso na Puławskiej i nie martw się, tam są trenerzy i rozpisują dokładny trening, kontrolują czy dobrze ćwiczysz ( zawsze bardziej dbają o kobiety niż o mężczyzn!) i dają wskazówki
Ja na pierwszych zajęciach powiedziałam trenerowi co chcę osiągnąć, też chcę schudnąć i wybudować mięśnie, mam na dzień dobry 10 minut biegu, potem ćwiczenia siłowe (dokładnie rozpisane serie każdego ćwiczenia) i potem 40 minut cardio w interwałach lub fitness (jeśli akurat się coś zaczyna np. płaski brzuch, czy fat burning). Najlepiej weź open, jeśli jesteś studentką, to warto zainwestować w kartę Beactive, nie płaci się opłaty członkowskiej, umowa tylko na miesiąc i możesz korzystać z więcej niż jednej siłowni
__________________
http://feeleat.pl/ mój blog kulinarny ze zdrowymi przepisami

https://www.facebook.com/pages/Feel-...266639?fref=ts fanpage mojego bloga

https://www.facebook.com/handcrafted_pl-101844181367403 Moja strona z rękodziełem - kartki i upominki dla bliskich od serca!
Karolinasdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 16:09   #13
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez Karolinasdz Pokaż wiadomość
Ja chodzę na Calypso na Puławskiej i nie martw się, tam są trenerzy i rozpisują dokładny trening, kontrolują czy dobrze ćwiczysz ( zawsze bardziej dbają o kobiety niż o mężczyzn!) i dają wskazówki
Ja na pierwszych zajęciach powiedziałam trenerowi co chcę osiągnąć, też chcę schudnąć i wybudować mięśnie, mam na dzień dobry 10 minut biegu, potem ćwiczenia siłowe (dokładnie rozpisane serie każdego ćwiczenia) i potem 40 minut cardio w interwałach lub fitness (jeśli akurat się coś zaczyna np. płaski brzuch, czy fat burning). Najlepiej weź open, jeśli jesteś studentką, to warto zainwestować w kartę Beactive, nie płaci się opłaty członkowskiej, umowa tylko na miesiąc i możesz korzystać z więcej niż jednej siłowni
ile trwa trening siłowy?
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 17:40   #14
Karolinasdz
Raczkowanie
 
Avatar Karolinasdz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 94
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
ile trwa trening siłowy?
Zależy czy robię szybko powtórzenia, jak długie przerwy między seriami i czy jest dużo ludzi na siłce, bo muszę czekać aż będą moje maszyny wolne, ale około 30 minut.
__________________
http://feeleat.pl/ mój blog kulinarny ze zdrowymi przepisami

https://www.facebook.com/pages/Feel-...266639?fref=ts fanpage mojego bloga

https://www.facebook.com/handcrafted_pl-101844181367403 Moja strona z rękodziełem - kartki i upominki dla bliskich od serca!
Karolinasdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 08:29   #15
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
ile trwa trening siłowy?
Mój trening siłowy (mojego chłopaka też) trwa od godziny do godziny i pół.

Też chodziłam do Calypso, ale gdy zmienili maszyny uznałam "stop" - wolę starszą siłownię, bez tłumów i bez lansu ale w Calypso, trzeba przyznać, są naprawdę fajne zajęcia fitness.
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 11:25   #16
honey92
Raczkowanie
 
Avatar honey92
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 288
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

W tym tygodniu idę zapisać się na siłownię. Po roku dywanówek, youtubowych treningów i innych takich czuję, że czas na coś więcej
Znalazłam taką rozpiskę:
http://www.sfd.pl/Treningi_si%C5%82o...D-t840097.html
Chcę ją wydrukować i pokazać jakiemuś trenerowi na siłowni. Myślicie, że to dobry pomysł?

P.S. Nie wiem czemu, ale już stresuje się niesamowicie
honey92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 11:33   #17
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

tylko spokojnie z tym treningiem na początku, 3 razy w tygodniu wystarczy i zwracaj szczególną uwagę na technikę ćwiczeń, nie rzucaj się od razu na maksymalne ciężary jakimi jesteś w stanie ćwiczyć
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 12:47   #18
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez honey92 Pokaż wiadomość
W tym tygodniu idę zapisać się na siłownię. Po roku dywanówek, youtubowych treningów i innych takich czuję, że czas na coś więcej
Znalazłam taką rozpiskę:
http://www.sfd.pl/Treningi_si%C5%82o...D-t840097.html
Chcę ją wydrukować i pokazać jakiemuś trenerowi na siłowni. Myślicie, że to dobry pomysł?

P.S. Nie wiem czemu, ale już stresuje się niesamowicie
Nawet powinnaś pokazać trenerowi. Często gdy zapisujesz się na nową siłownię, masz za darmo pierwszy trening wprowadzający, z którego warto skorzystać. Przede wszystkim trener powinien korygować Twoją postawę przy ćwiczeniach (taki martwy ciąg wydaje się banalny, a wcale tak nie jest). Lepiej zapytać na początku, niż parę miesięcy ćwiczyć źle W wolnej chwili możesz też obejrzeć na Youtube jak wykonywać dane ćwiczenia (np. na kanale Zapytaj Trenera, albo na angielskich kanałach). Powodzenia !!
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 12:59   #19
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Robilam ten trening, z tym ze wersje do wykonania w domu I moge z czystym sumieniem polecic
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 13:12   #20
honey92
Raczkowanie
 
Avatar honey92
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 288
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Dziękuję za szybkie odpowiedzi!

Na wielkie ciężary się nie rzucę Wiem, że trzeba stopniowo zwiększać obciążenie, żeby był progres.

Podpatrzę sobie jeszcze technikę na YT, wydrukuję rozpiskę i nie ma co czekać, na siłownię marsz!
honey92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 21:07   #21
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Ja bym jednak poleciała ten trening: http://www.sfd.pl/Trening_si%C5%82ow..._-t803543.html

Wszystko się robi na maszynach, a dopiero jak organizm się przyzwyczai i będziesz lepiej zorientowana co i kiedy ma pracować, to poszłabym na wolne ciężary.
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 08:07   #22
Seti11
Raczkowanie
 
Avatar Seti11
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 178
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Witam,
Ja też dopiero zaczynam zabawę z siłownią. Pierwszy raz rzeczywiście był można powiedzieć trochę krępujący. Trener oczywiście pokazał wszystko, ale podejście raczej miał jak do faceta ;-) nie kobiety, trudno było zapamiętać co do czego. Podpowiedzcie jakie ćwiczenia są najbardziej efektywne. Po kilku razach jestem odważniejsza i kombinuję na bieżni program odchudzanie i pośladki, na rowerze spalanie tłuszczu i odchudzanie. Drugim razem spróbowałam na rowerze chyba płaskowyż, ooooo...myślałam, że nie dam rady
Seti11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 09:04   #23
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez Mion Pokaż wiadomość
Mój trening siłowy (mojego chłopaka też) trwa od godziny do godziny i pół.

Też chodziłam do Calypso, ale gdy zmienili maszyny uznałam "stop" - wolę starszą siłownię, bez tłumów i bez lansu ale w Calypso, trzeba przyznać, są naprawdę fajne zajęcia fitness.
Nie wiem jak inne Calypso, ale to na Puławskiej daje ciała w kwestii sprzętu. Podczas wymiany maszyn zlikwidowano w ogóle stanowisko do wyciskania z regulowanym skosem w dół. Ok, dodano inne maszyny, ale można się było zastanowić, że ktoś używa tak podstawowego sprzętu.

Teraz jak są nowe maszyny to w kilku z nich została uszkodzona gałka do regulacji (chyba jakiś trefny element, że tak często się psuł). Uniemożliwiało to regulację poziomu siedziska i naprawa takiej gałki zajmowała im 2 tygodnie :/
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 20:41   #24
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Ja się dołączam Już dłuższy czas noszę się z zamiarem, żeby pójść na siłownię i zacząć ćwiczyć siłowo, żeby ujędrnić ciało. Niestety mimo, że jestem szczupła to mam spory cellulit na udach. Mieszkam w małym mieście i mamy jedną profesjonalną, z prawdziwego zdarzenia siłownię. Problem w tym, że tam chodzą praktycznie jedynie mężczyźni i ja się okropnie wstydzę. Nie za bardzo mam z kim iść i muszę być zdana na siebie. Najchętniej wybrałabym się już, szczególnie po obejrzeniu zdjęć motywacyjnych, ale jak sobie pomyślę, że wchodzę tam taka szara myszka, nie wiem co robić, jak zacząć i wszyscy patrzą na mnie jak na ufo to od razu odbiera mi to ochotę. Miałam zamiar iść w godzinach bardziej porannych, żeby było mało ludzi i poprosić trenera o rady, ale nadal mam opory. Trener musiałby mi pokazać wszystko od zera i nie wiem nawet, czy tak można. Niby jest możliwość skorzystania z rad trenera w cenie wejścia, ale jak to wygląda w praktyce? Ktoś musiałby pokazać mi prawidłową technikę ćwiczeń i podpowiedzieć w jakiej kolejności i co ćwiczyć. Dwa lata temu ćwiczyłam w domu i nadwyrężyłam kręgosłup, dlatego definitywnie potrzebuję pomocy, bo sama już na pewno się nie porwę na ćwiczenia, tym, bardziej siłowe.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 21:50   #25
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

ja parę lat temu poszłam na siłownię i to też była profesjonalna siłownia i tam trenerzy na wstępie wyłapywali nowe twarze i pokazywali po kolei co ćwiczyć i jak ćwiczyć. Weszłam i od razu pytanie czy jestem nowa i sugestie co mam robić po kolei i jak, ile serii ile powtórzeń, kiedy skończyć trening. I tak latali za mną przez pierwsze kilka treningów i za każdym kto nowy przyszedł. Zawsze można było pójść poprosić o radę albo o przygotowanie jakichś porad żywieniowych, opracowanie planu treningowego. Chociaż wiem że w wielu siłowniach się za to płaci i niestety tu się musisz dowiedzieć jak jest w tej twojej.
Można też było wykupować treningi pod okiem trenera i wtedy też dostawało się jakieś zalecenia co do diety i trener stał nad tobą przez cały trening liczył ci powtórzenia poprawiał technikę.

A z tym patrzeniem jak na ufo to bez przesady. Kobieta na siłowni to nie jest taki niespotykany widok.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 22:28   #26
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Pisałam kiedyś maila na moją siłownię to niby trener pomaga w cenie wejścia, ale jak bardzo pomaga to nie wiem. Mam nadzieję, że nie będzie to na zasadzie gdzie włączyć guzik.
U mnie jest też taka przeszoda, że ja mam problem z kręgosłupem. Chodzi o to, ze dwa lata ćwiczyłam w domu i na pewno robiłam coś źle bo zaczął mnie potwornie bolec krzyż i ustąpiło jak całkowicie przestałam ćwiczyć. Od tej pory jak tylko zacznę robić cokolwiek, przysiady itp. to momentalnie cały krzyż mnie ciągnie i boli. Nie mam pojęcia co to. Byłam u lekarza to na RTG mnie nie wysłali bo podobno zostanę bezpłodna, a neurolog nic nie stwierdził i właśnie kazał się więcej ruszać.
Nie wiem, czy mogę powiedzieć trenerowi o tym, żeby mi powiedział jak wzmocnić kręgosłup itd.
Poza tym mój znajomy chodzi na siłownię i mówi, że praktycznie są tam sami faceci. Mówił, żebym poszła z nim i jego znajomymi to wtedy nikt nie będzie mnie zaczepiał. ja się zapytałam, w jakim sensie zaczepiał, a on mówił, że będą gadać jakieś komentarze typu babeczka ćwiczy itp. Trochę mnie to zestresowało. Wolę iść z rana całkiem sama, jak będzie miej tłoczno.
Cholera, naprawdę zastanawiam się jak to z tym kręgosłupem i w ogóle z atmosferą, w dodatku całkiem samemu.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 11:27   #27
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Wiesz ja też mam problem z kręgosłupem, ale nie od tego że źle ćwiczyłam czy coś tylko prawdopodobnie przyczyną był upadek w zeszłym roku i później jeszcze pracowałam fizycznie więc też to miało swój wpływ. Tylko u mnie paradoksalnie jest odwrotnie, bo jak mam dzień bez ćwiczeń to mnie kręgosłup zaczyna boleć.

Ortopeda też mi zalecał ćwiczenie tego kręgosłupa. Mówił żeby wygrzać najpierw poduszką albo kocem elektrycznym (czymś ciepłym może być też butelka z gorącą wodą) potem się poprzeciągać trochę na leżąco potem zrobić rozgrzewkę i dopiero ćwiczyć, (ale to apropo ćwiczeń w domu, bo na siłowni się nie wygrzejesz poduszką). Oczywiście przez pierwsze dni tygodnie zalecał tylko ćwiczenia rozciągające na plecy a dopiero później stopniowo wprowadzać te wzmacniające. No i tak robię i oczywiście po każdych ćwiczeniach staram sie rozciągać partie które ćwiczyłam. Niedługo mam znów wizytę tylko że tym razem u innego ortopedy i zobaczymy co ten powie.

Co do siłowni to ci trenerzy skoro tam są to po coś tam są przecież i na pewno ich pomoc nie ogranicza się tylko do włączenia guzika. Warto powiedzieć że masz problem z kręgosłupem i że chciałabyś coś wzmacniającego na plecy, ale nie zapominaj o rozciąganiu potem. Jeśli chodzi o komentarze to czego ty się boisz. Co z tego że sobie pokomentują, może będą komentować pozytywnie a ty się boisz. Pójdź ze 2 razy z tymi swoimi kolegami zobaczysz jak jest i czy faktycznie tak strasznie.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 11:43   #28
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Pisałam kiedyś maila na moją siłownię to niby trener pomaga w cenie wejścia, ale jak bardzo pomaga to nie wiem. Mam nadzieję, że nie będzie to na zasadzie gdzie włączyć guzik.
U mnie jest też taka przeszoda, że ja mam problem z kręgosłupem. Chodzi o to, ze dwa lata ćwiczyłam w domu i na pewno robiłam coś źle bo zaczął mnie potwornie bolec krzyż i ustąpiło jak całkowicie przestałam ćwiczyć. Od tej pory jak tylko zacznę robić cokolwiek, przysiady itp. to momentalnie cały krzyż mnie ciągnie i boli. Nie mam pojęcia co to. Byłam u lekarza to na RTG mnie nie wysłali bo podobno zostanę bezpłodna, a neurolog nic nie stwierdził i właśnie kazał się więcej ruszać.
Nie wiem, czy mogę powiedzieć trenerowi o tym, żeby mi powiedział jak wzmocnić kręgosłup itd.
Poza tym mój znajomy chodzi na siłownię i mówi, że praktycznie są tam sami faceci. Mówił, żebym poszła z nim i jego znajomymi to wtedy nikt nie będzie mnie zaczepiał. ja się zapytałam, w jakim sensie zaczepiał, a on mówił, że będą gadać jakieś komentarze typu babeczka ćwiczy itp. Trochę mnie to zestresowało. Wolę iść z rana całkiem sama, jak będzie miej tłoczno.
Cholera, naprawdę zastanawiam się jak to z tym kręgosłupem i w ogóle z atmosferą, w dodatku całkiem samemu.
Jak są problemy z kręgosłupem, to aż mi się wierzyć nie chce, że Cię ortopeda na RTG nie wysłał i zostawił problem. Idź do drugiego lekarza, z takimi rzeczami naprawdę nie ma żartów.

Absolutnie się nie bój żadnych komentarzy... Byłam na wielu różnych siłowniach i widok kobiety naprawdę nie robi na nikim większego wrażenia. W życiu nie spotkałam się z jakimikolwiek komentarzami, a nawet jeśli, to na komentarze jesteśmy narażeni cały czas - nie tylko na siłowni, a z domu jakoś wychodzimy

Trenera obowiązkiem jest pokazać Ci ćwiczenia! Koniecznie zapytaj o kręgosłup. Mi trener sam z siebie doradził, żebym ćwiczyła prostowniki (mam lekką skoliozę rotacyjną), pokazał mi jak wykonywać i gdyby nie on, to pewnie nie wpadłabym na to, żeby dołączyć te ćwiczenia do treningu. Nie bój się pytać, mało kto korzysta z pomocy trenerów i oni zwykle się cieszą, kiedy ktoś o coś pyta. A lepiej pytać, niż źle wykonywać ćwiczenia - szczególnie chyba mężczyźni boją się pytać o technikę...

Ale najpierw - RTG. Bez tego ani rusz.
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 11:58   #29
uluubione
Raczkowanie
 
Avatar uluubione
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 60
GG do uluubione
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

ja też miesiąc temu odważyłam się iść pierwszy raz na siłownię i absolutnie nie żałuję po już za 2,3 razem nie krepowalam się obecnością mężczyzn a nawet przeszliśmy na 'cześć'
Oni są zajęci tak sobą że nie zwracają na nic innego uwagi niż swoje bicepsy

Mam tylko takie pytanie:
jak wygląda taki trening siłowy czy cardio?
uluubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 21:03   #30
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pierwszy raz na siłowni.

Cytat:
Napisane przez Mion Pokaż wiadomość
Jak są problemy z kręgosłupem, to aż mi się wierzyć nie chce, że Cię ortopeda na RTG nie wysłał i zostawił problem. Idź do drugiego lekarza, z takimi rzeczami naprawdę nie ma żartów.

Absolutnie się nie bój żadnych komentarzy... Byłam na wielu różnych siłowniach i widok kobiety naprawdę nie robi na nikim większego wrażenia. W życiu nie spotkałam się z jakimikolwiek komentarzami, a nawet jeśli, to na komentarze jesteśmy narażeni cały czas - nie tylko na siłowni, a z domu jakoś wychodzimy

Trenera obowiązkiem jest pokazać Ci ćwiczenia! Koniecznie zapytaj o kręgosłup. Mi trener sam z siebie doradził, żebym ćwiczyła prostowniki (mam lekką skoliozę rotacyjną), pokazał mi jak wykonywać i gdyby nie on, to pewnie nie wpadłabym na to, żeby dołączyć te ćwiczenia do treningu. Nie bój się pytać, mało kto korzysta z pomocy trenerów i oni zwykle się cieszą, kiedy ktoś o coś pyta. A lepiej pytać, niż źle wykonywać ćwiczenia - szczególnie chyba mężczyźni boją się pytać o technikę...

Ale najpierw - RTG. Bez tego ani rusz.
Zaczynam się martwić o ten kręgosłup. W sumie to ja już tyle razy byłam poddawana promieiowaniu, bo zdjęcia klatki miałam robione, potem zatok, potem znowu byłam na TK głowy, a za niedługo znowu zdjęcie szczęki bo ósemki są do usunięcia. Boję się tyle naświetlać, ale faktycznie lepiej byłoby sprawdzić co jest z tym kręgosłupem.

A że jeszcze tak zapytam, czy obowiązkiem trenera na siłowni jest poinstruować mnie jak ćwiczyć, ale to dotyczy zawsze tego trenera, który dogląda siłownie, czy zazwyczaj trzeba ekstra płacić za porady?
Na siłowni u mnie w mieście pracuje mój były wfista i on sobie liczy za godzinę 100 zł, więc dla mnie to duży wydatek. Wolałabym mieć poradę w cenie wejścia pierwszy raz.

I dziękuję za słowa motywacji

Cytat:
Napisane przez uluubione Pokaż wiadomość
ja też miesiąc temu odważyłam się iść pierwszy raz na siłownię i absolutnie nie żałuję po już za 2,3 razem nie krepowalam się obecnością mężczyzn a nawet przeszliśmy na 'cześć'
Oni są zajęci tak sobą że nie zwracają na nic innego uwagi niż swoje bicepsy

Mam tylko takie pytanie:
jak wygląda taki trening siłowy czy cardio?
No to miło, że wszyscy byli tak uprzejmi. Też bym tak chciała, ale ja cały czas mam w głowie jakieś dziwne obrazki jak pale się ze wstydu, wszyscy na mnie patrzą itd. Poza tym mam też obawy, ze pierwszy raz namęcze się i zasłabnę, albo coś. Czasami jak się namęczę to mam takie chwile osłabienia. Pewnie panikuję jak zwykle za bardzo, no ale wolę i tak zapytać na początku.

Co do treningu to ja zamierzałam na początek podpatrzeć trening obwodowy siłowy z sfd dla dziewczyn, które dopiero zaczynają z siłownią.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-18 20:19:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.