Antykoncepcja bez pigułek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-12, 11:56   #1
bierdonkalemur
Raczkowanie
 
Avatar bierdonkalemur
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62

Antykoncepcja bez pigułek


Cześć mam pytanie zwłaszcza do Pań w trwałych związkach i mężatek: Jeśli są wśród was takie które nie stosują tabletek anty to jak radzicie sobie z uniknięciem zajścia w nieplanowaną ciąże? Chodzi mi o wszystko, jak często współżyjecie, czy zwracacie uwagę na prawdopodobieństwo dni płodnych? Czy np. w czasie dni niepłodnych używacie prezerwatywy? Skoro jajeczko żyje krótko to teoretycznie powinno dać się określić chociaż kilka dni w których można się kochać bez zabezpieczenia a przez resztę się zabezpieczać...Czy stosujecie w czasie dni płodnych np. seks analny? czy nie boicie się w takiej sytuacji że bez prezerwatywy to również jest ryzykowne bo można przenieść spermę przypadkowo w okolice pochwy? Najbardziej zależy mi na opinii osób z doświadczeniem, gdyż zastanawiam się jak to jest z tymi parami które nie stosują pigułek a mimo to nie wpadają. Zastanawiam się czy one rzadko współżyją czy po prostu łączą prezerwatywę i obserwacje swoich dni płodnych i to wystarcza.
bierdonkalemur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 11:57   #2
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

Przejrzyj forum to się dowiesz.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 12:04   #3
bierdonkalemur
Raczkowanie
 
Avatar bierdonkalemur
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

ale chodzi mi o zebranie szczegółów w jednym miejscu...w różnych wątkach są strzępki informacji. A mi chodzi o zebranie opinii od osób które nie chcą pigułek a mają inne sprawdzone w ich przypadku metody.
bierdonkalemur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 12:38   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

spirala.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 15:01   #5
lolusia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

Ja już dawno postanowiłam, że nigdy w życiu nie będę brała tabletek anty., stosujemy tylko prezerwatywy, ale wiem, że koleżanki mają właśnie wyżej wymienioną spiralę i też są zadowolone
lolusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 16:40   #6
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

Stosuje naturalne metody rozpoznawania plodnosci (metoda niemiecka), wspomagam sie czasem prezerwatywami. Polecam metode Rotzera lub angielska. W okresie nieplodnosci bezwzglednej nie uzywam prezerwatyw. W okresie plodnym staram sie nie wspolzyc, jesli wspolzyje - to z prezerwatywa.

Stosowalam uprzednio tylko metody naturalne - mam bardzo wysokie libido, ale spokojnie przez te kilka dni w miesiacu wystarczaja pieszczoty. Nie ma co sie nakrecac - w fazie nieplodnej sie w ciaze nie zachodzi. Nie ma wytrysku w pochwie - prawdopodobienstwo ciazy jest zaiste mierne.
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 16:43   #7
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

Cytat:
Napisane przez bierdonkalemur Pokaż wiadomość
Cześć mam pytanie zwłaszcza do Pań w trwałych związkach i mężatek: Jeśli są wśród was takie które nie stosują tabletek anty to jak radzicie sobie z uniknięciem zajścia w nieplanowaną ciąże? Chodzi mi o wszystko, jak często współżyjecie, czy zwracacie uwagę na prawdopodobieństwo dni płodnych? Czy np. w czasie dni niepłodnych używacie prezerwatywy? Skoro jajeczko żyje krótko to teoretycznie powinno dać się określić chociaż kilka dni w których można się kochać bez zabezpieczenia a przez resztę się zabezpieczać...Czy stosujecie w czasie dni płodnych np. seks analny? czy nie boicie się w takiej sytuacji że bez prezerwatywy to również jest ryzykowne bo można przenieść spermę przypadkowo w okolice pochwy? Najbardziej zależy mi na opinii osób z doświadczeniem, gdyż zastanawiam się jak to jest z tymi parami które nie stosują pigułek a mimo to nie wpadają. Zastanawiam się czy one rzadko współżyją czy po prostu łączą prezerwatywę i obserwacje swoich dni płodnych i to wystarcza.
Poza pigulkami jest bardzo duzo metod: plastry, prezerwatywy, globulki, spirale, implanty... itd.

Wogole ile Ty masz lat?
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 18:03   #8
bierdonkalemur
Raczkowanie
 
Avatar bierdonkalemur
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

hej dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, czekam na nastepne. Moze nie precyzyjnie się wyraziłam- chodzi mi o metody w których nie używa sie chormonów, gdyż coraz częściej zaczynam zastanawiac się nad ich szkodliwą stroną. Wiem, że jest sporo metod ale jeszcze raz podkreślam: chodzi mi o opinie doświadczonych kobiet które mogą powiedzieć co i jak z własnej perspektywy! Nie powie mi tego przeczyanie o tych metodach! Już mówiłam, że zależy mi właśnie na opini o tych metodach kobiet, które długo je stosują i uważają że są skuteczne w ich wypadku!
bierdonkalemur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 19:46   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

odpisalam ci spirala ,chcesz dowiedziec si ewiecej uzyj wyszukiwarki na forum ,nie chce mi si epo raz milionowy opisywac dlaczego uwazam to za super metode.

Jelsi nie chcesz hormonow to wybór masz : metody naturalne /gumki/spirala i koniec.
cala reszta :pigulki,plastry/krążki sa z hormonami ,tak trudno uzyc wyszukiwraki,chyba jakąś podstawową wiedze na ten temat masz?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 19:52   #10
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

od dawna tylko prezerwatywy, bo tabletki mi niestety szkodzą. Nie ma znaczenia czy dni płodne czy nie. Póki co pełna skuteczność.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 19:54   #11
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
odpisalam ci spirala ,chcesz dowiedziec si ewiecej uzyj wyszukiwarki na forum ,nie chce mi si epo raz milionowy opisywac dlaczego uwazam to za super metode.

Jelsi nie chcesz hormonow to wybór masz : metody naturalne /gumki/spirala i koniec.
cala reszta :pigulki,plastry/krążki sa z hormonami ,tak trudno uzyc wyszukiwraki,chyba jakąś podstawową wiedze na ten temat masz?
Podłączam się do Pauli - również spirala. Z dobrym skutkiem i ogromnym zadowoleniem.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 20:09   #12
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

Jest jeszcze diafragma!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Diaphra...ntraceptive%29
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 20:28   #13
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Stosuje naturalne metody rozpoznawania plodnosci (metoda niemiecka), wspomagam sie czasem prezerwatywami. Polecam metode Rotzera lub angielska. W okresie nieplodnosci bezwzglednej nie uzywam prezerwatyw. W okresie plodnym staram sie nie wspolzyc, jesli wspolzyje - to z prezerwatywa.

Stosowalam uprzednio tylko metody naturalne - mam bardzo wysokie libido, ale spokojnie przez te kilka dni w miesiacu wystarczaja pieszczoty. Nie ma co sie nakrecac - w fazie nieplodnej sie w ciaze nie zachodzi.
jak wyżej
tylko nie rozróżniam metody angielskiej, niemieckiej itd...
a gumki mnie pieką więc prawie wcale, chyba się już przeterminowały
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 20:30   #14
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

ja od dwóch lat stosuje spirale miedziana, nie rodziłam jeszcze i jak na razie nie mam takiego zamiaru. spirala ma swoje minusy m.in bardziej bolesne miesiączki ale uażam że jest pewnym środkiem antykoncepcyjnych i wychodzi tanio bo miesięcznie ok 11 zł dlatego polecam!
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 20:51   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

Cytat:
Napisane przez kotka20093 Pokaż wiadomość
ja od dwóch lat stosuje spirale miedziana, nie rodziłam jeszcze i jak na razie nie mam takiego zamiaru. spirala ma swoje minusy m.in bardziej bolesne miesiączki ale uażam że jest pewnym środkiem antykoncepcyjnych i wychodzi tanio bo miesięcznie ok 11 zł dlatego polecam!

mam miedziaka 5 rok ,nie mam zadnych skutkow ubocznych,miesiecznie wychodzi mnie to dokladnie 1,60 zł.

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość

nie wiem czy u nas dostepna i srednio higieniczna jak dla mnie(no i niezbyt pewnie bym si echyba czula ) no i pies moze uznac to za zabawkę- dla tych co oglądaja Friens beda wiedzieli o czym mówie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 20:54   #16
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek


Pamiętam że w sex and the city Carrie miała problem bo jej to urządzenie utknęło:P
Myślę że chyba jest dostępne...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 22:39   #17
bierdonkalemur
Raczkowanie
 
Avatar bierdonkalemur
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

hmmm...spirala to jednak spora ingerencja w organizm, podobnie jak tabletki, czy przy całej tej nie najlepszej opinii o skuteczności metod mniej inwazyjnych...jak prezerwatywy i jakieś naturalne metody da się w przypadku np. nieregularnych cykli żyć w miarę w zgodzie z naturą...? Czy jest ktoś kto stosował jakieś rzeczy typu Lady-Comp i może się pochwalić że to naprawdę się sprawdza?
bierdonkalemur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 22:47   #18
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

Spiralka miedziana wcale mocno nie ingeruje w organizm. Dla mnie to zerowy kłopot, bez skutków ubocznych, doskonała, nieingerująca w libido i układ hormonalny antykoncepcja, na którą mój organizm (po 11 latach brania tabsów) świetnie zareagował.

Edytowane przez ukrycior
Czas edycji: 2010-04-12 o 22:48
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 23:00   #19
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Antykoncepcja bez pigułek

Cytat:
Napisane przez bierdonkalemur Pokaż wiadomość
hmmm...spirala to jednak spora ingerencja w organizm, podobnie jak tabletki, czy przy całej tej nie najlepszej opinii o skuteczności metod mniej inwazyjnych...jak prezerwatywy i jakieś naturalne metody da się w przypadku np. nieregularnych cykli żyć w miarę w zgodzie z naturą...? Czy jest ktoś kto stosował jakieś rzeczy typu Lady-Comp i może się pochwalić że to naprawdę się sprawdza?
masz cale watki o Lady-Comp, NPR, spiaralach itp itd i tam sa opinie na ten temat.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.