OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 21:31   #2491
Miszti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam jedno pytanko
Jeśli nałożę już palcami olej (bez masowania) to ile mam go trzymać na buzi zanim położę ciepłą ściereczkę?

Czy w ogóle czekać czy odrazu ciamach?:P

Edytowane przez Miszti88
Czas edycji: 2012-05-22 o 21:33
Miszti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 21:50   #2492
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Zgodnie z zapowiedzią pora na moją recenzję. Dzisiaj umyłam twarz namoczonymi przez noc płatkami owsianymi w przegotowanej wodzie z dodatkiem mleka. Jakie wrażenia? Baaaaaaaaaardzo przyjemnie Płatki są mięciutkie, spokojnie można nimi trzeć powieki i ogółem okolicę oczu. Dobrze zmywa olej rycynowy - nareszcie pozbyłam się tego uczucia klejenia!!!

Dziewczyny co powiedzie na smarowanie twarzy po OCM maścią z witaminą A (taka najtańsza w aptece)? Czy mogę dodać do niej olejek cytrynowy?
rano przemyłaś sobie twarz tymi płatkami ? muszę spróbować, bo jakoś chcę zastąpić tonik drogeryjny.

jak najbardziej możesz tak robić zawsze na noc sobie smarowałam, rano miałam mięciutką i nawilżoną twarz. od dwóch dni testuję olej z nasion malin.

Cytat:
Napisane przez merci Pokaż wiadomość

Właśnie, czy któraś z Was używa olejku sezamowego? Mam skórę mieszaną z dużą tendencją do suchej, właściwie raz jest taka, raz taka, i miałam duży dylemat, jakie olejki dobrać, żeby jednocześnie oczyścić i nawilżyć twarz... Na sezamowy padło, bo wyczytałam, że oczyszcza i ma naturalny SPF, kokosowy wzięłam, bo w sklepie, w którym kupowałam, nie było z jojoba. Co sądzicie o takiej mieszance? Nie jest za delikatna? Proporcje są mniej więcej takie: 10% rycyny, 40% kokosa, 50% sezamu.
ja używałam oleju sezamowego, ale w połączeniu tylko z olejkiem rycynowym. całkiem dobrze, że sprawował


Cytat:
Napisane przez Miszti88 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko
Jeśli nałożę już palcami olej (bez masowania) to ile mam go trzymać na buzi zanim położę ciepłą ściereczkę?

Czy w ogóle czekać czy odrazu ciamach?:P
ja nie czekam, nałożę olej i od razu nakladam ściereczkę
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 22:12   #2493
merci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 90
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34273258]

jak najbardziej możesz tak robić zawsze na noc sobie smarowałam, rano miałam mięciutką i nawilżoną twarz. od dwóch dni testuję olej z nasion malin.


ja używałam oleju sezamowego, ale w połączeniu tylko z olejkiem rycynowym. całkiem dobrze, że sprawował[/QUOTE]

Daj znać koniecznie, jak wrażenia po malinowym Musi cuuudnie pachnieć!
Zastanawiałam się nad nim, ale stwierdziłam, że na początek lepiej zrobić mieszankę jak najmniejszym kosztem, dlatego wzięłam coś łatwo dostępnego - ale, jako że nie jestem fanką zapachu sezamu, to chyba potem zmienię na coś innego. Chociaż jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń, nawet o dziwo mnie nie wysypało, bardzo w granicach normy. Ale może to jeszcze przede mną
merci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 22:38   #2494
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez merci Pokaż wiadomość

Właśnie, czy któraś z Was używa olejku sezamowego? Mam skórę mieszaną z dużą tendencją do suchej, właściwie raz jest taka, raz taka, i miałam duży dylemat, jakie olejki dobrać, żeby jednocześnie oczyścić i nawilżyć twarz... Na sezamowy padło, bo wyczytałam, że oczyszcza i ma naturalny SPF, kokosowy wzięłam, bo w sklepie, w którym kupowałam, nie było z jojoba. Co sądzicie o takiej mieszance? Nie jest za delikatna? Proporcje są mniej więcej takie: 10% rycyny, 40% kokosa, 50% sezamu.
Ja używam sezamowego, i bardzo ładnie się sprawdza na mojej suchej atopowej skórze polecam.
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 23:06   #2495
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34273258]rano przemyłaś sobie twarz tymi płatkami ? muszę spróbować, bo jakoś chcę zastąpić tonik drogeryjny.

jak najbardziej możesz tak robić zawsze na noc sobie smarowałam, rano miałam mięciutką i nawilżoną twarz. od dwóch dni testuję olej z nasion malin.[/QUOTE]

reg17 - jak najbardziej można namoczonymi płatkami myć twarz. U mnie się dobrze sprawdził, zmył ze mnie tą nieszczęsną rycynę, która spłynęła z rzęs. Tylko pamiętaj, aby były dobrze namoczone, najlepiej w przegotowanej wodzie i mleku
Jedyne, co mi się nie podoba, to stan mojej łazienki po zakończeniu mycia... no comment

Czyli maścią z wit. A spokojnie się mogę smarować. A czy mogę do niej dodać ten olejek cytrynowy? Nie będzie jakiejś szkodliwej, nieznanej mi reakcji chemicznej??:co nfused::confuse d:


A używał ktoś może oleju z ogórecznika lub tego z pestek malin jako krem do twarzy po OCM? Jak mi się nie sprawdzi ta maść z wit. A, to właśnie planuję zmieszać te dwa oleje i aplikować zamiast kremu. Co o tym myślicie? Wypróbował ktoś?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^



Edytowane przez Amu_Ikuto
Czas edycji: 2012-05-23 o 00:06
Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 23:50   #2496
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez merci Pokaż wiadomość
Daj znać koniecznie, jak wrażenia po malinowym Musi cuuudnie pachnieć!
Zastanawiałam się nad nim, ale stwierdziłam, że na początek lepiej zrobić mieszankę jak najmniejszym kosztem, dlatego wzięłam coś łatwo dostępnego - ale, jako że nie jestem fanką zapachu sezamu, to chyba potem zmienię na coś innego. Chociaż jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń, nawet o dziwo mnie nie wysypało, bardzo w granicach normy. Ale może to jeszcze przede mną
i tu Cię rozczaruję, w ogóle nie pachnie malinami , tylko hmm.. orzechami ? jeszcze nie do końca rozgryzłam ten zapach, ale średnio przyjemny ;p
na pewno dam znać jak się sprawuje.


Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
reg17 - jak najbardziej można namoczonymi płatkami myć twarz. U mnie się dobrze sprawdził, zmył ze mnie tą nieszczęsną rycynę, która spłynęła z rzęs. Tylko pamiętaj, aby były dobrze namoczone, najlepiej w przegotowanej wodzie i mleku
Jedyne, co mi się nie podoba, to stan mojej łazienki po zakończeniu mycia... no comment

Czyli maścią z wit. A spokojnie się mogę smarować. A czy mogę do niej dodać ten olejek cytrynowy? Nie będzie jakiejś szkodliwej, nieznanej mi reakcji chemicznej??:co nfused::confuse d:
może spróbuję w weekend pokombinować

wydaje mnie się, że żadnej reakcji nie powinno być, dodanie olejku raczej nie powinno być szkodliwe. wypróbuj
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 09:35   #2497
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja bym z tą maścią z witaminą A nie szalała,jest w niej mnóstwo parafiny...a teraz z wit.A na te słońce też bym miała obawy,chyba,że rano dokładnie zmywasz maść,ale w sumie i tak zostaje w skórze,więć ochrona obowiązkowa (a ja nienawidzę filtrów )
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 12:07   #2498
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
a jak taka ściereczka wygląda i ile kosztuje?? Już jej chyba nie ma??
Ściereczka bambusowa była do nabycia w biedronie z okazji promocji przedwielkanocnych patentów do sprzątania. Był to zestaw trzech ściereczek w śmiesznej cenie około 7 złotych.
Myślę, że trzeba będzie na takie ściereczki polować w okresie przedgwiazdkowym, kiedy artykuły do sprozątania znowu będą na topie :p

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Azalia1992 Pokaż wiadomość
Czy możliwy jest wysyp pryszczy i zaskórników po tygodniowym myciu oliwką Hipp+ olejkiem rycynowym w stężeniu 10%?? Myślałam, że po OMC to wszystko jest wyciągane z twarzy w czasie mycia
Możliwy. Skóra podczas stosowania ocm oczyszcza się zupełnie w ciągu miesiąca. Plus kobieta zmienną jest, ma okresy gorszej kondycji skóry - przed okresem właśnie. Plus jeszcze skóra może źle tolerować niektóre składniki diety (tj ciało xle toleruje, a wszystko wyłazi przez skórę...)

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Szukam po prostu skutecznego oczyszczania porannego.
Ja używam żeli pod prysznic Alterry (różnych, mam kilka rodzajów, jestem uzależniona od ich zapachów... :p)
Są bardzo łagodne i ponoć nawet eko, jazzy, trędi oraz wege...

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez aiclo Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
dawno tu nie zaglądałam.
Dzisiaj szłam sobie przez spożywczy i wpadł mi w oko olej z ryżu, zaciekawił mnie
Czy któraś z Was używa? nie wiecie, czy dobry?
Ponoć dobry, a ma prawie takie same właściwości, jak olej z lnu, który jest nasz, swojski i tańszy. Tyle że lniany ma 'zapaszek' i jest żółty (mimo to go kocham!)
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 12:19   #2499
Kaira McLilian
Przyczajenie
 
Avatar Kaira McLilian
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Miszti88 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko
Jeśli nałożę już palcami olej (bez masowania) to ile mam go trzymać na buzi zanim położę ciepłą ściereczkę?

Czy w ogóle czekać czy odrazu ciamach?:P
Ja z obserwacji stwierdzam, że naprawdę lepiej zrobić masaż buzi palcami, zanim ciamachnie się ściereczkę. Lepiej buzia wchłania wszystkie pozytywne rzeczy i szybciej goją sie ranki.
Kaira McLilian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 15:46   #2500
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Ja bym z tą maścią z witaminą A nie szalała,jest w niej mnóstwo parafiny...a teraz z wit.A na te słońce też bym miała obawy,chyba,że rano dokładnie zmywasz maść,ale w sumie i tak zostaje w skórze,więć ochrona obowiązkowa (a ja nienawidzę filtrów )
z tego co kojarzę to maść z witaminą A nie ma w składzie parafiny, jak już to w kremie z wit.A jest taki składnik

Cytat:
Napisane przez Kaira McLilian Pokaż wiadomość
Ja z obserwacji stwierdzam, że naprawdę lepiej zrobić masaż buzi palcami, zanim ciamachnie się ściereczkę. Lepiej buzia wchłania wszystkie pozytywne rzeczy i szybciej goją sie ranki.
i też powstają podskórne gule, dlatego trzeba uważać
u mnie tak się dzieje, dlatego zrezygnowałam z masażu.
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 17:25   #2501
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34285560]z tego co kojarzę to maść z witaminą A nie ma w składzie parafiny, jak już to w kremie z wit.A jest taki składnik [/QUOTE]

Tak się składa, że akurat mam opakowanie po maści z wit. A firmy Hasco-Lek
Skład: wit. A, wazelina biała, Palsgaard 0291, aromat cytrynowy, woda oczyszczona.

Więc parafiny nie ma, ale za to jest wazelina
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 17:55   #2502
revolucy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Dziewczyny
Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną. Stosuje OCM od ok. 1,5 miesiąca i jestem baaaardzo zadowolona. Zaczęłam od mieszanki na bazie oleju z pestek winogron. Stan cery widocznie się poprawił.
Mimo wszystko mam wrażenie, że ten olej mnie trochę zapycha, bo na czole pojawia mi się dużo zaskórników.

Chcę zmienić olej bazowy, ale nie mogę się zdecydować na jaki...
Może któraś z Was miała podobną sytuację i może mi coś polecić?
revolucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 18:15   #2503
GoniaVR6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny.
Ja dopiero się dowiedziałam o tej metodzie oczyszczania i dzisiaj będzie mój debiut.W związku z tym mam pytanie czy przed nałożeniem tej mieszanki olejów mam zmyć makijaż z oczu tzn.tusz itd. czy nakładać na umalowane oczy i twarz i dopiero zmywać ręczniczkiem? Bardzo proszę o odpowiedź.
GoniaVR6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 18:42   #2504
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny strzeżcie się maści z witaminą A (ja mam firmy Oceanic) - po jednej nocy zniszczyła mi ona efekty miesiąca kuracji OCM-em!!!!!!!: mur: Szczerze jej teraz nienawidzę. Dzisiaj dam maseczkę lirene z wiśnią z Barbados i chyba trzeba będzie jednak złożyć to zamówienie na ogórecznik...

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
Ja używam żeli pod prysznic Alterry (różnych, mam kilka rodzajów, jestem uzależniona od ich zapachów... :p)
Są bardzo łagodne i ponoć nawet eko, jazzy, trędi oraz wege...
To mnie zainteresowałaś. A mogłabyś podać skład takiego żelu? Jakie są w ogóle rodzaje?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 18:44   #2505
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez GoniaVR6 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Ja dopiero się dowiedziałam o tej metodzie oczyszczania i dzisiaj będzie mój debiut.W związku z tym mam pytanie czy przed nałożeniem tej mieszanki olejów mam zmyć makijaż z oczu tzn.tusz itd. czy nakładać na umalowane oczy i twarz i dopiero zmywać ręczniczkiem? Bardzo proszę o odpowiedź.
Ze zmywaniem oczu to chyba kwestia gustu. Generalnie mieszanka olejowa doskonale radzi sobie ze zmyciem całego makijażu, ale niektórzy nie lubią rozmazywać tuszu po całej twarzy. Jednak ja mimo wszystko zmywam mieszanką olejową całość i jestem zadowolona
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 19:48   #2506
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Tak się składa, że akurat mam opakowanie po maści z wit. A firmy Hasco-Lek
Skład: wit. A, wazelina biała, Palsgaard 0291, aromat cytrynowy, woda oczyszczona.
Więc parafiny nie ma, ale za to jest wazelina
Cytat z wiki:
Cytat:
Wazelinasubstancja mazista, dość rzadka, bezwonna, niskotopliwa, niewysychająca, koloru od białego poprzez żółty do brązowego - we wszystkich wypadkach dość prześwitująca. Jest mieszaniną węglowodorów parafinowych (alkanów) z pogranicza stałego i ciekłego stanu skupienia w normalnych warunkach otoczenia
...czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek lub inaczej jeden czort.

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Dziewczyny strzeżcie się maści z witaminą A (ja mam firmy Oceanic) - po jednej nocy zniszczyła mi ona efekty miesiąca kuracji OCM-em!
To mnie zainteresowałaś. A mogłabyś podać skład takiego żelu? Jakie są w ogóle rodzaje?
Po pierwsze szczerze wątpię, by jedna noc z maścią witaminową na bazie parafiny mogła dokonać takiego spustoszenia. Parafina w kosmetyce i w medycynie jest stosowana przede wszystkim jako uszczelka zapobiegająca utracie wody ze skóry. Może powstał jakiś kombos czynników, który spowodował pogorszenie stanu cery? Skóra taką ma kondycję, jaka ma nasze ciało, a nasze ciało co dzień czuje się inaczej, inne rzeczy je, zmieniają się poziomy hormonów... Nawet zmiana temperatury otoczenia ma wpływ na stan cery.
A w podsumowaniu - każdy ma inna cerę, dla jednego jakis składnik jest korzystny, innego podrażnia, wiec wiesz...

A po drugie, żele Alterry można dostać w Rossmannie.
Na stronie rossmanna nie ma nic o tych żelach, więc doceń mój wysiłek, bo przepisuję ręcznie (skład dla żelu pod prysznic 'Kwiat neroli i bambus', ponoć limited edition):
Cytat:
Aqua, Alcohol, Glycerin, Coco-Glucoside, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanhan Gum, Sodium Coco-Sulfate, Bambusa Arundinacea Extract, Citrus Aurantium Amara Flower Destilate, Aloe Barbadensis Gel, Parfum, Limonene, Linalool, Geraniol, Citral
Mam jeszcze dwa takie żele, trzeci niedawno skończyłam. Używam ich czasem także do włosów, choć piany nie uświadczysz...
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 23:04   #2507
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
Cytat z wiki:

...czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek lub inaczej jeden czort.

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------


Po pierwsze szczerze wątpię, by jedna noc z maścią witaminową na bazie parafiny mogła dokonać takiego spustoszenia. Parafina w kosmetyce i w medycynie jest stosowana przede wszystkim jako uszczelka zapobiegająca utracie wody ze skóry. Może powstał jakiś kombos czynników, który spowodował pogorszenie stanu cery? Skóra taką ma kondycję, jaka ma nasze ciało, a nasze ciało co dzień czuje się inaczej, inne rzeczy je, zmieniają się poziomy hormonów... Nawet zmiana temperatury otoczenia ma wpływ na stan cery.
A w podsumowaniu - każdy ma inna cerę, dla jednego jakis składnik jest korzystny, innego podrażnia, wiec wiesz...

A po drugie, żele Alterry można dostać w Rossmannie.
Na stronie rossmanna nie ma nic o tych żelach, więc doceń mój wysiłek, bo przepisuję ręcznie (skład dla żelu pod prysznic 'Kwiat neroli i bambus', ponoć limited edition):

Mam jeszcze dwa takie żele, trzeci niedawno skończyłam. Używam ich czasem także do włosów, choć piany nie uświadczysz...
Doceniam, doceniam
Dziękuję za skład
Co do maści, to wiadomo, że na każdego co innego działa, moja cera jest dość... indywidualna, jedne rzeczy lubi a innych nie. Na maść z wit. A zareagowała wręcz histerycznie
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 07:24   #2508
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zaczynam wątpić. To już chyba 4 miesiąc jak oczyszczam twarz olejami... Ale pryszczy to ja się chyba nigdy nie pozbędę.
Trzymam się diety, nie jem śmieci, jem zdrowo i smacznie, organizm już mi się oczyścił jakiś miesiąc temu. Nos cały czarny, kropki nie schodzą. Broda i boki to jakaś czerwona, zapalna porażka.. Eh, może czas na kosmetyczkę i wydane miliony...
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 09:32   #2509
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Zaczynam wątpić. To już chyba 4 miesiąc jak oczyszczam twarz olejami... Ale pryszczy to ja się chyba nigdy nie pozbędę.
Trzymam się diety, nie jem śmieci, jem zdrowo i smacznie, organizm już mi się oczyścił jakiś miesiąc temu. Nos cały czarny, kropki nie schodzą. Broda i boki to jakaś czerwona, zapalna porażka.. Eh, może czas na kosmetyczkę i wydane miliony...
...a może dermatolog (i potrzebujesz silnych środków przeciwzapalnych) lub nawet endokrynolog (może coś z równowagą hormonalną nieteges?)? Może masz uczulenie?
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 09:41   #2510
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Zaczynam wątpić. To już chyba 4 miesiąc jak oczyszczam twarz olejami... Ale pryszczy to ja się chyba nigdy nie pozbędę.
Trzymam się diety, nie jem śmieci, jem zdrowo i smacznie, organizm już mi się oczyścił jakiś miesiąc temu. Nos cały czarny, kropki nie schodzą. Broda i boki to jakaś czerwona, zapalna porażka.. Eh, może czas na kosmetyczkę i wydane miliony...
A przed stosowaniem OCM miałaś problemy z pryszczami?
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 09:51   #2511
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez soonik Pokaż wiadomość
A przed stosowaniem OCM miałaś problemy z pryszczami?

Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
...a może dermatolog (i potrzebujesz silnych środków przeciwzapalnych) lub nawet endokrynolog (może coś z równowagą hormonalną nieteges?)? Może masz uczulenie?
Tak, to znaczy to nie jest jakiś trądzik różany czy coś poważnego, ale nie ma dnia żebym miała chociaż raz idealną cerę. Zawsze coś mam, jakąś krostkę, plamki szykujące się do wybuchu i w ogóle taką mam cerę jakbym o siebie nie dbała... Najwięcej mam ich na brodzie, takie "niedoleczone" wiecznie obecne przyjaciółki. No i z wągrami mam na prawdę spory problem...
Byłam przed OCM u dermatologa, najpierw miałam Duac, ale przy bardzo silnym trądziku młodzieńczym, z którym się uporałam, potem Epiduo na które mam uczulenie. Chyba w takim razie czas się wybrać znowu... Myślałam, że uda mi się naturalną drogą uzyskać ładną cerę, ale eh.. Pokazałabym Wam zdjęcia, ale się trochę wstydzę ^^W dodatku nie mam uczulenia na nic poza Epiduo, ale nie mogę trafić nawet na najdelikatniejszy krem, wszystko mnie zapycha. Myślałam nad zakupem kremu BB, ale on to tylko filtr, a ja potrzebuję czegoś na pryszcze...

Edytowane przez 201606242139
Czas edycji: 2012-05-24 o 09:53
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 10:26   #2512
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Zaczynam wątpić. To już chyba 4 miesiąc jak oczyszczam twarz olejami... Ale pryszczy to ja się chyba nigdy nie pozbędę.
Trzymam się diety, nie jem śmieci, jem zdrowo i smacznie, organizm już mi się oczyścił jakiś miesiąc temu. Nos cały czarny, kropki nie schodzą. Broda i boki to jakaś czerwona, zapalna porażka.. Eh, może czas na kosmetyczkę i wydane miliony...
ja już stosuję OCM 3 miesiące i jeszcze nie ma takich efektów jakich bym oczekiwała, ale wiem ,że na to potrzeba więcej czasu
a może byś zmieniła olej?
też mam zaskórniki na nosie, mogę Ci polecić maseczkę z alg morskich. dopiero co je testuję to, ale już po kilku użyciach, mogę śmiało stwierdzić, że pomogą mi w zwalczeniu zaskórników .
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 10:31   #2513
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34298477]ja już stosuję OCM 3 miesiące i jeszcze nie ma takich efektów jakich bym oczekiwała, ale wiem ,że na to potrzeba więcej czasu
a może byś zmieniła olej?
też mam zaskórniki na nosie, mogę Ci polecić maseczkę z alg morskich. dopiero co je testuję to, ale już po kilku użyciach, mogę śmiało stwierdzić, że pomogą mi w zwalczeniu zaskórników .[/QUOTE]
Oleje mam dobrane dobrze, twarz nawliżona, suchych skórek się pozbyłam. Nie mogę się poddać, wiem, że to trzeba czasu, ale to nie fajnie tak chodzić jakby się o siebie nie dbało

A możesz coś o tej maseczce powiedzieć? Bo jak narazie mam zamiar przyjmować tylko chlorellę i spirulinę doustnie, w tabletkach.
Gdzie dostanę taką maseczkę? Jest naturalna?
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 11:29   #2514
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Tak, to znaczy to nie jest jakiś trądzik różany czy coś poważnego, ale nie ma dnia żebym miała chociaż raz idealną cerę. Zawsze coś mam, jakąś krostkę, plamki szykujące się do wybuchu i w ogóle taką mam cerę jakbym o siebie nie dbała... Najwięcej mam ich na brodzie, takie "niedoleczone" wiecznie obecne przyjaciółki. No i z wągrami mam na prawdę spory problem...
Byłam przed OCM u dermatologa, najpierw miałam Duac, ale przy bardzo silnym trądziku młodzieńczym, z którym się uporałam, potem Epiduo na które mam uczulenie. Chyba w takim razie czas się wybrać znowu... Myślałam, że uda mi się naturalną drogą uzyskać ładną cerę, ale eh.. Pokazałabym Wam zdjęcia, ale się trochę wstydzę ^^W dodatku nie mam uczulenia na nic poza Epiduo, ale nie mogę trafić nawet na najdelikatniejszy krem, wszystko mnie zapycha. Myślałam nad zakupem kremu BB, ale on to tylko filtr, a ja potrzebuję czegoś na pryszcze...
polecam Ci znaleść dobrego lekarza!
może na maści nie miałaś uczulenia, tylko stosowałaś je z drogeryjnymi kosmetykami albo na nie osuszoną skórę (ze względu na składniki aktywne powinno się odczekać min. 20-30 min po myciu żeby woda odparowała ze skóry). Nie ma się co bujać po stronkach i drogeriach w poszukiwaniu kosmetyku cud tylko poszukać specjalisty.
ja stosuje ocm razem z lekami - da się zrobić!

polecam Ci serdecznie wizytę u specjalisty dermatologa, albo jeszcze lepiej dermatologa estetycznego. Zaniedbany drobny problem może urosnąć do sporej rangi. Ja swój trądzik zaniedbałam, mało tego pogorszyłam przez drogeryjne i zbyt silne apteczne specyfiki.

W sytuacjach krytycznych, jeśli nei radzimy sobie z problemem trzeba się poradzić specjalisty.
sama oceń w jakim momencie jesteś.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 11:45   #2515
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

PandaBear, a może masz uczulenie pokarmowe, ale o nim nie wiesz? To może nie być kwestia kosmetyków. Jest mnóstwo powodów, przez które skóra się buntuje...
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 11:57   #2516
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
polecam Ci znaleść dobrego lekarza!
może na maści nie miałaś uczulenia, tylko stosowałaś je z drogeryjnymi kosmetykami albo na nie osuszoną skórę (ze względu na składniki aktywne powinno się odczekać min. 20-30 min po myciu żeby woda odparowała ze skóry). Nie ma się co bujać po stronkach i drogeriach w poszukiwaniu kosmetyku cud tylko poszukać specjalisty.
ja stosuje ocm razem z lekami - da się zrobić!
polecam Ci serdecznie wizytę u specjalisty dermatologa, albo jeszcze lepiej dermatologa estetycznego. Zaniedbany drobny problem może urosnąć do sporej rangi. Ja swój trądzik zaniedbałam, mało tego pogorszyłam przez drogeryjne i zbyt silne apteczne specyfiki.

W sytuacjach krytycznych, jeśli nei radzimy sobie z problemem trzeba się poradzić specjalisty.
sama oceń w jakim momencie jesteś.

Nie zaniedbuję, a broń Boże używać drogeryjnych kosmetyków. Używam raczej drogich ekologicznych rzeczy - o ile już używam, staram się na twarz nakładać jak najmniej, żeby mogła oddychać.
Może spróbuję do lekarza znowu. Nie mam jakiegoś wielkiego problemu, ale na prawdę czuję się nieestetycznie... Lepiej zapobiegać w sumie.
Teraz mam porządne ubezpieczenie, więc mogę iść do płatnego. Boję się tylko, że mnie to leczenie może kosztować fortunę. Ale czego się nie robi dla zdrowia...


Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
PandaBear, a może masz uczulenie pokarmowe, ale o nim nie wiesz? To może nie być kwestia kosmetyków. Jest mnóstwo powodów, przez które skóra się buntuje...
Kiedy ja nie jem w ogóle chemii Nic a nic, woda, owoce kilogramami, warzywa, żadnego tłuszczu, słodyczy, soli... Żyję zdrowo, bo mi to smakuje. Uczulenie pokarmowe - pierwszy raz słyszę, zaraz o tym poczytam.
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 13:35   #2517
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Oleje mam dobrane dobrze, twarz nawliżona, suchych skórek się pozbyłam. Nie mogę się poddać, wiem, że to trzeba czasu, ale to nie fajnie tak chodzić jakby się o siebie nie dbało

A możesz coś o tej maseczce powiedzieć? Bo jak narazie mam zamiar przyjmować tylko chlorellę i spirulinę doustnie, w tabletkach.
Gdzie dostanę taką maseczkę? Jest naturalna?
To nie wiem w czym może tkwić problem.

Algi morskie zamówiłam sobie ze strony zsk, przychodzą do Ciebie w proszku, w domu rozdrabiasz je z wodą i nakładasz na twarz. Tak, jest naturalna. Póki co widzę ,że mam bardziej wygładzoną twarz, zobaczymy jakie będą dalsze efekty
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 20:21   #2518
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

PandaBear ciężko mi coś doradzić, ja tez zawsze zdrowo staram się odżywiać i w ogóle naturalne wszystko a pomimo tego popełniłam gafę. nie wszystko co wydaje się być ok jest ok. Ja chciałam sobie pomóc na moją mega suchą skórę olejem arganowym, który najprawdopodobniej był sprawcą mega wysypu na twarzy (a przecież polecany na trądzik, więc nie chciałam go podejrzewać) może weź wszystkie specyfiki których używasz i używałaś do dermatologa;p Ja pomimo strachu przed olejami, bo też arganowy mi nie pomógł, zaczęłam stosowac tę metodę i mi akurat pomogła ale żeby nie mieć czegoś na twarzy to się jeszcze nie doczekałam. narazie czkeam cierpliwie bo jest lepiej niż było więc czekam na jeszcze lepsze efekty może prześlij jednak zdjęcie samej skóry w przybliżeniu. Może przesadzasz jak ja czasem
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 21:06   #2519
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34285560]z tego co kojarzę to maść z witaminą A nie ma w składzie parafiny, jak już to w kremie z wit.A jest taki składnik


i też powstają podskórne gule, dlatego trzeba uważać
u mnie tak się dzieje, dlatego zrezygnowałam z masażu.[/QUOTE]

jak to? a wazelina czym jest?

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
[/COLOR]
Po pierwsze szczerze wątpię, by jedna noc z maścią witaminową na bazie parafiny mogła dokonać takiego spustoszenia. Parafina w kosmetyce i w medycynie jest stosowana przede wszystkim jako uszczelka zapobiegająca utracie wody ze skóry.
z doswiadczenia mowie: moze. parafina moze tymczasowo sie sprawdzac tylko u ludzi ze skora atopowa i malych dzieci ktore nie maja jeszcze dzialajacych gruczolow lojowych( zaczynaja dzialac one dopiero w wieku dojrzewania)
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 21:48   #2520
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, jeszcze jedna rada, która może nie jest bezpośrednio związana z OCM, ale myślę, że spokojnie można dołączyć tę metodę do naturalnej pielęgnacji zaraz po zabiegu OCM

Chodzi mi o tonik ryżowy- super sprawa bo ma ponoć rozjaśniać delikatnie cerę, wyrównywać koloryt i działać wygładzająco i napinająco na naskórek. Ja swój stosuję od 3 dni i na razie mogę powiedzieć, że rzeczywiście skóra zaraz po nałożeniu takiego zimnego kompresu prosto z lodówki jest genialnie miękka i gładka, co przy moim kwaszeniu nie zdarza się teraz za często, dodatkowo mam wrażenie, że tonik fajnie łagodzi wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia na buzi (a mam ich trochę bo wysypało mnie przed @). Będę stosować regularnie i zobaczymy co z tego wyniknie Na razie jestem pozytywnie nastawiona
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.