Naprzemienny ból skóry głowy u taty, lekarz dopiero po świętach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-16, 17:44   #1
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639

Naprzemienny ból skóry głowy u taty, lekarz dopiero po świętach


Witajcie, mam pytanie które dotyczy mojego taty - od jakiegoś czasu boli go skóra na czole - kilka dni prawa strona, kilka dni lewa i tak na zmianę, jest to ból jakby miał ranę , takie silne przeczulenie, wrażliwe na dotyk, bolą go również powieki. Tata może iść do lekarza dopiero po świętach. Proszę o pomoc, co może być powodem tych nieprzyjemnych objawów, jak mogę tacie pomóc? Będę wdzięczna za każdą informację
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 18:23   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Naprzemienny ból skóry głowy u taty, lekarz dopiero po świętach

Cytat:
Napisane przez aniusia82 Pokaż wiadomość
Witajcie, mam pytanie które dotyczy mojego taty - od jakiegoś czasu boli go skóra na czole - kilka dni prawa strona, kilka dni lewa i tak na zmianę, jest to ból jakby miał ranę , takie silne przeczulenie, wrażliwe na dotyk, bolą go również powieki. Tata może iść do lekarza dopiero po świętach. Proszę o pomoc, co może być powodem tych nieprzyjemnych objawów, jak mogę tacie pomóc? Będę wdzięczna za każdą informację

Wygląda na neuralgię.
Nie ma wyjścia, musi iść do lekarza, co najmniej pierwszego kontaktu, a najlepiej do neurologa. Z tym nie ma żartów, nie zwlekałabym tyle czasu.
Doraźnie można to miejsce nagrzewać (lampa, kompres) + posmarować maścią z diklofenakiem (np. DicloZiaja, są też inne, ten jeden mi do głowy przychodzi teraz bez recepty).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 21:03   #3
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Naprzemienny ból skóry głowy u taty, lekarz dopiero po świętach

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Wygląda na neuralgię.
Nie ma wyjścia, musi iść do lekarza, co najmniej pierwszego kontaktu, a najlepiej do neurologa. Z tym nie ma żartów, nie zwlekałabym tyle czasu.
Doraźnie można to miejsce nagrzewać (lampa, kompres) + posmarować maścią z diklofenakiem (np. DicloZiaja, są też inne, ten jeden mi do głowy przychodzi teraz bez recepty).


Podałam tacie tabletkę z diklofenakiem o przedłużonym działaniu, mam nadzieję, że chociaż trochę mu ulży. Czy jest możliwe, że to nawrót boreliozy, którą tata miał kilka lat temu?
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 21:06   #4
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Naprzemienny ból skóry głowy u taty, lekarz dopiero po świętach

A ta borelioza była leczona wg zaleceń?
Jeśli tak, to raczej nie. Ponowne zarażenie za to owszem (kleszcze już od dość długiego czasu są aktywne). Jednak moim zdaniem to mało prawdopodbne, jesli tata nie jest w grupie ryzyka - tzn np. leśniczy.

Tabletka to słaby pomysł, lepsze byłoby smarowanie po prostu. To niestety nie jest tak, że po jednej przejdzie, a NLPZtów lepiej nie stosować długo ogólnie. Inna rzecz, że dość prawdopodobne, ze wcale po diklofenaku nie przejdzie, a jeśli już to na chwile - neuralgię leczy się lekami na receptę.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 21:15   #5
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Naprzemienny ból skóry głowy u taty, lekarz dopiero po świętach

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
A ta borelioza była leczona wg zaleceń?
Jeśli tak, to raczej nie. Ponowne zarażenie za to owszem (kleszcze już od dość długiego czasu są aktywne). Jednak moim zdaniem to mało prawdopodbne, jesli tata nie jest w grupie ryzyka - tzn np. leśniczy.

Tabletka to słaby pomysł, lepsze byłoby smarowanie po prostu. To niestety nie jest tak, że po jednej przejdzie, a NLPZtów lepiej nie stosować długo ogólnie. Inna rzecz, że dość prawdopodobne, ze wcale po diklofenaku nie przejdzie, a jeśli już to na chwile - neuralgię leczy się lekami na receptę.
Rozumiem , jutro postaram sie kupić jakąś maść, w domu niestety nie mam żadnej. Dziękuje za zainteresowanie i za cenne wskazówki. Mam nadzieję, że to nic poważnego, bardzo martwię się o tatę. Poszukam jutro jakiegoś polskiego lekarza i umówię go na wizytę. Pozdrawiam serdecznie
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-16 22:15:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.