Zadbana i zorganizowana... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-21, 07:42   #1
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674

Zadbana i zorganizowana...


Nie wiem czy dobre forum tematycznie wybrałam i czy nie było takiego tematu, ale zaryzykuję... Mam problem z dbaniem o siebie. Nie chodzi mi o takie rzeczy jak maseczka (to obowiązkowo) czy kąpiel lub prysznic, depilacja itd. Ale o dbanie takie ogólne. Byłam wczoraj na Juwenaliach i przeżyłam szok, że dziewczyny mają pełny makijaż, zrobione paznokcie, ułożone włosy, a ich ciuchy... jakby dopiero kupione w sklepie. A ja? Ja mam wrażenie, że brakuje mi na to wszystko czasu, praca ( co prawda w domu, ale po jakieś 8-10 godzin), prowadzenie domu (nie wymagam od TŻ by robił nie wiadomo co, bo pracuje sam po 12 h, więc jest padnięty, pomaga jedynie w weekendy i w cięższych rzeczach, jak mycie okien), a jak TŻ wraca z pracy to chcę posiedzieć z nim albo poczytać jakąś książkę czy wyjść na spacer z psem (choć ostatnio na długie spacery też brakuje mi czasu). Tak więc dabnie o siebie ograniczam do minimum, z obcasów, które uwielbiam przerzuciłam się na adidasy, ładnie ułożone włosy- związana kitka, zrobione paznokcie (nie mówię o tipsach) na krótko obcięte i wypiłowane. Męczy mnie to strasznie. Marzy mi się, że wychodzę z domu i wyglądam jak spod igły. TŻ pewnie też by było milej, gdybym wróciła do starych nawyków.
A ja po prostu nie mam na to czasu... zwyczajnie brakuje mi go. I wolę nie myśleć, co będzie na jesieni. Zaczynam kolejne studia po przerwie (zaoczne), więc wolne weekendy odpadną, za to dojdzie nauka.
Przepraszam, że tyle do czytania, ale nie udało mi się tego skrócić, jakieś porady dziewczyny? Byleby nie to, żeby wstawać wcześniej. Wstaję o 6 rano...

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Dodam do tego, że jak sie skupię na pracy (chyba popadam w pracoholizm) to zaniedbuję wygląd- wiadomo w domu najlepiej przy komputerze w dresy i zero makijażu, a jak za bardzo chcę się skupić na wyglądzie czy nawet wyskoczyć z koleżanką na kawę to mam wrażenie, że zaniedbuję prace, będę miała zaległości itd.

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Czasem myślę, że doba powinna trwać 48 h, wtedy bym ze wszystkim się wyrobiła. Może doradzicie mi jakieś ubrania, wygodne, ale ładne i buty (balerinki odpadają, mam 35 rozmiar buta i w nich czuję się jak kaczuszka), taki strój,w którym będzie mi wygodnie w domu i bez problemu wyskoczę na miasto w nim. Myślałam, żeby spakować wszystkie te okropne domowe ciuchy i wyrzucić, wtedy będę musiała ubierać się ładnie..., ale nie wiem czy to dobry pomysł.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 08:54   #2
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Podomowe ubranko też może być ładne i seksowne np TO . A co do makijażu to może henna na rzęsy lub przedłużanie rzęs? a paznokcie moim zdaniem najlepsze są krótkie możesz je pomalować na krwistą czerwień i już będzie inaczej pozdrawiam
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 08:59   #3
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Akurat w tym nie widzę nic ciekawego, kojarzy mi się z pidżamą. Henna na brwi- robię, ale bez pełnego makijażu i tak wyglądam blado. Przedłużanie rzęs- nie myślałam nigdy o tym, bo moje rzęsy są bardzo długie, ale noszę okulary (duże minusy), więc moje oczy wydaja się małe i bez pełnego makijażu po prostu giną, więc w sumie takie przedłużenie nic by nie dało. Ale dziękuję za radę.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 09:13   #4
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
Akurat w tym nie widzę nic ciekawego, kojarzy mi się z pidżamą. Henna na brwi- robię, ale bez pełnego makijażu i tak wyglądam blado. Przedłużanie rzęs- nie myślałam nigdy o tym, bo moje rzęsy są bardzo długie, ale noszę okulary (duże minusy), więc moje oczy wydaja się małe i bez pełnego makijażu po prostu giną, więc w sumie takie przedłużenie nic by nie dało. Ale dziękuję za radę.
mi również ten zestaw nie przypadł do gustu, ale np. bawełniana (niegnieciąca) dłuższa tunika + legginsy i japonki? i wygodnie i lepsza alternatywa dresu. Wiadomo, że po domu nie będziemy latać w szpilach i najlepszych ciuchach.

Co do makijażu, może henna rzęs? fajna sprawa, oko jest bardziej wyraziste, a przy tym nie musisz katować codziennie rzęs tuszem siedząc w domu. Może do twarz lekko muśnięta brązerem? i IHMO starczy. Wyjście swoją drogą.

Mam nadzieję, że troszkę pomogłam
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 09:20   #5
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Pomogłaś troszeczkę, praktykuję tuniki+legginsy latem i ciepłą wiosną, bo ta nasz to . Teraz przeważnie jak wychodzę z domu zakładam jeansy+koszulka+bluza dresowa. Obowiązkowo adidasy. Wchodzę do pierwszego lepszego sklepu,a tam dziewczyny, które wracają z pracy lub uczelni- świeża, makijaż jakby robiły go przed chwilą, fajne ciuchy, a ja taka szara myszka...

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Zastanawiam się po prostu, jak kobiety to robią, że zawsze tak świetnie wyglądają. Moja koleżanka obojętnie o której bym u niej nie była, wygląda świetnie, i wiem, że nie spędza przed lustrem kilku godzin. Nawet jej domowy dres jest taki jak nie strój domowy, tylko wygląda dużo ciekawiej.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 09:52   #6
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Wydaje mi sie ze to kwestia wyrobienia pewnych nawykow, pelny makijaz zajmuje mi 10 min, prostowanie wlosow tyle samo a z ich myciem i wszystkim wyrabiam sie w godzine.
Mowisz ze zakladasz dzinsy, koszulke i bluze, zalozenie innych rzeczy zajmuje tyle samo czasu wystarczy ze kupisz jakas fajna kurteczke/zakiet, elegantsze bluzki, buty (chociaz jak balerin nie chcesz, czego nie rozumiem -> mozesz kupic takie z migdalkowym noskiem, moze nie bedziesz sie czuc jak kaczuszka -> to nie wiem, chyba obcasy pozostaja). Kup jakis ladny dopasowany dresik po domu, malowanie paznokci zajmuje 15 min, to ze sa krotkie nie sprawia problemu wg mnie bo ja osobiscie lubie krotkie paznokcie z intensywnych kolorach.
Chociaz ja osobiscie jak mam dzien taki, ze siedze w domu, to sie nie stroje, nie maluje zeby wyjsc do sklepu po drugiej stronie ulicy, nie widze takiego sensu poprostu :P
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 10:16   #7
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

aaa tam, ja też zawsze czuję sie niedopracowana, zawsze mam jakieś niedociągnięcia - i pogodziłam się z tym, taka już moja natura, pewnych rzeczy nie przeskoczę, ale ja już to polubiłam makijaż ograniczam do rzęs (czasem błyszczyk - najczęściej jak stoję na światłach)
Też z podziwem patrzę na te wszystkie dziewczyny jak spod igły - ale to naprawde do mnie nie pasuje
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 10:49   #8
halapuca
Raczkowanie
 
Avatar halapuca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 222
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze to kwestia wyrobienia pewnych nawykow, pelny makijaz zajmuje mi 10 min, prostowanie wlosow tyle samo a z ich myciem i wszystkim wyrabiam sie w godzine.
Mowisz ze zakladasz dzinsy, koszulke i bluze, zalozenie innych rzeczy zajmuje tyle samo czasu wystarczy ze kupisz jakas fajna kurteczke/zakiet, elegantsze bluzki, buty (chociaz jak balerin nie chcesz, czego nie rozumiem -> mozesz kupic takie z migdalkowym noskiem, moze nie bedziesz sie czuc jak kaczuszka -> to nie wiem, chyba obcasy pozostaja). Kup jakis ladny dopasowany dresik po domu, malowanie paznokci zajmuje 15 min, to ze sa krotkie nie sprawia problemu wg mnie bo ja osobiscie lubie krotkie paznokcie z intensywnych kolorach.
zgadzam się, przecież makijaż robi się szybciutko. kwestia kupienia mniej sportowych ciuchów, dobry fryzjer i od razu poczujesz się lepiej.
halapuca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 10:51   #9
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Oj wiem o czym mówisz...

Ale może zamiast porównywać się do tych dziewczyn, daj sobie 1 dzień na lekką zaminę wizerunku na taki, który będzie odpowiadać Tobie zarówno od praktyczności jak i wyglądu?
Np podcięcie włosów i ich farbnięcie/pasemka/czy nawet nic, ale tak żebyś mogła je mieć rozpuszczone, a po domu spięte dalej gumką.
Kupienie 2-3 odcieni lakieru do paznokci
Kupienie dodatków. Tak, abyś nie musiała przed wyjściem z domu zmieniać ubrania zupełnie. Np dom
biała bokserka - szorty - japonki - bluza
a na "bułki do sklepu"
bokserka - legginsy/spodnie - ładne adidasy/trampki /baletki (są, wystarczy poszukać) - zwykły rozpinany sweterek i np apaszka albo wyrazista bransoletka.
Tak naprawdę wyglądu nie tworzą drogie ubrania, ale umiejętne kompletowanie tych najzwyklejszych i dobieranie dodatków.
Obecnie sklepy oferują ich naprawdę dużo, paski, apaszki, torebki i masa innych, warto się przejść do jakiejś galerii i zobaczyć.
I możesz też próbować uczyć się małymi krokami wprowadzać nawyki, nie wszystko od razu bo się pogubisz, ale np codziennie używanie błyszczyka do ust, po paru dniach dodanie do tego np zakładania biżuterii po kolejnych paru dniach dodanie znów rzeczy przy jednoczesnym pamiętaniu o tamtych. Możesz też jak masz chwilę wolnego zrobić przegląd swojej szafy i pomyśleć wtedy nad zestawami,
ubraia poukładać kolorystycznie, czy rodzajowo, żeby było Ci łatwiej je lokalizować (nie sugeruję, że masz bałagan w szafie, ale wiele osób poskładane ubrania i tak ma zupełnie między sobą wymieszane, co sprawa że gorzej cokolwiek odnaleźć jeżeli w stercie xx poskładanych tshirtó gdzie widzimy brzegi gubi nam się dany odcień )
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 11:49   #10
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Ja jestem za kilkoma rzeczami Generalnie sama miałam obsesję kiedyś na pukcie wyglądu jak spod igły, teraz odpuściłam i dużo lepiej się czuję, ale wiadomo, że jak kto woli
1. Włosy z dobrym cięciem i kolorem - wtedy byle odżywka i nawet kiedy same schną wyglądają świetnie.
2. Henna brwi i rzęs.
3. Raz na jakiś czas krem brązujący (chyba, że czlowiek się lubi w bladej wersji, ja np tak wolę, ale dla wielu dziewczyn) cera wydaje się równiejsza i lepiej się czujemy bez makijażu.
4. Paznokcie maźnięte odżywką.
5. Pastelowe kolory - potrafią dodać wiele świeżości nawet bluzie dresowej.

I to naprawdę wystarczy. Wtedy możesz założyć na siebie wszystko i tak naprawdę wyglądasz ok.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 13:31   #11
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Dzięki za rady, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły lub... zdjęcia strojów? Dodam, że mam 25 lat i 155 cm, może będzie łatwiej
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 13:47   #12
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Ciężko nie zgodzić się z poprzedniczkami. Mi makijaż zajmuje 10min - mam sprawdzone kosmetyki, które po całym dniu bycia na uczelni czy w pracy wyglądają praktycznie tak samo jak po nałożeniu. Wiadomo..dobra fryzura w której dobrze czujesz się bardzo wpływa na samopoczucie. Ładna bielizna..żeby mąż miał czym nacieszyć oko. A ubiór? Przejrzyj kilka blogów szafiarskich. Dziewczyny wyglądają naprawdę super niewielkim nakładem sił! W domu leginsy, zwykle tuniki sprawdzają się. Na wyjście zaciągnięcie na siebie rajstop, spódnicy u zarzucenie na siebie marynarki a do tego chociażby tenisówki nie wymagają wiele czasu. I ja było mówione..dodatki, które ożywią nawet zwykłą czerń i sprawią nasz zestaw ciekawszym. Żeby dobrze się czuć niewiele potrzeba; tylko musisz się zastanowić w czym najlepiej czujesz się, najatrakcyjniej.

http://familijnie.blogspot.com/
http://agacior89.blogspot.com/
http://lumpexowalala.blogspot.com/
http://mytinylittlecloset.blogspot.com/
http://my-showtime.blogspot.com/

itd. itp
__________________


Edytowane przez sskers
Czas edycji: 2010-05-21 o 13:50
sskers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:10   #13
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Na pewno nie jestem ekspertem w dbaniu o siebie ale jedno co mogę ci polecić to systematyczność w działaniu.
Regularne dbanie o siebie jest mniej czasochłonne i przynosi lepsze efekty niż rewolucyjne działania od czasu do czasu np. manicure robiony co parę dni zajmie ci 5-10 minut, a na doprowadzenie paznokci do ładu po dłuższym okresie zaniedbania trzeba już wygospodarować więcej czasu.

Zrobienie pełnego makijażu przy odrobinie wprawy trwa 15 minut. Piszesz ze lubisz mieć podkreślone oczy ze względu na okulary - może zafunduj sobie makijaż permanentny jeśli nie masz czasu na codzienne rysowanie kreski Jeśli wyglądasz blado bez podkładu to polecam samoopalacz albo jakiś krem poprawiający koloryt - wtedy nawet jak makijaż już się zetrze nie wygląda się blado.

Co do ubrania - sportowe ubrania też mogą wyglądać fajnie, nie trzeba biegać w odświętnych ciuchach, żeby wyglądać dobrze. Może zamień adidasy na jakieś fajne trampki, a bluzę na sweterek - nadal będzie ci wygodnie, a będziesz wyglądać bardziej dziewczęco. No i jakieś dodatki - założenie kolczyków albo bransoletki trwa minutę.
Przy małej stopie spróbuj balerinek z bardziej czubatym noskiem - wydłużają optycznie stopę

Edytowane przez kreolkaa
Czas edycji: 2010-05-21 o 14:11
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:11   #14
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Mi czasami wyszykowanie się na zajęcia zajmuje 10 minut, mieszkam w akademiku i mam blisko uczelnie więc jak mam zajęcia na 8 to wstaje o 7.40 Makijaż zajmuje mi 5 minut ( chyba że mam duzo czasu to sie moge pobawić , ale zazwyczaj wole pospac ) podkład, muśnięcie pudrem, kreski na oczach i tusz wlosy mam suche dlatego zawsze mam push up rano dlatego przejadę je tylko jedwabiem i juz wyglądaja elegancko A co do ciuchow to warto kupić kilka fajnych tunik czy bluzeczek i obojętnie z czym czy spodniami czy spodniczka bedziesz wygladac ladnie A paznokcie - można zainwestować w lakier który trzyma sie kilka dni ( koleżanka jak pomaluje sally hansen trzyma jej sie ponad tydzien ) raz pomalujesz i kilka dni pazurki ladnie wyglądają
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:14   #15
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Mam pytanie- co ja jedwab stosujesz? Ja mam taki na mokre włosy z Joanny, ale... i tak się puszą, taki na suche włosy myślę, że dałby radę, bo moje włosy nie są ani kręcone ani proste, wiec może by ładnie podkreślił delikatny skręt.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:31   #16
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Ja np. używam tzw. biosilk'u. Jedwab z Joanny jest średnio działający. Kiedyś miałam paskudne włosy..zniszczone, puszące się itd. Przez ok rok stosowałam ten jedwab zarówno na mokre jak i suche, średnio co 2 dni i poprawa stanu moich włosów była zaskakująca Kiedyś ich nienawidziłam, teraz je naprawdę lubię Teraz stosuję tylko po umyciu.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:42   #17
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Ja np. używam tzw. biosilk'u. Jedwab z Joanny jest średnio działający. Kiedyś miałam paskudne włosy..zniszczone, puszące się itd. Przez ok rok stosowałam ten jedwab zarówno na mokre jak i suche, średnio co 2 dni i poprawa stanu moich włosów była zaskakująca Kiedyś ich nienawidziłam, teraz je naprawdę lubię Teraz stosuję tylko po umyciu.
Dzięki, zużyłam jego buteleczkę, tylko na mokre włosy, bo bałam się używać na suche, że będą wyglądać jak tłuste, ale spróbuję z niewielką ilością, może nie będę potem 40 minut spędzać w łazience po każdym myciu włosów, wystarczy tylko, że wyschną, jak ich stan się poprawi. Włosy mam długie, ale fryzjerzy ze swoim zamiłowaniem do cieniowania, spieprzyli je, teraz każdy potrafi być w inną stronę. Podcinam końce i czekam, aż wszystkie będą równe.

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Mam jeszcze pytanie- gdzie kupię białą bokserkę? Taką bez żadnych aplikacji, a na pewno bez cekinów.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:43   #18
maugorzata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 128
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

doskonale rozumiem ten problem...
sama bywam mocno niedopracowana.
dlatego stosuje ponizsza taktyke:
fryzura z latwych w utrzymaniu i mozliwie najbardziej twarzowa.
(mam krotkiego, przed kark, boba, w 5 min prostuje niesforne kosmyki)
paznokcie krotkie, pomalowane na jasno
(jak sie cos odłupie, ubytek nie razi tak bardzo)
depilacja, a nie golenie
(pozwala dluzej utrzymac efekt gladkosci, jasne najlepiej byloby poddac sie zabiegowi laserem , ale na to na razie mnie nie stac...)
minimalistyczny makijaz, ktory bardzo szybko robie w kazdych warunkach, rowniez stojac w korku.
opracowane zestawy ubran, ktore w razie pospiechu natychmiast kompletuje, bez wiekszego dumania (to samo z dobraniem torebki i butow).

lacze sie bolu z zabieganymi i zapracowanymi.
nie jest lekko

pozdrawiam
i zapraszam do siebie
http://blognife.wordpress.com/
http://blogmkm.wordpress.com/
maugorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:44   #19
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Też używam ten z Biosilku albo taka oliwkę Kallos Professional Glossy - fryzjerka mi poleciła.
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 14:47   #20
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Cytat:
Napisane przez maugorzata Pokaż wiadomość
doskonale rozumiem ten problem...
sama bywam mocno niedopracowana.
dlatego stosuje ponizsza taktyke:
fryzura z latwych w utrzymaniu i mozliwie najbardziej twarzowa.
(mam krotkiego, przed kark, boba, w 5 min prostuje niesforne kosmyki)
paznokcie krotkie, pomalowane na jasno
(jak sie cos odłupie, ubytek nie razi tak bardzo)
depilacja, a nie golenie
(pozwala dluzej utrzymac efekt gladkosci, jasne najlepiej byloby poddac sie zabiegowi laserem , ale na to na razie mnie nie stac...)
minimalistyczny makijaz, ktory bardzo szybko robie w kazdych warunkach, rowniez stojac w korku.
opracowane zestawy ubran, ktore w razie pospiechu natychmiast kompletuje, bez wiekszego dumania (to samo z dobraniem torebki i butow).

lacze sie bolu z zabieganymi i zapracowanymi.
nie jest lekko

pozdrawiam
i zapraszam do siebie
http://blognife.wordpress.com/
http://blogmkm.wordpress.com/
Zmienię na chwilę temat, weszłam na Twojego bloga. Takie różowe biurko mam, znaczy inny kształt Inicjatywa moja, wykonanie TŻ. Przyjemnie się pracuje przy takim optymistycznym kolorze.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 15:21   #21
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Na Twoim miejscu zaczęłabym przede wszystkim od zmiany garderoby- jak nie chcesz latać w szpilkach, to chociaż baleriny. Buty sportowe zostawiłabym do biegania czy w ogóle sportu, a na co dzień darowałabym sobie. Podobnie bluzy- nie, nie i jeszcze raz nie. Jeśli lubisz wygodę to chociaż kardigan, jakaś luźna marynarka czy taka np kurteczka dżinsowa. Wszystko lepsze niż sportowe bluzy. To tylko na weekend na wsi albo na siłownię.

Natomiast nie wiem co jest takiego męczącego w robieniu makijażu? Kilka minut i gotowy, nie przesadzajmy, że to AŻ tyyyyle czasu zajmuje No i te narzekanie na wstawanie o 6- ja wstaję po 5 i żyję. Także wstawanie nawet tych 5 minut wcześniej, żeby się pomalować to nie jest wiele, naprawdę.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 15:35   #22
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu zaczęłabym przede wszystkim od zmiany garderoby- jak nie chcesz latać w szpilkach, to chociaż baleriny. Buty sportowe zostawiłabym do biegania czy w ogóle sportu, a na co dzień darowałabym sobie. Podobnie bluzy- nie, nie i jeszcze raz nie. Jeśli lubisz wygodę to chociaż kardigan, jakaś luźna marynarka czy taka np kurteczka dżinsowa. Wszystko lepsze niż sportowe bluzy. To tylko na weekend na wsi albo na siłownię.

Natomiast nie wiem co jest takiego męczącego w robieniu makijażu? Kilka minut i gotowy, nie przesadzajmy, że to AŻ tyyyyle czasu zajmuje No i te narzekanie na wstawanie o 6- ja wstaję po 5 i żyję. Także wstawanie nawet tych 5 minut wcześniej, żeby się pomalować to nie jest wiele, naprawdę.
Wstałam przez długi czas o piątej. Wiem, co to za ból gdy dzwoni budzik o tak nieludzkiej porze. Dziękuję za rady. W ogóle wszystkim i czekam na jeszcze jakieś porady.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 16:40   #23
maugorzata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 128
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

dzięki
zazdroszczę manualnie uzdolnionego lubego.

mój, coz. ma inne zalety ))
maugorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 17:24   #24
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Doskonale was rozumiem. Tez widze dookoła siebie dziewczyny jak z obrazka, idealna cera, idealne ciuchy, idealne włosy - nic nie jest przypadkowe Czekam na wiecej rad. Teraz mam dlugie wakacje, tak wiec bede miala czas wcielac je w zycie

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Zaczelam od codziennego balsamowania sie i wcierania kremu koloryzujacego - to naprawde działa Czuje sie bardziej zadbana i mam wrazenie, ze lepiej wygladam Poza tym dzisiaj zadbalam o paznokcie i pomalowalam je, od razu lepiej sie czuje
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 18:29   #25
evita_l
Raczkowanie
 
Avatar evita_l
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jednorożec/Warszawa
Wiadomości: 284
GG do evita_l
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Cytat:
Zaczelam od codziennego balsamowania sie i wcierania kremu koloryzujacego - to naprawde działa Czuje sie bardziej zadbana i mam wrazenie, ze lepiej wygladam Poza tym dzisiaj zadbalam o paznokcie i pomalowalam je, od razu lepiej sie czuje
Ja też ostatnio balsamuję się po kąpieli i udka mam teraz gładkie, tylko głaskać Chodzę też ostatnio na aerobik i jak widzę siebie w tym wielkim lustrze to przesuwam się z matą czy stepem, żeby się nie widzieć. Nawet tam dziewczyny potrafią wyglądać świetnie. Doskonale rozumiem więc jak to jest czuć się zaniedbanym. U mnie cera włosy, wszystko do poprawki..

Cytat:
Mam jeszcze pytanie- gdzie kupię białą bokserkę? Taką bez żadnych aplikacji, a na pewno bez cekinów.
Białą bokserkę bez nadruków znajdziesz na pewno w Stradivariusie, widziałam też chyba w Jeans Club. Wiem, bo uwielbiam bokserki Ale na białą jeszcze nie zapolowałam.
__________________
pustamiska.pl

"I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego"
evita_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 21:41   #26
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Szybki makijaż to kwestia wprawy także tu nikt Ci nic rewolucyjnego nie doradzi, po prostu wyrób sobie taki nawyk. Paznokcie też można w stosunkowo niedługim czasie doprowadzić do ładnego stanu, wystarczy jakiś jasny lakier, albo wręcz przeciwnie - np. robiący ostatnio furorę miętowy kolor czy kanarkowy żółty.
Co do garderoby, to dodam jeszcze od siebie (a pod radami, które już padły, się jak najbardziej podpisuję), że fajnie mieć w szafie rzeczy, bez których można się obejść, a z którymi jest jednak ciekawiej Czyli np. jakaś kamizelka-narzutka - założona na zwykły t-shirt już urozmaica strój. Tak samo nakrycie głowy typu "gangsterski" kapelutek, wyraziste rajstopy czy skarpetki (ale tu już trzeba mieć dobre wyczucie i umieć je wyeksponować). Poza tym biżuteria, torebki, chusty
No i wyrzuć adidasy i bluzy!
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 21:48   #27
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
Wstaję o 6 rano...


.
oj tam, ja dziś wstałam o 4:30, poszłam spać po północy często tak mam.

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze to kwestia wyrobienia pewnych nawykow, pelny makijaz zajmuje mi 10 min, prostowanie wlosow tyle samo a z ich myciem i wszystkim wyrabiam sie w godzine.
Mowisz ze zakladasz dzinsy, koszulke i bluze, zalozenie innych rzeczy zajmuje tyle samo czasu wystarczy ze kupisz jakas fajna kurteczke/zakiet, elegantsze bluzki, buty (chociaz jak balerin nie chcesz, czego nie rozumiem -> mozesz kupic takie z migdalkowym noskiem, moze nie bedziesz sie czuc jak kaczuszka -> to nie wiem, chyba obcasy pozostaja). Kup jakis ladny dopasowany dresik po domu, malowanie paznokci zajmuje 15 min, to ze sa krotkie nie sprawia problemu wg mnie bo ja osobiscie lubie krotkie paznokcie z intensywnych kolorach.
Chociaz ja osobiscie jak mam dzien taki, ze siedze w domu, to sie nie stroje, nie maluje zeby wyjsc do sklepu po drugiej stronie ulicy, nie widze takiego sensu poprostu :P
zgadzam się to wcale nie zajmuje tak dużo czasu, jak mogłoby się wydawać. Gdy wychodzę z domu, to zawsze mam makijaż, nie robię go długo, kwestia wprawy. Pamiętam wyjazd na praktyki, koleżanka z pokoju rano do mnie z tekstem (malowałam się akurat ) '' oo, ja się w ogóle nie maluję, bo zrobienie samej kreski eyelinerem zajęłoby mi tyle, co tobie cały makijaż '
Natura mi łaskawa bo włosy mam proste, więc nie mam problemów z każdym włosem w inną stronę po wstaniu z łóżka robię tylko efekt push up, lakier i tyle myję codziennie.

krótkie paznokcie też mam, zawsze mam pomalowane na intensywny kolor, kontrastujący zwykle z ubiorem, np. jestem ubrana w tonacji ciemnej, to paznokcie mam fuksjowe lub czerwone a tipsy mi się nie podobają, ojj nie.

Na hennę właśnie się umówiłam, idę jutro, chodzę co miesiąc polecam, świetnie uwydatnia oko.

a w szpilkach sama nie lubię biegać na co dzień, jednak nogi odpadają mi po całym dniu 'na wyżynach'

noo, a w domu stawiam na wygodę i kompletnie nie obchodzi mnie mój wygląd


Warto mieć w szafie uniwersalne ciuchy, z których niezależnie od mody skompletuje się ciekawy zestaw (wisienką na torcie są również dodatki ). Ja ostatnio zakochałam się w tunikach a'la sukienki (załącznik) i na bok poszły spodnie
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2010-05-21 o 21:55
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 09:47   #28
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
oj tam, ja dziś wstałam o 4:30, poszłam spać po północy często tak mam.



zgadzam się to wcale nie zajmuje tak dużo czasu, jak mogłoby się wydawać. Gdy wychodzę z domu, to zawsze mam makijaż, nie robię go długo, kwestia wprawy. Pamiętam wyjazd na praktyki, koleżanka z pokoju rano do mnie z tekstem (malowałam się akurat ) '' oo, ja się w ogóle nie maluję, bo zrobienie samej kreski eyelinerem zajęłoby mi tyle, co tobie cały makijaż '
Natura mi łaskawa bo włosy mam proste, więc nie mam problemów z każdym włosem w inną stronę po wstaniu z łóżka robię tylko efekt push up, lakier i tyle myję codziennie.

krótkie paznokcie też mam, zawsze mam pomalowane na intensywny kolor, kontrastujący zwykle z ubiorem, np. jestem ubrana w tonacji ciemnej, to paznokcie mam fuksjowe lub czerwone a tipsy mi się nie podobają, ojj nie.

Na hennę właśnie się umówiłam, idę jutro, chodzę co miesiąc polecam, świetnie uwydatnia oko.

a w szpilkach sama nie lubię biegać na co dzień, jednak nogi odpadają mi po całym dniu 'na wyżynach'

noo, a w domu stawiam na wygodę i kompletnie nie obchodzi mnie mój wygląd


Warto mieć w szafie uniwersalne ciuchy, z których niezależnie od mody skompletuje się ciekawy zestaw (wisienką na torcie są również dodatki ). Ja ostatnio zakochałam się w tunikach a'la sukienki (załącznik) i na bok poszły spodnie
Ten drugi zestaw świetny, w czymś takim bym się widziała na co dzień. A co do bokserki białej- nie ma u mnie tych sklepów. Mam H&M, TW, Big Star i masę innych,a tych dwóch akurat nie ma.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 10:11   #29
ada77
Raczkowanie
 
Avatar ada77
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 141
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
aaa tam, ja też zawsze czuję sie niedopracowana, zawsze mam jakieś niedociągnięcia - i pogodziłam się z tym, taka już moja natura, pewnych rzeczy nie przeskoczę, ale ja już to polubiłam makijaż ograniczam do rzęs (czasem błyszczyk - najczęściej jak stoję na światłach)
Też z podziwem patrzę na te wszystkie dziewczyny jak spod igły - ale to naprawde do mnie nie pasuje
no proszę) a ja myslałam Gabi, żeś ty ta spod igły hehe, za to masz piękną figurę, cudne nogi i boskie ubrania, a ten błysk w oku może zrekompensować bycie zawsze i wszędzie tip top; ja jestem na to za leniwa po prostu i też to do mnie to nie pasuje, wolę taki nie do konca dopracowany look Kate Moss-wiadomo wszystko jest przemyslane i dopięte ,ale wyglada jak przypadkowe i o to chodzi, nie lubię takiego wizerunku-o ta to siedzi godzinami przed lustem)chociaz tez podziwiam te wymuskane dziewczyny/kobiety, ze im się tak chce pracować nad sobą i koło siebie, ja mam teraz na stanie rocznego berbecia i uczennicę , więc czasu dla siebie mam mało, ale te co chcą zawsze go znajdą, a ja tłumaczę sobie, ze wolę być taka naturalna.......
grunt to pogodzić się z tym i mieć swój własny styl i sposób dbania o siebie, ja wolę zyć bardziej sportowo, naturalnie-spacery, rowery,a obcasy, kiecki i mocniejszy makijaz od swięta
oooooooo
ada77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 10:22   #30
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Zadbana i zorganizowana...

Cytat:
Napisane przez ada77 Pokaż wiadomość
no proszę) a ja myslałam Gabi, żeś ty ta spod igły hehe, za to masz piękną figurę, cudne nogi i boskie ubrania, a ten błysk w oku może zrekompensować bycie zawsze i wszędzie tip top; ja jestem na to za leniwa po prostu i też to do mnie to nie pasuje, wolę taki nie do konca dopracowany look Kate Moss-wiadomo wszystko jest przemyslane i dopięte ,ale wyglada jak przypadkowe i o to chodzi, nie lubię takiego wizerunku-o ta to siedzi godzinami przed lustem)chociaz tez podziwiam te wymuskane dziewczyny/kobiety, ze im się tak chce pracować nad sobą i koło siebie, ja mam teraz na stanie rocznego berbecia i uczennicę , więc czasu dla siebie mam mało, ale te co chcą zawsze go znajdą, a ja tłumaczę sobie, ze wolę być taka naturalna.......
grunt to pogodzić się z tym i mieć swój własny styl i sposób dbania o siebie, ja wolę zyć bardziej sportowo, naturalnie-spacery, rowery,a obcasy, kiecki i mocniejszy makijaz od swięta
oooooooo
Mnie makijaż zajmuje mnóstwo czasu, bo jak już się maluję to na moim oku powstają małe arcydzieła, ze tak nieskromnie napiszę. A jak mam się malować zwyczajnie, to po prostu nie mam na to chęci. Ale trzeba to zmienić. Coś delikatnego na co dzień i oko od razu będzie lepiej wyglądać.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.