Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-13, 22:13   #31
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

[quote=kropka75;3872918]Nie zamierzam nikogo bić.

Osobiście wolę np. Dermedica od wyższej półki. A specjalnie dla Ciebie poszukałam co to były za kremy, których używałam ostatnio i które jeszcze pamiętam.
1 to pomyłka, nie Clinique, a Clarins , dokładnie - Multi Active Jour Protection. Zwykły krem nawilżający dający efekt wyciekania wody przez pory skóry, podobnie jak Garnier, a różnica w cenie kosmiczna. Fakt, jako nawilżacz dobry, ale znam dużo tańsze, które też nawilżają.
2 to Estee Lauder Future Perfect - gęsta śmietana, która po wchłonięciu nie daje w ogóle uczucia nawilżenia, dokładałam go i dokładałam i ciągle było sucho. Be i już. Daje efekt wygładzenia, szkoda tylko że taki sam daje Dax Perfecta 35+ za 16,00zł. Zapewne dzięki silikonom. Tyle że po Dax moja skóra nie krzyczy: piiiiić, a po Estee krzyczy.
Dzięki Kropko! Będę więc unikała tych kremów. Zaintrygowałaś mnie tym Daxem, ale nie wiem, czy się skuszę. Moja kumpelka jest fanką ich specyfików, kiedyś z ciekawości dała mi "do posmarowania się" ich krem, zdaje się z algami i Q10 i niestety jakość odpowiadała niwygórowanej cenie. Był okropnie tłusty i "mazał się", jak większość tanich kremów Może ta Perfecta jest lepsza?
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 07:20   #32
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

No wiesz... Obeznane Wizażanki pewnie by Daxa nie polecały. Jest w nich sporo silikonów i innych wygładzaczy. Ale mnie satysfakcjonuje efekt nawilżenia, bo z tym u mnie naprawdę kiepsko i większość kremów nakładam po kilka razy. Perfectę 35+ raz, a skóra przestaje mnie ciągnąć od razu. Podobnie działają na mnie kremy Dermedic.
Na dniach przetestuję zaś polecany mi kremik Doliva - upolowałam w fajnej cenie, więc do mnie idzie.

Nie wiem jak inne, ale ten mój Dax tłusty nie jest.

_________________________ _________________

Tymczasem mam impas kosmetyczny. Zrobiło się ciepło i wkurzają mnie filtry, dostaję od nich potówek i innych syfów.
Active C mnie zapycha i pierwszy raz w życiu mam zaskórniki. W dodatku jest tłusty i ciężki, więc nie mogę znieść go w dzień.
A Eluage dał taki efekt, że moja skóra pod oczami wygląda fatalnie. Raz, że ma pełno drobnych linii to jeszcze wygląda jak krajobraz księżycowy - tak mają moje koleżanki po trądziku, zamiast gładkiej powierzchni malutkie wgłębienia jedno przy drugim.
Jestem zła i odechciewa mi się antyzmarszczkowych kombinacji, że o zamykaniu porów nie wspomnę - nie mam cierpliwości czekać na efekt rok albo i całe życie, bo jak mnie uświadomiono Effaclar może w ten sposób nie podziałać wcale.

Wymyślono w ogóle coś takiego co naprawdę pory zamyka? Poza maskami z glinką, bo tych nie mogę używać za często na suche poliki.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 09:28   #33
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

Za radą (kolejną już) Wizażanek, a ostatnio konkretnie Smoka zmieniłam metodę działania. I tak...

Eluage idzie na twarz co drugą noc, na godzinę przed kremem typu Emolium, a co drugą noc pod oczy nakładam Active C, zaś na resztę twarzy krem nawilżający lub Emolium również.

Po pracy zaś nawilżam się mazidłowo, a po godzinie czy dwóch dokładam krem. Effaclar K poszedł w odstawkę tymczasem. Do tonizowania używam natomiast Hydrolatu Neroli na zmianę z tonikiem z octu jabłkowego.

I co się okazało...
Zaskórniki powoli znikają, czyli pochodziły jednak od Active C, tak jak myślałam. Buzia jest naprawdę nawilżona i o wiele lepiej czują się moje poliki, czyli jednak Effaclar do suchej nie teges.
Linie pod oczami od Eluage nadal widoczne, ale nie ma już wrażenia nierówności skóry, więc chyba nawilżanie jest skuteczne.

Emolium mnie wpienia, jakoś tak dziwnie działa na małe włoski na twarzy, że po nałożeniu dostaję cholery. Mam wrażenie jakby mi się jakieś kudełki do twarzy przykleiły, swędzi to i drażni. Staram się go ograniczać pod oczy, bo inaczej jest nie do wytrzymania.

I jeszcze jedno... Wreszcie dostałam kremik Doliva, tłustawe toto ale całkiem przyjemne i na noc, po retinoidach jak znalazł. No i nie swędzi jak Emolium.

Zobaczymy co mi z tego wyjdzie...
Dzięki wszystkim doradcom.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 13:02   #34
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

heheh, a dla mnie Multu Active Jour to mistrz absolutny (a wiele specyfikow probowalam i ze sredniej i z wysokiej polki), genialnie nawilza, wygladza i 'oslania' buzke
jednym slowem krem-ideal
a ponoc zawiera jakies szkodliwe niby substancje?

obecnie uzywam Hydraphase i jestem naprawde bardzo zadowolona

po prostu trzeba odpowiednio dobrac konsystencje (hehe i sklad) do potrzeb skory
Gosia Straszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 14:55   #35
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

Kropka - dobrze, że doszłaś z buzią do równowagi. Ja po Active C też miałam zapchane pory, więc u mnie tylko pod oczy, tubka mi na długo starcza, tym bardziej że rzadko użuwam ostatnio. Ale ja pod oczy wolę coś tłustego i łagodnego, bo wciąż mi skóra z powiek schodzi i piecze straszliwie.

Nie miałam nigdy Emolium, może to reakcja alergiczna?

Ja ostatnio dostałam takiego podrażnienia na buzi, że ratuję się tylko Clobazą i Dermosanem, a skóra ciągle się łuszczy. Na wiosne mi się tak zwykle robi, musze to przecierpieć.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 08:57   #36
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

No to ja sie pochwalę, że zrobilam zakupy na mazidlach i kręcę serum z wit. c kawsem hialuronowym i używam diacnealu i po wczesniejszym uzywaniu Effaclaru K i jest pięknie !! Skóra napięta, z ładnym kolorkiem, jestem bardzo zadowolona, czekam na kolejna paczkę z mazideł, gdzie leci do mnie kwas migdałowy i już nie mogę się doczekać.
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 08:06   #37
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

Gratuluję i miłego mieszania życzę.


A ja zauważyłam ciekawą rzecz. Im częściej Eluage stosuję, tym gorzej wygląda moja skóra. Konkretnie pod oczami, w innych miejscach nie widać zmian, ani wokół ust, ani na czole. Pod oczami natomiast, gdy zrobiłam przerwę było lepiej, były kreski ale zanikały te dziwne nierówności. Teraz znów do niego wróciłam i znów mam dziwną skórę, jakby nierówną, krajobraz księżycowy...

Może Eluage mnie nie lubi? A może przy mojej skórze nie można tego stosować częściej niż 1 czy 2 razy w tygodniu?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-30, 11:29   #38
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

Kropka - dopadł Cię chyba efekt staruszki, przy stosowaniu retinoidów pod oczami tak się dziewczynom robi, że skóra jest bardzo przesuszona i pomarszczona. Zmniejsz częstotliwość i obserwuj, a poza tym dobrze nawilżaj skórę oczu, a nawet natłuszczaj. Ja lubię pod oczy tłuste kremy, ostatnio pakuję Dermosan z witaminą A+E albo Clobazę przy większych podrażnieniach, bo Dermosan jest perfumowany. Na podrażnienia pod oczami pomaga tez witamina E, wyciśnij kaspułkę i wmasuj pod oczy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 06:07   #39
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
_________________________ _________________
Tymczasem mam impas kosmetyczny. Zrobiło się ciepło i wkurzają mnie filtry, dostaję od nich potówek i innych syfów.
jakiego filtra używasz? Ja dostaję takich małych guleczek (niebolesnych, ale widocznych, choć naprawdę malutkich; nie są to potówki) po.... emulsji/kremie avene - które poza tym bardzo lubię bo ładnie nawilżają. Stosuję je w związku z tym tylko pod oczy, gdzie inne (alkoholowe) filtry mnie drażnią.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Active C mnie zapycha i pierwszy raz w życiu mam zaskórniki. W dodatku jest tłusty i ciężki, więc nie mogę znieść go w dzień.
Do Active C tylko się przymierzałam, nie znam go. Próbowałaś kręcić serum z wit C? Dla mnie to jest rewelacja! Używam na wieczór (wiem że można używać rano pod filtry, ale jakoś nie mogę się przekonać); po kilku godzinach (przed pójściem do łóżka) kładę jeszcze krem.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A Eluage dał taki efekt, że moja skóra pod oczami wygląda fatalnie. Raz, że ma pełno drobnych linii to jeszcze wygląda jak krajobraz księżycowy - tak mają moje koleżanki po trądziku, zamiast gładkiej powierzchni malutkie wgłębienia jedno przy drugim.
Eluage też nie używałam, ale mam fatalne doświadczenia z ysthealem... Łączę się w bólu.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Wymyślono w ogóle coś takiego co naprawdę pory zamyka? Poza maskami z glinką, bo tych nie mogę używać za często na suche poliki.
A jakiej glinki używasz? Próbowałaś białej albo różowej? Są dość delikatne; ja używam też maseczki erisowej, ale tylko na miejsce z rozszerzonymi porami. Pomaga. Ściąga, ale to uczucie znika po posmarowaniu kremem.

Zaś co do effaclaru - stosuję go raz na tydzień i wtedy jest OK. Przy częstszym stosowaniu była katastrofa No i mam chyba dziwną skórę, bo efekty widziałam po kilkakrotnym użyciu (zanim przyszło podrażnienie spowodowane zbyt gorliwym smarowaniem się eff. Ale już z tym doszłam do ładu i jest dobrze )
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 07:55   #40
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

dziewczyny co moge uzywac pod oczy zeby dobrze nawilzyc skóre ,jestem w trakcie leczenia tradziku i mam strasznie wysuszoną skóre wokół oczy przy mruganiu czuję ze sie naciaga wyszły mi zmarszczki dodam ze mam 27 lat .
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 23:48   #41
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

Wiesz co, Maszka... ja używam tego samego co na resztę twarzy No dobra, nie do końca - mam na półce tubkę avene, mam też słoik clinique all about eyes rich - i tych kremów używam na noc kiedy smaruję się czymś, co może mi oczy podraznić - np. effaclar, albo jakiś specyfik własnoręcznie zmieszany którego działania jeszcze nie znam, albo coś co ma w składzie alkohol. Z tego powodu na dzień pod oczy używam filtrów avene, a nie antheliosa...
Cóż Ci mogę poradzić - szukaj raczej kremów niż żelu - sama jako posiadaczka suchej skóry posmarowanie jej żelem odczuwam dośc boleśnie - a szczególnie dotyczy to okolic oczu. Bardzo polecam krem avene o którym pisałam wyżej - naprawdę w odczuwalny sposób zmniejsza ściągnięcie skóry (leczyłam się nim po paru podrażnieniach) i w widoczny sposób ją wygładza, czy raczej powoduje że nie wygląda na tak wysuszoną.
Clinique jest OK, tylko nie jest tak delikatny - trzeba uważać żeby nie dostał się do oka.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-02, 14:47   #42
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

aaaaaaa, dziewczyny POMOCY!

normalnie wariuje..czytam to forum i czytam i poprostu juz nic nie wiem.
nie wiem jakie filtry gdzie i co na to i przed to...
Kochane, prosze o porade...
wlasciwie powinnam zalozyc nowy watek ale zaraz pewnie skarcily by mnie inne dziewczeta ze wyszukiwarka nie gryzie-a wiem ze nie gryzie i przeszukalam ale nadal nie znalazlam odpowiedzi:/
Mianowicie-od tygodnia uzywam kosmetykow Clinique, a moja cera to oczywiscie strefa T, plus chyba normalna do suchej na policzkach....
wiec tak :

rano: tonik nr 2, serum Turnaround, a potem...wlasnie co poootem!??????? poki co ratuje sie moisturizerem,No.7, ale te filtry w nim zawarte to nic wielkiego, wrecz zero...ale zanim cokolwiek kupie -chce prosic o porade!

wieczorem...mleczko <niestety nivea>, potem tonik nr 2 Clinique, potem serum Tournaround badz repairwear Lotion....od czasu do czasu maseczka 15 minutes tournaround...
wszystko niby ok, cera wyglada duzo lepiej, nie taka zmeczona, wrecz daje nadzieje ze moze kiedys nie bede potrzebowala fluidu...
chcialabym jednak znalezc odpowiedni nawilzajacy krem z filtrem na dzien na ktory bede mogla polozyc jakis podklad badz puder, niestety nie moge sie odnalezc w natloku tych wszystkich informacji...nie wiem co z czym moge laczyc a co nie, nawet gdy juz probuje robic sobie rozpiske:/
nie chce mega ciezkich filtrow bo jak widze-wszystkie sa ciezkiei tluste, a ja nie znosze tlustosci...
do tego sklady tych wszystkich kremow, tonikow, pudrow...zalamanie.

Wiem ze najlepsze rozwiazanie to czytac czytac...ale ja juz 3 dni czytam i nadal szaleje...wpadlam juz na pomysl kupna Superdefense na dzien z Clinique-i dzien prze kupnem doczytalam sie ze filrty w nim sa beznadziejnie niestale...
no to co teraz?
Vichy thermal S/UV?

...
dziewczeta bede wdzieczna za slowo pomocy dla mnie, dziekuje z gory!
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 09:50   #43
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

up up!
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 21:12   #44
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

Rozumiem że nie radzisz sobie z tematem filtrów?

Nie ucieszę Cię: czeka Cię mozolne poszukiwanie, metoda prób i błędów, zwątpienie, krew pot i łzy

A na poważnie: naprawdę musisz je sobie sama dobrać. Każdy ma inną skórę i ten sam filtr może się różnie zachowywać...
Generalnie szukaj tzw aptecznych: avene, la Roche Posay, Vichy, Bioderma, SVR, Iwostin Solectrin... poszukaj w KWC konkretnych przykładów w dziale ultrawysoka ochrona anty-UV.
Tutaj znajdziesz artykuły na temat promieniowania UV, filtrów i pożądanych składników.
Jeśli zależy Ci na nawilżaniu, to zacznij od avenek - moim zdaniem są pod tym względem najlepsze (ale to tylko moim zdaniem).
Niektóre fajne filtry (np anthelios fluid) mają w składzie alkohol i nie można (przynajmniej ja nie mogę) ich używać w okolice oczu.
Sama nie znam filtra, który (nałożony w przepisowej ilości, tzn 2,5 ml na twarz i szyję; 1,8 ml na samą twarz; tę porcję można nakładać warstwami) nie będzie się świecił... na szczęście są takie, które ładnie (i trwale) matują się pudrem. Tylko uwaga: poza filtrami avene wszystkie inne zawierają parsol, który nie lubi miki, talku i paru innych składników. Pudry i podkłady nie gryzące się z parsolem znajdziesz w tym wątku.
Do matowania możesz tez używać dry flo, albo mieszać skrobię z pudrem.

Nie wiem, czy trafiłaś na ten wątek, polecam.

Powodzenia!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 11:33   #45
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

Trochę czasu minęło, idzie wiosna a impas nie minął. Tzn. minął Eluage'owy. Skóra wróciła do normy, tzn. do czasu sprzed cudnego Eluage, czyli jego stosowanie było u mnie kompletnie bez sensu. Żadnych zmian. Były zarysy zmarszczek, tzn. zaznaczone miejsca, gdzie się urodzą i są zarysy zmarszczek.
Od skóry staruszki uratował mnie Emolium krem specjalny. Jego konsystencja jest obrzydliwa, więc kładłam tylko pod oczy i mam efekty.

Dziękuję za rady odnośnie kremu Doliva. Może nie jest to jakiś cud kosmetyczny, ale naprawdę fajny kremik na noc. Widzę działanie, zwłaszcza na szyi, zdecydowanie nawilża, co zauważam głównie po czasie utrzymywania perfum na skórze. Spora różnica.

Natomiast impas filtrowy trwa. W zasadzie to już się poddałam. Przeszłam już co się dało, Vichy, LRP, Avene i inne cuda, wszystko tłuste, wszystko się klei, żaden nie wchłania się do końca, po każdym (w ciepłe dni) mam zasyfiony pysk. Zużywam więc resztki na te nieszczęsne miejsca pod oczami, które swego czasu tak mi się zestarzały po retinaldehydach. I to wszystko.

Może ta zabawa po prostu nie dla mnie.

Ps. Lubię tonik jabłkowy, właśnie skończyłam kolejną porcję. Na pewno wrócę do niego jesienią.

Dziękuję za pomoc i rady. Może na jesień znowu mnie natchnie to znów będę Was zamęczać...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 11:48   #46
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Dot.: Mazidła, nawilżanie, cera mieszana, tuż przed zmarszczkami :)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Rozumiem że nie radzisz sobie z tematem filtrów?

Nie ucieszę Cię: czeka Cię mozolne poszukiwanie, metoda prób i błędów, zwątpienie, krew pot i łzy

A na poważnie: naprawdę musisz je sobie sama dobrać. Każdy ma inną skórę i ten sam filtr może się różnie zachowywać...
Generalnie szukaj tzw aptecznych: avene, la Roche Posay, Vichy, Bioderma, SVR, Iwostin Solectrin... poszukaj w KWC konkretnych przykładów w dziale ultrawysoka ochrona anty-UV.
Tutaj znajdziesz artykuły na temat promieniowania UV, filtrów i pożądanych składników.
Jeśli zależy Ci na nawilżaniu, to zacznij od avenek - moim zdaniem są pod tym względem najlepsze (ale to tylko moim zdaniem).
Niektóre fajne filtry (np anthelios fluid) mają w składzie alkohol i nie można (przynajmniej ja nie mogę) ich używać w okolice oczu.
Sama nie znam filtra, który (nałożony w przepisowej ilości, tzn 2,5 ml na twarz i szyję; 1,8 ml na samą twarz; tę porcję można nakładać warstwami) nie będzie się świecił... na szczęście są takie, które ładnie (i trwale) matują się pudrem. Tylko uwaga: poza filtrami avene wszystkie inne zawierają parsol, który nie lubi miki, talku i paru innych składników. Pudry i podkłady nie gryzące się z parsolem znajdziesz w tym wątku.
Do matowania możesz tez używać dry flo, albo mieszać skrobię z pudrem.

Nie wiem, czy trafiłaś na ten wątek, polecam.

Powodzenia!
ogromnie DZIEKUJE za Twoja pomoc -zaczynam swoja przygode od SVR 50. Zobaczymy....
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.