mocno ściśnięte mięśnie na szyi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-26, 11:36   #1
Zegarkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119

mocno ściśnięte mięśnie na szyi


jestem po wypadku samochodowym, nosiłam kołnież i teraz mam rehabilitację. w Ośrodku się mną zajmują porządnie ale to się skończy a ja nie wiem co robić. Można samemu jakoś ćwiczyć żeby te mięśnie nie były takie zbite?
Mam kręgi obniżone i stąd moje bóle głowy i zmęczenie - poradźcie jak to ćwiczyć.
Przecież jak mam 30 lat a co powiem jak będę miała 60?
Zegarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 14:37   #2
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
warszawa mocno ściśnięte mięśnie na szyi

sprobuj znalesc terapeute terapii czaszkowo-krzyzowej, delikatne, przynajmniej nie pogorszy
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 22:21   #3
myllusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: mocno ściśnięte mięśnie na szyi

Ja bym Ci poradziła wizyty u masażysty... powtarzam wizyty...a nie wizytę... nie zniechęcaj się jeżeli po pierwszym zabiegu nie będziesz widziała efektów...i poczujesz pogorszenie stanu...,bo to normalne...i jest to subiektywna ocena a nie obviektywna. Masażysta będzie Ci masował mięśnie, które ucierpiały w wypadku...ale nie tylko te...również inne partie mięśni...i dzięki temu Twój stan powinien się poprawić...
myllusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 13:13   #4
Zegarkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Dot.: mocno ściśnięte mięśnie na szyi

no wczoraj byłam na pierwszym masażu i od razu mnie uprzedził że mogę się źle czuć, być senna itp.

na razie mi wystarczy te 10 masaży ale po jakimś czasie znowu będę musiała iść
że też nikt nie wymyślił wymiany kręgosłupa
Zegarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 13:15   #5
myllusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 24
Dot.: mocno ściśnięte mięśnie na szyi

wiedziałam, że Ciebie o tym uprzedzi ale pamiętaj nie zniechęcaj się
napisz proszę później jak wyglądają efekty masażu
pozdrawiam i życzę zdrówka
myllusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 14:45   #6
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: mocno ściśnięte mięśnie na szyi

Witam, niestety problemy z kręgosłupem szyjnym po wypadkach samochodowych leczy się dosyc długo a problemy zastaja na lata. Piszesz że w ośrodku dobrze sie tobą zajmują?.....

No to przede wszystkim ich zapytaj co robic dalej, znają twój przypadek, mąja pewnie dokumentację, itd.

Masaż jaknajbardziej, ale u dobrze przygotowanych pod kątem rehabilitacji masazystów. Syndromy "bicza końskiego" leczy się latami wzmacnia kręgosłum, masaż i ćwiczenia wzmacnijace, ale z drugiej strony rozluźniające zbyt napięte poszczególne miesnie. Ewentualnie miekka terapia manualna ale raczej nie na tym etapie. Czasem po całodziennym zmeczeniu, zalecane pozycjonowanie. Unikaj szybkich zmian pozycji.

Jesli możesz unikaj na jakiś czas pracy z komputerami, monitorami TV itd.

Masaż będzie odczuwany jako delikatny, bo w takich przypadkach potrzeba jest najbardziej precyzja, dokładności. Często sa także naderewane przyczepy mięsniowe co daje rózne objawy bólowe, choć nie jest zmieniony obraz radiologiczny.

Powodzenia, a tak przy okazji co z odszkodowaniem po wypadku, fundusze beda potrzebne na leczenie?

No ale to już nie dotyczy bezpośrenio Forum - Masażu.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 12:04   #7
zmarzenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 174
Dot.: mocno ściśnięte mięśnie na szyi

Polecam ćwiczenia Pilatesa
Mi podpowiedział je masażysta do którego chodziłam też z problemami kręgów szyjnych po wypadku samochodowym. Jak regularnie ćwiczę to nie boli. Jak tylko zaniedbam ćwiczenia to od razu pojawiają się problemy.
zmarzenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-04, 08:47   #8
noli
Przyczajenie
 
Avatar noli
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 24
Dot.: mocno ściśnięte mięśnie na szyi

Gorąco polecam terapię czaszkowo-krzyżową
noli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 10:46   #9
zgaga78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Dot.: mocno ściśnięte mięśnie na szyi

Cytat:
Napisane przez noli Pokaż wiadomość
Gorąco polecam terapię czaszkowo-krzyżową
Co to jest terapia czaszkowo-krzyżowa?

Ja też jestem po wypadku sam.
To już chyba z 7 lat temu.
Bóle szyi stają się już nie do zniesienia.
Na początku po wypadku nic nie bolało. Potem gdy pojawił sie ból,chodzilam na prywatną rehabilitację. Ale na długą metę nie stać mnie.
Powiedzcie co począć?
Czy jest gdzieś w warszawie ośrodek do którego mogę się zgłosić na rehabilitację,ale taki który ma podpisaną umolę z NFZ,i nie trzeba płacić za rehabilitację?
Pozdrawiam,Monika
__________________
zgaga78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 10:50   #10
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
warszawa mocno ściśnięte mięśnie na szyi

jest to bardzo delikatna technika, zajmujaca sie glownie wlasnie czaszka, szyja i szczeka.

jest to nowa technika, w poslce jeszcze stosunkowo nieznana, ale wystukaj w googlu lokalnych terapeutow, w warszawie jest ich juz kilkudziesieciu. Nie przypuszczam, zeby jakikolwiek z nich wspolpracowal z nfz
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 08:46   #11
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: mocno ściśnięte mięśnie na szyi

Oczywiście po każdym usztywnieniu majacym na celu ograniczenie lub zniesienie zakresu ruchu w odcinku ustalonym dochodzi nazwijmy to tzw. po "polskiemu" zesztywnien albo zastygniec aparatu mięśniowo-więzadłowego. Jest to objaw calkiem naturalny wystepujacy przy tego typu terapii. Rehabiitacja powinna pomoc. Rehabilitanci po zakonczeniu okresu terapii poinstruuja jak działać dalej aby sobie pomóc. Proponuje tego typu pytania kierowac bezposrednio do swoich lekarzy.

Na marginesie... odcinek szyjny jest najdelikatniejszym ( a moze najbardziej narazonym na uszkodzenia) fragmentem calego kregoslupa. Chronionym jak sami wydzimy w porównaniu do gorsetu mięśniowego pleców gdzie konstrukcje stanowia dodatkowo zebra tutaj mamy duzy fragment wysuniety po za korpus i utrzymywany poprzez mniejsza powierzchnie miesni, ktora stanowi oslone oraz jednoczesnie pelni funkcje silownikow odpowiadajacych za ruchomosc odcinka szyjnego w jego zakresach. Odcinek szyjny jest fragmentem o duzej zakresowości w dodatku utrzymujacym ponad 5kg glowe. Naprawde podejmowanie sie manualnego leczenia jakim jest masaz powinnismy kierwoac sie i jak tu powiedział Bodyworker do bardzo doświadczonego masazysty rehabilitanta i to zwlaszcza kiedy jest to fragment po kontuzji odniesionej w wypadku czy lokomocyjnym, czy sportowym, czy jakimkolwiek innym.

Powodzenia...

Edytowane przez andrzej_masaż
Czas edycji: 2008-07-16 o 11:27
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 08:51   #12
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: mocno ściśnięte mięśnie na szyi

Zmniejszony zakres ruchu, moze byc spowodowany zaistnialymi zmianami po powypadkowymi. Ale tego typu ograniczenia czy dolegliwości powinien zbadac terapeuta rehabilitant i okreslic prawidlowa droge terapii rehabilitacyjnej.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 09:26   #13
paperotta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: mocno ściśnięte mięśnie na szyi

Ja mialam/mam podobny problem.
Mi bardzo pomogly masaze w okresie kiedy miesnie byly faktycznie bardzo zbite. Mialam problem z szyja, nie moglam ruszac glowa i bylam totalnie unieruchomiona.
Miesnie zeszywniale - wzielam codziennie masaze, przez jakies 2 tygodnie, potem co kilka dni. Pomoglo.
Poza tym cwiczenia izometryczne na szyje, robie od 2 lat codziennie ok 25 min.
Masaz tez regularnie, co 2 tyg.
paperotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.