Jak szybko schudnac!? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-25, 16:55   #1
sunia18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 126

Jak szybko schudnac!?


Witam
DAwno tutaj nie zagladalam, ale teraz mam amly dylemat . Musze schudnac, zle sie czuje tak jak teraz, widze ze przytylam.... mam przez to zly humor niska samoocene .

Ale nie mam motywacji do schudniecia. Cwiczenia wyrobia mi miesnie, zanim zaczna spalac tluszcz... prosze o rade i motywacje;/
sunia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 17:09   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jak szybko schudnac!?

Przy takim podejściu nie schudniesz i tyle, tzn. może i schudniesz, ale będzie efekt jojo i tyle.
I trzeba mieć motywację- to podstawa. Zacznij od prostej zasady ŻP (żryj połowę) lub MŻ (mniej żarcia).
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 17:18   #3
julcia 29
Raczkowanie
 
Avatar julcia 29
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 293
Dot.: Jak szybko schudnac!?

No ale ja Ty chcesz schudnąć ? Nie ma cud diety ,sposobu by leżeć przed TV i narzekać na wagę a ta sama się redukuje.... Motywacja i zmiana stulu życia to podstawa...
julcia 29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 18:03   #4
Ofelia 20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 826
Dot.: Jak szybko schudnac!?

Cytat:
Napisane przez sunia18 Pokaż wiadomość
Witam
DAwno tutaj nie zagladalam, ale teraz mam amly dylemat . Musze schudnac, zle sie czuje tak jak teraz, widze ze przytylam.... mam przez to zly humor niska samoocene .

Ale nie mam motywacji do schudniecia. Cwiczenia wyrobia mi miesnie, zanim zaczna spalac tluszcz... prosze o rade i motywacje;/
Szybko się nie da niestety, bo będzie efekt jojo i spowolnisz sobie metabolizm, jak przestaniesz jeść, albo będziesz jeść bardzo bardzo mało.

Najlepszym sposobem jest ograniczenie porcji. Nie smaruj chleba masłem, albo bardzo cienko. Nie słodz herbaty, bo to tylko puste kalorie. Nie polewaj ziemniaków tłuszczem i dużą ilością sosu. Słodycze zdecydowanie ogranicz, ale nie rezygnuj całkowicie, bo szybko się zniechęcisz. Jedz małe porcje 5-6 razy dziennie. Dużo wody Tak naprawde nie ma czegoś takiego jak dieta. Trzeba zmienić styl żywienia. Jeżeli zastosujesz diete a potem zaczniesz jeść tak jak przed dietą kilogramy wrócą.

A to jest kiepska wymówka, poza tym nie będziesz od razu tak bardzo umieśniona, tak się nie da Najlepiej kupić karnet do jakiegoś klubu fitness, bo przynajmniej jak już zapłacisz to będziesz chodzic. Jeżeli nie chcesz mieć "rozlazłego" ciała po schudnięciu, to ćwicz. Nie mówię tutaj o morderczym treningu, ale troche ruszać się trzeba. Teraz jest zimno, ale latem, rower, pływanie w jeziorze, to wszystko pozwoli Ci utrzymać super sylwetkę.
__________________

"Pierwsza miłość z wiatrem gna, z niepokoju drży,
Druga miłość życie zna i z tej pierwszej drwi ,
A ta trzecia jak tchórz w drzwiach przekręca klucz
I walizkę ma spakowaną już ... "

Ofelia 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 19:03   #5
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jak szybko schudnac!?

sama chce schudnac. teraz mam operacje. juz 3 osoby powiedzialy ze powinnam schudnac bo bede miec diete pooperacyjna.
zastanow sie co mozesz cwiczyc. mnie tz powiedzial ze plywanie to swieta sprawa. lubie plywac i to robie (poki moge) - codziennie/prawie codziennie po 45 minut. wykupilam tez karnet na silowni i cos cwicze

po 2 tygodniach uslyszalam ze mi twarz zeszczuplala i lepiej wygladam
to byly najwspanialsze slowa od tz jakie uslyszalam

w domu mozna zrobic brzuszki 5 minut, to nic. moze jakis system cwiczen? insanity albo jakis aerobic? moze bedzie tobie przyjemnie cwiczyc ogladajac jakies ruchy ? niby sie patrzy 20 minut, 30 mi to nic, a tyle nagrane zajmuje

tak jak napisala ofelia. co to za zycie jak bedziemy stosowac diete przez 2 miesiace a potem co?trzeba zmienic nawyki na tyle ile mozemy. ja niestety slodze ale kupilam sobie slodzik. za dnia zrezygnuje z napojow i bede kupowac mineralna (gazowana najlepiej wchodzi)
jedz cos chudego,wiecej warzyw, wypady na fast foody ograniczyc do minimum
bialko spala tluszcz wiec sa wskazane = kuraki, twarogi, twarozki, jajka itd

jesli nie masz motywacji, a masz chlopaka to moze pomysl sobie ze chcialabys byc atrakcyjna dla niego? albo pomysl e druga strone : chcialabys chodzic z chlopakiem ktory po x czasie ma brzuszek piwny i odwiedza 3 razy dziennie kfc, a po wejsciu na 1 pietro dostaje zadyszki?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.