Schodząca skóra po opalaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-18, 01:29   #1
Czaaarnulkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 24

Schodząca skóra po opalaniu


Hej wszystkim Opalam się na solarium i ostatnio spiekłam sobie troszkę plecki. Balsamowałam je ale widocznie zbyt mało i zaczeła schodzić mi opalenizna z pleców Na szczęście tylko z pleców i jest zima i raczej ich nie odsłaniam ale nie chce by były w ''łatki''. Dzisiaj grubo nabalsamowałam je 5razy i jakby schodzenie skóry zatrzymało się..czy jeśli będę natłuszczać plecy to schodzenie skóry się zatrzyma? I co zrobić by nie były one w tzn.łatki? Czy jeśli intensywnie natłuszczałabym skóre pleców i np. we wtorek poszłabym na solarium to czy jest szansa że schodzenie skóry się zatrzyma a poprzez wizyte w solarium opalenizna wyrówna się?
Czaaarnulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 11:15   #2
Czaaarnulkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 24
Dot.: Schodząca skóra po opalaniu

Nikt mi nie pomoże?
Czaaarnulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 17:47   #3
Linijeczka123
Raczkowanie
 
Avatar Linijeczka123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 45
Dot.: Schodząca skóra po opalaniu

Ja nie jestem ekspertem ale polecałabym ci narazie przerwę z solarium. Nie wiem jak walczyć ze schodzacą skórą ze pleców, choć gdybym była na twoim miejscu poprostu dałabym odpocząć plecom, bez żadnych balsamów zaczekałabym, aż ta warstwa skóry sama zejdzie. Mogłabyś także zamiast solarium poprostu smarować się samoopalaczem, ale jak mówie - ekspertem nie jestem .
Linijeczka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 20:17   #4
Czaaarnulkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 24
Dot.: Schodząca skóra po opalaniu

Chcialabym smarowac sie samoopalaczem!Super by bylo gdybym posmarowala sie i miala piekna opalenizne jednakze smarowalam sie kilka lat temu samoopalaczami i nie bylam zadowolona zostawialy pomaranczowe slady na ubraniach a kolana i lokcie mialam pomaranczowe, duzo czasu poswiecalo mi usuniecie samoopalacza i ponowne dokladne rozprowadzenie go. Bez wzgledu na to jak bardzo dokladnie staralam sie go rozprowadzac i ile czasu na to poswiecalam i tak zawsze zostawaly mi plamy nie mowiac juz o twarzy bo na twarz gdy kiedys posmarowalam bylam w latki.. Nie wiem byc moze mialam zle dobrany samoopalacz jednakze bylam bardzo niezadowolona z jego efektow

Edytowane przez Czaaarnulkaaa
Czas edycji: 2009-01-18 o 20:21
Czaaarnulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 22:05   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Schodząca skóra po opalaniu

Spiekłaś skórę i natłuszczanie jest koniczne, ale nie zatrzyma schodzenia skóry. To co poparzyłaś musi zejść, ale balsam albo krem typu alantan, dermosan pomogą zregenerować się skórze.
Do czasu kiedy skóra nie przestanie schodzić napewno nie ma mowy o solarium. Skóra, któa sie teraz odsłania jest bardziej wrażliwa na promienie UV, łatwiej ją poparzyć i zapracować na przebarwienia.
W sumie najlepiej byłoby gdybyś zrezygnowała z solarium, bo poparzenie to tylko jeden ze skutków ubocznych. Przy okazji niszczysz sobie skórę - poczytaj o fotostarzeniu skóry i tym co z nia robią promienie UVA jakie dominują w solarium. Ale wybór chodzić czy nie nalezy do ciebie. Najwyżej za jakiś czas dojdziesz do wniosku, że jednak szkoda zdrowia.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 10:39   #6
Carrie85
Raczkowanie
 
Avatar Carrie85
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 417
GG do Carrie85
Dot.: Schodząca skóra po opalaniu

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Spiekłaś skórę i natłuszczanie jest koniczne, ale nie zatrzyma schodzenia skóry. To co poparzyłaś musi zejść, ale balsam albo krem typu alantan, dermosan pomogą zregenerować się skórze.
Do czasu kiedy skóra nie przestanie schodzić napewno nie ma mowy o solarium. Skóra, któa sie teraz odsłania jest bardziej wrażliwa na promienie UV, łatwiej ją poparzyć i zapracować na przebarwienia.
W sumie najlepiej byłoby gdybyś zrezygnowała z solarium, bo poparzenie to tylko jeden ze skutków ubocznych. Przy okazji niszczysz sobie skórę - poczytaj o fotostarzeniu skóry i tym co z nia robią promienie UVA jakie dominują w solarium. Ale wybór chodzić czy nie nalezy do ciebie. Najwyżej za jakiś czas dojdziesz do wniosku, że jednak szkoda zdrowia.
zgadzam sie. solarka niszczy skore, a takie schodzenie skory latkami, to znak ze juz nie jest dobrze...teraz sa takie efekty uboczne, ale za 10 lat beda bardziej oplakane i juz zaden balsam nie pomoze.

teraz radze zrezygnowac z solarium.
Carrie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:13   #7
Czaaarnulkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 24
Dot.: Schodząca skóra po opalaniu

Skóra schodzi mi pierwszy raz odklad wogole chodze na solarium dlatego pisze na forum bo nie wiem co z takowa robic.. a opalam sie juz 3lata... mysle ze schodzi dlatego ze mialam ponad 2miesieczna przerwe w opalaniu i nagle poszlam na 12minut.. ale bez przesady dziewczyny..nie odczuwam by moja skora byla w jakim kolwiek stopniu zniszczona i az tak czesto sie nie opalam jak co niektore

Edytowane przez Czaaarnulkaaa
Czas edycji: 2009-01-19 o 15:18
Czaaarnulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 16:42   #8
Carrie85
Raczkowanie
 
Avatar Carrie85
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 417
GG do Carrie85
Dot.: Schodząca skóra po opalaniu

Cytat:
Napisane przez Czaaarnulkaaa Pokaż wiadomość
Skóra schodzi mi pierwszy raz odklad wogole chodze na solarium dlatego pisze na forum bo nie wiem co z takowa robic.. a opalam sie juz 3lata... mysle ze schodzi dlatego ze mialam ponad 2miesieczna przerwe w opalaniu i nagle poszlam na 12minut.. ale bez przesady dziewczyny..nie odczuwam by moja skora byla w jakim kolwiek stopniu zniszczona i az tak czesto sie nie opalam jak co niektore

12 min?
Moja siostra ma porcelanowa skore, nie opala sie. Pewien dermatolog jak ja zobaczyl to powiedzial:PANI BEDZIE BARDZO DLUGO MIALA PIEKNA CERE I DLUZEJ ZOSTANIE PANI MLODSZA.

nawracac nikogo nie bede. sama nie chodze na solarium bo wiem czym to skutkuje. w Kaliforni juz zabroniono wizyt na solarium osobom ponizej 18 roku zycia.
mlodzi nie wiedza jeszcze czym to szkodzi, a jak czlowiek ukonczy te 18 lat to juz robi wszystko na swoja odpowiedzialnosc.
Carrie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 19:42   #9
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Schodząca skóra po opalaniu

Żeby nie rozpisywać się na temat szkodliwości solarium posłużę się linkiem do artykułu, który dokładnie wyjaśnia temat: http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb_cz2.php
Dla mnie sprawa opalania jest jasna, ale każdy musi dojrzeć do decyzji co wybrać, czy ładną skórę na lata, czy chwilowe przybrązowienie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.