Skóra wokół oczu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-29, 11:42   #1
Berenika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 3

Skóra wokół oczu...


Witam serdecznie, mam 22 lata i mam jedno pytanie. Bardzo proszę o pomoc. Otóż od jakiegoś czasu bardzo swędzi mnie skóra wokół oczu - nie pomaga nawet krem (używam kremu Nivea). Do demakijażu używam mleczka i toniku Garnier'a. Mam też wrażenie, że skóra wokół oczu mi się "rozciągła". Bardzo proszę o pomoc i o poradę - może używam złych kosmetyków? Czy mogłaby mi Pani poradzić jakiś specjalny, dobry krem pod oczy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam, Berenika.
Berenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 13:47   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Skóra wokół oczu...

Cześć Bereniko
Czy dobrze rozumiem że używasz pod oczy "zwykłego" kremu Nivea ? To nie jest krem przeznaczony od oczy, lepiej tego nie rób. Odstaw też te kosmetyki Garniera, smaruj podrażnioną skórę rano i wieczrem olejkiem z wiesiołka (Oeparol, do nabycia w aptecie, w kapsułkach) lub olejkiem z ogórecznika. Mozesz też kupić sobie żelik od oczy Flos-Leku ze świetlikiem, najlepiej z dodatkiem aloesu lub rumianku, smaruj tak często jak czujesz potrzebę nawilżenia skóry. Odezwij się za kilka dni - wtedy będzie mozna porozmawiać o doborze kremiku
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 16:34   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Skóra wokół oczu...

A ja jako taka mloda osoba uzywalam Nivea i nic mi nie bylo. Smarowalam cala twarz i pewnie uzywalabym go nadal gdyby nie zmarszczki ktorych Nivea nie zlikwiduje
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 17:11   #4
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: Skóra wokół oczu...

Nivejka może być za gęsta do smarowania - stąd jak masz podrażnioną skórę wokół oczu tym bardziej ją podrażniasz - no i to "rozciągnięcie" to może być też efekt smarowania (kremy generalnie powinno się wklepywać a nie smarować nimi - pisze to ta co to na pewno to robi - buahaha - ale stąd wiem na czym może polegać problem. Kremu pod oczy narazie żadnego Ci nie polecę - bo sama nie znalazłam "tego jedynego"....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 17:10   #5
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: Skóra wokół oczu...

Na pewno jest to uczulenie na któryś ze stoswanych preparatów. Rzeczywiście olej z wiesiołka może pomóc. Nie ma jednak czegoś takiego jak dobry krem czy to do twarzy czy pod oczy. Prawie wszystkie kremy nafaszerowane są "chemią" - niestety. U mnie uczulenia na kremy są częstym zjawiskiem, naprawdę wiem coś o tym. Staraj się o ile to możliwe stosować naturalne preparaty np. jakiś olej, jest ich coraz więcej dostępnych na rynku. A co do kremów to nie ma pewności, że nawet te z najwyższej półki nie będą uczulac. A kazde uczulenie to przesuszona skóra i nowe zmarszczki.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.